Přejít na obsah


Fotka

Odstranění projektu GeoGet z gc.cz


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
237 odpovědí na toto téma

#1 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 6:21

Zdravím všechny, po delší době tu máme jednu nepříjemnou zprávu: Projekt GeoGet byl administrátorem bývalého webu Honzou stažen, "jelikož se ozval Groundspeak, protože GeoGet dává možnost nepremium členům stahovat víc než 500 bodů, jinými slovy velké objemy dat". Dále bychom tímto chtěli požádat autora tohoto programu, aby z něj odstranil funkce, ve kterých GeoGet nabízí download z gc.com. Chápu, že tato skutečnost vyvolá silné reakce, přesto bych vás chtěl požádat, abyste se ve svých příspěvcích mírnili a nevyvolávali zbytečný flame. Díky za pochopení!
  • 0
Vložený obrázek Vložený obrázek

#2 tomasgn

tomasgn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 6:27

choze napsal/a:
"jelikož se ozval Groundspeak, protože GeoGet dává možnost nepremium členům stahovat víc než 500 bodů, jinými slovy velké objemy dat".
...
Díky za pochopení!


a) jak se to GS dozvedel?
b) pro tohle pochopeni nemam.
  • 0

#3 Mafet

Mafet

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 6:42

Takže je Geocaching zase o krůček víc placenou zábavou :( , třeba jednou neplatiči uvidí na GC.com jen otazníčky. Nechme se překvapit.
  • 0

#4 zdf

zdf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 6:49

Jak by se to dozvěděl? Zase ho gc.cz nabonzovali!!! Nejdřív POI, teď GeoGet. gc.cz začíná se svými totalitními praktikami být horší než GroundSpeak. Začíná to tu být baštou jen PM, jak se BM dostane k nějakým datům navíc, tak bonzujou, mažou, zakazují!!!
  • 0

#5 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 6:52

Jedno mi vysvětli. Proč by asi lidi z gc.cz dávali na stránky odkaz, pak něco bonzovali a pak odkaz mazali?
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#6 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 6:59

Jak se tak na to dívám, připadá mi, že pokud to půjde takhle dál, vykašlu se na GS a začnu podporovat Opencaching... Aneb nemám rád monopoly, ať už se jedná o cokoliv... A tady mi připadá, že se jedná o monopol GSAKu! Neřekl bych, že pokud se načtou typy keší a jejich souřadnice, že je to takový objem dat, jako třeba když člověk tahá komplet PQ, které obsahují i celé texty! Možná by tedy stačilo omezit stažení na 1 den na 499 keší a vlk se nažere a koza (GeoGet) zůstane funkční... I když ne celá... Proč hned všechno stahovat! Prosím, třeba odkaz z hlavní stránky ten chápu, ale vlákno z fóra??? To už mi fakt zavání cenzurou! I když to už jsem řekl v druhém vláknu... A klidně si mě za ten názor kamenujte.
  • 0

#7 Copak

Copak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 6:59

Mě vůbec Geocaching jako komunita připadá nějakej divnej. A důvody? Např. praktiky velkých hráčů (např. Groundspeak) velmi nápadně připomínající totalitu. Co jim je do toho, co si vyvíjí někdo za soft? Nebo reakce na tomto fóru. Nikde v podobných společenstvech (např. modeláři, bonsaje) jsem se nesetkal s tolika drsnými reakcemi na dotazy začátečníků. já jsem se pokusil pochlubit s tím že jsem našel první kešku (měl jsem z toho velkou radost) a založil jsem si nový thread. Hned jsem dostal po hubě že tu zaneřáďuju diskusi píčovinama. Chybí mi tady ta pospolitost, kamarádskej duch. Modeláři každého nováčka s radostí přivítají, nabídnou mu pomoc, poradí kde a jak se dá lítat, prostě každej je vítanej. Tady se bojím "nástupu trhu"...
  • 0

#8 mitah

mitah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 7:07

choze napsal/a:
protože GeoGet dává možnost nepremium členům stahovat víc než 500 bodů, jinými slovy velké objemy dat".

Znamená to snad, že pokud by se BM povolilo 499 stahování v jednom kuse a u PM vše najednou, bylo by to v pořádku ?
  • 0
-- Mitah Team --

#9 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 7:14

Z toho plyne jednoduchý závěr: GeoGet musí mít modul, který bude umět naplnit databázi daty. Ten nebude součástí distribuce programu a nebude se propagovat na webu gc.cz Evidenční a další funkce nepochybně nikomu nevadí.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#10 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 04 říjen 2007 - 7:25

Každý (právnická i fyzická osoba) má autorská práva na své publikované věci. Třeba i GNU GPL licence má svá práva a povinnosti, která je třeba dodržovat. Vaše fotografie z dovolené jsou taky Vaším autorským dílem. Na to tady ale ještě nejsme moc zvyklí. GS si tak asi chrání svá data, která obhospodařuje. To je možná i vysvětlení, proč je GSAK placený. Třeba musí autor odvést GS nějaký poplatek. Pak by to znamenalo i GeoGet zpoplatnit a část posílat GS ...
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#11 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 7:40

Stahování dat Groundspeaku nevadí - vadí jim, že to není zaplacený !

Zdejší admini to myslím stáhnout museli, pokud chtějí být s Groundspeakem zadobře. Otázka je, jestli to má cenu. Slušné chování ze strany GC.cz bylo asi po roce "odměněno" mapou, která je sice pěkná, ale k ničemu - nepřesná a hlavně neaktulizovaná data.
A tak se ptám: Stojí to za to s Groundspeakem udržovat přátelské vztahy? Nebylo by lepší si jet po svém /v mezích zákona/ a nemuset se jich doprošovat ? Cache si na jejich stránkách každý stejně hledá sám a tady může být místo k nezávislým projektům a k setkávání lidí se společným zájmem a ty data pro mapu ať si nechají...
nebo je to nějak jinak ?
  • 0

#12 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 7:50

Souhlasím s Lerojem, raději GeoGet, který alespoň trochu půjde, než mapu, která je stejně na prd... Krom toho GeoGet umí tuto mapu slušně nahradit. Řekl bych, že díky aktuálnosti, je tato mapa daleko lepší... Vím, že se to řešilo někde jinde, ale své kešky jsem zakládal kvůli tomu, abych něco udělal pro jiné a ne kvůli tomu, aby někdo na mých keškách ještě vydělával! Vím, za něco musí jet server, ale to snad není tolik, kolik oni vyberou za PM, krom toho spousta peněz může jít třeba z reklamy (a neříkejte, že na GS žádná není - reklama na programy, na knížku o GC atd.).
  • 0

#13 Tom Fuk

Tom Fuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 7:51

Odstranit fórum o Geogetu to byl taky požadavek Groundspeaku???
  • 0

#14 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 477 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 7:55

Orientujete se někdo v podmínkách GS natolik, abyste mohli dát odkaz, kde oni zakazují stahování větších objemů dat?
  • 0

#15 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 7:58

....a to se potom lidi diví že vzkvétají projekty jako opencaching nebo geocaching.ru :(
  • 0

#16 mitah

mitah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 8:01

Tom Fuk napsal/a:
Odstranit fórum o Geogetu to byl taky požadavek Groundspeaku???

A o čem chceš diskutovat ? Podívej se na stránky geogetu. Lukáš (jestli se tak jmenuje ?) už to asi zabalil. Upřímně řečeno, ani se mu moc nedivím, i když mě to moc a moc mrzí.
Myslím, že je na čase říct Lukášovi "děkuju". Alespoň za to, že pro nás chtěl něco udělat. Takže: děkuju
  • 0
-- Mitah Team --

#17 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 477 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 8:05

I já se přidávám s díky. Projekt se mi hrozně líbil. Bylo to chytré a fungovalo dost dobře. Dovedu si představit množství práce na projektu strávené i motivaci udělat chytrý a funkční program pro všechny. DÍKY
  • 0

#18 pynosol

pynosol

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 8:11

to snad néééé :( já právě dokončil modul pro Geoget na tvorbu statistik. A chtěl jsem ho dneska nabídnout k vyzkoušení. :(
  • 0

#19 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 04 říjen 2007 - 8:20

Koukám na stránky GeoGet a tam se píše:

Data je treba naimpotovat z GPX, pocketquery, nebo stahnout a naimportovat z webovych stranek pomoci tools-Download from Web

Chápu to tak, že celý problém je v tools-Download from Web? Protože ostatní cesty k získání dat jsou oficiální. GPX a PQ pak podmíněné být PM. Což GS vadit nemůže a ani snad nesmí! To by pak museli zakázat používat i excel, access a vůbec všechno, kde se dají shromažďovat informace o keškách a jejich obhospodařování ... :D:D:D
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#20 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 8:20

Taky se přidávám s DÍKY!!! A HaLuMo, pokud si to tu čteš, tak prosím, nenech se pár lidmi zastrašit a znechutit si to... Podle mě hodně lidí ti drží palce! A třeba bude stačit, když se "znemožní" natahovat hromadně data, i tak by totiž Tvůj program byl určitě moc dobrý, přestože já jako BM jsem toto používal docela hodně :( Přesto i tak by pro mě byl Tvůj program určitě přínosný. A hlavně pokud bych měl něco platit 10x raději zaplatím něco dobrovolně do ČR, než to dávat Američanům za program, kde jeho autoři určitě nedají tolik na požadavky uživatelů, jako ty! Proto hodně zdaru a pevné vůle a VYTRVEJ!
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama