Přejít na obsah


Fotka
* * * * * 1 hlasy

Geocoin4you.com již rok plní geocoinové sny

Příspěvek od mikisi , 16 září 2016 · 4 248 Zobrazení

geocoin návod doporučení
Geocoin4you.com již rok plní geocoinové sny

Na začátku října oslavíme rok fungování projektu Geocoin4you.com . Pojďme se podívat, co se za první rok provozu povedlo zrealizovat.

V průběhu roku jsme na Geocoin4you zveřejnili celkem osm projektů, které k dnešnímu dni mají ukončenou kampaň. Z toho získalo vaší dostatečnou podporu pět projektů. Musim říct, že tento výsledek předčil naše očekávání. Čekali jsme, že podporu získá zhruba slabší polovina zveřejněných projektů. Takže výsledek 62 % uspěšnosti projektů je vynikající.

Každý autor k propagaci svého projektu přistupuje jinak. Někdo se komunitně dohodne a společně celá skupina projekt podpoří. Jiný autor naopak přistupuje individuálně s plánem postupného oslovení kačerů prostřednictvím FB skupin, osobních mailů, přes své geocache atd. Vždy je to o fantazii autora projektu, jak dát lidem vědět o svém záměru. Za ten rok jsme se přesvědčili, že bez dobré propagace projekt neuspěje a nezíská dostatečnou podporu.

Podívejme se na příběhy uspěšných projektů:Prvním projektem, který získal podporu a byl realizovaný byl Flying Fortress Geocoin. Návrh vzbudil vášně. Kritici návrhu vyčítali podobu letounu B17, který na návrhu byl jen v hrubém nástinu. Nová zkušenost přinesla i nové poznání – hrubý návrh, který se prezentuje, je vždy spíše nástřelem představy, jak by geocoin měl vypadat. Při realizaci každého geocoinu se pak dotváří finální návrh po získání dostatečné podpory projektu.Finální výsledek mnohé mile překvapil. Vznikl skutečně nádherný geocoin, který mnozí sběratele sháněji ještě dnes. Bohužel, ač jsme vyrobili v nelimitní verzi kusy na víc, které jsme dali pak na eshop geocaching.cz a geofashion, po geocoinu se jen zaprášilo a rychle se vyprodal. Zvažujeme, zda geocoin nedáme dovyrobit alespoň v nelimitní verzi.Druhým úspěšným geocoinem, který získal vaši podporu, se stal První Rakovnický geocoin. Rakovnická komunita si udělala radost a díky geocoin4you se urodil nový komunitní geocoin.Dalším projektem v pořadi se stal Strakonický geocoin. Návrh se rodil pomalu stejně jako podpora, která přibývala krok po kroku a napínala nás až do konce. Nakonec se geocoin povedlo zrealizovat, ač při samotné výrobě došlo ke zpoždění s dodáním geocoinu podporovatelům. Z této zkušenosti jsme se poučili a od této doby stanovíme termíny dodání důkladněji, aby se to již neopakovalo.Čtvrtým realizovaným projektem se stala "Sněžka" – tady musíme pochválit autora geocoinu, který přišel s jasnou vizí, kterou nám na papíře načrtl. Návrhy nám chodí v různých podobách od ručního náčrtu, přes hotové grafiky až po popis představy slovem s dodáním fotografií či jiných podkladů.Sněžka měla parádní nápad a zároveň velice učinnou kampaň autora, která ji zajistila celkem rychle podporu. Výsledkem je originální mince, která nám tady chyběla – Sněžka neměla svůj geocoin a díky projektu už ho má.Posledním projektem, který získal podporu nedávno a v současnosti je ve výrobě je geocoin Zachranit je snadné pro hrdiny kladné. Tento geocoin, si troufám říci, by nikdy nevznikl bez projektu jako je geocoin4you. Téma geocoinu by si žádný komerční výrobce geocoinu nevybral – sám jsem byl velice zvědav, jak si geocoin bude podporu získávat. Realita předčila veškerá očekávání – geocoin získal celkem rychle podporu a stal se druhým nejúspěšnějším projektem roku hned po Flying Fortres geocoinu.Během roku jsme dodali do českého geocoinového rybníčku pět nádherných kousků a některé zníh je možné koupit si i v obchodě geocaching.cz .

V současnosti sbíraji podporu další projekty, které můžete podpořit. Ať pokračování zdravotnického geocoinu nebo druhého rakovnického coinu či astronomického kousku. Které ze zmiňených geocoinů vyrobíme, je jen na vás.

Je možné, že z aktuálně prezentovaných návrhů vás žádný neoslovil – nevadí, můžete přijít s vlastní vizí a představit jí a třeba zrovna vaš návrh osloví dostatek zájemců a bude se vyrábět. S geocoin4you má každý šanci realizovat svůj vlastní geocoin. Těšíme se, co nám přinese další rok.

Geocoin4you.com  • 1Můžete zveřejnit i nepovedené projekty, ať má člověk představu, čeho se vyvarovat? Díky

    • 0

Můžete zveřejnit i nepovedené projekty, ať má člověk představu, čeho se vyvarovat? Díky

Přímo nepovedenými projekty bych je nenazýval - spíše se jedna o projekty, které nezískaly od návštěvníku podporu (nedokázaly dostatečně zaujmout aby je dostatek uživatelu podpořilo). Všechny projekty jsou přímo na webu geocoin4you.com jak ty realizované tak i ty které se nedostaly do výroby.

    • 0

Mohu se zeptat, jak se na tyto nerealizované (ale i realizované) projekty dostat? S odkazem to není problém, ale přímo na webu jsem žádný seznam všech projektů nenašel...

    • 0

Mohu se zeptat, jak se na tyto nerealizované (ale i realizované) projekty dostat? S odkazem to není problém, ale přímo na webu jsem žádný seznam všech projektů nenašel...

Na hlavní straně se objevuje slide s aktualními projekty. Pod slidem jsou vedle sebe seřazené projekty od nejnovějšího po nejstarší. V pravé části na liště nejnovější projekty jsou šipky, kterými lze se proklikat do starších projektu.

    • 0

Reklama

Naše nabídka