Přejít na obsah


Fotka

Otagovaní polygonů - Island


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 janca361

janca361

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2013 - 21:54

Ahoj, po návratu z Islandu jsem se těšila na Diamond Badge za Island (The Iceland Cacher). Tak jsem zalogovala, natáhla nalezené keše do Geogetu. A spustila Badge Gens II. Nic, jen Bronze. Nahrála jsem PQ z gc.com s kešema Islandu. Nic, stále jen Bronze. Spustila jsem Divider. Taky se nic nezměnilo. Vypadá to, že se vůbec nic neotagovalo, ale skript zjistil, že tam mám něco na Islandu a tak přidělil patřičný odznak. Jak tedy otagovat polygony Islandu? Předem díky za rady.
  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2013 - 22:06

Polygony Islandu jeste nikdo neudelal, takze nejsou.
  • 0

#3 janca361

janca361

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2013 - 22:18

Hm, aha. Právě jsem odznak u někoho od nás viděla, ale ten používá pro statistiky GSAK :( Takze badge nebude co? Napadlo mě třeba u jedne keše z daného polygonu to dopsat ručně (případně u všech, bude-li čas a zvládnu to nějak pourčovat)...
  • 0

#4 Netorack

Netorack

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 340 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2013 - 23:25

Dopiš si to ručně (v geogetu pravým klik na keš, změnit bod a do "území státu" napiš název regionu). A badge bude :)
  • 0

#5 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2013 - 9:44

No a co tak ty polygony udělat ? Koukám, že na Islandu je okresů (hluti) celých osum, hranice jsou dost často rovné čáry. I když - je tam v tom nějaký guláš. Mají kraje, okresy, hrabství a obce. Hranice krajů a okrersů se přitom v některých případech protínají. Ty okresy mají tu výhodu, že jsou na Google mapách, takže se to dá snadno odpíchat na polygony. Obdobně hranice obcí vidím na OSM mapě, takže by to přes GeoGetí interface šlo taky. Obce jsou přitom podmnožinou okresů. Pak se ještě domluvit s HaLuMou na začlenění a s DrkMrakem na badges. EDIT: Koukám, že u GSAKu se v tom nějak angažoval pucmeloun. Tak se ho zeptat jak to tam mají (ve zdrojích co vidím žádné polygony pro Island nemají). Akorát pucmeloun je ted v Tunisu, snad má net k dispozici.
  • 0

#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2013 - 10:03

Zacleneni je jednoduche. Staci vyrobit balicek po vzoru stavajicich balicku polygonu a spravne jej pojmenovat... a normalne to soupnout na Geogeti web jako jakykoliv jiny balicek.
  • 0

#7 janca361

janca361

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2013 - 10:22

Arne1 napsal/a:
No a co tak ty polygony udělat ? Koukám, že na Islandu je okresů (hluti) celých osum, hranice jsou dost často rovné čáry. I když - je tam v tom nějaký guláš. Mají kraje, okresy, hrabství a obce. Hranice krajů a okrersů se přitom v některých případech protínají.

No já si myslím, že podle počtu jde o hlutě:
Vložený obrázek
  • 0

#8 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2013 - 10:42

Tak jestli chceš, tak ti napíšu postup jak jsem dělal Maďarsko aby to bylo co nejjednodušší a hlavně v budoucnu opravitelné a pomůžu ti s finalizací. EDIT: Jak se tak koukám, tak puczmeloun to má přes GSAK vygenerované ne podle okresů ale podle hrabství. EDIT2: Puczmeloun se přiznal, že to tam psal ručně, žádná automatika.
  • 0

#9 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2013 - 12:49

Tak jak na to:

Mapu jsem ti očísloval místy, kde se potkává více hranic a je zapotřebí naklikat souřadnice čar mezi těmito body. Proč ne rovnou celé okresy? Jednoduše proto, že každý má hranici společnou s jinými a muselo by se to dokonale setkat aby žádné místo nebylo dvakrát a žádné neuniklo. Poprvé by to ještě možná vyšlo, ale při dalších opravách by to bylo stěží zvládnutelné.
Ty spojnice mi ulož do souborů se jménem odkud-kam, tj například 0102.txt je spojnice mezi bodem 01 a bodem 02 (nikoli naopak). Je jedno, jestli uděláš 0102.txt nebo 0201.txt, to už si pak vyřeším. Koncové body do toho nezahrnuj, doplním je automaticky při sestavování celku.
Spojnice které vedou po pobřeží nemá cenu dělat přesně - prostě se s čarou vyjede do moře a pak se v dostatečné vzdálenosti udělá nějaké křivka aby zahrnula příslušné pobřeží a případné ostrovy.

Vložený obrázek

Tak, a čím to editovat ?
1)
http://gsak.net/goog...lygoneditor.php - připadá mi to nejpohodlnější, ale je to navázané pouze na Google mapu.
2) prakticky ten samý editor je v cachemapě GeoGetu, nějaké povídání o tom je zde: http://www.geocachin...thread_id=15358
  • 0

#10 janca361

janca361

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2013 - 18:16

Tak jsem to teda naklikala. Přesnost je taková jakou mapa (a moje oči) dovolují. Nejpodobnější mapa, kde jsou vidět ještě hranice je 1:500 000 (tedy 1 cm je 5 km)...
Jednotlivé txt ke stažení zde: janca361.sweb.cz/Iceland.zip

EDIT: Doplněna chypějící nula u měřítka ;)
  • 0

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2013 - 18:53

1:50000 je 1cm = 0.5km. ;)
  • 0

#12 janca361

janca361

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2013 - 19:11

HaLuMa napsal/a:
1:50000 je 1cm = 0.5km. ;)

Jojo, chybí mi tam nula. Měřítko je 1: 500 000. Opravím ;)
  • 0

#13 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2013 - 0:06

HaLuMa: Umíš to vnutit do pole Území nebo to musí být další tag ? Vzhledem k tomu, že u Islandu se asi v dohledné době ofiko dělení nedočkáme, tak by to v tom území nemuselo vadit. No a konečně jaká jména mám použít ? Islandská nebo anglická ? Ta islandská v sobě mají nějaké podivné znaky a tak by se mi generování do UTF trochu zesložitilo (mám na to obyčejné baťáky) ale asi ne nepřekonatelně.
  • 0

#14 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2013 - 0:09

janca361 napsal/a:
Tak jsem to teda naklikala. Přesnost je taková jakou mapa (a moje oči) dovolují. Nejpodobnější mapa, kde jsou vidět ještě hranice je 1:500 000 (tedy 1 cm je 5 km)...
Jednotlivé txt ke stažení zde: janca361.sweb.cz/Iceland.zip

EDIT: Doplněna chypějící nula u měřítka ;)


Jo, dobrý. Byla tam jedna chybička, ale já měl ve své části taky jednu.
A kvůli těm třem nepřehledným fjordům se to trochu zesložitilo.
  • 0

#15 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2013 - 7:43

Arne1 napsal/a:
HaLuMa: Umíš to vnutit do pole Území nebo to musí být další tag ? Vzhledem k tomu, že u Islandu se asi v dohledné době ofiko dělení nedočkáme, tak by to v tom území nemuselo vadit.


Ja mam pocit, ze bych to nemichal a nechal to jen v tagu.
  • 0

#16 janca361

janca361

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2013 - 8:18

Arne1 napsal/a:

janca361 napsal/a:
Tak jsem to teda naklikala. Přesnost je taková jakou mapa (a moje oči) dovolují. Nejpodobnější mapa, kde jsou vidět ještě hranice je 1:500 000 (tedy 1 cm je 5 km)...
Jednotlivé txt ke stažení zde: janca361.sweb.cz/Iceland.zip

EDIT: Doplněna chypějící nula u měřítka ;)


Jo, dobrý. Byla tam jedna chybička, ale já měl ve své části taky jednu.
A kvůli těm třem nepřehledným fjordům se to trochu zesložitilo.

A víš kde? Puczmeloun to chtěl použít pro GSAK.. i když nevím jestli nakonec nepoužije až hotové rozdělení...

Arne1 napsal/a:
No a konečně jaká jména mám použít ? Islandská nebo anglická ? Ta islandská v sobě mají nějaké podivné znaky a tak by se mi generování do UTF trochu zesložitilo (mám na to obyčejné baťáky) ale asi ne nepřekonatelně.


Osobně se mi islandská jména líbí víc, ale jestli to dělá problémy, tak klidně anglická.
  • 0

#17 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2013 - 8:21

janca361 napsal/a:

Arne1 napsal/a:

janca361 napsal/a:
Tak jsem to teda naklikala. Přesnost je taková jakou mapa (a moje oči) dovolují. Nejpodobnější mapa, kde jsou vidět ještě hranice je 1:500 000 (tedy 1 cm je 5 km)...
Jednotlivé txt ke stažení zde: janca361.sweb.cz/Iceland.zip

EDIT: Doplněna chypějící nula u měřítka ;)


Jo, dobrý. Byla tam jedna chybička, ale já měl ve své části taky jednu.
A kvůli těm třem nepřehledným fjordům se to trochu zesložitilo.

A víš kde? Puczmeloun to chtěl použít pro GSAK.. i když nevím jestli nakonec nepoužije až hotové rozdělení...

Arne1 napsal/a:
No a konečně jaká jména mám použít ? Islandská nebo anglická ? Ta islandská v sobě mají nějaké podivné znaky a tak by se mi generování do UTF trochu zesložitilo (mám na to obyčejné baťáky) ale asi ne nepřekonatelně.


Osobně se mi islandská jména líbí víc, ale jestli to dělá problémy, tak klidně anglická.


  • 0

#18 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2013 - 8:23

janca: Puczmeloun potřebuje výsledek, GSAK používá totožný formát (neboj, v jejich archivu Island není, to jsem se díval). V jednom případě jsi měla otočený směr a chyběly ti tam ty pobřežní úseky.
  • 0

#19 janca361

janca361

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2013 - 8:27

Arne1 napsal/a:
janca: Puczmeloun potřebuje výsledek, GSAK používá totožný formát (neboj, v jejich archivu Island není, to jsem se díval).
V jednom případě jsi měla otočený směr a chyběly ti tam ty pobřežní úseky.

Tak já GSAK tak nějak nepoužívám...
Za otočený směr se omlouvám... Pobřežní úseky? Netuším které, ale to je jedno... Ale je pravda, že jsem dělala jen hranice, co jsou na pevnině.
  • 0

#20 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2013 - 8:47

HaLuMa napsal/a:

Arne1 napsal/a:
HaLuMa: Umíš to vnutit do pole Území nebo to musí být další tag ? Vzhledem k tomu, že u Islandu se asi v dohledné době ofiko dělení nedočkáme, tak by to v tom území nemuselo vadit.


Ja mam pocit, ze bych to nemichal a nechal to jen v tagu.


Souhlasim, navic bys to musel resit jeste pri importech, aby se aktualizaci hodnota nevymazala. A pak kdy se ma vymazat a kdy ne ... slozite na rozhodovani.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama