Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Magnetická “BIOkeš“ za pár korun

Příspěvek od panzerstepan , 03 prosinec 2018 · 0 Zobrazení

Magnetická “BIOkeš“ za pár korun

 

Nemám rád PET keše, to se obecně ví. Jsou sice levné a dlouho vydrží, ale na můj vkus až příliš dlouho. Stali se miláčkem powertrailistů a poházet je po lese je tak snadné. Jsou levné, ale když si chcete udělat jednu keš a nebydlíte zrovna někde poblíž geoobchodu, musíte připočítat poštovné. Což už z nich zas tak levné kešky nedělá. Snažím se nosit na svoje výpravy vždycky nějakou náhradní keš. Občas po dohodě s ownerem obnovuji keše na které se chystám.

 

Jednou jsem takhle zase bloudil po Lidlu a bloumal, co nepotřebného tu mají, padla mi do oka malá, modrá plechová krabička. Cena 14 korun byla víc než příjemná a tak jsem ji na zkoušku vzal. Doma jsem zjistil, že obsahuje mentolky, což byl příjemný bonus.

 

Chvilku dumání a nápad byl na světě. Rychlá krabička byla na světě. Celkově nevyjde dráž než na 20Kč. A to je hezká cena co myslíte??

 

Co budeme potřebovat
Přiložené obrázky

  • krabička od mentolek. Já je kupuji v Lidlu, ale určitě se dají sehnat i jinde.
  • Tužku
  • Maskovací pásku nebo sprej
  • Magnet nebo vyřazený pevný disk
  • Logbook s pytlíčkem

 

 

Jdeme na to

 

Magnet
Každý máme doma nějaký ten nepotřebný starý mechanický disk. K čemu by se nám mohl ještě hodit?? Třeba na magnetickou keš. Každý mechanický disk totiž v sobě ukrývá dva silné neodymové magnety. Jejich velikost se s velikostí a počtem ploten sice liší, ale pro udržení naší krabičky stačí jakýkoliv z disku. Magnety najdeme v mechanismu čtecích hlav. Pro jejich vyproštění se nebojte použít síly, protože tyhle data už potřebovat nebudete.

 

Přiložené obrázky

 

Kdo nesežene vadný disk, bude si muset sehnat magnety někde jinde :D
Když už je máme venku, přejdeme ke krabičce.

 

Maskování
Tady je to jednoduché. Buď použijeme pásku stříbrnou, maskovací prostě jakou máme po ruce. Já osobně používám stříbrnou pásku, kterou má každý pořádný chlap v domácnosti. Podle umístění můžeme také použít barvu ve spreji. Či jiné maskování. Fantazii se meze nekladou.

 

Přiložené obrázky

 

 

Kompletace
Nyní už máme krabičku skoro hotovou. Už nám chybí jen umístit magnety do krabičky. Podle toho jak chceme, aby byla krabička umístěná, vložíme magnet. Tenké plechové stěny umožňují umístění magnetu zevnitř krabičky. Díky tomu nemusíme hledat způsob, jak magnet na krabičku upevnit. Plochu, která bude magnetická volíme podle potřeby při umístění keše.

 

Přiložené obrázky

 

 

Teď už jen vložíme logbook a náležitě zkrácenou tužku a máme krabičku. Já osobně používám vlastně vyrobený oboustranný logbook. Dva logy na stranku se do keše pohodlně vejdou. Stáhnout si jej v excelovské tabulce můžete v příloze.
Přiložený soubor  LOGBOOK.zip (20,39K)
Počet stažení: 16

 

No teď už zbývá jen vyrazit do terénu a krabičku umístit.
Tak hodně štěstí.  • 0Tuhle krabičku mám, našel jsem ji ale u silnice. Že se v ní prodávají za pár korun mentolky, jsem nevěděl. Podívám se do Lidlu. Hodila by se i na jiné věci, než keše. Jinak magnery jsou za pár korun v Číně, kdo nechce kupovat na ebay nabo podobných, tak v modelářských prodejnách silně předražené, nebo kupodivu v prodejnách elektronických cigaret - na podkládání baterií, které nekontaktují - to ale nemám z vlastní zkušenosti, v takové prodejně jsem nikdy nebyl, jen to měli někde v nabídce.

 

Nevýhoda této krabičky je, že nebude vodotěsná. Musí se dát někam pod stříšku. Mhohokrát jsem viděl placaté plechové krabičky s magnetem (energit, apod), ty jsou ale včetně obsahu podstatně dražší, zase se do nich vejde větší logbook.

    • 1
Fotka
panzerstepan
pro 04 2018 10:09

Jj, neni plne vodeodolna, proto logbook do pytliku. Ale pokud ji das vickem dolu, nid do ni nenatece.

    • 0

Prosinec 2018

P Ú S Č P S N
     12
3456789
10 111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Poslední komentáře

Reklama