Přejít na obsah


Fotka
* * * * * 1 hlasy

Několik poznámek k Adventure labs keším

Příspěvek od phrkt , 29 leden 2020 · 1 969 Zobrazení

"Staré" labky jsem měl celkem rád. Lovily se na Mega|Giga eventech a byly důvodem k tomu, aby se člověk po zalogování eventu několik chvil zdržel na místě nebo poblíž a hned nezdrhl někam úplně jinam.

 

Ty nové jsou pokusemm omezit podvádění a zajistit přítomnost kačera v zóně labky, bohužel, jak uvedu níže opravdu jen pokusem.

 

Ale popořadě. Labky jsou od počátku existence trochu (dost) vyčnívající. Jejich databáze není integrována s databází ostatních keší, nepodléhají schvalování RW a počet odlovů je jen přičten k ostatním keším. K odlovu je navíc potřeba úplně jiná aplikace.

 

To byl i důvod, proč jsem k nové variantě AdvLabs přistupoval s rezervou. Jenže jsem měl indicie, že labky vzniknou přímo v mém bydlišti (Klatovy), tak jsem nainstaloval aplikaci, vyzkoušel jí na obou plzeňských sériích a posléze absolvoval hromadný silvestrovský odlov v Klatovech.

 

Nedávno jsem s úžasem zjistil, že mi byla přidělena možnost založit vlastní sérii AdvLabs keší (nejspíš jsem někdy někde na webu gc.com omylem kliknul na "správný" odkaz), ale zkusit se má všechno, takže jsem nabídnutou sérii vytvořil a teď už můžu tak trochu shrnout svoje zkušenosti.

 

Ve srovnání s wherigo kešemi, které vyžadují nemalou znalost programovacích technik (i když je Urwigo opravdu výrazným pomocníkem), je tvorba AdvLabs keší až bezproblémově primitivní a při důvěrné předchozí znalosti míst, kde jsou zóny člověk nemusí zvednout zadek ze židle a labky může zveřejnit. Daní za toto pohodlí je v podstatě jediný scénář: projít pět lokací a v každé z nich odpovědět na otázku. Tvůrce série může ovlivnit jen to, zda se bude vyžadovat pevné pořadí při návštěvách zón nebo ne.

 

Aplikace sama mne překvapila příjemně i nepříjemně. Je stabilní, navštívené zóny si pamatuje, nevyžaduje trvalé připojení k síti a při odlovu celé série jí stačí jen něco kolem 3MB dat, což vzhledem k tomu, že série obsahuje nějakých 12 obrázků není mnoho. Na druhé straně ale není odolná (a ani nemůže být) proti podvržení souřadnic zóny, takže umožňuje "gaučokešing", což je něco naprosto neslučitelného s původní myšlenkou geokešingu. To ostatně podporují i někteří owneři rozšiřováním zón nad veškeré myslitelné meze.

 

Ve světle obecného odmítání finálkových serverů tedy považuji za stejně kontraproduktivní tvorbu databází GPX souborů labek, které jen a pouze nahrávají podvodnému logování labek, počet chybně zadaných odpovědí totiž není omezen a dá se zkoušet až do uhodnutí. Za pět hodin od zveřejnění mé série jí "odlovilo" hned několik výtečníků z opačné strany republiky, co jsou zač myslím dokumentuje počet jimi zaregistrovaných
labkeší, který mají vyšší než 900, v jednom případě dokonce skoro 1600 a nevěřím, že někdy odloví bonusovku...

 

Můj pohled na AdvLabs keše se tedy nemění: je to jiná hra s jinou databází i jinou aplikací a přimlouvám se za její úplné oddělení od běžných typů keší. • 2Vesměs souhlas.

Labka je virtuálka bez nutnosti fotky.
Série Lábek s bonusovkou je taková multina, kde každá stage je za bod.

Otázky - asi by měla být odpověď neodhadnutelná (VLabovy VLabky v Nymburce), ale pokud správnou odpověď aplikace zná, pak asi je i možnost nějakého reverzního dekódování cache aplikace pro Labky.

Podvody budou vždy. Zápis na webu bez zápisu v logbooku, dekompilace Wheriga, fake gps apod. Take to je.
  • 0

Ano, podvody budou vždy. Ale pokud je v tuto chvíli, tedy po necelých 12 hodinách od publikace mých labek poměr 1 kačer s odlovenou bonusovkou proti 10 kačerům, kteří zalogovali všechny labky, pak je něco opravdu hodně špatně.

  • 0
Fotka
jardavera
led 31 2020 10:14

Zde vytvořené soubory GPX používám a jako podvodník se necítím. Vzhledem k nic-moc mapám, které jsou u aplikace mě GPX soubor v navigaci dovede na místo a pak použiju aplikaci.

Moc nechápu ten druh labek, kde je zrušený fencing a labky může logovat kdokoliv. Odpovědi nalezne v gc účtu ownera.

  • 0

Netvrdím, že každý kdo ty soubory používá je podvodník, ale bohužel to podvodníkům nahrává, protože se pohodlně dostanou k souřadnicím, které mohou aplikaci podvrhnout a "odehrát" to z domova. A co se týká aplikace, tak ta sice má "jen" google mapy, ale pro potřeby labek to snad stačí, zóny mají nenulovou velikost.

  • 0
GPX používám aby mne navigoval Locus a viděl jsem tam i všechny keše okolo.
GPX není příčina.

Výsledek je smutný, poměr na depresi.
Ale když dáš otázky na něž nelze najít odpověď nikde na netu či ne street view, není to řešení?(než to tedy někdo dá na finalky...)
  • 0

Obávám se, že jediné opravdu účinné řešení proti gaučovému logování je povinná bonusovka a připsání labek až po jejím potvrzeném odlovu.

  • 0
Jak jsem psal. Řešení pomocí štítků s delším kódem jako u VLabek v Nymburce mi přijde ok. Jak se objeví finalkari, sérii vypnout, změnit štítky a zapnout. A je to.
  • 0

Tak jsem si ani neuvedomil, ze GPXko, za ktere jsem tak rad v GeoGetu a Locusu je mozne takto zneuzit. Holt, uvazuji asi jinak, hraju hru tak, aby ME bavila......

  • 0

Body i lineárních labek jsou v aplikaci vidět. Zjistit přibližně jejich souřadnice, např. srovnáním s google mapou v PC, není nic těžkého. A GPX někdo udělá stejně až v době, kdy první gaučohledači mají nalezeno. Ale přimlouval bych se, aby u lineárních labek mělo GPX všechny souřadnice na první labce, na orientaci to stačí a na statistiku taky. Obranou jsou asi opravdu neodhadnutelné odpovědi z terénu, třeba nějaký nápis (nečitelný na streetview), logická odpověď (jednoznačná, ale patrná až na místě), apod. Ani to ale nezabrání sdílení odpovědí. A pokud je aplikace děravá a umožní nějakým reverzním způsobem odpověď získat, obrana není. I pokud ji v další verzi vylepší, nikomu to nebrání hrát se starou verzí, pokud bude fungovat.

A s navigací v Adrake nebo Locusu - aplikace umí na bod navigovat i jinou aplikací, lze sdílet. Nevím jak v Locusu, ale předat navigování Mapám.cz určitě lze. Takže i v lineární labce lze navigovat něčím přesnějším, co má lepší mapy a ukazuje směr, a to i bez GPX.

  • 0

Staré labky byly takové zpestření na eventech. Po zkušenostech z Terezína současnou variantu důsledně ignoruju. Upřímně, takovej primitivní shit mám v urwigu napsanej za 15 minut, se spoustou fotek a zvuků a taky nemusím zvednout zadek od počítače. 

  • 1
Fotka
zvedavkanocni
čen 11 2020 12:27
Mno, tak mně se nový formát od začátku líbí a baví mě - jinak nemám ráda po městě někde šátrat a hledat fyzickou krabku, kolikrát ji radši vzdám než abych ji ohrozila. LABky mají tu výhodu, že člověk s mobilem dneska není nic výjimečného a tak se jde projít v pohodě a nenápadně. Fyzické krabky mi nechybí,nebo přesněji VE MĚSTĚ mi nechybí. Pokud má série bonus mimo město, OK.
Jinak jak je to se získáváním čísel pro bonus vysvětlil Martin tulák - stačí neuváděl je přímo do fotek do builderu, ale popsat jejich výpočet z odpovědí na otázku. To je dobrá rada, pokud budu dělat bonus, udělám to tak a potom nikdo čísla nevytáhne. Otázka je, za jak dlouho se objeví někde na finálkách. Kdo bude chtít hru, odehraje poctivě - kdo podvod, něco tím říká sám o sobě. Osobně jsem ráda, že potom vím, kdo je co zač a mohu se podle toho zařídit. Žádná depka, jen praktické využití při kontaktu s někým takovým. Nejspíš bych kvůli podvodníkům keš ani nepřesouvala, nestojí mi za námahu. Ale rozhodně bych kontrolovala průběžně logbook a vesele mazala nicky, které v něm nebudou pod svým nickem, žádné že v logbooku je "parta hic" a na netu 8-12 jiných nicků.
  • 0

Duben 2021

P Ú S Č P S N
   1234
567891011
12131415161718
19 202122232425
2627282930  

Poslední příspěvky

Poslední komentáře

Reklama