Přejít na obsah


Fotka

Nález neaktivovaného geocoinu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 Agent.

Agent.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 19:40

Zdárek :) nevím jestli se tu něco podobného už řešilo, ale tohle je skutečně kuriozita která se jen tak nevidí :D Při kešování jsem v jedné kešce nalezl GC, tak jej vezmu že ho poposunu zase dál.. ale doma zjistím, že ten GC není vůbec aktivovaný. Tak co ted stím? může někdo poradit? Díky;)
  • 0
Mazel: Garmin Oregon 300
Mapset: TOPO Czech 2011 PRO a další
SW: GSAK 8.x.x.x. + Garmin MapSource 6.1x.x.

#2 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 696 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 19:42

to byla odměna :) nech si ho... nebo kontaktuj předešlé lovce a snaž se dopídit čí to je.
  • 0
www.povetrnik.cz

#3 Otmi

Otmi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 19:43

Dohledat majitele půjde dost těžko... Zkus se kouknout jestli není trackovatelný někde jinde než na gc.com (třeba geokrety, quick log). Jinak bych si ho nechal nebo dal do nějaké své keše jako odměnu pro FTF.
  • 0

#4 cz.mikes

cz.mikes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 19:49

Kdysi jsem takový problém řešil také. GC jsem našel v kešce v Turecku. Po dlouhém pátrání se mi podařilo jej aktivovat - výrobce mi poslal aktivační kod .
  • 0

#5 Agent.

Agent.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 19:49

Na geokrety, quick log není.. ted jsem to zkoušel pro jistotu :| počkám pár dnů a uvidím. Bylo by mě to blbý si ho jen tak nechat :P B) Ale když už, tak by to chtělo ho rovnou aktivovat, jen asi nezjistím kde
  • 0
Mazel: Garmin Oregon 300
Mapset: TOPO Czech 2011 PRO a další
SW: GSAK 8.x.x.x. + Garmin MapSource 6.1x.x.

#6 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 19:53

onehdý bengalskytygr psal, že po 4 měsících loguje na kešce Modrá koinu, protože nevěděl jak ji aktivovat... není to ta jeho? ;)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#7 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 20:11

...máš dvě možnosti - buď vyřešíš misterku a aktivuješ si ho, nebo ho pošli dál :)
  • 0

#8 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 20:40

Agent. napsal/a:
Na geokrety, quick log není.. ted jsem to zkoušel pro jistotu :|
počkám pár dnů a uvidím.

Bylo by mě to blbý si ho jen tak nechat :P B) Ale když už, tak by to chtělo ho rovnou aktivovat, jen asi nezjistím kde


Zjistit zda je trackovatelný na geocaching.com se dá snadno zadáním trackovacího čísla. Mělo by ti to i napsat co je to za geocoin.
Alternativně je možné získat aktivační kód na: http://www.geocachin...deRetrieve.aspx, ale není to stoprocentní.
Podle fotky by se dalo určit co je to za geocoin.
  • 0

#9 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 20:42

Smogeo napsal/a:
no tak zrovna kvůli takovejm je to teď nejspíš nedohledatelný.


...tak nevím na co narážíš. Jednou jsme našli neaktivovaný TB a dokonce se nám povedlo najít i majitele. Odpověď od něj byla že si ho máme aktivovat. Takže jen radím dle praktické zkušenosti. Nevím kolik neaktivovaných TB a GC jsi našel ty.

...ale tohle diskusí tady nikomu asi nepomůžeme, tak končím
  • 0

#10 Agent.

Agent.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 20:49

Bo.T.L. napsal/a:

Agent. napsal/a:
Na geokrety, quick log není.. ted jsem to zkoušel pro jistotu :|
počkám pár dnů a uvidím.

Bylo by mě to blbý si ho jen tak nechat :P B) Ale když už, tak by to chtělo ho rovnou aktivovat, jen asi nezjistím kde


Zjistit zda je trackovatelný na geocaching.com se dá snadno zadáním trackovacího čísla. Mělo by ti to i napsat co je to za geocoin.
Alternativně je možné získat aktivační kód na: http://www.geocachin...deRetrieve.aspx, ale není to stoprocentní.
Podle fotky by se dalo určit co je to za geocoin.



zas tak blbej nésem... vím co je to za coin, jen bude horší dohledat stránku kde získat aktivační kod. Odkaz mi nepomohl, jen se tam objevil další odkaz na: http://www.geocoinclub.com/code.php
  • 0
Mazel: Garmin Oregon 300
Mapset: TOPO Czech 2011 PRO a další
SW: GSAK 8.x.x.x. + Garmin MapSource 6.1x.x.

#11 hrabenka73

hrabenka73

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 20:50

Agent. napsal/a:

Bo.T.L. napsal/a:

Agent. napsal/a:
Na geokrety, quick log není.. ted jsem to zkoušel pro jistotu :|
počkám pár dnů a uvidím.

Bylo by mě to blbý si ho jen tak nechat :P B) Ale když už, tak by to chtělo ho rovnou aktivovat, jen asi nezjistím kde


Zjistit zda je trackovatelný na geocaching.com se dá snadno zadáním trackovacího čísla. Mělo by ti to i napsat co je to za geocoin.
Alternativně je možné získat aktivační kód na: http://www.geocoinclub.com/code.php, ale není to stoprocentní.
Podle fotky by se dalo určit co je to za geocoin.



zas tak blbej nésem... vím co je to za coin, jen bude horší dohledat stránku kde získat aktivační kod. Odkaz mi nepomohl, jen se tam objevil další odkaz na: http://www.geocoinclub.com/code.php


tak tam do těch políček zadej kod z coinu a tvojí emailovou adresu a tam ti dojde aktivační kod;)
  • 0

#12 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 20:52

Agent. napsal/a:

Bo.T.L. napsal/a:

Agent. napsal/a:
Na geokrety, quick log není.. ted jsem to zkoušel pro jistotu :|
počkám pár dnů a uvidím.

Bylo by mě to blbý si ho jen tak nechat :P B) Ale když už, tak by to chtělo ho rovnou aktivovat, jen asi nezjistím kde


Zjistit zda je trackovatelný na geocaching.com se dá snadno zadáním trackovacího čísla. Mělo by ti to i napsat co je to za geocoin.
Alternativně je možné získat aktivační kód na: http://www.geocachin...deRetrieve.aspx, ale není to stoprocentní.
Podle fotky by se dalo určit co je to za geocoin.



zas tak blbej nésem... vím co je to za coin, jen bude horší dohledat stránku kde získat aktivační kod. Odkaz mi nepomohl, jen se tam objevil další odkaz na: http://www.geocoinclub.com/code.php


No a ten odkaz co ti to nabídlo ti nestačí? :D
  • 0

#13 Agent.

Agent.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 21:04

hrabenka73 napsal/a:

Agent. napsal/a:

Bo.T.L. napsal/a:

Agent. napsal/a:
Na geokrety, quick log není.. ted jsem to zkoušel pro jistotu :|
počkám pár dnů a uvidím.

Bylo by mě to blbý si ho jen tak nechat :P B) Ale když už, tak by to chtělo ho rovnou aktivovat, jen asi nezjistím kde


Zjistit zda je trackovatelný na geocaching.com se dá snadno zadáním trackovacího čísla. Mělo by ti to i napsat co je to za geocoin.
Alternativně je možné získat aktivační kód na: http://www.geocoinclub.com/code.php, ale není to stoprocentní.
Podle fotky by se dalo určit co je to za geocoin.



zas tak blbej nésem... vím co je to za coin, jen bude horší dohledat stránku kde získat aktivační kod. Odkaz mi nepomohl, jen se tam objevil další odkaz na: http://www.geocoinclub.com/code.php


tak tam do těch políček zadej kod z coinu a tvojí emailovou adresu a tam ti dojde aktivační kod;)


to sem už taky zkusil... jen to hodilo hlášku:

The activation code for the coin with this tracking number has been retrieved by someone with a different email address. This can happen when a coin is traded or sold by the original owner without passing along the activation information with the coin. To get the activation information, you can contact the original owner for the code or send a photo of the coin with the code clearly visible to: info@geocoinclub.com

B):D:@
  • 0
Mazel: Garmin Oregon 300
Mapset: TOPO Czech 2011 PRO a další
SW: GSAK 8.x.x.x. + Garmin MapSource 6.1x.x.

#14 hrabenka73

hrabenka73

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 21:15

Tak to vypadá,že si majitel nechal poslat aktivační kod,ale nekativoval.A ted po tobě chtějí asi jako důkaz ,že ho máš foto coinu včetně tack kodu,a pak by ti ho mohli poslat snad :)
  • 0

#15 Agent.

Agent.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 21:23

hrabenka73 napsal/a:
Tak to vypadá,že si majitel nechal poslat aktivační kod,ale nekativoval.A ted po tobě chtějí asi jako důkaz ,že ho máš foto coinu včetně tack kodu,a pak by ti ho mohli poslat snad :)



zařízeno... mail poslanej, tak uvidím jestli něco dojde B)
  • 0
Mazel: Garmin Oregon 300
Mapset: TOPO Czech 2011 PRO a další
SW: GSAK 8.x.x.x. + Garmin MapSource 6.1x.x.

#16 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 21:28

Agent. napsal/a:

hrabenka73 napsal/a:
Tak to vypadá,že si majitel nechal poslat aktivační kod,ale nekativoval.A ted po tobě chtějí asi jako důkaz ,že ho máš foto coinu včetně tack kodu,a pak by ti ho mohli poslat snad :)



zařízeno... mail poslanej, tak uvidím jestli něco dojde B)


kdyby byl nějakej problém, tak mi pošli trackovací číslo a já ti aktivační kód zjistím. ;)
  • 0

#17 Agent.

Agent.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 22:38

Bo.T.L. napsal/a:
kdyby byl nějakej problém, tak mi pošli trackovací číslo a já ti aktivační kód zjistím. ;)


Tak vpoho, už novej kod poslali B)
  • 0
Mazel: Garmin Oregon 300
Mapset: TOPO Czech 2011 PRO a další
SW: GSAK 8.x.x.x. + Garmin MapSource 6.1x.x.

#18 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2010 - 8:38

Agent. napsal/a:

Bo.T.L. napsal/a:
kdyby byl nějakej problém, tak mi pošli trackovací číslo a já ti aktivační kód zjistím. ;)


Tak vpoho, už novej kod poslali B)


Pres ne by slo asi vypatrat kdo je puvodni majitel, ne? Ten mail na ktery poslali prvni aktivaci ti asi nesdeli, ale mohli by na nej preposlat mail od tebe a pak je na puvodnim ownerovi zda se ozve nebo ne.
  • 0

#19 Agent.

Agent.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2010 - 10:58

tak jsem se dneska dostal na další stopu: u logu předchozího nálezce keše kde jsem ji našel je napsané - In: geomince - privezená z Rakouska, není aktivovaná! :|
  • 0
Mazel: Garmin Oregon 300
Mapset: TOPO Czech 2011 PRO a další
SW: GSAK 8.x.x.x. + Garmin MapSource 6.1x.x.

#20 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2010 - 11:06

No buď to někdo popletl, anebo byl jako FTF odměna... nebo obojí najednou. Každopádně je jako trackovatel pro původního ownera už ztracený... asi bych to neřešil a vypustil ho. Pokud se náhodou původní owner najde a ozve, můýe ho přeci kdykoli adoptovat - nakonec by to byla asi největší šance ho najít. A když ne, bude mince plnit původní účel - cestovat. nakonec by to mohl být i hezký úkol - zkusit najít začátek jejího osudu :D někde v Rakousku, možná :)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama