Přejít na obsah


Fotka
* * * * * 16 hlasy

Co že jsme to našli?

Příspěvek od HaLuMa , 26 listopad 2013 · 1 906 Zobrazení

geoget
Mnoho lidí začne pracovat s databází kešek možná jen proto, aby si mohli udělat nějakou tu statistiku. Proto potřebují vědět, co všechno nalezli. Ale jak ty nálezy do té své databáze dostat?

Někteří odpoví, že pomocí Geojarry. Vždyť to všude píšou a všichni radí! Jenže lidi to radí ze setrvačnosti a návody jsou zastaralé. Už dlouho existuje cesta jiná. Cesta, která je nejen zcela legální, funguje i pro základní členy, je mnohem rychlejší, ale je navíc v Geogetu přímo zabudována. Totiž pomocí Geocaching Live.

Nebojte se Geocaching Live funkcí. (Mimochodem, poznáte je v Geogetu podle ikonek - všechny mají v ikonce na pozadí maličké logo Geocachingu.) Nejsou tam pro parádu, jsou tam pro Vás, abyste je mohli používat! Zkuste je, uvidíte, co vám dovolí.

A jednou z takových funkcí je i aktualizace vašich vlastních nálezů:
updatefinds


Jak to funguje? Základem je stáhnutí a naimportování vašich logů. Všech vašich logů, tedy nejen těch o úspěšných nálezech, ze kterých se označí nálezy v Geogetu. Ale i logy o těch neúspěšných. Takže na konci máte u keší v databázi všechny vaše logy, což může být užitečné právě pro statistiky.

Co se ale stane, pokud se stáhne log pro kešku, kterou v databázi nemáte? Nevadí! Pokud keška chybí, stáhnou se navíc alespoň základní informace o kešce. (Opět pomocí Geocaching Live.) Těch si může každý uživatel stáhnout až 10000 denně! Ale ani to nemusí někomu stačit. Při vyčerpaném limitu se v databázi založí alespoň prázdný záznam se správným GC kódem, a podrobné informace si doplníte jinak, nebo později.

Slovo 'aktualizace' není v názvu té ikonky jen tak nadarmo. Až použijete tuto funkci příště, nebude se všechno stahovat znova. Budou se tahat jen data od poslední provedené aktualizace. Takže stačí zalogovat vaše nálezy na webu, pak v Geogetu ťuknout na tu ikonku... a během pár vteřin máte u sebe označené nálezy.

Nebo s Geogetem teprve začínate a máte úplně prázdnou databázi? Nevadí, ťukněte na tu ikonku, a po chvíli máte všechny své dosavadní nálezy pěkně pod nosem.

K tomuto opravdu už není Geojarry potřeba!
 Pokud se Vám tento blog líbil, přidělte mu hvězdičky nad nadpisem. Děkuji!

 • 11Asi bych trochu doplnil nebo spis explicitne vyjadril naznacene: funkce nestahuje jen logy typu Found it nebo DNF, ale opravdu vsechny, tedy i Write note, Will attend, Need maintenance, ...

 

Ted uz jen zbozne prani, aby opravdu vsichni zapomneli na GJ pouzivane k tomuto ucelu.

  • 1
Fotka
Pontiac_CZ
lis 27 2013 8:00

Díky za vysvětlení, nebyl jsem si jist, co toto tlačítko ve skutečnosti dělá - že stáhne VŠECHNY moje logy všech typů je důležitá informace (přestože se jmenuje "Aktualizovat vaše nálezy"). Moc užitečný blog a rád ho čtu! :-)

  • 0

Ono taky puvodne to melo tahat opravdu jen ty nalezy. Ale pak jsem si rekl, ze by mohlo byt uzitecne stahnout vsechno, ze to maximalne stahne nejake kesky navic. A kesky navic v databazi nevadi, vzdycky se daji odfiltrovat.

  • 0

Takze namet na zmenu jmena funkce: "Aktualizovat vase nalezy a logy" (Ty nalezy bych z toho nevyhazoval, protoze toho se mnoho lidi chyta.)

  • 0
Fotka
lukabike.com
lis 27 2013 13:44

Jen pro upresneni. Dosavadni nalezy v databazi to neprepise, nebo ano? Rad bych mel nalezene kesky ve stavu v jakem jsem je nasel, tedy s kombinaci D/T, velikosti atd...

  • 0

Neprepise. Aplikuje se tam stejna logika oznacovani nalezu jako u importu z GPX. Tedy pokud neni oznacen nalez a najde se fount-it log, oznaci se nalez podle nej. Jinak se nechava ten stavajici.

 

Samotne kese to take neprepisuje, data kesi se stahuji jen tehdy, pokud keska v databazi vubec neni.

  • 1
A jaky je vlastne tedy rozdíl v live funkcich "stahnout vase nálezy" a "aktualizovat vaše nálezy"? Vysvětlení se nabízí, ale preci jen...
  • 0

Ta aktualizace se snazi tahat logy od posledniho stahnuti. Pokud posledni stahnuti nebylo, stahne vsechno.

  • 0

Leden 2021

P Ú S Č P S N
    123
45678910
11121314151617
181920212223 24
25262728293031

Poslední příspěvky

Poslední komentáře

prohlíží si 0 uživatelů

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Hledat na mém blogu

Reklama