Přejít na obsah


Fotka
* * * * * 13 hlasy

Luštíme, luštíme...

Příspěvek od HaLuMa , 31 říjen 2013 · 3 193 Zobrazení

geoget
Zase někdo udělal mysterku přes Enigmu? Nebo přes QR kód? Zase nějaký stereogram? Ach jo! Tak s tím vám Geoget nepomůže. Nicméně leckdy dokáže být při luštění nápomocný! Jak?

První šikovná pomůcka se skrývá už v libovolném editoru souřadnic, který umí projektovat bod v nějakém směru a vzdálenosti. Tip - když přidáváte waypoint, jsou souřadnice předvyplněny podle toho waypointu (nebo keše), na kterém je zrovna kurzor.

Pro větší hrátky zkuste v menu Geogetu Nástroje -> Geocachingové nástroje. Tam se skrývá několik udělátek, které se mohou někdy hodit. první z nich jsou hrátky se souřadnicemi. Jsou tam dva editory pro souřadnice, a Geoget vám vypočítá azimut a vzdálenost mezi zadanými dvěma body.

Jsou tam ale i další záložky. Třeba hrátky s textem. Počítání různých součtů písmen, nebo jejich ASCII kódů. Ale také třeba ROT13, nebo i všech 26 možností Césarovy šifry. Hrát si můžete i s čísly, a nechat si spočítat ciferaci i ciferizaci.

To všechno je ale jen základ. Pokud ani to nepomůže, zkuste si nainstalovat doplněk SolveHelper. Ten vám sice nic nevyluští, ale je to pěkný rozcestník na mnoho udělátek na internetu, které vám pomohou. A nemusíte je alespoň hledat.

A nezapomeňte na CacheMapu. Slouží nejen na zobrazování keší, ale můžete si do ní i čmárat různé body, úsečky, trojúhelníky, obdélníky, kruhy, polygony... A tak třeba hledání nějakých průsečíků může být i zábavné.

Ale to nejdůležitější - dostat ten správný nápad na luštění - s tím vám žádný program asi nepomůže.

 Pokud se Vám tento blog líbil, přidělte mu hvězdičky nad nadpisem. Děkuji!

 • 12jé, SolveHelper, dík za zmínku mého dítka :)

 

jinak je pravda, že nějaké těžiště trojůhelíku tří keší je v kešmapě otázkou deseti minut a na metr přesně.

  • 0

No, nevím, jestli zrovna tohle je ideální příklad využití mapy. :)

 

V UTM (ve kterém Geoget samozřejmě taky umí souřadnice vyjádřit) stačí jednoduše průměrovat a myslím, že deset minut to trvat nebude a o přesnosti mluvit vůbec netřeba.

 

Ale pro čmárání a případné hledání toho pravého nápadu je kešomapa asi opravdu ideální.

  • 0

Tak ono kdy vis, jak na to, tak to na te mape netrva deset minut, ale dve minuty. A nemusis vzpominat na ty geometricke vzorecky. ;)

  • 0

nemusis vzpominat na ty geometricke vzorecky. ;)

Proti gustu... já prostě raději než konstruuji, tak počítám. Mám pocit, že to tak mám víc v rukou.   :)

  • 0

Vsak ja ti verim, ze ty si to umis spocitat a nepotrebujes to. Jenze jsou uzivatele, co si to spocitat neumi. Nebo se jim do toho pocitani zrovna nechce, a bohate jim staci par rychlych cmarnuti do mapy.

 

Dulezite je, aby uzivatele o teto moznosti vedeli, protoze je treba vubec nenapadlo to cachempu takto pouzit.

  • 0
Fotka
Draconium
lis 02 2013 21:52

To čmárání do mapy zní hezky, ale nějak netuším, kde tuto možnost najít. V GG už jsem Cache Mapu nainstaloval, ale co dál? Je někde nějaký jednoduchý návod co, jak, kde...?

Úlohy s průsečíky, těžišti a podobnými úkoly už jsem se párkrát potkal, a dosud nevěděl, co s tím. Tohle by mi mohlo pro příště pomoci :)

  • 0

V pravem hornim rohu CacheMapy je panylek, kde si jen tuknes na pozadovany tvar, a muzes zacit cmarat.

 

kdyz si pak vpravo vybalis panel "tools", tak je tam zalozka "Draw", kde mas seznam vsech nakreslenych objektu, a muzes je tam i editovat. Treba posadit stred kruhu na nejake presne souradnice, nastavit mu presny polomer, atd.

  • 0

Listopad 2020

P Ú S Č P S N
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425 26 272829
30      

Poslední příspěvky

Poslední komentáře

prohlíží si 1 uživatelů

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Hledat na mém blogu

Reklama