Přejít na obsah


Fotka

GG a keš s opravenými souřadnicemi


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
28 odpovědí na toto téma

#1 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2012 - 12:28

Použil jsem teď několikrát úpravu souřadnic vyřešené keše na GC.COM a hned si ji, z webu, nahrál do GPSky. Jak chápe takhle upravenou keš GG, při jejím importu do databáze ? Kam se dostane finálka, kterou já, na webu, vidím jako souřadnice keše ?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#2 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2012 - 19:55

pokud se nepletu tak v PQ neni informace o tom, zda se jedna o puvodni nebo upravene informace, takze se doporucuje nepouzivat. ale treba se neco zmenilo, tyhle novinky jako ceskou verzi gc.com a tohle jsem nikdy nepouzil a je o kupu problemu min :)
  • 0

#3 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2012 - 20:27

Pokud se nepletu, tak upravené souřadnice se do GG naimportují jako final wpt s názvem Coordinate Override.
  • 0

#4 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2012 - 21:12

To jedine za predpokladu, ze kes stahujes primo skrz API a NEpouzijes pri tom PQ. Jakmile pouzijes PQ a importujes ho, tak se to proste nepozna
  • 0

#5 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2012 - 22:13

Ano, pokud něco vyluštím, dám si to do bookmarku k tomu určenému. Pak ho natáhnu do GG a dám aktualizovat listing přes API. K tomu ale API snad je, ne?
  • 0

#6 honza.h

honza.h

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 557 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2012 - 18:38

Než jsem začal používat GeoGet, opravoval jsem si souřadnice na webu. S GeoGetem se používání této funkce stalo nadbytečné. Myslel jsem, že bude stačit, když na webu souřadnice vrátím zpátky na úvodní a v GeoGetu coordinate override smažu (přes Trvale odstranit bod, ne Odstranit řádek). Jenže teď se mi v GG ty upravený souřadnice objevují pořád dokola po každým importu nebo aktualizaci kešky, i když v listingu na webu už ty upravený nejsou... Je pro mě záhadou, odkud se ty upravený souřadnice pořád "objevují"? Nevíte, jak se jich definitivním způsobem zbavit? Děkuji za rady...
  • 0

#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2012 - 18:43

Jak importujes ta data? A jak dlouho jsi pockal mezi smazanim a importem? A na tom webu nastavujes souradnice stejne jako vychozi, nebo je mazes?
  • 0

#8 honza.h

honza.h

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 557 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2012 - 19:36

Import je jak kdy... většinou skrz PQ (ale generované v době, kdy na webu už upravené souřadnice nejsou). Upravený souřadnice jsou na webu smazaný přes tlačítko Restore. Řeším to už relativně dlouho - rozhodně už mi přišly PQ s původníma souřadnicema - jestli jde o toto.
  • 0

#9 honza.h

honza.h

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 557 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2012 - 20:12

Zatím se mi nedaří najít souvislost s typem importu, ale napadá mě, jestli to "obnovování" CO nemůže souviset se zálohami databáze?
  • 0

#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2012 - 20:14

Proc si to myslis?
  • 0

#11 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2012 - 20:39

Tak jsem si našel jednu keš, kde mám souřadnice opravené a v GG byla keš s opravenou verzí souřadnic. Po aktualizaci listingu, skrz API, se mi výchozí bod přestěhoval na výchozí bod, který zadal autor. Používám opravu jen zřídka, když chci rychle vyrazit na keš a nahrávám keš do GPSky přímo z listingu. Je to rychlejší, než generovat GPX pro jednu keš v GG.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#12 Zerthe

Zerthe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2012 - 6:59

jamesh napsal/a:
...Jenže teď se mi v GG ty upravený souřadnice objevují pořád dokola po každým importu nebo aktualizaci kešky, i když v listingu na webu už ty upravený nejsou...

Sice to sem nepatří - ve vláknu zaměřeném na Locus jsem zmínila určité trable s aktualizací upravených souřadnic. Většina dospěla k tomu, že je to používaným addonem. Co jsem tam ale nezmínila bylo, že když v listingu na webu vrátím upravené souřadnice na ty původní, tak už je do telefonu po aktualizaci taky nedostanu. Tedy stejný problém - nebude spíš nějaký kiks na straně GS?
  • 0

#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2012 - 7:26

Take se obavam, ze jde o chybu na strane GS. Dokonce se nemohu zbavit pocitu, ze uz i davno nahlasenou chybu. proverim to.
  • 0

#14 beruska80

beruska80

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2012 - 9:38

aktualizovat listing přes API Můžete mi prosím popsat, jak to udělám? Myslím pro blondýny :-) Ď
  • 0

#15 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2012 - 10:00

Oznacis si kesku v seznamu, das prave tlacitko mysi, a v menu vyberes funkci "Aktualizovat kešky...". (to mnozne cislo je tam proto, protoze muzes mit oznaceno vice kesi najednou...)
  • 0

#16 honza.h

honza.h

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 557 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2012 - 14:57

HaLuMa napsal/a:
Proc si to myslis?


Jak jsem psal. Souvislost s použitým způsobem importu se mi nedaří prokázat.

Včera jsem ale opět promazával CO (přes Trvale smazat v kontextové nabídce) a vypnul jsem GG. Po té jsem ho opět zapnul a hle - CO byly zpět, ale jen u některých keší, což teda vnáší další zmatek do situace.
  • 0

#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2012 - 15:30

Pockat, pockat - jak ze mazes ty CO waypointy? Waypointy se mazou pres "Smazat waypoint".
  • 0

#18 honza.h

honza.h

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 557 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2012 - 10:12

HaLuMa napsal/a:
Pockat, pockat - jak ze mazes ty CO waypointy? Waypointy se mazou pres "Smazat waypoint".


Tak jsem tu zase... Nechal jsem to pár dní odležet a dneska koukám, že CO jsou zpět :-(

Jak jsi psal, smazal jsem je přes Smazat waypoint (jak logická volba :-) ), běhěm toho týdne následoval jeden import přes PQ a jeden přes Live - nebyl jsem tedy schopný říct, skrze který způsob se CO dostaly zpět do databáze.

Učinil jsem tedy následující pokus:

1. Smazání CO u jedné pokusné kešky přes Smazat waypoint.
2. Vypnutí a zapnutí GG - CO nejsou.
3. Aktualizace listingu přes GC Live.
4. Vypnutí a zapnutí GG - CO jsou...

CO se mi tudíž obnovují po importu via GC Live, i když na webu už opravené souřadnice dávno nejsou.
  • 0

#19 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2012 - 10:19

Ano, je to chyba gc.live!

Kdyz zrusis na webu tu korekci souradnic, tak v GC.live je stale ta informace o korekci posilana, a nelze z toho poznat, ze uz neplati.

A ono je to jeste horsi! Pokud zmenis tu korekci vicekrat, tak je jsou dokonce posilany vsechny varianty souradnic, ktere tam kdy existovaly!

No, neni to skvele? Je to skvele! Larvy se smeji! :@

Takze plati to, co rikam od sameho zacatku - korigovane souradnice na webu nepouzivat, nepouzivat a nepouzivat! Je to nefunkcni hovadina!
  • 0

#20 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2012 - 10:27

Když už jsme u toho editování a poznámkách na GC.COM, dokáže GG načíst ke keši to pole Personal Cache Note ?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama