Přejít na obsah


Fotka

jakou GPS


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
8 odpovědí na toto téma

#1 Tazzi team

Tazzi team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 44 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2009 - 7:20

Prosím o radu,kamarádka začíná s hledáním a chtěla by nějakou GPS tak kolem 2000kč. Najde se nějaká taková co by jste doporučili??Díky za Vaše rady a názory
  • 0

#2 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2009 - 7:31

pro začátek bych asi doporučil stále garmin legenda třeba i z druhé ruky. Když ji to začne bavit, tak sama časem pozná, které cenově dražší jí bude vyhovovat
  • 0

#3 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2009 - 10:16

Kolem dvou tisíc je eTrex H... mapa u Legenda stejně není nijak zvlášť použitelná, a ten čip :( eTrex H má sice jen šipku, zato nejpřesnější vůbec. A nejde jen o přesnost, ale o signál ve skalách, lese, městě. Ten Legend prostě nedává.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#4 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2009 - 10:28

Když levné, tak Etrex H. Jednoznačně. Máme ji od začátku kešování a nějaké jiné uvažujeme jen velmi velmi pomalu. Ona ta absence mapy má také své kouzlo.

Výhody:
- Vysoká citlivost a přesnost.
- Robusnost (pád ze skály)
- Výdrž baterií (dva dny normálního kešování).
- Tužkové baterie.
- Čitelné na slunci.
- Cena.

Nevýhody:
- Nemá kompas a barometr.
- Nemá mapový podklad, ale pročlou cestu, waypointy a trasu na mapě zobrazí)
- Jen sériový port pro komunikaci s PC, kabel není v ceně.
- Display má malé rozlišení a není barevný.
- Jen 6 znaků na waypoint, maximálně 500 waypointů.
- Odlepuje se ta guma, jako snad u všech etrexů.
  • 0

#5 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2009 - 10:51

Mám tady GEKO 201 - krásnou malou citlivou nemapovou navigaci. jediné mínusko jsou malé AAA baterky, co ani v alkalickém ani aku porovedení nemají takovou výdrž jako 2500 mAh tužkovky! Etrex H jsem viděl v bazaru v Nekázance v zánovním stavu za 990 Kč. Asi před měsícem, ale...
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2009 - 11:03

Citecka napsal/a:
Kolem dvou tisíc je eTrex H... mapa u Legenda stejně není nijak zvlášť použitelná, a ten čip :( eTrex H má sice jen šipku, zato nejpřesnější vůbec. A nejde jen o přesnost, ale o signál ve skalách, lese, městě. Ten Legend prostě nedává.


Ale kdeze... Mapa u legenda pouzitelna je. Podivej se treba na Topo 50 v4. Vse, co na te mape je, je v Legendu videt! A treba system silnic a cest je tam stejny, jako v Topo Czech 2. A to se opravdu pro pohyb v terenu hodi! A pamet? I do tech 8MB se ti z te Topo 50 v4 vejde prakticky cely jeden kraj, coz je treba na pesi vylety bohate dostatecne.

A nazor na presnost je zkresleny snad jeste vice. Kdyz vedle sebe na louce polozis stareho legenda a noveho oregona, tak te budou navigovat stejne presne. Stary legend neni mene presny, je jen mene citlivy. A to je neco uplne jineho! Tam, kde je dobry vyhled na oblohu, nemas problem. Problem nastava v situacich, kdy je vyhled na oblohu omezen. Tam ti nove GPSky diky vetsi citlivosti chytnou i odrazeny signal, ktery ale je vlivem odrazu mene presny.

Takze kdyz v uzke ulicce chytnes s citlivou GPSkou signal, tak myslet si ze bude zaroven nejak kdovijak presny, to je blahovost. Ano, lepsi mene presna pozice nez zadna. O tom neni sporu. Ale rikat o starem legendovi, ze je mene presny, to je pitomost.

Takze ano, legend ma problem ve ztizenych prijmovych podminkach. nejde ani tak o mesto, jako o spatny vyhled na oblohu. Takze treba sidliste ti nedela problem, problem delaji uzoucke ulice s malym vyhledem na oblohu. Stejne tak les neni problem, problem je treba husty listnaty les, zvlast po desti.

Ja jen aby tady nekdo nemel dojem, ze kdyz se starym Legendem vkroci do lesa, nebo udela kok za hranici mesta, ze hned ztrati signal. Tak to opravdu neni, i ve mestech a lesech se s legendem da lovi, ostatne nasich vice nez 800 kesi nalezenych prave s legendem je toho dukazem. Mnoho kesi po Praze, vcetne Krcskeho lesa... ;)

P.S. ted mame HCX a jsme spokojeni. Ale to je uz jina cenova kategorie.
  • 0

#7 mwh

mwh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2009 - 11:11

Etrex H nemapová ale super
  • 0
Já si cestu nevybírám cesta si vybírá mě Kam s kolem nedojedu tam ho donesu

#8 Tazzi team

Tazzi team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 44 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2009 - 13:03

vidím že co uživatel to jiné názory,ale to k tomu samo sebou patří;) Já taky až doteď lovil s garmin nuvi 250 a šlo to,jen k nové GPS mě hnala baterie tak jsem se rozhoupal a koupil oregonka tak jsem zvědav,ještě jsem ho nestačil použít,ale víkend ukáže;) Každopádně kamarádka sleduje diskuzi a rozhodne se,ale díky všem za názor
  • 0

#9 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2009 - 17:14

Jen pro upřesnění: máme Háčko I Legenda, a navíc bluetooth Evolve goTraxx. Já jen že vim co je co. Žluťáska bych prostě s Legendem nesrovnával ani náhodou. A co v lese nedával ani ten Evolve, Háčko ani nezaznamenal potíže.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama