Přejít na obsah


Fotka

Přes 40000 keší v ČR


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2012 - 12:55

Počet keší (včetně všech typů eventů) publikovaných v ČR od počátku geoletopočtu přesáhl v posledním týdnu číslo 40000.
  • 0

#2 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2012 - 13:34

Aktivních keší je těsně přes 32 000, z toho je fyzických keší 31 462.
  • 0

#3 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2012 - 13:40

a já byl včera na procházce a čapnul jsem hned několik díkyzabodovek, kde jsem to ownerům vytmavil ať s tím jdou do kšá:D
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#4 rasg

rasg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2012 - 22:04

prazskychytrak napsal/a:
a já byl včera na procházce a čapnul jsem hned několik díkyzabodovek, kde jsem to ownerům vytmavil ať s tím jdou do kšá:D


Tak ono by to bylo lepsi, kdybys 90% svejch kesi nemel ulovenejch v Praze.:D:D:DB)
  • 0

#5 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2012 - 22:50

rasg napsal/a:

prazskychytrak napsal/a:
a já byl včera na procházce a čapnul jsem hned několik díkyzabodovek, kde jsem to ownerům vytmavil ať s tím jdou do kšá:D


Tak ono by to bylo lepsi, kdybys 90% svejch kesi nemel ulovenejch v Praze.:D:D:DB)


to je jasný no, sám se divim že mám takovou podivnou bilanci, když jsem byl dost často za svou krátkou etapu mimo prahu, ale vždycky jsem tam měl čas jen na pár nálezů :| bohužel mě tahle hra chytla a odběhnout si tu pro další a další je tu tak lákavé:D asi se budu muset přestěhovat někam jinam, abych i tam mohl prozkoumávat zajímavá místa:)
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#6 Rozic

Rozic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 259 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2012 - 6:40

prazskychytrak napsal/a:
a já byl včera na procházce a čapnul jsem hned několik díkyzabodovek, kde jsem to ownerům vytmavil ať s tím jdou do kšá:D


V Praze může jít do kšá přes polovina keší. Většina jsou jen filmovky za pochcaným okapem...... B)
  • 0

#7 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2012 - 7:01

Rozic napsal/a:
V Praze může jít do kšá přes polovina keší. Většina jsou jen filmovky za pochcaným okapem...... B)

Pokud platí Tvůj profil, pak jsi jich tam slovil 5 (slovy pět) kousků. To bych byl s tím paušálním hodnocením opatrnější… :D
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#8 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2012 - 7:57

Trhac napsal/a:

Rozic napsal/a:
V Praze může jít do kšá přes polovina keší. Většina jsou jen filmovky za pochcaným okapem...... B)

Pokud platí Tvůj profil, pak jsi jich tam slovil 5 (slovy pět) kousků. To bych byl s tím paušálním hodnocením opatrnější… :D


To je náhoda, že z pěti odlovených keší narazil zrovna na jediných 5 pochcaných zaokapovek v Praze :D

Já bych neřekl, že v Praze je nějaká větší koncentrace okapovek než v jiných městech. Ale buďme upřímní, kdyby začátečníci nezakládali tyto keše, co bychom pak lovili. Když se mrknete na nové keše, tak cca polovinu zakládají začátečníci.

Ale zpět k tématu, 40 tisíc je moc pěkné kulaté číslo. Jen doufám, že padesátku nebudeme slavit moc brzo ;)
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#9 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2012 - 8:15

tak doufám, že brzy budem slavit 10000 archivovaných :-)
  • 0

#10 Rozic

Rozic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 259 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2012 - 10:19

Trhac napsal/a:

Rozic napsal/a:
V Praze může jít do kšá přes polovina keší. Většina jsou jen filmovky za pochcaným okapem...... B)

Pokud platí Tvůj profil, pak jsi jich tam slovil 5 (slovy pět) kousků. To bych byl s tím paušálním hodnocením opatrnější… :D


Ale to není jen o Praze, ale o všech velkých městech. Ano, v Praze je to jen 5 kousků (Lennon Wall, 2 virtualky a 2 kousky na Černém mostě), ale stačí si poslechnout kačera z Prahy, který je trochu soudný a přizná, že to tam stojí za starou bačkoru.
  • 0

#11 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2012 - 13:10

kdo je soudnej, tak ví, že dobrou keš prostě musí hledat, ta mu pod nohy sama neskočí. Bez ohledu na to skama pochází.
  • 0

#12 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2012 - 14:14

Rozic napsal/a:

Trhac napsal/a:

Rozic napsal/a:
V Praze může jít do kšá přes polovina keší. Většina jsou jen filmovky za pochcaným okapem...... B)

Pokud platí Tvůj profil, pak jsi jich tam slovil 5 (slovy pět) kousků. To bych byl s tím paušálním hodnocením opatrnější… :D

Ale to není jen o Praze, ale o všech velkých městech. Ano, v Praze je to jen 5 kousků (Lennon Wall, 2 virtualky a 2 kousky na Černém mostě), ale stačí si poslechnout kačera z Prahy, který je trochu soudný a přizná, že to tam stojí za starou bačkoru.

Což je samozřejmě Tvůj názor - ale můj pohled je ten, že nemusím lovit všechno a že jsou i v Praze pravé kačerské perly. Ovšem, jsou i jinde v republice. Ve srovnání se zbytkem světa naprostý nadstandard! Naše hravost, nápaditost, tradice z oddílových a táborových her plus dosud nevyhynulé domácí kutilství činí z Čech a Moravy kačerský ráj!
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#13 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2012 - 14:45

Trhac napsal/a:
Ve srovnání se zbytkem světa naprostý nadstandard! Naše hravost, nápaditost, tradice z oddílových a táborových her plus dosud nevyhynulé domácí kutilství činí z Čech a Moravy kačerský ráj!


Tak s tím musím souhlasit. Kdo chce remcat na české městské zaokapovky, tak vyjeďte někam za hranice. Tam je situace s kešemi ve městech daleko horší a to co je u nás průměrná keš, tak v jiných městech je nejlepší keš ze širokého okolí.
A to netvrdím na základě 5 odlovených keší, ale stovek keší z cca 20 států.
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#14 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2012 - 15:17

weri napsal/a:

Trhac napsal/a:
Ve srovnání se zbytkem světa naprostý nadstandard! Naše hravost, nápaditost, tradice z oddílových a táborových her plus dosud nevyhynulé domácí kutilství činí z Čech a Moravy kačerský ráj!


Tak s tím musím souhlasit. Kdo chce remcat na české městské zaokapovky, tak vyjeďte někam za hranice. Tam je situace s kešemi ve městech daleko horší a to co je u nás průměrná keš, tak v jiných městech je nejlepší keš ze širokého okolí.
A to netvrdím na základě 5 odlovených keší, ale stovek keší z cca 20 států.

souhlas, a ještě pár zemí přihazuji navrch B)
  • 0

#15 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2012 - 15:17

Trhac napsal/a:

Rozic napsal/a:

Trhac napsal/a:

Rozic napsal/a:
V Praze může jít do kšá přes polovina keší. Většina jsou jen filmovky za pochcaným okapem...... B)

Pokud platí Tvůj profil, pak jsi jich tam slovil 5 (slovy pět) kousků. To bych byl s tím paušálním hodnocením opatrnější… :D

Ale to není jen o Praze, ale o všech velkých městech. Ano, v Praze je to jen 5 kousků (Lennon Wall, 2 virtualky a 2 kousky na Černém mostě), ale stačí si poslechnout kačera z Prahy, který je trochu soudný a přizná, že to tam stojí za starou bačkoru.

Což je samozřejmě Tvůj názor - ale můj pohled je ten, že nemusím lovit všechno a že jsou i v Praze pravé kačerské perly. Ovšem, jsou i jinde v republice. Ve srovnání se zbytkem světa naprostý nadstandard! Naše hravost, nápaditost, tradice z oddílových a táborových her plus dosud nevyhynulé domácí kutilství činí z Čech a Moravy kačerský ráj!

Přesně tak. Aby měl člověk z místních keší dobrý pocit, stačí si jen aspoň trochu vybírat a nelovit všechno. Už z listingu a hlavně z logů se dá špatná keš většinou dobře poznat. Nám osobně chybí požehnaně favorite bodů, abychom ocenili všechny keše, co se nám líbily.
  • 0

#16 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2012 - 15:28

Já tedy nevím, jak si někdo může ohledně kešek na Prahu stěžovat. Za zhruba rok jsem tady našla nějakých 350 keší a dalších skoro 100 v nejbližším okolí města, a to vše jen tak, během krátkých procházek nebo projížděk na kole, cestou na nákup, k doktoru a podobně, bez auta a ježdění po všech čertech, bez speciálních pomůcek. Některé z nich jsou sice zaokapovky, ale některé jsou taky velikosti large, mnoho jich je krásně provedených, vtipně umístěných, jsou mezi nimi T4 a T5, stromovky a krabičky ve skalách, pro některé jsem se máchala ve Vltavě - opravdu můžu říct, že tu najdeme veškerou rozmanitost geocachingu, pro kterou má tahle hra pro nás všechny takové kouzlo. Pochybuju, že kdekoliv jinde je to nějak výrazně lepší. Takže bych doporučovala si hrát a nebrblat :D , nebo vás za pokání pošlu lovit do Polska!
  • 0

#17 Rozic

Rozic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 259 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2012 - 16:07

Jacka_dominikanka napsal/a:nebo vás za pokání pošlu lovit do Polska!

Jelikož je v Polsku velká část krabiček založena českými kačery (nebo alespoň ty v pohraničí), tak není důvod si na ně stěžovat.
  • 0

#18 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2012 - 16:20

Pražáci si mají na co stěžovat. Zkuste si bydlet na malém městě a nemít auto. Nebo i ve velkém městě a nemít auto. Vylovíte ho za rok a pak čekáte, až někdo něco založí. Pochopitelně se toho dá dost najít na výletech po bližším i vzdálenějším okolí, ale takové to Dneska si něco najdu, to už nejde. Nestěžuju si, ale už delší dobu lovím jen nárazově, několikrát za měsíc.
  • 0

#19 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2012 - 16:24

Já lovím 3-6 měsíčně vlakem a pak pěšky. Naštěstí letošní rok je v mém městě bohatší (přibylo 5 keší).
  • 0

#20 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2012 - 16:35

Pochopitelně, vlakem, autobusem a pak pěšky se to dá. A je to asi i lepší. Ovšem ze začátku jsem hledal po cestě do práce, do města, k zubaři, atd. Teď mi jich zbývá pár, např. kdyby se náhodou stalo a byl jsem ve městě se žebříkem, kdybych potkal někoho s lanem, kdyby se mi náhodou chtělo do kanálu, atd. Takže hledání je teď spojeno s výpravou většinou na celý den a to jde jen několikrát za měsíc.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama