Přejít na obsah


Nové atributy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
36 odpovědí na toto téma

#1 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 02 srpen 2011 - 20:27

Vložený obrázek Tree Climbing / Stromolezectví

Vložený obrázek Season Acces / Sezónní přístup
Keš je odlovitelná pouze v určitých obdobích. Klasickým příkladem může být např. úkryt na dně říčního koryta, které je po celý rok plné vody a pouze v létě vysychá a stává se přístupným.

Vložený obrázek Tourist Friendly / Vhodná pro turisty

Vložený obrázek Front Yard (Private Residence) / Soukromé pozemky
V blízkosti jsou soukromé pozemky, nedoporučuje se odlov přímo za šipkou, ale po cestách.

Vložený obrázek Teamwork Required / Vyžaduje spolupráci
Uvádí, zda je či není nutný odlov ve spolupráci s dalšími kačery.

---

Vložený obrázek Partnership cache
- tenhle obrázek byl již v minulém update, ale nedokážu si ho pořádně vysvětlit, jde o něco reklamního?

---

EDIT: Kdo chvíli stál, už stojí opodál...
Chci doplnit na wiki - a ono už to tam je, tož jsem jen sjednotil popis.
  • 0

#2 Valicek1

Valicek1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 595 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2011 - 20:31

no tak u toho posledního je mi to taky trošku nejasné...
  • 0
Abych nebyl kačer teoretik, mám si raděj zajet na nějaký PT??

#3 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2011 - 20:36

Ten poslední atribut je úplně jasné: Blízké setkání třetího druhu!!
  • 0

#4 fireman.cz

fireman.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2011 - 20:37

Není poslední, že byla keš vytvořena ve spolupráci s jiným kačerem??
  • 0

#5 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2011 - 20:41

Smrk: ze by treba Paroubek a martani? :)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#6 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 02 srpen 2011 - 20:41

In May 2011,we added a new attribute:

Vložený obrázek

The "sponsored cache" attribute is awarded to geocaches developed in partnership between Groundspeak and another company. Groundspeak works to provide a limited number of entertaining sponsored caches in order to bring another element of fun to the activity. Many geocachers have enjoyed sponsored cache programs, from the old Project A.P.E. series to the new and family-friendly PBS Dinosaur Train Geocaching series.


Knowledge Books 9.1 Attributes

Atribut sponzorské keše označuje keše vytvořené Groudspeakem ve spolupráci s další firmou. Groundspeak pracuje na vytvoření omezeného množství zábavných sponzorovaných keši s cílem přinést další rozměr zábavy do geocachingu. Mnoho kačerů si užilo sponzorované keše, ať už starý Project A.P.E. nebo novou a na rodiny s dětmi zaměřenou sérii "PBS Dinosaur Train".
  • 0

#7 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2011 - 6:03

je milé že doplňují atributy, ale počet povolených atributů asi nezvedli .. nebo ano?
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#8 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2011 - 6:56

Ano. Zvedli na 15.
  • 0

#9 osvejda

osvejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2011 - 9:24

Teamwork Required znamená, že teamová spolupráce je nutná, nikoli doporučená.
  • 0

#10 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 03 srpen 2011 - 9:54

osvejda napsal/a:
Teamwork Required znamená, že teamová spolupráce je nutná, nikoli doporučená.


Zásadní významový rozdíl B)
Upravil jsem to i na wiki.
  • 0

#11 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2011 - 10:06

Vložený obrázek Season Acces / Sezónní přístup
Uvádí, zda je cache bezproblémově odlovitelná ve všech ročních obdobích.


K tomuto atributu bych měl drobnou poznámku, protože ze zde daného popisu si nejsem tak úplně jist, zda bylo přesně pochopeno, co se jím má na mysli (pokud ano, tak se omlouvám, ale i tak bych doporučil změnit popis, aby nedošlo ke zmatení ostatních cacherů).
"Season Acces" ve své neškrtnuté podobě (Allowed) totiž neznamená, že keš je bezproblémově odlovitelná ve všech ročních obdobích, ale naopak, že je odlovitelná pouze v určitých obdobích. Klasickým příkladem může být např. úkryt na dně říčního koryta, které je po celý rok plné vody a pouze v létě vysychá, takže se úkryt stává dostupným či oblast, která se návštěvníkům otevírá pouze na určité období (viz. např. GCNEGK).
Naopak pokud je atribut škrtnutý (Not Allowed), znamená to, že keš je odlovitelná po celý rok.
Tak či tak tento atribut částečně dubluje funkci atributu Available during winter / Přístupno v zimě, ale přesto může být jeho použití v některých případech výhodné. I proto se ale domnívám, že by uváděný popis měl být konkrétnější, aby nedocházelo k jeho nesprávnému výkladu.
  • 0

#12 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2011 - 10:18

Ja bych pridal k nekterym kesim atribut "magnifying glass required", protoze logovat se do tech nanologbooku je fakt zazitek.
  • 0

HW: Motorola One Action _ Garmin eTrex Legend HCx

SW: c:geo _ WhereYouGo _ GDAK _ GCC _ Go(x)°


#13 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2011 - 10:24

to sutech and all: souhlasim se Sutechem, jinak mi take prijde ne uplne jasny rozdil mezi atributem "..in winter" a "season access". Porad mi tak nejak prijde, ze je to jen leto/zima a nikoliv i jaro a podzim. Chtelo by to nejak doladit, klidne by se mi libil i atribut pro kazde rocni obdobi, ale asi ne vsichni amici by vedeli, co to je :DB)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#14 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 03 srpen 2011 - 10:30

Sutech: Díky za upřesnění. Teď už mi to je taky jasnější. Už jsem hledal i na GS fóru, ale nic jsem se tam nedozvěděl, je k tomu někde něco víc? Klidně přeložím...
  • 0

#15 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2011 - 10:48

ivanbok napsal/a:
Sutech: Díky za upřesnění. Teď už mi to je taky jasnější.

Už jsem hledal i na GS fóru, ale nic jsem se tam nedozvěděl, je k tomu někde něco víc? Klidně přeložím...


Obávám se, že bohužel není, nicméně doboru představu o významu je možné si udělat, pokud tento atribut do listingu skutečně přidáš a následně na něj najedeš myší. V neškrtnuté podobě se zobrazí nápis "Seasonal acces only", tj. "Přístupné pouze sezónně", zatímco ve škrtnuté "Available all year", tj. "Přístupné celý rok".
Podobně je podrobnější vysvětlení uvedeno i u dalších atributů.
  • 0

#16 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2011 - 13:04

ubuster napsal/a:
Ja bych pridal k nekterym kesim atribut "magnifying glass required", protoze logovat se do tech nanologbooku je fakt zazitek.


spíš razítko zakázáno ..
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#17 QuoX

QuoX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 298 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2011 - 22:51

Nevím jak dlouho již je na světě, ale nyní když jsem si po vašem upozornění přidal atributy na cache, všiml jsem si atributu "Field Puzzle". Mám si pod tím představit mysterku která se luští v terénu? ;-) To by byl celkem uzitecny atribut :-)
  • 0

Nedělám to pro body, ale proto abych poznal zajímavá místa!!! Čím více takovýchto míst poznám tím lépe!

Garmin GPSMap 64sx  +  GSAK v 9.x.x.xx


#18 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2011 - 23:01

Sutech napsal/a:

Vložený obrázek Season Acces / Sezónní přístup
Uvádí, zda je cache bezproblémově odlovitelná ve všech ročních obdobích.


K tomuto atributu bych měl drobnou poznámku, protože ze zde daného popisu si nejsem tak úplně jist, zda bylo přesně pochopeno, co se jím má na mysli (pokud ano, tak se omlouvám, ale i tak bych doporučil změnit popis, aby nedošlo ke zmatení ostatních cacherů).
"Season Acces" ve své neškrtnuté podobě (Allowed) totiž neznamená, že keš je bezproblémově odlovitelná ve všech ročních obdobích, ale naopak, že je odlovitelná pouze v určitých obdobích. Klasickým příkladem může být např. úkryt na dně říčního koryta, které je po celý rok plné vody a pouze v létě vysychá, takže se úkryt stává dostupným či oblast, která se návštěvníkům otevírá pouze na určité období (viz. např. GCNEGK).
Naopak pokud je atribut škrtnutý (Not Allowed), znamená to, že keš je odlovitelná po celý rok.
Tak či tak tento atribut částečně dubluje funkci atributu Available during winter / Přístupno v zimě, ale přesto může být jeho použití v některých případech výhodné. I proto se ale domnívám, že by uváděný popis měl být konkrétnější, aby nedocházelo k jeho nesprávnému výkladu.

No já to vnímám tak, že atribut winter je jasný, keška je nalezitelná při sněhové pokrývce... ale sezoní přístup či nepřístup avizuje, že je tam nějaké omezení a to by mělo byt podrobně uvedeno v listingu, ideálně hned na začátku... tedy dám atribut sezony a do listingu dám info, že je odlovitelné mimo měsíce květen - srpen, kdy např. hnízdí čejka severní v blízkosti keše...
  • 0

#19 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2011 - 6:59

QuoX napsal/a:
Nevím jak dlouho již je na světě, ale nyní když jsem si po vašem upozornění přidal atributy na cache, všiml jsem si atributu "Field Puzzle". Mám si pod tím představit mysterku která se luští v terénu? ;-) To by byl celkem uzitecny atribut :-)

Samozřejmě.
  • 0

#20 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2011 - 7:58

nosferatu XIII. napsal/a:
ne uplne jasny rozdil mezi atributem "..in winter" a "season access". Porad mi tak nejak prijde, ze je to jen leto/zima a nikoliv i jaro a podzim.

Tak třeba může být cache v létě obrostlá kopřivama, v květnu tam můžou mít zase kachny vejce...

osvejda napsal/a:
Teamwork Required znamená, že teamová spolupráce je nutná, nikoli doporučená.

Nad nutnou jsem chvíli uvažoval. Pak jsem si vzpomněl na T5 keše, kde je údajně "nutné speciální vybavení" a bylo jasné, že slovo nutné do wiki psát nebudu :D.

ivanbok napsal/a:
Vložený obrázek Partnership cache
- tenhle obrázek byl již v minulém update

Zajímavé, mně se nezobrazoval ani minule a nevidím jej tam ani teď, takže ten jsem do wiki nepřidával - je to na tobě.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka