Přejít na obsah


Fotka

Staronové téma, jakou GPS


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
11 odpovědí na toto téma

#1 Daku

Daku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2009 - 18:58

Ahoj všem, s geocachingem teprv začínám a zatím jsem všechny cachky odlovila podle mapy. Teď přemýšlím o nějakém o pořízení nějakého přístroje, nejlépe PDAčka s telefonem nebo chytrého telefonu. Sice jsem si tady na foru přečetla spoustu příspěvků, ale mám z toho hlavu jak pátrací balón a o moc chytřejší stejně nejsem :). I přes to jsem si pár závěrů udělala, nepotřebuji, aby mě navigace navigovala po cewlou cestu (na to mi stačí pro začátek mapa) a taky bych nerada telefoní navigaci,kde se platí za přenos dat. Moc díky předem děkuji za rady :).
  • 0

#2 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2009 - 19:05

Pokud ti to pomuze, tak tady je test GPS podle casopisu Computer :
http://www.smartmaps...puter242008.pdf
Osobne to vidim stejne jako redakce, Oregon je proste na Geocaching nejlepsi. ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#3 sowda

sowda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2009 - 19:22

Používám PDA a jsem spokojený. Mám všechno po ruce, telefon i navigaci, možnost excelu pro počítání souřadnic a pod.Když jdu z práce, nebo někam jedu, nemusím tahat další zařízení. Záporem je kratší výdrž baterií, ale to se dá řešit náhradními.
  • 0
HTC One X, Android 4.0.4
c:geo, Locus
Lidi, já žijuVložený obrázek

#4 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2009 - 19:57

Důležité je,jestli preferuješ dotyk nebo klasický chytrý telefon se vším všudy bez dotyku..
  • 0
Cogito ergo sun ...

#5 vladacr

vladacr

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2009 - 22:28

Na keškování jsem postupně používal SonyEricsson M600, poté SonyEricsson P1, nyní Nokia E71. U obou Erissonů je potřeba externího GPS modulu, Nokia má interní GPS čip, který funguje celkem přesně a spolehlivě. Na Symbian je skvělá, i když placená, aplikace SmartCom Navigator, která používá bitmapové mapy. Dále mohu doporučit aplikaci SmartGPX, která umožňuje prohlížení GPX souborů. Nicméně, zejména z důvodů odolnosti, je naplánována koupě Oregonu.
  • 0

#6 Majus

Majus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2009 - 23:14

Mela jsem ted Legenda v reklamaci, tak jsme mesic lovili s pritelem s pda a musim rict, ze mam navzdy jasno. Na GC jedine turistickou navigaci, nic telefonniho. Pda - vydrz baterii, velky do ruky, krehky, nemuze to zmoknout, pomalu chytala signal... dalsi minusy bych pricetla tomu, ze jsme to zcela neovladli, co se vsech funkci tyce. Na Garminu Legend je skvely, ze dlouho vydrzi -pri setreni baterii i zaznamenavat trasu vic nez 24h (88h jsem sla na 2 sady baterii), vodotesnost, snadne, intuitivni ovladani. Je to stara, prekonana navigace, ale ackoliv cernobila, tak prehledna mapa a ta cena...:) Nevyhoda je, ze uz je prestali vyrabet a pomalu uz nebudou. Jinak si do ni samo nenahrajes info o kesi ani listingy. (Jo a toho Legenda mi dali novyho, starej mel problemy s displejem, takze mam ted po roce a pul funglovku ;), se moc neparaj s opravovanim).
  • 0
"Do průšvihu nás nikdy nedostane to, co nevíme. Dostane nás tam to, co víme příliš jistě, ale ono to tak prostě není." (Y. Berry)

#7 Daku

Daku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2009 - 6:30

polas N85 napsal/a:
Důležité je,jestli preferuješ dotyk nebo klasický chytrý telefon se vším všudy bez dotyku..


Zatím mám stařičký telefon s klasickou klávesnicí, tohle mi je celkem jedno.
  • 0

#8 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2009 - 7:27

Já jsem s interní gps v N85 spokojen,jako zástupce z nokií doporučuji N82-5 mpx foto a 5800-3 mpx foto nebo i ta e71 stojí za zvážení-3 mpx,z ostatních výrobcu samsunga omnii,nějaké to htc výběr je pestrý,jestli budeš fotit,tak n82 určitě,výkon/cena
  • 0
Cogito ergo sun ...

#9 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2009 - 7:40

Majus napsal/a:
ovladani. Je to stara, prekonana navigace, ale ackoliv cernobila, tak prehledna mapa a ta cena...:) Nevyhoda je, ze uz je prestali vyrabet a pomalu uz nebudou. Jinak si do ni samo nenahrajes info o kesi ani listingy.
(Jo a toho Legenda mi dali novyho, starej mel problemy s displejem, takze mam ted po roce a pul funglovku ;), se moc neparaj s opravovanim).


No, s Legendem jsme ulovili vice jak 800 kesek, a info o kesich do nej nahrat jde. Ja obetoval cca megabajt mapove pameti a mel jsem tam kesky i s waypointy z cele CR (vice jak 12000 bodu...). Kod, tag i nazev, a u kazde navic jeste i prvnich ctyricet znaku hintu. Jde to udelat vygnerovanim pruhledne POI mapy.
  • 0

#10 Paullow

Paullow

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2009 - 7:47

Já jsem svých prvních cca. 200 kešek odlovil s Nokií N73 s GPS modulem a Handy geocaching a tahle kombinace se mi zdála docela dobrá. Výdrž docela ušla, protože modul jel na vlastní baterku. Pak jsem si pořídil Colorado a to už je jiná liga. V současné době kromě něj občas použiju i Nokii 5800, která má docela přesný GPS čip a rychle chytá družice.
  • 0

#11 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2009 - 10:05

Moje sestava je PDA + bluetoothový externí modul. Považuji to za nejlepší volbu v poměru užitečnost x cena. Ale kdokoliv může mít úplně opačný názor :-)
  • 0

#12 hrasek

hrasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2009 - 11:27

HaLuMa napsal/a:

No, s Legendem jsme ulovili vice jak 800 kesek, a info o kesich do nej nahrat jde. Ja obetoval cca megabajt mapove pameti a mel jsem tam kesky i s waypointy z cele CR (vice jak 12000 bodu...). Kod, tag i nazev, a u kazde navic jeste i prvnich ctyricet znaku hintu. Jde to udelat vygnerovanim pruhledne POI mapy.


Můžeš trochu rzovést ten postup? Legenda už sice nemám ale docela by mě to zajímalo jak to dělals. Díky

Jinak k původnímu dotazu. Já bych volil Oregon, popř. 60CSx. V případě že chceš začít a nechceš do GPS vrážet moc peněz tak jednoznačne Garmin eTrex Legend. Je sice černobílý ale podl mě je to lepší než bluetooth GPS moduly k telefonu. Popřípadě bych uvažoval o PDA. Ale osobně mám na geocaching turistickou navigaci (PDA si možná koupím až ho na něco budu potřebovat). Velkým kladem je odolnost a hlavně výdrž na baterky.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama