Přejít na obsah


Fotka

Makro pro tříděný export do .gpx z GG2


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
135 odpovědí na toto téma

#1 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2008 - 23:27

Napsal jsem makro pro tříděný export keší a waypointů do formátu .gpx. Exportované soubory jsou určeny pro nainstalování do GPS pomocí programu POIloader. Keše i body se budou v GPS zobrazovat "svými" ikonami. Makro, přestože exportuje několik souborů, pracuje na jeden průchod databáze a je tedy relativně rychlé. Zároveň je zajištěno, že jeden bod může být jen v jednom exportním souboru.

Čtěte přiložený "Popis a návod maker GeoPOI.html".

Makro je zatím určeno k otestování. Najdete ho tady: http://geoget.ararat...doc:user:geopoi
  • 0

#2 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2008 - 10:16

Nejak se mi nedari z toho dostat neco, co POIloader zchrousta. Vzdy mi hlasi, ze ten vytvoreny soubor je neplatny.
  • 0

#3 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2008 - 11:30

jak vypada nazev cache zobrazovany v garminovi? jinak jsem tohle uz udelal tak pred mesicem vcetne upravy nazvu cachi na urcitou dylku s co nejvetsi maximalni informacni vypovydajici hodnotou v nazvu..taky jsem to tu nekde pustil
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#4 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2008 - 11:59

Do garmina je vubec nedostanu (pres POI loader). POkud je tam dam jako GPX, tak se mi nezobrazi vubec v trasovych bodech ani jeden a v keskach taky ne, takze asi opravdu nebude format dobre. Nejak se mi nedari najit to "vypustene", nenapovis?
  • 0

#5 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2008 - 13:55

A proč je to vlastně dělaný do GPX? Proč né do csv? jasně POIloader si (prý) poradí i s GPX, ale..no to je fuk.. Určitě to stojí za pochvalu, ale zkoušet to nebudu:-) protože mě to funguje.
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#6 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2008 - 22:24

Tak to jste mně překvapili. Mně to GPSloader bere dobře. Jen jednou to vyhodilo nesmysl, ale pak jsem zjistil, že chyba je v datech v GG - stačilo smazat příslušnou keš a znovu ji naimportovat. GPX formát jsem zvolil jaksi ze setrvačnosti - do Garmina cpu body z POI.CZ, ty jsou v GPX, tak jsem to udělal stejně. Formát názvů keší je T:NNNNNN kde T = jednoznakový typ keše, NNNNNN název keše, zkrácený o mezery a na 12 znaků komentář: (GC.....) celý název keše (D/T)size Finálky, aby se odlišily, když jsou v jednom souboru, mají název: NNNNNN:FF NNNNNN je název keše, viz výše FF je dvojznakový prefix Komentář (GC.....) celý název keše:F:Lookup (D/T)size NOTE Ostatní waypointy mají název zkrácený GC-kód (ale bez GC):typ bodu:dvoupísmenný prefix v komentáři je: NNNNNNN:typ bodu: název bodu Parkoviště - tam jsem, koukám, nechal T:NNNNN::P:dvoupísmenný kód - m.j. jsem chtěl vyzkoušet, jak se bude jaký formát líbit a pak to upravit, proto je to tak nejednotné. Jakou máte verzi GPSloaderu? Já mám letošní březnovou 2.5.2 (poslední).
  • 0

#7 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2008 - 22:30

gord napsal/a:
Do garmina je vubec nedostanu (pres POI loader). POkud je tam dam jako GPX, tak se mi nezobrazi vubec v trasovych bodech ani jeden a v keskach taky ne, takze asi opravdu nebude format dobre.
Nejak se mi nedari najit to "vypustene", nenapovis?

Zobrazí se v "Hledat" "Uživatelské body zájmu" (viz obrázek, vlevo dole). To má výhodu prakticky neomezeného (jen SD kartou) prostoru pro body.
  • 0

#8 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2008 - 22:36

Potom zmáčkni "menu", vyber "vybrat databázi" a zobrazí se ti seznam databází podle obrázku. Pak můžeš hledat třeba blízká parkoviště a nepletou se ti keše a finálky. Nebo naopak. Když databázi nevybereš, hledá to přes všechny databáze.
  • 0

#9 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2008 - 22:56

Zkuste vybrat pro export jen pár keší (zpracovávají se jen zobrazené a vybrané - zapnout zpracování všech se mi nepodařilo) a když POIloader ohlásí chybu formátu, tak mi to pošlete přes profil. Kdyby to ale fungovalo, zkuste přidat jiné typy keší, víc keší.... A až to chodit přestane, zkuste vybrat jen ty naposledy přidané - až najdete, která keš to dělá.
  • 0

#10 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2008 - 6:54

zajímá mě prosím tě ten název..já sem se s tím celkem pral, když jsem to dělal. Jak máš zajištěno aby se ti cache neduplikovali? dejme tomu keše v síriích... např Betonová Hranice I. jestli to dobře chápu tak z toho budeš mít T:BetonovaHran ? ale a) těch sérií hranic je víc a za B) každá obsahuje tak 5 cachí..a jelikož POIe (teda jestli se nepletu) neumí stejné názvy..tak z této série budeš mít pouze jednu cache ne? Jinak do POIů se dá celkem lehce strčit i hint k cache..doporučuju;) není nad to mít hinty v garminov:-)
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2008 - 8:22

ProKesTom napsal/a:
Zkuste vybrat pro export jen pár keší (zpracovávají se jen zobrazené a vybrané - zapnout zpracování všech se mi nepodařilo)


Jeste porad ti to nefunguje? delal sjem tam nejake upravy, aby to bylo stoprocentne v poradku... a myslinm, ze jinym to funguje. melo by stacit nastvit flagy na 'toolbar,list'
  • 0

#12 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2008 - 20:26

Qnik napsal/a:
zajímá mě prosím tě ten název..já sem se s tím celkem pral, když jsem to dělal. Jak máš zajištěno aby se ti cache neduplikovali? dejme tomu keše v síriích... např Betonová Hranice I. jestli to dobře chápu tak z toho budeš mít T:BetonovaHran ? ale a) těch sérií hranic je víc a za B) každá obsahuje tak 5 cachí..a jelikož POIe (teda jestli se nepletu) neumí stejné názvy..tak z této série budeš mít pouze jednu cache ne?

Po nakouknutí do gpx souboru: Ano, je tam několikrát T:Betonovahran.
Po nakouknutí do Garmina: Naštěstí to POIloader zvládá, je jich 13 jestli jsem se nepřepočítal. No, 13 stejných názvů není nejlepší. Spoléhal jsem na původní exportní makro, kde je funkce pro zkracování použita. Přesto si myslím, že je to takhle lepší, než T:GC191VN ale (jak je vidět na GC-WPT), i to zvažuji.
Vyřešit by se to dalo třeba dlooóóuhým stringem, kam bych ukládal všechny názvy keší a nový se tam nesmí dát najít. Ovšem udělat to blbuvzdorný .... Asi by se i dost prodloužilo zpracování. Zkusit to můžu. Nejsem ale HaLuMa, hned tak to nebude.

Qnik napsal/a:
Jinak do POIů se dá celkem lehce strčit i hint k cache..doporučuju;) není nad to mít hinty v garminov:-)

No, já hinty tahám až na místě přes HGC. Obávám se, že přidat hint se už nevejde, něco bych musel vynechat. Je tam: GC-kód, celý název, (D/T), velikost. Snad ten název keše by šel vynechat ... pokud zůstane v názvu bodu. Nebo do názvu "T:GC...(D/T)" a do komentáře zkrácený název, velikost, hint?
  • 0

#13 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2008 - 20:55

Vyřešit by se to dalo třeba dlooóóuhým stringem, kam bych ukládal všechny názvy keší a nový se tam nesmí dát najít.


Da se pouzit TStringList, a pri pridavani noveho bodu proste objet for cyklem vsechny jiz obsazene nazvy v tomhle stringlistu - pokud neni unique, pridas na konec cislo treba. Pekne priklady jsou tady.

Co se tyce rychlosti zpracovani - pri dnesnich pocitacich je to zanedbatelne ;)
  • 0

#14 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2008 - 21:21

to prokestom: no zkus tenhle export http://jenik.sinus.c...CQ177369815.ZIP ;) říkám...už to jsem to prostě udělal..jen mě zajímalo jak jsi vyřešil právě ty názvy..taky mě štvalo to že bych měl vidět jen GC kód pixly..jo a jen..nejsem programátor, takže na to nekoukej. co se týče toho co budeš exportovat - ten název..tak to budou ostatní body..
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#15 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2008 - 21:36

Hmm, nedalo mi to a mezitím jsem to napsal. Do jednoho stringu cpu postupně názvy, při opakování zkracuji název o dvě místa a přidávám pořadí - předpokládám, že nenajdu sto stejně pojmenovaných bodů - to by se mi to zacyklilo. Jo a ještě jsem doplnil vynucení velkých písmen na začátku slov názvu. Koukám teď do toho tvého makra, ty to máš pro GG1, já pro GG2. Jestli jsi to zkoušel v GG1, chodit to nemohlo. Na rozdíl od tebe já na disabled při exportu nekoukám, protože to za chvíli nemusí platit - radši ověřuji přímo z terénu. Edit: vymazáno chybné makro. Omylem v něm zůstaly ladicí výpisy.
  • 0

#16 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2008 - 11:49

jo..tak to jsem ti poslal špatný:-) jilikož tahám PQ, tak disabled nedisabled..víš jak:-) nicméně je to tam a i se souřadnicema, ale mám tam ještě navíc pozor...nemusí tu být:-) kurnik to mě štve, že jsem tam dal pro GG1... tu je verze pro GG2 http://jenik.sinus.c...razky makro.ZIP
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#17 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2008 - 11:50

ještě tam chci teď dodělat (tak jak mám hint) abych měl v garminovi poznámku kterou jsem si napsal sám - píšu si do GG poznámky k mysterkám které jsou na místě a je tam jen nějakej úkol..fotka..tak to tam chci dodělat, protoze nemam HGC..a i kdybych to měl, tak to takhle bude rychlejsi
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#18 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2008 - 10:13

Tak nevím, kde dělám chybu, každopádně po nastavení souboru POI_Export.JeNase se mi stále makro v GG2 neukazuje :|
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#19 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2008 - 7:32

ProKesTom napsal/a:
Tak to jste mně překvapili. Mně to GPSloader bere dobře. Jen jednou to vyhodilo nesmysl, ale pak jsem zjistil, že chyba je v datech v GG - stačilo smazat příslušnou keš a znovu ji naimportovat.

...

Jakou máte verzi GPSloaderu? Já mám letošní březnovou 2.5.2 (poslední).


Mam totez. Mozna bude problem v Garminovi. Ja mam Oregon, ty urcite ne, protoze tak, jak mi popisujes, co mam kde zvolit, to nemam.

Krome toho, v http://www.geocachin...3613#post_73613 se pise, ze pri tagu <link> POILoadrer hlasi chybny format, a tak se mi to chova.

Pokud nepouziji POILoader, ale GPX nahraju jako *.gpx do GPX (tedy jako WP), mam tam prislusne body vsechny na jedne hromade, po nejakych skupinach, menu "Vybrat databazi" a podobne neni ani pamatky.
  • 0

#20 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 20:26

gord napsal/a:
Mam totez. Mozna bude problem v Garminovi. Ja mam Oregon, ty urcite ne, ....

Krome toho, v http://www.geocachin...3613#post_73613 se pise, ze pri tagu <link> POILoadrer hlasi chybny format, a tak se mi to chova.

Pokud nepouziji POILoader, ale GPX nahraju jako *.gpx do GPX (tedy jako WP), mam tam prislusne body vsechny na jedne hromade, po nejakych skupinach, menu "Vybrat databazi" a podobne neni ani pamatky.


1) Oregon nemám, jen eTrex VentureCx.
2) zmíněný link se týká starší verze POIloaderu. Nynější verze <link> zná (vyzkoušeno).
3) Czecho Cowboyovi to už chodí. Odladěno na GeoPivu.

Problém byl v konfiguraci, já mám u sebe zadané cesty k ikonám a cíli absolutně (D:\...), relativní odkaz to nebere. Druhý problém je v lomítkách, jednou musí být "normální" lomítka (linuxová syntaxe) a podruhé zpětná.

Teď už by problém být neměl - doplnil jsem maro o zpracování částečné "blbuvzdornosti", lomítka si makro opraví a relativně zadanou cestu převede na absolutní. Nepředpokládám ale nějaké divoké kontrukce cesty (takže s tou blbuvzorností to není tak vážné), neumím zkontrolovat, že zadaná cesta skutečně existuje, kdyby někdo zadal relativní cestu např: "..\vedlejsi\dalsi\..\SEM_NE" ... tak ty druhé dvě tečky způsobí chybu. Běžné zadání by to už mělo zkousnout. Přesto doporučuji zadávat cesty absolutně.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama