Přejít na obsah


Fotka
* * * * * 12 hlasy

Waypointové triky

Příspěvek od HaLuMa , 14 prosinec 2013 · 2 694 Zobrazení

geoget
Jednou z možností, jak do Geogetu vkládat vlastní údaje, jsou waypointy. Nejčastěji si pomocí nich uložíte vyluštěné souřadnice. Dělá to asi každý. Ale možná ne každý ví, co se tam při zadávání dá dělat za kouzla. Všechna se vám snaží ušetřit práci!

waypoint

Waypoint se přidává pro kešku označenou v seznamu. Můžete ale mít označený i nějaký jiný waypoint té kešky. Proč to zdůrazňuji? Inu, proto, že formulář pro zadávání bude mít předvyplněné souřadnice podle řádku, na kterém byl kurzor. Může vám to ušetřit práci při přepisování souřadnic.

Každý waypoint má nějaký název a dvoupísmenný prefix. Ten prefix musí být v rámci jedné keše unikátní. Ale název si můžete dát jaký chcete! Když zadáváte více waypointů za sebou, je docela otrava pořád přepisovat prefix s názvem. Proto vedle prefixu přibyla ikonka, která vygeneruje nový název i nový prefix tak, aby odpovídal následujícímu waypointu v pořadí.

Jak to funguje v praxi? Přidáte si waypoint S1 se jménem Stage1, a nastavíte mu druh Stage of Multicache. A teď si zkuste přidat další waypoint. Vidíte, že název, prefix i typ zůstal od poslední editace nezměněn. Stačí tedy ťuknout na onu ikonku pro navýšení jména, a najednou máte přednastavený waypoint S2 se jménem Stage2. A tak můžete pokračovat pořád dál a dál!

Až budete chtít zadat něco úplně jiného, nejčastěji nějakou finálku, hned vedle je další ikonka, kterou formulář 'vynulujete' do výchozího nastavení - což je právě nastavení pro finální waypoint.

Při zadávání waypointu nesmíte zapomenout na souřadnice. Pokud je někde v počítači máte, zkuste je celé vložit přes schránku, i když je máte v trochu jiném formátu. Už jsme si dříve vysvětlili, že Geoget chápe mnoho rozličných formátů souřadnic.

Někdy je zapotřebí souřadnice vyprojektovat. Co třeba od nějakého jiného waypointu? Žádná věda! Kurzor dejte na výchozí waypoint, a zkuste přidat nový. Souřadnice budou předvyplněny podle onoho výchozího bodu. Přepněte editor souřadnic na projekci, a zadejte směr i vzdálenost... a potvrďte to tlačítkem zapsat. Objeví se vám nové vyprojektované souřadnice! Pokud požadujete více projekcí za sebou, můžete rovnou pokračovat dál...

Nejste si jisti, jestli jste zadali souřadnice správně? Vlevo od souřadnic je maličká ikonka mapy. Asi nikoho nepřekvapí, co se ukáže, když na ní kliknete! ;)

Tak doufám, že vás odteď nezaskočí, když autor multikeše zapomněl zadat jednotlivé stage, nebo když si budete muset nějakou finálku vyprojektovat. A za domácí úkol popřemýšlejte, jak nejjednodušeji vyrobíte waypoint, který bude stejného názvu, typu i prefixu, jako waypoint u nějaké jiné keše. Není to těžké, před chvílí jsem Vám napověděl!

 Pokud se Vám tento blog líbil, přidělte mu hvězdičky nad nadpisem. Děkuji!

  • 6Fotka
Pontiac_CZ
pro 15 2013 13:21

Waypointy rád používám, i nového inkrementačního a resetovacího tlačítka jsem si všiml a hned u dlouhé multikešky využil (jen mě překvapilo, že po Stage9 (S9) jsem obdržel StageA (SA), ale je to vlastně logické, prefix je bohužel jen dvoupísmenný). No ale vůbec by nebylo špatné, kdyby to inkrementování fungovalo pro prefixy, tak jak je (SA), a pro názvy normálně lidsky (Stage10), protože owneři u svých dlouhých multikeší využijou název "StageA" zřejmě jen vyjímečně. Pochopitelně by došlo k nekonzistenci mezi názvem a prefixem, ale - vadilo by to? Prefix je mi v terénu i při práci na PC zcela u ****** a je to pouze povinná záležitost, nezáleží zhola na tom, že by neodpovídal názvu.

 

Co se domácího úkolu týče - na postup jsem přišel, záhadou pro mě zůstává spíše ta nápověda v článku. :-) Protože v tomto případě waypoint vzniká kombinací informací ze zdrojového wpt (typ, prefix, název) a koordinátů kešky/wpt, která je označena.

    • 0

S tim cislovanim prefixu je to osemetne, protoze nekdo cisluje, jiny dava treba A, B, C... Ale na druhou stranu, rucne tokazdy desaty waypoint poupravit, je asi snadnejsi, nez se pokouset vytvorit genialni zpusob inkrementace, ktery by se pro vetsinu lidi choval nepredvidatelne.

 

Ted to funguje tak, ze kdyz je posledni znak nazvu i prefixu stejny, zvysi se. Pokud ale stejny neni, tak se zvysi jen znak v prefixu, a ten se pak prida na konec nazvu. Aby to zase nemrsilo ty nazvy, ktere cislovanim nekonci. Takze ze "S0 Stage" vznikne "S1 Stage1". Myslim, ze je to cele ve vetsine pripadu nejlepsi kompromis.

 

Domaci ukol smeroval k tomyu, ze si ten formular nektere udaje pamatuje. Takze pokud je chces zkopirovat, staci otevrit nejaky jiny waypoint k editaci, a pak jit jinam a zalozit novy waypoint - bude predvyplneny podle toho drive editovaneho. S jinyma souradnicema. Ty se ale daji dobre prenest pres schranku.

    • 0

Září 2021

P Ú S Č P S N
  12345
6789101112
13141516171819
2021222324 25 26
27282930   

Poslední příspěvky

Poslední komentáře

prohlíží si 1 uživatelů

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Hledat na mém blogu

Reklama