Přejít na obsah


Fotka
* * * * * 1 hlasy

Několik poznámek k Adventure labs keším

Příspěvek od phrkt , 29 leden 2020 · 1 238 Zobrazení

"Staré" labky jsem měl celkem rád. Lovily se na Mega|Giga eventech a byly důvodem k tomu, aby se člověk po zalogování eventu několik chvil zdržel na místě nebo poblíž a hned nezdrhl někam úplně jinam.

 

Ty nové jsou pokusemm omezit podvádění a zajistit přítomnost kačera v zóně labky, bohužel, jak uvedu níže opravdu jen pokusem.

 

Ale popořadě. Labky jsou od počátku existence trochu (dost) vyčnívající. Jejich databáze není integrována s databází ostatních keší, nepodléhají schvalování RW a počet odlovů je jen přičten k ostatním keším. K odlovu je navíc potřeba úplně jiná aplikace.

 

To byl i důvod, proč jsem k nové variantě AdvLabs přistupoval s rezervou. Jenže jsem měl indicie, že labky vzniknou přímo v mém bydlišti (Klatovy), tak jsem nainstaloval aplikaci, vyzkoušel jí na obou plzeňských sériích a posléze absolvoval hromadný silvestrovský odlov v Klatovech.

 

Nedávno jsem s úžasem zjistil, že mi byla přidělena možnost založit vlastní sérii AdvLabs keší (nejspíš jsem někdy někde na webu gc.com omylem kliknul na "správný" odkaz), ale zkusit se má všechno, takže jsem nabídnutou sérii vytvořil a teď už můžu tak trochu shrnout svoje zkušenosti.

 

Ve srovnání s wherigo kešemi, které vyžadují nemalou znalost programovacích technik (i když je Urwigo opravdu výrazným pomocníkem), je tvorba AdvLabs keší až bezproblémově primitivní a při důvěrné předchozí znalosti míst, kde jsou zóny člověk nemusí zvednout zadek ze židle a labky může zveřejnit. Daní za toto pohodlí je v podstatě jediný scénář: projít pět lokací a v každé z nich odpovědět na otázku. Tvůrce série může ovlivnit jen to, zda se bude vyžadovat pevné pořadí při návštěvách zón nebo ne.

 

Aplikace sama mne překvapila příjemně i nepříjemně. Je stabilní, navštívené zóny si pamatuje, nevyžaduje trvalé připojení k síti a při odlovu celé série jí stačí jen něco kolem 3MB dat, což vzhledem k tomu, že série obsahuje nějakých 12 obrázků není mnoho. Na druhé straně ale není odolná (a ani nemůže být) proti podvržení souřadnic zóny, takže umožňuje "gaučokešing", což je něco naprosto neslučitelného s původní myšlenkou geokešingu. To ostatně podporují i někteří owneři rozšiřováním zón nad veškeré myslitelné meze.

 

Ve světle obecného odmítání finálkových serverů tedy považuji za stejně kontraproduktivní tvorbu databází GPX souborů labek, které jen a pouze nahrávají podvodnému logování labek, počet chybně zadaných odpovědí totiž není omezen a dá se zkoušet až do uhodnutí. Za pět hodin od zveřejnění mé série jí "odlovilo" hned několik výtečníků z opačné strany republiky, co jsou zač myslím dokumentuje počet jimi zaregistrovaných
labkeší, který mají vyšší než 900, v jednom případě dokonce skoro 1600 a nevěřím, že někdy odloví bonusovku...

 

Můj pohled na AdvLabs keše se tedy nemění: je to jiná hra s jinou databází i jinou aplikací a přimlouvám se za její úplné oddělení od běžných typů keší. • 2Vesměs souhlas.

Labka je virtuálka bez nutnosti fotky.
Série Lábek s bonusovkou je taková multina, kde každá stage je za bod.

Otázky - asi by měla být odpověď neodhadnutelná (VLabovy VLabky v Nymburce), ale pokud správnou odpověď aplikace zná, pak asi je i možnost nějakého reverzního dekódování cache aplikace pro Labky.

Podvody budou vždy. Zápis na webu bez zápisu v logbooku, dekompilace Wheriga, fake gps apod. Take to je.
  • 0

Ano, podvody budou vždy. Ale pokud je v tuto chvíli, tedy po necelých 12 hodinách od publikace mých labek poměr 1 kačer s odlovenou bonusovkou proti 10 kačerům, kteří zalogovali všechny labky, pak je něco opravdu hodně špatně.

  • 0
Fotka
jardavera
led 31 2020 10:14

Zde vytvořené soubory GPX používám a jako podvodník se necítím. Vzhledem k nic-moc mapám, které jsou u aplikace mě GPX soubor v navigaci dovede na místo a pak použiju aplikaci.

Moc nechápu ten druh labek, kde je zrušený fencing a labky může logovat kdokoliv. Odpovědi nalezne v gc účtu ownera.

  • 0

Netvrdím, že každý kdo ty soubory používá je podvodník, ale bohužel to podvodníkům nahrává, protože se pohodlně dostanou k souřadnicím, které mohou aplikaci podvrhnout a "odehrát" to z domova. A co se týká aplikace, tak ta sice má "jen" google mapy, ale pro potřeby labek to snad stačí, zóny mají nenulovou velikost.

  • 0
GPX používám aby mne navigoval Locus a viděl jsem tam i všechny keše okolo.
GPX není příčina.

Výsledek je smutný, poměr na depresi.
Ale když dáš otázky na něž nelze najít odpověď nikde na netu či ne street view, není to řešení?(než to tedy někdo dá na finalky...)
  • 0

Obávám se, že jediné opravdu účinné řešení proti gaučovému logování je povinná bonusovka a připsání labek až po jejím potvrzeném odlovu.

  • 0
Jak jsem psal. Řešení pomocí štítků s delším kódem jako u VLabek v Nymburce mi přijde ok. Jak se objeví finalkari, sérii vypnout, změnit štítky a zapnout. A je to.
  • 0

Tak jsem si ani neuvedomil, ze GPXko, za ktere jsem tak rad v GeoGetu a Locusu je mozne takto zneuzit. Holt, uvazuji asi jinak, hraju hru tak, aby ME bavila......

  • 0

Body i lineárních labek jsou v aplikaci vidět. Zjistit přibližně jejich souřadnice, např. srovnáním s google mapou v PC, není nic těžkého. A GPX někdo udělá stejně až v době, kdy první gaučohledači mají nalezeno. Ale přimlouval bych se, aby u lineárních labek mělo GPX všechny souřadnice na první labce, na orientaci to stačí a na statistiku taky. Obranou jsou asi opravdu neodhadnutelné odpovědi z terénu, třeba nějaký nápis (nečitelný na streetview), logická odpověď (jednoznačná, ale patrná až na místě), apod. Ani to ale nezabrání sdílení odpovědí. A pokud je aplikace děravá a umožní nějakým reverzním způsobem odpověď získat, obrana není. I pokud ji v další verzi vylepší, nikomu to nebrání hrát se starou verzí, pokud bude fungovat.

A s navigací v Adrake nebo Locusu - aplikace umí na bod navigovat i jinou aplikací, lze sdílet. Nevím jak v Locusu, ale předat navigování Mapám.cz určitě lze. Takže i v lineární labce lze navigovat něčím přesnějším, co má lepší mapy a ukazuje směr, a to i bez GPX.

  • 0

Staré labky byly takové zpestření na eventech. Po zkušenostech z Terezína současnou variantu důsledně ignoruju. Upřímně, takovej primitivní shit mám v urwigu napsanej za 15 minut, se spoustou fotek a zvuků a taky nemusím zvednout zadek od počítače. 

  • 1

Květen 2020

P Ú S Č P S N
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25 262728293031

Poslední příspěvky

Poslední komentáře

Reklama