Přejít na obsah


Fotka

winecaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
68 odpovědí na toto téma

#1 bobin68

bobin68

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2009 - 7:43

Děcka, moravští vinaři pro přátele geocachingu připravili v blízkosti svých vinařství ukryté žetony. Po nalezení si můžete domluvit návštěvu vinařství a okoštovat 3 vzorky zdarma. Hledejte žetony a pijte pilně vína, podpoříte tento projekt! Díky Za winecaching Robert Špaček
  • 0

#2 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2009 - 7:48

Nasrat. Koštovat víno zdarma se dá i bez Winecachingu, protože člověk ho koštuje tehdy, když chce něco koupit. A neříkejte mi nikdo, že vinaři tam táhnou lidi, aby jen zdarma koštli, nic nekoupili a jeli dál. Proto je jedno z pravidel geocachingu, že je nekomerční. Vodafone taky nedělá Vodacaching, aby do svých prodejen nalákal cachery, že jim dá pět minut volání zdarma.
  • 0

#3 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2009 - 7:49

zajímavé, ale to zprasené zadání souřadnic... pro GC je ustálené ve formátu SS MM.MMM
  • 0

#4 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2009 - 8:04

Zajímavé stanovy, nechtěl bych být členem ani za nic B)
  • 0

#5 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2009 - 8:06

Solidní slátanina, navíc bych řekl, že se jedná o reklamu.
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#6 Novaci_KH

Novaci_KH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2009 - 8:11

To vypada, ze i ucet byl zalozen jen pro tento jeden prispevek
  • 0

#7 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2009 - 8:20

Reklama to samozřejmě je, ostatně stránky samotné to říkají na plnou hubu. Já nic proti reklamě vinařství nemám, jen mám pocit, že vinařský marketing se dá i s pomocí geocachingu dělat daleko efektivněji a vzkusněji a míň naivněji. Toto je fakt způsob "pro pražáky", ale ani oni nejsou tak blbí jak se traduje. Daleko víc bych ocenil, kdyby u jednotlivých vinařství byly obyčejné keše, které by sepsaly historii daného vinařství a třeba jejich specializace a ani by tam nemusely být odkazy. Pokud člověk chce, tak ty webové stránky vždycky najde a hlavně pokud chce dovnitř něco nakoupit, tak k tomu nepotřebuje nějaké žetony, no ne ?
  • 0

#8 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2009 - 8:42

mitak napsal/a:
Reklama to samozřejmě je, ostatně stránky samotné to říkají na plnou hubu. Já nic proti reklamě vinařství nemám, jen mám pocit, že vinařský marketing se dá i s pomocí geocachingu dělat daleko efektivněji a vzkusněji a míň naivněji. Toto je fakt způsob "pro pražáky", ale ani oni nejsou tak blbí jak se traduje. Daleko víc bych ocenil, kdyby u jednotlivých vinařství byly obyčejné keše, které by sepsaly historii daného vinařství a třeba jejich specializace a ani by tam nemusely být odkazy. Pokud člověk chce, tak ty webové stránky vždycky najde a hlavně pokud chce dovnitř něco nakoupit, tak k tomu nepotřebuje nějaké žetony, no ne ?

Pod tohle bych se podepsal...
  • 0

#9 Discovery Team

Discovery Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2009 - 8:45

mitak napsal/a:
Toto je fakt způsob "pro pražáky", ale ani oni nejsou tak blbí jak se traduje. Daleko víc bych ocenil, kdyby u jednotlivých vinařství byly obyčejné keše, které by sepsaly historii daného vinařství a hlavně pokud chce dovnitř něco nakoupit, tak k tomu nepotřebuje nějaké žetony, no ne ?


Vyjímečně musím s mitakem souhlasit, nejsme tak blbí :).
  • 0

#10 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2009 - 8:53

bobin68 napsal/a:
Děcka,
moravští vinaři ...


Milý pane Špačku,
k tomu, co tady blijete, by se žádný moravský vinař nesnížil.
Neschovávejte svou neschopnost prodat víno za geocaching, ten je totiž úplně o něčem jiném.
  • 0

#11 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2009 - 9:05

To bobin68: Odmítám podporovat cokoliv, co takto hloupým a hrubým způsobem parazituje na geocachingu (se všemi jeho chybami a nedostatky). A pokud nějakou schránku winecachingu najdu ... Nebojte se ničit ji nebudu, ale můj názor na tento projekt tam bude velmi jasně zaznamenán. A doporučil bych toto vlákno celé smazat z důvodu porušení pravidel tohoto serveru.
  • 0

#12 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2009 - 9:20

No, jo... Na druhou stranu, komerce do kešingu pronikne ať chceme nebo ne, a tohle je ještě snesitelný projekt (vlastně po tobě naprosto nic nechce). podle mne trpí spíš začátečnictvím tvůrce, ale na druhou stranu, jako nápad dobrý... Než mne upálíte, yslím jako nápad na komerční využití krabek, a ne že sem z toho na větvi!!! :) Chtělo to lepší formát souřadnic ;), jinou úvodní stránku (zvlášť sekci pro sponzoři, členy toho spolku), udělat tu keš více "GC acceptable" právě listingem a důrazem na historii místa a vinařství, a ten špalíček tam dát až "navíc" - a taky samosebou víc najednou, jeden na osobu, a nějak líp definovat jeho funkci - "Můžete si ho ponechat na památku, anebo v daném vinařství směnit za 3 sklenky vína dle vlastního výběru". Není nutné komerční projekty spojovat s GC, nebo ne přímo, na druhou stranu není dobré se od podobných věcí distancovat úplně (myslím my), nebo budem nakonec "na vedlejší koleji". A tím pádem přestaneme mít vliv na to, jak se bude komerční část GC vyvíjet, naprosto. A to dobře nebude...
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#13 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 667 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2009 - 9:30

Jsem si nejprve myslel, že tu bude mít něco společnýho s Linuxem :D, ale toto. Zlatej bodycaching :D
  • 0
Retired slowcacher

#14 pepega

pepega

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2009 - 9:32

jdou na to blbě... když už tak založit klasickou keš, do ní i listingu dát info o vinařství, třeba i poukaz na ochutnávku BEZ NUTNOSTI ZAKOUPIT VÍNO.ostatně kdo z nás nenašel nikdy v keši vizitku(myslím firemní),letáček a podobně? a je na kačerovi, zda jen bude mít bod, nebo se i osvěží..otázkou je jen co s TB a GC, aby si je vinaři neschovávali jako trofeje.. ale takhle? poplatky za členství v klubu? a dál? to je i z pohledu vinaře o ničem.. ale taková regulárka s lahvičkou vína pro FTF by nebyla špatná :-) prostě se na geocachingu snaží přiživit další.můžeme jim lát,ale bude jich víc a víc, i když třeba skrytěji....
  • 0
Geocaching je můj nový život obohacovaný dalšími a dalšími keškami
náš team: Petr,Olča,Ája,Petřík,Gábinka
+ geopsi Jork a Nela/yorkshire/ Lip a Popelka/čínský chocholatý pes/

Geovozy dlouhá Felda, Mercedes Actros 440HP+autopřepravník, Fiat Bravo
Garmin Etrex Legend, Mio C250, N9500,SE K700i,Handy Geocaching,Skrýšotlač

#15 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2009 - 9:42

pepega napsal/a:
jdou na to blbě...
když už tak založit klasickou keš, do ní i listingu dát info o vinařství, třeba i poukaz na ochutnávku BEZ NUTNOSTI ZAKOUPIT VÍNO.ostatně kdo z nás nenašel nikdy v keši vizitku(myslím firemní),letáček a podobně?


Jestli myslíš klasickou cache na gc.com, tak předpokládám, že by takováto cache neprošla schvalovacím procesem. Když neprošla kdysi GCY1F8.

To nic nemění na tom, že klasické listingy na stránkách winecachingu (i s hintem atd.) by celou kapmaň zkrášlily.
  • 0

#16 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2009 - 9:54

bobin68 napsal/a:
Souřadnice pokladů naleznete na www.winecaching.cz ve spodní části.


Tož strécu,
Vaše stránky na mě působí jako polotovar. Už to nahryzl Pet z Citecka týmu - nepůsobí nejlépe, když na stránce se souřadnicemi pro hledače "straší" stanovy členů participujících na kampani. Proti tomu by byly lepší populárně podané informace o regionu, historii vinařství a hlavně ony listingy.
Stejně jako větička "zcela nový způsob vinařského marketingu" je určena jim a nikoliv potenciálním zákazníkům (sebelepší claim rámovaný dovětkem stylu "poznejte nejnovější trendy sales promotion na vlastní kůži" většinu příjemců sdělení spíš nakrkne, protože si málokdo je ochotný připusit, že se nechá ovlivnit).

EDIT: a hlavně pozor na bezmyšlenkovité kopírování textu z jiných stránek. Nejen, že je to neslušné, ale hlavně legendární citát "Schránku je před ukrytím vhodné zabalit do plastového sáčku. (...)Špinavé igelitové tašce se každý mudla obloukem vyhne, rozhodně nebude zkoumat, co je uvnitř. Kromě starých igelitek se často používají černé sáčky na odpadky. Ty mají ještě vyšší stupeň odpudivosti." už považují za platný jen největší čuňata mezi námi kačery ;)

Tož berte to jen jako konstruktivní kritiku...
  • 0

#17 wlfmann

wlfmann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2009 - 9:55

z tech skrytejsim reklamnich ma clovek aspon bod ale toto :D:D:D Nejlepsi je veta "kdyz uz si pohrali a nasli nas tak sme na rade my a prodavat a prodavat" :D:D:D Skoda ze tam nemaj vyse rocnich poplatku pro cleny "klubu" B) at mame predstavu co z takove smeliny autor ma..
  • 0

#18 prdlik

prdlik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 125 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2009 - 10:02

No ono s tim komercnim - nekomercnim je to fakt hodne divne. Uz nekolikrat mne napadlo udelat kesku u moji oblibene restaurace, kde vim, ze se keser naji a pochutna si. Ale ma to dva hacky. 1. bychom meli za chvili kes u kazde hospody 2. nikdy se nepozna, jestli kes zalozil spokojeny stamgast nebo majitel restaurace
  • 0

#19 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2009 - 10:05

prdlik napsal/a:
1. bychom meli za chvili kes u kazde hospody.


Mladí si zakládají mikra u škol, proč by tatíci nemohli pokládat keše u svých oblíbených lokálů :)
  • 0

#20 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2009 - 10:08

PaWcz napsal/a:

prdlik napsal/a:
1. bychom meli za chvili kes u kazde hospody.


Mladí si zakládají mikra u škol, proč by tatíci nemohli pokládat keše u svých oblíbených lokálů :)

Jo, a žádný mikra, pěkně půllitry :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama