Přejít na obsah


Čtyřhranné zápiskyDoporučeno
Fotka

Kruchý život přespolňáka

Příspěvek od Čtyřhranka , 09 listopad 2018 - - - - - - · 30 895 Zobrazení

Kruchý život přespolňáka Blíží se zima, a tak jsem si nostalgicky zavzpomínala na loňský rok, kdy jsem denně dojížděla do práce vzdálené 15 kilometrů. Na pohled nic zvláštního, ale my, přespolňáci, dobře víme, jaká to občas může být kovbojka. A tak zatímco ostatní kačeři cestují po keškách, já cestuji každý den do práce.
A nuda to bohužel není...  Milí přátelé,
zvu...


Fotka

Rokytenská suchotoulka

Příspěvek od Čtyřhranka , 02 září 2018 - * * * * * · 16 195 Zobrazení

Rokytenská suchotoulka "Byl to ten čas, kdy se řádní občané vracívají domů ze svých dovolených. Vrcholné léto, doba zralých švestek, zavařování okurek, spálené trávy, žní a řeřavého slunce. I mně už končil blažený čas lehkovážného poflakování. Jednu věc jsem však chtěla stihnout ještě dřív, než usednu za pracovní pult..."  Milí přátelé,
zvu vás k přečtení mého článku o dvo...


Fotka

Pahorky pro stonožky

Příspěvek od Čtyřhranka , 18 březen 2018 - * * * * * · 16 017 Zobrazení

Pahorky pro stonožky Jednou jsem doma řekla takovou nepěknou věc. Totiž, že se mi Plzeňsko zdá oproti jiným krajům poněkud obyčejné. Nejhorší věc, jakou vůbec můžete říct na půdě města Plzně do očí bigotnímu Plzeňákovi. Za své neuvážlivé výroky jsem byla poslána na nápravnou misi do Švihovské vrchoviny, abych se blíže seznámila s krásami kraje a pochopila, že Plzeňsko není ob...


Fotka

Procházka po ničem

Příspěvek od Čtyřhranka , 25 únor 2018 - * * * * * · 33 141 Zobrazení

Procházka po ničem "Podmínkou je, že nesmíme dopředu vědět, kam jdeme."  
Touto větou by se dala shrnout ústřední myšlenka našeho poněkud abstraktního výletu, který jsme podnikli v lednu letošního roku. Při naší výpravě za legendární Nanutandovou keší Průvodce po ničem (GCRYMZ ) jsme dva dny putovali neznámým směrem a neměli nic naplánované ani připravené. Před sebou...


Fotka

Krušnohorský kvérunk

Příspěvek od Čtyřhranka , 10 červenec 2017 - * * * * * · 2 968 Zobrazení

Krušnohorský kvérunk Vážení přátelé, v zimě letošního roku jsem se rozhodla etapovitě přejít jedno z našich nejrozsáhlejších pohoří, Krušné hory. Hledala jsem, zda již nebyla navržena nějaká oficiální pěší přechodová trasa, taková, která by byla prověřená, prochozená, jednoznačně nejlepší. Našla jsem však pouze přejezdovou cyklotrasu (Krušnohorská magistrála) a běžkařsko...


Fotka

Jedle pro naše děti

Příspěvek od Čtyřhranka , 30 duben 2017 - * * * * * · 4 279 Zobrazení

Jedle pro naše děti Minulý víkend byl oficiálně prohlášen Groundspeakem za CITO víkend spojený se speciálním suvenýrem udělovaným za účast na eventu tohoto typu. CITO eventy dávno nejsou jen o sbírání odpadků. Stále častěji se v nich objevuje téma péče o lesy, sázení stromů, prořez křovin, a dalších činností. Vážení přátelé,
zvu vás k přečtení mého článku o tom, ja...


Fotka

Procházky pro Pražáky I - Procházka po vesničkách střediskových

Příspěvek od Čtyřhranka , 09 březen 2017 - * * * * * · 2 176 Zobrazení

Procházky pro Pražáky I - Procházka po vesničkách střediskových Vážení přátelé, moje maminka mě jednou požádala, abych jí dala nějaký tip na procházku v okolí Prahy. Z nepřeberného množství cest, které jsem prošla, jsem si nemohla vybrat, která byla nejhezčí, nejzajímavější, nejvhodnější. Rozhodla jsem se proto, že pro ni začnu své tipy na procházky postupně sepisovat. Načrtávala jsem výletní okruhy, psala o zají...


Fotka

Dobrá zpráva

Příspěvek od Čtyřhranka , 28 listopad 2016 - * * * * * · 2 548 Zobrazení

Dobrá zpráva Mám pro vás dobrou zprávu. (...)  Vážení přátelé,
zvu vás k přečtení mého nového článku o lidech, kteří se rozhodli udělat svět lepším.
Ve své reportáži vám přináším zvěst o tom, že na světě je více ohleduplnosti než bezohlednosti, více pracovitosti než lenosti, více užitku než zmaru a více dobrého než špatného.   Dobrá zpráva  ...


Fotka

Lánské výlety pro sváteční cyklisty

Příspěvek od Čtyřhranka , 07 listopad 2016 - * * * * * · 1 745 Zobrazení

Lánské výlety pro sváteční cyklisty "Být v lese, vidět zajímavá místa, hezky se projet a hlavně se moc nepředřít."  Právě tímto heslem se řídí většina mých výletů na kole.
Pokud jste na tom s představou o ideální cyklistice podobně, jistě oceníte tři tipy na výlet do čistých a klidných lesů na Křivoklátsku. Lánské výlety pro sváteční cyklisty  Přeji příjemné počtení! https:...


Fotka

Tuláci Beskyd

Příspěvek od Čtyřhranka , 22 říjen 2016 - * * * * * · 2 952 Zobrazení

Tuláci Beskyd "Chtěla bych vyprávět o perlách rosy na stéblech trav a o slunci, které do nich kreslí duhu, o dalekých vyhlídkách i hlubokých tmavých hvozdech, ve kterých je téměř snazší potkat medvěda než člověka, o babím létě, které snuje nitky pavučin do rudých hlohů. Jenže my nevidíme nic." (...)     Vážení přátelé,
zvu vás k přečtení mého nového...


Září 2020

P Ú S Č P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21 222324252627
282930    

Poslední příspěvky

Poslední komentáře

Reklama