Přejít na obsah


Fotka

Geoget-statistiky-animace


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
293 odpovědí na toto téma

#1 Kopecek-HP

Kopecek-HP

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2012 - 21:27

Dobrý večer, koukal jsem na statistiky jednoho kolegy kačera MK1977, který má statistiky generované přes slovenský program MyFoundUpdater a moc se mi líbila animace nálezů keší - zobrazuje se mu tam mapa ČR s okolními státy a postupně naskakují jednotlivé ikonky, tak jak je odlovil, je to samozřejmě zrychlené. Myslíte si, že by to byl schopen někdo naprogramovat, nebo jsem zaspal dobu a už to pro geoget funguje?
  • 0

#2 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 086 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2012 - 21:31

Kopecek-HP napsal/a:
Dobrý večer,
koukal jsem na statistiky jednoho kolegy kačera MK1977, který má statistiky generované přes slovenský program MyFoundUpdater a moc se mi líbila animace nálezů keší - zobrazuje se mu tam mapa ČR s okolními státy a postupně naskakují jednotlivé ikonky, tak jak je odlovil, je to samozřejmě zrychlené.
Myslíte si, že by to byl schopen někdo naprogramovat, nebo jsem zaspal dobu a už to pro geoget funguje?

Nevím, snad se nepletu, ale MyFoung tuhle animaci umí uložit někam na disk tuším jako klasickej gif a pak už by stačilo tu animaci nahrát někam na web a do šablony jen dát na animaci odkaz.
  • 0

#3 Kopecek-HP

Kopecek-HP

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2012 - 22:23

Tak jsem to zde prohledával, ale nic jsem nenašel. :(
  • 0

#4 Stranger42

Stranger42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2012 - 23:13

Je to ve vláknu o MoZiGu.

klama napsal/a:
Instalacka 2012.10.07.23

- animovaný gif z nálezov, výsledný obrázok sa ukladá na server mozigo, štatistika sa teda zobrazí správne aj v nižších verziách IE

Download

Ukazka nalezov v animovanom gife...
http://mozigo.zubor....d/gif/klama.gif


  • 0

#5 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2012 - 8:53

Přesně. Když dáš nahrát na web, uloží se to jako gif na adrese: http://mozigo.zubor....if/tvujnick.gif
  • 0

#6 Kopecek-HP

Kopecek-HP

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2012 - 13:12

Děkuji.
  • 0

#7 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 965 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2012 - 21:29

no fuj, mozigo si kvuli tomu teda instalovat nebudu! ale nevidim problem proc by to neslo naprogramovat. nejakou praci s obrazky geoget umi, takze by ten gif asi zvladnul vygenerovat a poslat nekam na net
  • 0

#8 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2012 - 21:56

To by bylo super, kdyby to uměl GG. Práci s mozigem jsem vzdal hodně rychle, gif mi udělal kamarád, kterému se to povedlo rozchodit.
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#9 Kopecek-HP

Kopecek-HP

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2012 - 22:26

mikrom napsal/a:
no fuj, mozigo si kvuli tomu teda instalovat nebudu!
ale nevidim problem proc by to neslo naprogramovat. nejakou praci s obrazky geoget umi, takze by ten gif asi zvladnul vygenerovat a poslat nekam na net


Jestli to Mikrome vytvoříš, tak máš u mně flašku, jinak souhlasím s tebou ten mozigo je fakt hroznej, zlatej GeoGet. B)

PS. nevím kolik lidí by tento doplněk využívalo, ale ukládání někam na web bych nechal na každém , ať si to dá kam bude chtít, zkoušel jsem generovat pro svých 882 keší a gif byl 1,5 mega
  • 0

#10 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2012 - 22:33

tam nejde ani tak o počet keší jako o délku kešování = počet snímků. Já mám 2200 keší na 2M gifu, to ve velikosti zase takový rozdíl není.
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#11 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2012 - 8:25

A nebylo by lepší to rovnou udělat v APNG - http://cs.wikipedia....etwork_Graphics
https://wiki.mozilla...G_Specification
  • 0
MaFa

#12 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2012 - 15:06

APNG - slyším poprvý zajímavé jinak ta mapa nálezů se mi taky líbí už jsem nad tím přemýšlel zatím teda to nemá koncovku :D :D
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#13 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2012 - 16:23

APNG je asi zajímavé, ale dokud to nebudou podporovat alespoň nejnovější verze prohlížečů, je to dost obtížně použitelné. Takových případů už bylo dost. Efekty, které jdou jen někde, případně hákované stránky, kde musel autor dělat výhybky pro jednotlivé prohlížeče.
  • 0

#14 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2012 - 20:23

Podle popisu jsem nabyl dojmu, ze minimalne Mozilla i Opera to umi, a protoze APNG je zpetne kompatibilni, ostatni alespon ukazi neanimovany jeden snimek. APNG i MNG, samozrejme i animovany GIF je podporovan novou grafickou knihovnou, kterou zabudovavam do noveho Geogetu.
  • 0

#15 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2012 - 20:34

Takze se da ona animace "vyhledove" ocekavat? :)
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#16 rum.burak

rum.burak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2012 - 21:44

Kopecek-HP napsal/a:

mikrom napsal/a:
no fuj, mozigo si kvuli tomu teda instalovat nebudu!
ale nevidim problem proc by to neslo naprogramovat. nejakou praci s obrazky geoget umi, takze by ten gif asi zvladnul vygenerovat a poslat nekam na net


Jestli to Mikrome vytvoříš, tak máš u mně flašku, jinak souhlasím s tebou ten mozigo je fakt hroznej, zlatej GeoGet. B)


Přidávám se. Taky dám flašku tomu, kdo to udělá. Dost se mi to líbí a už jsem o tom dřív přemýšlel. Asi bych to dokázal naprogramovat sám, ale aktuálně nemám čas :(
A kdyby byla verze i pro mapu Evropy, byl bych naprosto spokojený ;)
  • 0

#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2012 - 23:03

lukabike.com napsal/a:
Takze se da ona animace "vyhledove" ocekavat? :)


Ja sam s vyrobou tech animovanych map nechci ztracet cas. Zase tak dobre mi neprijdou. Nicmene mohu poskytnout nastroje:

V soucasne verzi GG neni problem ve skriptech vzit obrazek a do nej vykreslovat dalsi obrazky. A takovychto obrazku vygenerovat hromadu... a z te hromady pak nejakym externim programkem vygnenerovat animovany GIF.

S novou grafickou knihovnou v GG by slo zajistit i to, ze vsechny potrebne kroky pujde udelat primo ve skriptu. Takze si pak nejaky sikovny autor skriptu bude moci generovat animovane kdeco.
  • 0

#18 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2012 - 23:14

Šikovný programátor by to měl hrnout ven rovnou bez knihoven, jinak to nabude Mozigo obludných rozněrů 2M pro 2000 bodů. Viz třeba http://www.root.cz/c...e-a-konkurence/
  • 0
MaFa

#19 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 965 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2012 - 21:26

ot: vybavila se mi prihoda, kdy mi pred asi 10 lety bratranek ukazal stranky co vytvoril, pominuli html kod kzbliti poskladany s nbsp a odstavcu, tak, jako prvni byl v zahlavi 30MB gif :))
  • 0

#20 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2012 - 22:36

MaFa napsal/a:
Šikovný programátor by to měl hrnout ven rovnou bez knihoven, jinak to nabude Mozigo obludných rozněrů 2M pro 2000 bodů. Viz třeba http://www.root.cz/c...e-a-konkurence/


Pěknej článek, hezky jsem si početl. Podstatný je, že GIF umožňuje při animaci měnit pozici a velikost animovaného rámce a je tak možná významně optimalizovat velikost výsledného souboru. Vložit si do profilu nějakou dvoumegovou blikají mrchu mi totiž připadalo jako velká zoufalost. Takhle by snad šlo vytvářet něco použitelného...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama