Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Geocaching se v zahraničí bez cestovního pojištění nevyplatí

Příspěvek od mikisi , 27 únor 2018 · 11 550 Zobrazení

doporučení
Geocaching se v zahraničí bez cestovního pojištění nevyplatí

Přemýšlíte nad cestou do zahraničí, již jste si vyhlídli zajímavou destinaci, koupili letenky a zabalili všechny věci. Na co však velké množství geocacherů zapomíná, je právě vhodně vybrané cestovní pojištění se kterým se vyhnete zbytečným finančním nákladům.

 

Evropský průkaz zdravotního pojištění versus cestovní pojištění

 

Většina cestovatelů na cestovní pojištění zanevře z důvodu, že spoléhá na svůj Evropský průkaz zdravotního pojištění neboli EHIC. Tento průkaz držiteli zajišťuje shodnou zdravotní péči, na jakou mají nárok občané v dané členské zemi. Problémem však je, že ne ve všech zdravotnických zařízeních je průkaz přijímán, přičemž pokud již přijat je, platí ve většině členských zemích spoluúčast pacienta. Lze tedy předpokládat, že část nákladů na zdravotní péči bude pojištěná osoba hradit ze svého, což může činit i několika tisícové částky.

 

Proč si sjednat cestovní pojištění

 

Oproti Evropskému průkazu zdravotního pojištění, hradí cestovní pojištění léčebné výlohy nezávisle na tom, v jakém zdravotnickém zařízení je uplatněno. Hrazena je standardní péče, na kterou má pojištěná osoba v rámci sjednaného balíčku nárok. Kromě léčebných výloh lze do cestovního pojištění zahrnout i celou řadu dalších pojistných nebezpečí.

 

Pojištění zavazadel

 

S pomocí cestovního pojištění lze pojistit ztrátu, zničení či krádež zavazadel, přičemž by pojištění zavazadel mělo být sjednáno na tu částku, která odpovídá přibližně hodnotě převážených věcí.

 

Úrazové pojištění

 

Úrazové pojištění k cestovnímu pojištění pokrývá zdravotní obtíže a trvalé tělesné následky způsobené úrazem. Stejně tak je pokryta smrt pojištěné osoby úrazem, přičemž je pojistné plnění v tomto případě vypláceno obmyšlené osobě.

 

Rozšířené asistenční služby

 

Každé cestovní pojištění v sobě automaticky zahrnuje standardní telefonickou asistenci, na které se lze informovat o zdravotnických zařízeních v zahraničí, nahlásit pojistnou událost, popřípadě je asistencí poskytnuta telefonická pomoc v nouzi. K této základní asistenci je možné připojistit i nadstandardní služby, které vám zajistí tlumočení, ubytování, nebo například právnickou pomoc při spáchání přestupku v dané zemi. • -4Já si myslím, že takoví troubové snad u nás už nejsou. Celoroční pojištění k platební kartě stojí cca 40 korun měsíčně. Funguje na běžné sporty vč. lyžování na sjezdovkách. Zavazadla a úrazovka jsou podle mého na hov..... Za zavazadlo stejně nic nedostaneš a kolega dostal za úraz (zlomenina holeně) 800 korun!!!! Co je ale klíčové je zodpovědnost za škody na zdraví i majetku. Zdraví je jasné někomu uděláš na sjezdovce škrábaneček na noze a on si nechá udělat novou zubní protézu za půl mega. Ale stačí, že se v Německu nabouráš a je to tvoje vina, soudruh němec ti vyluxuje povinné ručení a místní obec tě vykostí za dvě rozbité popelnice a místní turistickou nástěnku, kolegovi z práce přišel účet na 3 tisíce eur. Protože mám barák nějaký tři kiláky od hranic a běžně tam chodím na procházky a na motorce mám akční rádius tak těch 200 kiláků, což zasahuje krom Německa i Polsko vůbec neuvažuju o tom jezdit bez pojistky.

  • 0

chybí mi tu tag #reklamnisdeleni

  • 1

chybí mi tu tag #reklamnisdeleni

Však nahoře je. Je to v kategorii komerční sdělení.

  • 0
Využíváme na plno, zrovna mi to připomnělo, že musím poslat doklady od doktora z Rakouska.
Trochu mi tam chybí odstavec Posudkoví doktoři, což je kapitola sama pro sebe. Problém "vyřeší" a zdravotní stav zhodnotí na dálku "lépe" než doktor, který pacienta vyšetří v místě.
Také bys mohl blíž rozepsat byznys pojišťoven s převozy pacientů ze zahraničí do ČR. Jo a stává se běžně i u cestovního pojištění, že si člověk musí zákrok zaplatit nejdřív sám, až potom doma vymáhá peníze z pojišťovny. Někdo by s takovým nečekaným výdajem mohl mít problém. Základní vyšetření u doktora cca 200 EUR, zlomenina 3000 EUR.
Takže jen nelákej na pojištění, ale také napiš, na co si dát u pojišťoven pozor. Třeba jen tak se nenechat odbýt.
Zavazadla je také kapitola sama pro sebe. Pokud ti ukradnou zavazadlo a nikde není stopa po vloupání, tak nemáš nárok ani na kačku.
  • 0

Také využívám cestovní pojištění k platební kartě. Nemohu moc souhlasit s odkazem, jelikož vůbec neplatí, že limity u pojištění k platební kartě jsou nízké. Právě díky pojištění k platební kartě bych ušetřil kolem 200 Kč za každou cestu. Jen je potřeba číst podmínky, jelikož jsem se o spoluúčasti dočetl až tam, ale ne u každé banky je a nebo je jen u rodinného pojištění na ostatní členy rodiny. Bylo by dobré ještě něco napsat k pojištění zavazadel, jelikož v podmínkách často bývá napsáno tolik výjimek, že pak vlastně zjistím, jaká je to zbytečnost, když se to na téměř nic nevztahuje. Byl by právě super článek a nějaké srovnání pojištění k platebním kartám, jelikož nikde není aktuální srovnání a tak musím zabrousit do podmínek. Nejlépe kdyby takový článek byl i s vlastními zkušenostmi, jak to pojišťovny proplácí.

  • 0

Přesně tak, pojištění ke kartě je plnohodnotná záležitost. Pojistné podmínky si musí člověk přečíst u všeho. V rodině a mezi známýmí jsem už zažil pár zdravotních problémů, jednou to bylo fakt vážné. Až na jeden případ, kdy chtěl soukromý doktor bez ohledu na pojistku platit operaci kolena hotově, byly ostatní případy bez problémů akceptovány vč. odvozu vrtulníkem a následnou několikahodinovou operací a 10ti dny v nemocnici. V tomto případě chtěla pojišťovna podepsat nějaké papíry a tak jsme viděli i ty ceny. No a z druhé strany soudku. Známý byl ve Švýcarsku na treku. Ještě před odjezdem jsme u pivka probírali jestli má všechno a kamarád se zeptal na pojistku. Mám přeci kartu evropského pojištění, nic dalšího není potřeba. V kopcích je chytlo špatné počasí a při urychleném návratu uklouznul z chodníku a spadnul nějakejch 30 metrů svahem dolů. Přežil a to bylo jediné pozitivní. Celkový účet po odečtení té EU karty byl necelé tři miliony. Nejlevnější z toho všeho byl ten vrtulník, necelých 300 tisíc. Nejsmutnější na tom je, že i na chatě kde bydlel, se dala koupit pojistka na měsíc za cca 30 franků.

  • 0

Reklama