Přejít na obsah


Fotka

GC nebo TB v již odlovené cachi


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
11 odpovědí na toto téma

#1 MildaPajda

MildaPajda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 618 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 12:05

Muzes udelat oboje.... jak Retrieved from cache, tak i Discovered... zalezi na Tobe... :) Pokud si ho ale budes brat, je dobre alespon napsat write note "zastavil jsem se tu pro pekny coin, kteremu pomohu v plneni ukolu a posunu ho co nejdrive dale!... " ;)
  • 0

#2 Atisa

Atisa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 12:07

Vzít si jej samozřejmě můžeš, zvláště, když v keši už dlouho nikdo nebyl nebo tam leží dlouho. Jinak bych nechala prostor pro ostatní kačery, kteří keš najdou, jako takovou odměnu. "Objevit" bude lepší volba ;)
  • 0

#3 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 12:09

Určitě můžeš, je to jen na tobě. Discovernout i odnést. Na jednu stranu se může zdát, že "sebereš" poklad někomu, kdo na keši ještě nebyl, ale na stranu druhou: trackovací předmět má co? cestovat a o své cestě a "zdraví" informovat majitele. Když ho discoverneš, ví owner, že jeho track žije, popř. kde a v jakém stavu. To jistě potěší. A když ho vyzvedneš a poponeseš, přímo plníš jeho účel.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#4 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 14:46

Největší rána je srážka s blbcem, pane Werich. :)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#5 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 15:12

werg napsal/a:
ptal jsem se proto, že jsem přesně toto udělal (vzal GC z již objevené cache a řádně ho zalogoval logem Write a note). A vzápětí mě celkem arogantně napadl jiný geocacher mailem: ať prý si přečtu pravidla, že z ulovených schránek už nesmím brát mince atd... Docela jsem se lekl, co jsem to provedl a znovu (zdůrazňuji ZNOVU) jsem pročítal pravidla o mincích na geocaching.com - o tomhle "zákazu" nikde ani slovo.

Takové pravidlo skutečně neexistuje, ale je fakt, že některým se tenhle přístup zdá nefér.
Podle mně není a zvlášť když TB nebo GC můžeš pomoct v nějakém složitějším úkolu, tak bych vůbec neváhal

edit: Akorát samoyřejmě nic není radno přehánět. Pokud máš cache třeba za barákem, tak vybráním každého coinu, co se tam objeví, určitě ostatním mnoho radosti nepřineseš. To už pak raděj opravdu prohlédout a dát discovered.
  • 0

#6 MildaPajda

MildaPajda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 618 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 15:54

Bud v klidu... jsou trackovaci predmety jako treba
Chyt si me 1
Chyt si me 2
nebo treba
Klic
nebo
mooving TB a ty jsou "extraspecialni".... kdyz ho vyberes z kese, prestoze uz jsi ho treba videl, tak to ti pak prijde halda, ale opravdu halda mejlu co si jako dovolujes zrovna tohle brat, kdyz uz jsi ho preci v ruce mel!... ;)
Takze pokud nebudes tu kes vybirat pri kazdem pruchodu okolo, tak je to vlastne v klidku.. ;)
  • 0

#7 MildaPajda

MildaPajda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 618 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 16:22

werg napsal/a:
Vážně? :-((( Myslel jsem, že mezi cachery vládne spíš kamarádství než takováhle rivalita a nesnášenlivost... No nic, alespoň mám poučení pro příště - takovéhle maily budu od teď rovnou bez čtení mazat.


to zas ne... spis jsou "rozhorceny" ze jsi jim ho vyfouk neco pred nosem... na 2. stranu... dlouho je v mysterce nula, najednou tam jsou 2 a vice trackables... prijedes k ni a kes je prazdna... zamrzi... ;)
Vetsinou osobni kontakt a povidani zocivoci vse vyjasni.. ;)
  • 0

#8 newman001

newman001

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2009 - 18:16

Není to proti pravidlům. Osobně si ale myslím, že je správnější vůči ostatním, ponechat GC, nebo TB v cache pro někoho, kdo ji ještě nemá odlovenu. A dát si pouze Discovered It. Něco jiného samozřejmě je, když už tam trackable leží dlouho.....
  • 0

#9 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 224 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2009 - 10:55

newman001 napsal/a:
Není to proti pravidlům. Osobně si ale myslím, že je správnější vůči ostatním, ponechat GC, nebo TB v cache pro někoho, kdo ji ještě nemá odlovenu. A dát si pouze Discovered It. Něco jiného samozřejmě je, když už tam trackable leží dlouho.....

Správnější VŮČI OSTATNÍM? Už to tu padlo, jen zdůrazním: ta věc má svého majitele, takže se má s ní dělat to, co je nejsprávnější VŮČI JEJÍMU MAJITELI. A ten si obvykle přeje, aby cestovala, cestovala a cestovala (neztratila se přitom a případně plnila nějaký úkol). Osobně jsem TB z již navštívené keše ještě nevzal, ale kdyby ležel dlouho v málo navštěvované, nerozpakoval bych se. Někdy jsem v již navštívené měnil poutníka za poutníka, čímž se pomůže jim v cestování a další nálezce není ochuzen...
  • 0

#10 Cubky

Cubky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2009 - 11:22

zmijovkar napsal/a:
Správnější VŮČI OSTATNÍM? Už to tu padlo, jen zdůrazním: ta věc má svého majitele, takže se má s ní dělat to, co je nejsprávnější VŮČI JEJÍMU MAJITELI. A ten si obvykle přeje, aby cestovala, cestovala a cestovala (neztratila se přitom a případně plnila nějaký úkol) ...


Naprosto souhlasim. Navic, kdyz autor chce, aby se GC ci TB neztratili, tak je jistejsi je vybrat sam, jelikoz je muze za par dni vybrat misto tebe nekdo, kdo si je necha. Samozrejme to plati jen v pripade, ze sam takove umysly nemas :D
  • 0

#11 cetnik

cetnik

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2009 - 19:35

Mám podobný problém a proto než zakládat nové téma, tak se zkusím zeptat tady. Na dovolené jsem odlovil GC a umístil ho do jedné keše poblíž svého bydliště. Je sice na ostrůvku, ale i tak už byla jednou ukradená, tak se teď bojím aby ji někdo znovu neukradl i s GC. Zkoušel jsem pár kačerů kteří ji neodlovili zda tam nechtějí vyrazit nyní a přemístit GC. Ale nikdo se nechatl. Můžu tam zajít, opět GC sebrat a přemístit jinam? A třeba už i do jednou odlovené keše? A nebo musím do nějaké kterou ještě nemám?
  • 0

#12 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2009 - 19:46

cetnik napsal/a:
Mám podobný problém a proto než zakládat nové téma, tak se zkusím zeptat tady. Na dovolené jsem odlovil GC a umístil ho do jedné keše poblíž svého bydliště. Je sice na ostrůvku, ale i tak už byla jednou ukradená, tak se teď bojím aby ji někdo znovu neukradl i s GC. Zkoušel jsem pár kačerů kteří ji neodlovili zda tam nechtějí vyrazit nyní a přemístit GC. Ale nikdo se nechatl. Můžu tam zajít, opět GC sebrat a přemístit jinam? A třeba už i do jednou odlovené keše? A nebo musím do nějaké kterou ještě nemám?

Neboj se... jestli máš strach, že by keš mohl někdo ukrást, tak tam zajdi, GC grabni k sobě a dej ho do nějaké bezpečné keše. Je jedno, jestli jsi ji už odlovil, vložíš ho tam jako write note...
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama