Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jak projít Krušnohorský kvérunk a neumřít hlady

Příspěvek od Dany8 , 11 srpen 2017 · 7 786 Zobrazení

doporučení
Jak projít Krušnohorský kvérunk a neumřít hlady

Možná jste již zaznamenali novinku v Krušných horách – Krušnohorský kvérunk, kvůli které je třeba pěšky překonat přibližně 230 km. To není zrovna málo. Pro podobný podnik je třeba především dobře sbalit zavazadlo, aby obsahovalo jen věci potřebné a bylo co nejlehčí. Cesta vede obydlenými oblastmi, je proto vcelku logické šetřit váhu na neseném jídle, které se dá pořizovat na místě. Prošla jsem celou trasu začátkem srpna 2017 a přináším několik postřehů z terénu.

 

Sama jsem vůbec nevěděla, do čeho jdu. Bydlím v Brně, v Krušných horách jsem byla jednou, kdy jsem z Horní Blatné vystoupala na Klínovec a sešla do údolí. Celá trasa kvérunku se proto pro mne smrskla na tabulku uveřejněnou v listingu. Šla jsem sama a nesla stan (ze 7 nocí ve 2 přes mě přešla bouřka, 2 večery/rána pršelo, takže se docela vyplatil). Váhu jsem šetřila na vaření, které jsem vůbec nenesla a s jídlem spoléhala na to, co přinese den. K jídlu jsem měla z domova 700g balení müsli, malý chleba a 2 maďarské čabajky.

 

Cheb – nádražní restaurace, kde vaří, za nádražím vietnamská restaurace, kde taky vaří. Zde lze produktivně strávit čekání na vlak do Lubů.

 

Luby (0 km) – pod nádražím je restaurace, kde lze dát startovací pivo, za mostem přes místní potok je velký obchod (vietnamský). Otevřeno po – ne 7 – 20. Krom jídla a vody lze dokoupit i zapomenuté oblečení, baterky a jiné předměty.

 

Kraslice (19 km)– několik vařících restaurací. Já jsem byla v budově s informačním centrem, na zahrádku nosí jenom pizzu, nahoře v patře mají i obědová menu, která venku nejsou propagována. Pizzu mají dobrou. Obchody s jídlem.

 

Olověný vrch (23 km)– úplně zavřeno, v rekonstrukci

 

Horní Blatná (56 km) – 3 obchody (doporučuji ten v budově obecního úřadu), několik vařících restaurací. Doporučuji restauraci za rohem obchodu mimo náměstí – paní majitelka každý rok na podzim jezdí do Thajska odkoukat know-how a nakoupit koření, které pak celý rok používá v restauraci, točí Bernarda a půllitry skladuje na mrazáku (což v den, kdy venkovní teplota dosahuje nádherných 33°C ve stínu docela oceníte) .
Přiložené obrázky

 

Červená jáma (62 km) – zavírají v 19:00, nestihla jsem, tak nevím, zda vaří

 

Boží Dar (75 km) – obchod s potravinami, jen základní věci, ráno různé koláče apod., vařící restaurace (je tu draho)

 

Klínovec (78 km) – poněkud předražená restaurace u keše na vrcholu, další restaurace pod kopcem, bohužel trasa kvérunku je obchází mimo značku a je to zacházka

 

Mýtinka (91 km) – prodej kozího mléka a vajec :rolleyes:
Přiložené obrázky

 

Měděnec (96 km) – 2 vařící restaurace naproti sobě, místní mi doporučili tu vpravo a byla jsem spokojena

 

Přísečnice (112 km) – pokud dojdete v hustém dešti, budete ženská a schováte se pod jedinou krytou věc v okolí, uvaří vám kafe nebo čaj, k tomu dají kilo cukru a poradí, jak si další cestu můžete zkrátit. Taky vám nahradí Karlovu studánku :) Jinak je tam pusto prázdno…

 

Hora sv. Šebestiána (129 km) – v rohu dolní tržnice je vietnamská restaurace otevřená do 22:00. Je předražená a jídlo nic moc. Přes silnici jsou další restaurace, kde vaří. Je tam menší obchod s jídlem (zavírá v 18:00), večer už neměli pečivo, mají polystyrénový chleby, čabajky/salámy/sýr, párky apod.
Přiložené obrázky

 

Kalek (143 km) – potraviny dopoledne a odpoledne, přes poledne zavřené, protože vedle provozují restauraci, kde vaří. Když jsem tam šla, měli zavřeno úplně celý týden kvůli dovolené. Mimo trasu je zámeček, kde dle reklamy vaří.

 

Hora svaté Kateřiny (161 km) – jedna vařící restaurace je pod sjezdovkou u hranic– nutno odbočit z trasy na rozcestí Dolní Kateřina. Přímo v Hoře vrazíte na náměstí do podniku Horský domov. Odhadem tak pátá cenová (protože šestá už není). Vevnitř místní ochmelkové, nahuleno, pivo za 20, jídelní lístek vám otrávená servírka vyjmenuje, co mají a buď si dáte, nebo ne. Já jsem zvolila poslední porci kuřete na smetaně a kuře jsem v té omáčce hledala marně. Zato vepřových flaks tam bylo hodně. Zase lepší než být hlady, že, a až vyjdete ten kopec, tak pod sjezdovku už určitě nepůjdete.

 

Mníšek (168 km) – vietnamská vařící restaurace, obchod s alkoholem a potravinami

 

Český Jiřetín (185 km) – vařící restaurace na dohled dřevěného kostela, kousek od odbočky ke kostelu obchod (vietnamský, otevřeno po – ne do 18:00), v sobotu v 17:00 měli pečivo – rohlíky i chleba, jinak salámy, sýry, sladkosti, alkohol, baterie
Přiložené obrázky

 

Moldava (199 km) – vařící restaurace před nádražím, otevřeno do 20:00

 

Cínovec (207 km) – vařící restaurace (více), vietnamská tržnice, poslední příležitost koupit si domů trpaslíka a zajít ke kadeřnici (taky poslední možnost někde nabrat vodu!!!)

 

Komáří hůrka (215 km) – vařící restaurace, silná orientace na německou klientelu, nebudete příliš vítáni, nóbl podnik. Pozor – nemají pitnou vodu, prodávají 0,5l PET za 25 Kč.
Přiložené obrázky

 

A další jídlo už vás čeká doma.

 

Interval vařících restaurací vhodně udržuje vaše tempo, což jistě oceníte. Ráno otevírají většinou v 11:00. A kdyby se náhodou nepodařilo dojít včas, dle legendy přežití člověka v drsné přírodě pana Pavlíčka člověk přežije bez jídla 90 dní. Je dobré to mít na paměti a příliš se nestresovat. Přeji dobrou chuť a užijte si kvérunk!  • 8Fotka
Čtyřhranka
srp 14 2017 17:58
Dany, díky za mimořádně užitečný článek pro všechny, kteří se na cestu chystají vydat! S Tvými potravinovými a jídelními radami už je kvérunk informačně kompletní. :-) Díky za návštěvu a za článek, ráda ho přidám přes link do listingu, hned jak se vrátím do ČR. ;-)
    • 1
Ahoj,
my jsme to šli o pár dní jindy, a jen přidám svoje dva eurocenty:
 
 
Kraslice - pivovar Krušnohor, Summer Ale v PETce se k pochodu vyloženě hodí!
 
Hora Svatého Šebestiána - restaurace St. Hubertus, měli mít otevřeno, ale paní nás vyhnala, že skládá uhlí. :D Tak jsme skončili na té tržnici... 
 
Kalek - Zámeček, vaří, ale měli jsme tam jen snídani, a ta byla fajn.
 
Hora Svaté Kateřiny - hostinec Horský domov otevíral až snad někdy ve čtyři, tak jsem to vzdali. Teoreticky se dá jíst v Pod Lípou o vesnici vedle, ale my nakonec použili svoje zásoby.
 
Český Jiřetín, Horní Ves - chata Barbora, po reko, mají Bernarda, řízek a smažák (i po deváté večer).
 
 
Fotky nemám. :-) Ať to šlape!
 
h.
    • 0

Zmíněný obchod v Horní Blatné můžeme taky doporučit. Majitel je příjemný a velmi rád si povídá. 

 

V zámečku Kalek vaří, ale přes týden tam nemusí být zrovna moc ubytovaných, takže s tím nebudou počítat. Ale nám večeři nabídli i když jsme tam byli ubytovaní v tu chvíli sami. Ale ubytování jsme měli domluvené. O víkendu prý mívají hostů dost a určitě budou vařit. 

    • 0

Duben 2021

P Ú S Č P S N
   1234
567891011
12131415161718
19 202122232425
2627282930  

Poslední příspěvky

Poslední komentáře

Reklama