Přejít na obsah


Fotka

Chybné datumy u nalezených keší - PQ


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
38 odpovědí na toto téma

#1 SAFA_CZ

SAFA_CZ

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2011 - 22:42

Před chvílí jsem si vygeneroval my find PQ a naimportoval jej do GG a rozházelo mi to datumy u všech nalezených keší. Zkrátka přiřadilo to k jednotlivým keším nesmyslné datumy nálezu. Je chyba na straně GC.com nebo je problém někde u mě? Doposud bylo vše OK... Na internetu mám v mém profilu datumy v pořádku. Setkal se s tím už někdo nebo ví jak to vyřešit? Další MF-PQ mohu vygenerovat až za 3 dny tak jsem z toho trochu rozčarovaný. Díky za odpověď
  • 0

#2 Michalowic

Michalowic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 312 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2011 - 0:38

Neměnil si formát data na GC.com? Mě takhle nesmyslně označoval GG nálezy při použití formátu DD/MM/RRRR..
  • 0
:: Garmin Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO + Atlas Czech 2013 NT ::

Pokud kačer nehledá kešky, ani nechlastá na geoeventu, tak sedí u počítače a hádá se s ostatními kačery na diskusním fóru. Smyslem diskuse na fóru je dokázat, že všichni ostatní jsou blázni a on je letadlo, zatímco ostatní se snaží dokázat totéž. (necyklopedie)

#3 SAFA_CZ

SAFA_CZ

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2011 - 7:09

Člověče máš pravdu, měnil jsem jej. Tohle by mě asi nenapadlo... :) Díky moc za cennou radu! ;)
  • 0

#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2011 - 7:53

Geoget musi format pro datum odhadovat, a format dd/mm/yyyy se spolehlive odhadnout neda. Uz jsem tu nekde nekolikrat vysvetlovalo, proc tomu tak je.

Nejrozumnejsi je podporit toto:
http://feedback.geoc...yyy-date-option
  • 0

#5 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2011 - 8:30

Predsa informacie o profile usera sa daju ziskat
tu
Ak to nechces tahat z webu, preco sa na format datumu neopytas usera cez nastavenia GG.
Zaujimalo by ma kolkokrat sa ti to podarilo odhadnut spravne:):)




  • 0

Hrať sa môže každý a v každom veku...
http://mozigo.zubor.net/?q=node/388
S MoZiGo to je jednoduchšie...ledaže je tu ešte MoZiLive

http://mozilive.zubor.net/navod.htm


#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2011 - 8:55

Protoze Geoget je legalni apliakce, narozdil od Moziga, ktere porusuje podminky pouzivani webu Geocaching. A to fest a ve velke mire.

Ano, zlodeji maji zivot vzdycky jednoduzsi. Jenze Geoget tohle nedela, a umi jen importovat stahnute stranky s kesemi od kohokoliv. Tezko se muze divat na web, jaky ma ten uzivatel nastaveny format, tezko muze mit format v nastaveni, kdyz Geoget nemuze vedet, kdo ty stranky ulozil.

Vsechny formaty, vyjma dd/mm/yyyy jsou rozpoznavany naprosto spolehlive. Proc delat harakiri jen proto, ze lide nastavuji format, ktery se u nas nepouziva?

Proto doporucuji lidem, aby podporovali oficialni pridani formatu, ktery se pouziva nejen u nas, ale i v mnoha jinych zemich na celem svete. Je to rozhodne uzitecnejsi, nez tvoje pruzeni.



  • 0

#7 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2011 - 9:05

Ahaaaa tak preto...jasneee nezmylil som sa. Nuz ale ked si uzivatel stahuje resp.pouziva vlastne legalne ziskane PQ /vsak ake ine ze?/ tak by si sa ho mohol spytat aky format datumu ma nastaveny na webe...Lepsie je odhadovat? A ked uz odhadujes tak nevznikaju s tym vacsie problemy?Data kde su prehadzane dni s mesiacmi su dost domrvene legalne ziskane data:):)
  • 0

Hrať sa môže každý a v každom veku...
http://mozigo.zubor.net/?q=node/388
S MoZiGo to je jednoduchšie...ledaže je tu ešte MoZiLive

http://mozilive.zubor.net/navod.htm


#8 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2011 - 9:08

Řekl bych že to mrví GC.COM. Na webu to může být jedno, ale GPX formát je snad určen pro nějaké další zpracování a tam by se nejednoznačnosti neměly vyskytovat.
  • 0

#9 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2011 - 9:15

Řekl bych že to mrví GC.COM

Nesuhlasim, skor si myslim, ze gc.com len dodrzuje format datumu ktory sme ho ako uzivatelia prinutili zapracovat do systemu. Dovtedy kym bol iba ten "americky mm\dd\yyyy" tak bolo vsetko OK.
Ak by vysledny gpx dakde obsahoval zmienku o pouzitom datumovom formate to by bola ina...ale k tomu vyzva od halumu nesmeruje.


  • 0

Hrať sa môže každý a v každom veku...
http://mozigo.zubor.net/?q=node/388
S MoZiGo to je jednoduchšie...ledaže je tu ešte MoZiLive

http://mozilive.zubor.net/navod.htm


#10 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2011 - 9:35

asi jsi to nepochopil, v GPX by měl být pouze JEDEN formát data, stejně jako je tam pouze JEDEN formát souřadnic. To že tam namastili formát který si uživatel nastaví na webu je IMHO chyba. GPX je určeno pro další zpracování a ne na to aby si ho člověk vytiskl do batohu, takže není důvod motat tam různé formáty data.
  • 0

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2011 - 9:38

klama napsal/a:
Ahaaaa tak preto...jasneee nezmylil som sa.
Nuz ale ked si uzivatel stahuje resp.pouziva vlastne legalne ziskane PQ /vsak ake ine ze?/ tak by si sa ho mohol spytat aky format datumu ma nastaveny na webe...Lepsie je odhadovat?


Co ma PQ spolecneho s formatem nastavenym na webu? Nic! Takze nezvan blbosti.
  • 0

#12 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2011 - 9:39

Parkis napsal/a:
asi jsi to nepochopil, v GPX by měl být pouze JEDEN formát data, stejně jako je tam pouze JEDEN formát souřadnic. To že tam namastili formát který si uživatel nastaví na webu je IMHO chyba. GPX je určeno pro další zpracování a ne na to aby si ho člověk vytiskl do batohu, takže není důvod motat tam různé formáty data.

To je jasné, ale o tom HaLuMův návrh bohužel není.
  • 0

#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2011 - 9:51

Tak aby bylo jasno: Datum v PQ je porad spravne, a vsadim se, ze porad bylo. Je tam ukladano ve forme obvykle pro XML. Nastaveni formatu pro datum na webu na to zadny vliv nema! Pokud byly nalezy v GG blbe, je to jednoduse proto, ze ty nalezy byly oznaceny spatne podle dat z webu se spatnym nastavenim formatu. Pokud ten nalez uz byl v GG oznaceny, tak jej import z MyFindsPQ neprepise! Proto se mohlo zdat, ze je to vysledek importu PQ. Zkus to oznaceni nalezu zrusit a naimportovat to konkretni MyFindsPQ znovu. Uvidis, ze to bude oznacene spravne. Nenechte se zmast kecama od Klamy, ktery problematice nerozumi a do Geogetiho fora leze jen proto, aby tahal rozumy a prudil - a pak brecel, ze ho zli moderatori mazou. Nic jineho tu nikdy nepredvedl.
  • 0

#14 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2011 - 9:54

Parkis napsal/a:
asi jsi to nepochopil, v GPX by měl být pouze JEDEN formát data, stejně jako je tam pouze JEDEN formát souřadnic.


Zachovej klid, on tam ten jeden format porad je!
  • 0

#15 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2011 - 9:57

HaLuMa napsal/a:

Parkis napsal/a:
asi jsi to nepochopil, v GPX by měl být pouze JEDEN formát data, stejně jako je tam pouze JEDEN formát souřadnic.


Zachovej klid, on tam ten jeden format porad je!

Fajn, zmátl mě ten první příspěvek kde se psalo o MyFinds PQ :)
  • 0

#16 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2011 - 9:59

Tak teď tomu přestávám docela rozumět - jestliže GG bere data z PQ, jak se dostalo špatné datum do GG ? Co znamená "nalezy byly oznaceny spatne podle dat z webu" ? A v první řadě - k čemu tedy GG potřebuje další formát s tečkami místo lomítek, když importuje nálezy z PQ ? Omlouvám se, jestli to někde bylo řečeno, ale asi mi něco uniklo ... Souhlasím, že tečkový formát by byl příjemný pro Čechy na pohled v listingu, ale nerozumím jeho nezbytnosti a problémům s rozpoznáváním, když tedy v PQ je pouze jeden.
  • 0

#17 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2011 - 10:00

1.Pokial si si nevsimol toto je obecne vlakno.
2.Ak je to tak, ze PQ je vzdy v tom istom datumovom formate, potom co ma znamenat toto?

Geoget musi format pro datum odhadovat, a format dd/mm/yyyy se spolehlive odhadnout neda. Uz jsem tu nekde nekolikrat vysvetlovalo, proc tomu tak je.






  • 0

Hrať sa môže každý a v každom veku...
http://mozigo.zubor.net/?q=node/388
S MoZiGo to je jednoduchšie...ledaže je tu ešte MoZiLive

http://mozilive.zubor.net/navod.htm


#18 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2011 - 10:00

MedoMys napsal/a:
To je jasné, ale o tom HaLuMův návrh bohužel není.


Rekl bych spise "bohudik", protoze ten problem, ktery chces resit, neexistuje. :D Krom toho, nikdo ti nebrani si zalozit vlastni navrh, kdyz te ty existujici navrhy neuspokojily.
  • 0

#19 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2011 - 10:03

HaLuMa napsal/a:
Rekl bych spise "bohudik", protoze ten problem, ktery chces resit, neexistuje. :D Krom toho, nikdo ti nebrani si zalozit vlastni navrh, kdyz te ty existujici navrhy neuspokojily.

Já chci řešit nějaký problém ? Tak teď nechápu už vůbec nic. :o
  • 0

#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2011 - 10:04

Klamo, no a co? Z textu puvodniho dotazu je jasne, ze se tyka prave a jen Geogetu. Vtěrko.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama