Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.7.0


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
221 odpovědí na toto téma

#1 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2012 - 11:49

Po par mesicich mame zase novou verzi. A zmen neni malo! Da se rict, ze kamkoliv se v Geogetu vrtnete, tam je neco noveho. Hlavni zmenou, ktera i zpusobila to vetsi poskoceni v cisle verze, jsou obrazky v databazi. Co to je? Dodnes, kdyz jste si otevreli v Geogetu nejaky listing, tak se nejdrive stahly obrazky, ktere byly v listingu obsazeny, ty obrazky se ulozily na disk do souboru, a pak se nad temito lokalne ulozenymi obrazky otevrel listing, ktery ty lokalne ulzoene obrazky dokazal zobrazit. Nyni je vse jinak! Listing se otevre ihned. A az se otevre, pak zacne na pozadi stahovat pozadovane obrazky, a ty si uklada do databazoveho souboru. Stahovani probiha paralelne, podobne jako to dela normalni webovy prohlizec. Pokud obrazek v databazi je, tak se pouzije a usetri se to stahovani. To cele ma tu vyhodu, ze kdyz chcete vsechny ty obrazky prenest jinam, staci vzit jeden velky soubor a prekopirovat jej. Drive bylo potreba kopirovat tisice a desetitisice souboru, coz byla hodne narocna operace. S tim souvisi i zmeny ve funkci 'offline listingy'. Pres ni si muzete nechat do databaze stahnout obrazky, ktere se v listingach vyskytuji, nebo si navic muzete nechat vygenerovat offline strukturu HTML stranek, tak jak to znate z drivejsich verzi. Vyhoda noveho stahovani obrazku je v paralelnim stahovani, takze jeden pomalejsi server s obrazky vam nezasekne cele generovani. Podobne jako obrazky jsou reseny i nahledove mapky. V nahledovych mapkach jsou opet funkci mapy.cz, a to v nove, zcela predelane podobe. Na spousty dalsich novych funkci si uz jiste prijdete sami. kdyztak se klidne ptejte, kdyz bude neco nejasneho.
  • 0

#2 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2012 - 11:55

To zas bude prace predelat Spoiler plugin ;)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#3 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2012 - 11:58

Ty obrázky se stahují do hlavní databáze? Doufám, že ne, i takto je ten soubor dost velký... Hlavně kvůli velikosti databáze při kopírování na mobil pro a: Drake... Jinak díky moc za spoustu skvělé práce :-)
  • 0

#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2012 - 12:04

Ne ta databaze na obrazky je samostatna databaze. Pokud mas databazi geoget.db3, pak budes mit vedle jeste soubor geoget.imc, ve kterem budou ty obrazky. A jeste tam budes mit geoget.map, kde budou nahledove mapky. Soubory *.imc a *.map muzes klidne kdykoliv smazat, pri potrebe se vygeneruji nove a data se proste znova stahnou. Slouzi to ciste a jen jako vyrovnavaci pamet! Na druhou stranu se to da pouzit treba na to, ze si ty obrazky pro nejakou skupinu kesi v klidu stahnes, a pak spolecne s databazi preneses jinam, kde uz nechces, aby ti to vytezovalo internetove pripojeni. Napriklad u zmineneho a:drake urcite pribude podpora pro ten *.imc soubor, takze si pouhym prekopirovanim jednoho souboru navic preneses i hromady obrazku z listingu, ktere pak nebudes muset v terenu pres mobil stahovat.
  • 0

#5 froggiewalker

froggiewalker

    追跡可能: 0TKR13

  • Members
  • PipPipPip
  • 194 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2012 - 12:22

Znamená to, že si teď můžu smazat složku data/offline, která už tam je na nic? Je to moc příjemná novinka:-) Narazil jsem ale na problém, že náhledová mapka většího měřítka se stahuje v podobě dlaždic s nápisem "pro toto přiblížení nemáme mapový podklad".
  • 0

#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2012 - 12:30

Slozka offline potreba je. Ale muzes smazat obsah jeho podadresaru offline\INC a offline\MAPS.
  • 0

#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2012 - 12:32

S temi mapami, zapomnel jsem napsat, ze mapy.cz zatim funguji do maximalniho zoomu 16! Zoomy 17 a 18 (ktere navic nejsou dostupne pro celou republiku!) pridelam az priste.
  • 0

#8 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2012 - 12:48

Při upgradu se provede automaticky přesun stávajících obrázků do databází, nebo bude nutné stahovat všechno znovu? (je toho poměrně hodně, a v některých případech třeba už online ani ty obrázky nemusí být)
  • 0

#9 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2012 - 13:00

dtto - dr.vota + pokud se to samo přesune smažou se i ty offlinové podsložky?
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2012 - 13:06

Je nutne to stahnout znovu. Je to dano odlisnym zpusobem identifikace kazdeho obrazku, a bylo by s tim dost prace.
  • 0

#11 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2012 - 13:09

HaLuMa napsal/a:
Je nutne to stahnout znovu. Je to dano odlisnym zpusobem identifikace kazdeho obrazku, a bylo by s tim dost prace.

je toho hodně, a v některých případech třeba už online ani ty obrázky nemusí být :(
  • 0

#12 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2012 - 13:19

Kosmetická chyba, nevím, jestli ne jen u mě. U keše, která má jako pozadí definovaný div s šířkou (670px) se mi v geogetu vykresluje s nekonečnou šířkou - čím širší okno, tím širší obdélník, text sedí uprostřed. Jde třeba o GC3K98Y, ale je to na celé sérii. otázkou je, jestli je to HTML čisté.
  • 0

#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2012 - 14:11

A predchozi verze GG ti to nedelala?
  • 0

#14 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2012 - 14:17

Dela to s ni taky...

EDIT: ja se nedivim, ze to dela
<div style="width:300%;background:#CCFF99 ;border:30px outset #0066FF &amp;">...
hned na zacatku LongDesc
  • 0

#15 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2012 - 14:18

V předchozí verzi jsem se nedíval. Málokdy listingy otvírám, spíš se na ně dívám online proklikem z geogetu. A tohle jsou dost nové keše. Spíš mě zajímá, jestli to dělá jenom mě, nebo i někomu jinému. Já ze svého pohledu to považuju jen za kosmetickou závadu. Edit: Taky už to vidím. Já jsem se díval GoogleChromím průzkumníkem objektů a tedy jsem to viděl asi už po automatizované opravě. Ve zdrojáku těch 300% vidím. Takže tohle se asi řešit nedá, když je chyba jinde.
  • 0

#16 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2012 - 14:22

Je to kosmeticka zavada zpusobena tim, ze je tam sirka 300% - proto se to pri kazdym zvetseni okna jeste vic roztahne. na gc.com se to nepozna, protoze tam je nejaka maximalni sirka, kterou ovsem v GG nemas... Takze nezbejva, nez uhnat autora listingu, aby to upravil :)
  • 0

#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2012 - 14:25

Tak uz vim, jak to je. Neni pravda, ze ten DIV ma sirku 670px!

Autor listingu tam totiz u toho DIVu nadefinoval sirku 300%. A tak se to v Geogetu i zobrazuje. Jen Groundspeak, ktery pri zobrazovani na webu do tech stylu saha, tuhle ujetost prepise na tech fixnich 670px, proto se to na webu ukaze snesitelne, nicmene jinak, nez autor listingu zadal.

Je to krasne videt, kdyz si das editovat tu kesku a podivas se na zdrojak dlouheho popisu.

  • 0

#18 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2012 - 14:29

Vida, byli jste rychlejsi. Ja se uz vubec nedivim, ze do tech listingu Groundspeak saha a prepisuje vlastnosti, protoze jinak bychom tyhle vykutalenosti videli i na webu. Ach jo, ze by se mi to chtelo modifikovat i v Geogetu, to teda nechce. :(
  • 0

#19 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2012 - 14:30

H: ja se ti ani nedivim, ze se ti do toho nechce... Ale dat tam nejaky maximum na sirku by slo, ne? :) Vis jak - vlk se nazere (nebude to porad sirsi) a koza zustane cela ;)
  • 0

#20 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2012 - 14:38

HaLuMa napsal/a:
Vida, byli jste rychlejsi.

Ja se uz vubec nedivim, ze do tech listingu Groundspeak saha a prepisuje vlastnosti, protoze jinak bychom tyhle vykutalenosti videli i na webu. Ach jo, ze by se mi to chtelo modifikovat i v Geogetu, to teda nechce. :(

Neviděli, protože by se to tak blbě ukázalo už autorovi.
Ale už jsem jednomu pomáhal předělat listingy, které se zobrazily na webu správně, ale v navigaci vůbec. Mě ale šly i v navigaci, geoget zbytečné HTML tagy neexportuje. Když jsem do toho kouknul, byla to hrůza. Blbě vnořené tabulky, začínající HEAD, apod.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama