Přejít na obsah


Fotka

Virtual cache


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
11 odpovědí na toto téma

#1 Hurw-ice

Hurw-ice

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2007 - 21:31

Když jsem projížděl wikipedii tak tam byla jen tradiční multy a mysteri a cirtuál nic vůbec nevím co to Virtual cache je prosím o vysvětlení§:(
  • 0

#2 cztweety

cztweety

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2007 - 22:20

http://wiki.geocachi...z/wiki/Geocache

CZ:
Virtuální cache je cache, která jak už název napovídá, není skutečná schovaná schránka. Typově je nejbližší Webcam Cache či Earthcache. V tomto případě se však jedná o zjištění něčeho (např. jména na pamětní desce apod.) na zadaných souřadnicích a následné odeslání této informace autorovi cache pro uznání logu. Tyto cache již není možné zakládat, ale je možné je stále hledat. V ČR se nacházejí tři.

ENG:
Virtual Cache
A virtual cache is a cache that exists in a form of a location. Depending on the cache "hider," a virtual cache could be to answer a question about a location, an interesting spot, a task, etc. The reward for these caches is the location itself and sharing information about your visit.

Because of the nature of these geocaches, you must actually visit the location and acquire the coordinates there before you can post. In addition, although many locations are interesting, a virtual cache should be out of the ordinary enough to warrant logging a visit.

Virtuals are now considered waymarks on Waymarking.com.

ZDROJ: wiki a geocaching.com ;)
  • 0
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem ?“

GEOPERNIKARI

#3 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2007 - 23:54

Možná pro doplnění. Většina virtuálních keší se dá skutečně vyluštit i zalogovat virtuálně. Některé ani jinak nejdou, pro indicie do Severního ledového oceánu asi nepojedu :-). Samozřejmě nepočítám možnost prolomení certifikátu hrubou silou, to už nemá s geocachingem nic společného. Někteří autoři to ale berou trochu jinak, takže už mi byly dva logy smazány s odůvodněním, že jsem na místě fyzicky nebyl (titíž autoři neměli tolik slušnosti, aby mi odpověděli na maily). Asi tímto příspěvkem rozproudím vzrušenou diskusi, ale můj názor je, že geocaching je o hledání a poznávání. Jestli to dělám z kolečkového křesla u televize nebo jestli kvůli tomu prolezu kdejakou skálu a jeskyni, je lhostejné. Geocaching není o honbě za body a FTF, ale o tom, že se něco dozvím, poznám, případně se seznámím se zajímavými skutečnostmi nebo lidmi. Asi jsem měl velké štěstí, protože cacheři, se kterými jsem se setkal osobně, byli do jednoho osobnosti v tom dobrém slova smyslu a tímto jim všem děkuji.
  • 0

#4 galdra

galdra

    Advanced Member

  • Validating
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2007 - 8:35

mtauf napsal/a:
Asi tímto příspěvkem rozproudím vzrušenou diskusi, ale můj názor je, že geocaching je o hledání a poznávání. Jestli to dělám z kolečkového křesla u televize nebo jestli kvůli tomu prolezu kdejakou skálu a jeskyni, je lhostejné. Geocaching není o honbě za body a FTF, ale o tom, že se něco dozvím, poznám, případně se seznámím se zajímavými skutečnostmi nebo lidmi.


Nemusí být žádná diskuze, to co jsi napsal, tak s tím se stoprocentně ztotožňuji. Jednou jsem měl mejlový rozhovor s amíkem, který dělal virtuálky kolem a v Kansas City. Ten mi právě napsal, že virtuálky, které nemusíš osobně navštívit, jsou právě určeny pro lidi, kteří geocaching chtějí dělat, ale jsou ze zdravotních důvodů nemohoucí. Myslím si, že sem patří, GC je o poznávání alespoň pro mne, a jestli se nepletu Groundspeak chce něco podobného zase povolit u zajímavých staveb (ve stylu earthcache) nebo to bude na Waymarkingu??? Možná má někdo přesnější info.
  • 0
Galdra

#5 Hurw-ice

Hurw-ice

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2007 - 11:02

Takže zaprvé díky moc všem co sjem něco napsali a za druhé jestli jsme to správně pochopil mám dojít a určeneé místo podívat se tam na "něco" a napsat to emailem tomu autorovi.
  • 0

#6 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2007 - 11:17

Hurw-ice napsal/a:
Takže zaprvé díky moc všem co sjem něco napsali a za druhé jestli jsme to správně pochopil mám dojít a určeneé místo podívat se tam na "něco" a napsat to emailem tomu autorovi.


Některé jsou udělané tak, že se nepředpokládá, že tam pojedeš.

Jeden z příkladů je třeba tady: GCD0FE

Mimochodem, nemáte někdo k dispozici seznam beznávštěvových virtuálek?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#7 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2007 - 12:02

kolombo napsal:
Mimochodem, nemáte někdo k dispozici seznam beznávštěvových virtuálek?


Ten seznam by mě taky zajímal. Já to dělám tak, že se podívám do logu nějaké virtuální kešky a v profilu některého z cacherů si najdu seznam virtuálních keší, které má zalogovány. Tím se odpíchnu k dalšímu seznamu, atd.
  • 0

#8 saiprs

saiprs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2007 - 12:59

mtauf napsal/a:

kolombo napsal:
Mimochodem, nemáte někdo k dispozici seznam beznávštěvových virtuálek?


Ten seznam by mě taky zajímal. Já to dělám tak, že se podívám do logu nějaké virtuální kešky a v profilu některého z cacherů si najdu seznam virtuálních keší, které má zalogovány. Tím se odpíchnu k dalšímu seznamu, atd.


a co tady?.Misto All geocaches das virtual cache,pole pod tim zmenis na By keyword,odfajfkujes ctverecek Exclude hidden/found items from results,kterej je hned pod tim,das seek a je to,mas komplet seznam virtualek;)
  • 0
Saiprs-Pod vlivem GPS

Fotogalerie

Trojice

Na brdecku


#9 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2007 - 14:45

Díky
  • 0

#10 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2007 - 16:43

Tohle téma se už ve fóru poměrně vzrušeně řešilo, stačí dát vyhledat zde slovo "couch". Takovéhle cache se najdou v bookmarcích Armchair Caches by Haggis Hunter, Couch Caching by chstress53, .... Najde se tam ale spousta chyb - jsou tam i cache které autor nedovoluje logovat bez fyzické návštěvy.
  • 0

#11 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2007 - 20:47

Jo, když to tam autor aspoň napíše, tak si myslím své, ale respektuju to. Jenže když tam není ani slovo a škrtne mi log s odůvodněním, že mám ten den zalogovánu i jinou virtuálku a označí mě za podvodníka, tak mě to dost štve. A když následně moje maily s pokusy o vysvětlení důsledně ignoruje, tak jsem naštvanej hodně.
  • 0

#12 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2007 - 21:09

saiprs napsal/a:

mtauf napsal/a:

kolombo napsal:
Mimochodem, nemáte někdo k dispozici seznam beznávštěvových virtuálek?


Ten seznam by mě taky zajímal. Já to dělám tak, že se podívám do logu nějaké virtuální kešky a v profilu některého z cacherů si najdu seznam virtuálních keší, které má zalogovány. Tím se odpíchnu k dalšímu seznamu, atd.


a co tady?.Misto All geocaches das virtual cache,pole pod tim zmenis na By keyword,odfajfkujes ctverecek Exclude hidden/found items from results,kterej je hned pod tim,das seek a je to,mas komplet seznam virtualek;)


To jo, ale většina z nich vyžaduje návštěvu uvedeného místa :-(
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama