Přejít na obsah


Fotka

GC1TBVM: Pohadkove udolicko


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
63 odpovědí na toto téma

#1 guho

guho

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2009 - 17:55

Protože se v listingu k GC1TBVM - Wherigo Cache - Pohadkove udolicko objevilo hodně "Note logů", tak se na všechny tak nějak pokusím odpovědět zde:
1) Bohužel jsem nevěděl, že COLORADO neumí přehrávat zvuky - tzn. v současné době lze cache najít pouze s PDA. Bohužel mi upozornění, které na to v tutoriálech na wherigo určitě je uniklo.:(
2) Původně byly zóny 8x8 m, ve verzi jsem je ve verzi 1.3 rozšířil na 10 x 10 m - asi je to stále málo, takže je ještě zvětším. (Hlavní testování probíhalo na zónách 8x8m - se zaměřením zón jsem neměl problémy – jinak bych je automaticky zvětšil hned.)
3) Před tvorbou cartridge jsem si několik fór přečetl - na poznámku o zvuku jsem bohužel nenarazil - přiznávám, že jsem nečetl úplně všechny příspěvky na fórech, které jsem objevil.
4) Můj (a asi špatný) názor: v době, kdy se cena mp3 přehrávače včetně několika GB paměti pohybuje kolem 500,- Kč mě šokuje, že řádově dražší zařízení neumí přehrát mp3. Spíš bych se přimlouval k tomu, aby majitelé dali výrobci echo, co má v další verzi vylepšit (možná by stačil i SW update současných zařízení od výrobce – nevím neznám tento HW detailně).
5) Řečnická otázka: Hodně kačerů nemá vlastní horolezecké vybavení (dle mých pozorování určitě víc jak polovina) – znamená to, že již nebudou vycházet keše, kde je toto vybavení potřeba?
6) Vzhledem k tomu, že v současné době našel pouze jeden kačer, tak je evidentní, že je v někde chyba - zkusím cartridge trochu upravit. Všem komu jsem ve spojení s touto WIG způsobil jakékoliv problémy se tímto omlouvám.
  • 0

#2 Paullow

Paullow

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2009 - 18:01

Sám tvořit wherigo je opravdu složité, měl ses před tím buď účastnit eventů Wherigo s prstem v nose nebo napsat někomu ze současných autorů Wherigo. Zóny by měly být aspoň 25x25 m ...
  • 0

#3 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2009 - 18:17

je ovšem ostudné že Garmin stále ke svým předraženým outdoorům nevytvořil věc zvanou reproduktor. Mohl by být pod nějakou odklopným krytem aby zustala zachována voděodolnost. Je ovšem dobře že WIG keše vznikají, zdá se mi že počáteční nadšení v ČR úplně upadlo. Škoda že to Garmin/Groundspeak nechtějí dokopat do finálního konce aby to fungovalo všem jak má.
  • 0

#4 evass

evass

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2009 - 18:25

Z vlastní zkušenosti mohu říct, že nejcitlivější je Oregon. Bylo by asi nejlepší se domluvit s někým v okolí, kdo má Oregon a byl by ochoten hru otestovat. Pokud bude chodit na Oregonu, bude potom fungovat všem. Opačně to neplatí. Zvuky nemusí být vůbec problém - na PDA se spustí, na Garminech ne - tak se tam dopíše text a kačeři si ho přečtou sami nahlas. Spokojeni budou všichni, majitelé PDA prostě budou mít větší komfort. Spíše mi připadá, že je hra hodně velká (má moc kB), s tím si možná neporadí některé telefony (ten můj určitě ne) - to bude problém pro ty, co používají OpenWIG. Přejeme mnoho zdaru a ať se hra rozchodí, těšíme se!
  • 0

#5 hrabje

hrabje

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2009 - 18:52

S OpenWIG bude vic problemu. Nemel jsem problem s velikosti cartridge, ale se samotnou hrou. Sve neuspechy jsem konzultoval s guhem a dospeli jsme k tomu, ze jsou tam pouzity funkce, ktere zatim OpenWIG nepodporuje. Nicmene toto samozrejme nemam autorovi za zle. Jsem rad, ze kes tohoto typu tady u nas vznikla. OpenWIG neni oficialni projekt, takze se neda cekat, ze pod nim budou vsechny hry 100% fungovat. Ale i pres to jsem za tento projekt rad. Ad 5) Recnicka otazka: s guhem plne souhlasim. Na kese s terenem 5 obvykle vynechavam ze dvou duvodu, a to: Nemam vybaveni a nemam rad vysky :) Taky nikomu nevytykam, ze vytvoril kes, kterou nejsem schopen odlovit. Kazdopadne by me mrzelo, kdyby bylo nutne hru nejak nasilne upravit a tim snizit jeji kvalitu. Preju pevne nervy a lovu zdar
  • 0

#6 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2009 - 19:17

k bodu 1) u technicky dokonalých GPS je drobná nedokonalost divná njn ale když to má být vodotěsné co nadělat jedině vyrobit nezvukovou verzi pro COLORADO... k bodu 2) myslím, že zóny 10 x 10 už stačí :-) verze 1.3 projita v pohodě s PDA HTC Touch Cruize HOWGH k bodu 3) no comment k bodu 4) myslím, že to není zase až tak špatný názor... taky by mně nenapadlo, že technicky zdatné přístroje prostě neumí pořádně brekeke ani hudry hudry no co nadělat ;-) k bodu 5) na co horolezecký náčiní ten terén 4 byl vpohodě zvládnutelnej jen sem byl špinavej jako čuně.... k bodu 6) chyba tam není je to v pohodě... hodně lidí odradilo počasí nedivím se od soboty je nebe splachovací a já to vzal natvrdo jako, že když už sem to rozkecal tak to teda dorazím ... navíc při přechodu z verze 1.2 na 1.3 jsem musel znovu od začátku nejde natáhnout uložené :-) takže neděle v dešti komplet na jeden zátah bez záseku !!!!!!! a dokonce bez pádu playeru :-D upozorňuji rovnou je to moje první WIG a bylo to fajn až na ten sprchovací kout ale s tím se nedalo nic dělat HOWGH B) P.S.: v závěsu jsem mněl Coffeeho a u keše jsme se zcukli ;-) a prošel taky vpoho ....
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#7 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2009 - 19:31

Jinak teď lidsky :-) Byla to sqvělá věc je to dobře udělaný a vřele doporučuji všem co mají zvukově přispůsobitelné mašinky. Pro ty co nemají doufám GUHO doladí verzi která bude více ukecaná na displeji holt co nadělat :-) Jinak průběh je moc pěkný vřele doporučuji s dítky má to příběh a je to fajn procházka jen holt v posledních dnech drobet vodnatá některé kousky se mi velmi líbily guho je prostě šprýmař :-) moc děkuji, že pro nás takovou prýma taškařici připravil :-) počáteční problémy jsou počáteční problémy s těmi se vypořádá hravě vlastně už vpodstatě vypořádal :-) takže všem doporučuji B) juch
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#8 -Coffee-

-Coffee-

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2009 - 19:36

Jako TTF této kešky chci jenom poznament, že je bez problému hratelná! Technický problém se zvukem lze řešit psaným textem, meze jednotlivých míst jsou v pohodě. Když mi GPS hned nezabrala, tak jsem tak půl minuty počkal na místě a ono už se to pak chytlo. V případě nepřízně však může počasí tropit problémy, takže zvýšení rozsahu bych nechal na autorovi. Osobně s reviewer zásadně nesouhlasím, ohledně jeho první připomínky. Obecně mi player ani jednou nepadl, pouze v závěru mi rychle přebil závěrečný kód, který je v GWL souboru dohledatelný. Takže dle mne vše OK!:D
  • 0

#9 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2009 - 19:47

k padání playeru :-) no dneska ani jednou neb už sem do toho tak agresivně nešťouchal ale je to alergickej soft :-) pokud se něky zmačkne něco vícekrát než má tak to rádo udělá badabum :-)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#10 me2d09

me2d09

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 174 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2009 - 20:09

Cartridge je ode mě docela daleko, takže si jí v terénu nejsem schopnej zahrát, ale podle toho jak jsem koukal do kódu: - Je to výborně napsané, je vidět že si s tím autor dal hodně práce. - Zvuk dodává hře super atmosféru, bez něj je to rozhodně o něčem jiném - Cache je dohratelná Reakce na autorovi body: 1) Plně souhlasím, nikde to napsané oficielně není- Navíc cartridge má atribut Volume Required, takže je jasné, že zvuky budou potřeba. To že ty zvuky nejdou na Garminech je chyba Garminu a ne groundspeaku. Ano, bylo by asi lepší pro Garminy udělat verzi s textem, ale je to jen na autorovi. Rozhodně by pak bylo snažší cartridge dohrát a bylo by to i míň zajímavé. 2) Je lepší je dávat tak 20x20 metrů, ale zase - je to na autorovi. 3) viz bod jedna 4) Mám stejný názor, bohužel s tím nic neuděláme. Na téhle cartridge je moc pěkné jak je namluvená a dělá to z ní český unikát. Být autorem, nechal bych to tak. Zlaté nugety taky nejdou moc dohrát na Oregonu a přitom je to skvělá cartridge. 5) no comment, nesouvisí s WIG. 6) Nevidím v tom problém, znamená to, že tam ještě nepřišlo dostatek kačerů s PDA. Ano, cartridge se dá určitě vylepšit a upravit, ale zrovna to že je zvuk potřeba bych tam nechal, to se mi na té cartridge totiž líbí nejvíc. Bližší doporučení zasílám osobně. Závěr: je super že WIG vznikla, chyby které má jsou způsobeny tím, že je to betaverze (ano, GS ještě nevidal finální verzi builderu). Rozhodně za ně nemůže autor. Vkládám si ji do ToDo a snad pro ní o prázdninách dostanu.
  • 0

#11 nojgis

nojgis

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2009 - 20:29

Sám jsem se o tuto cache pokoušel ve čtvrtek po práci. Nejdřív jsem si myslel, že ten zvuk by byl vhodný, ale není nezbytný. Až na místě jsem zjistil, že to bez něj nejde. I kdyby to šlo, tak bych to nedohrál, protože hned po příchodu začalo hnusně pršet a navíc jsem byl v pracovním oblečení. Teď z logů vidím, že je k tomu potřeba něco staršího. Protože Guhovy cache trochu znám, myslím si, že to bude další skvělá cache. Pokud by se rozhodnul, že to chce upravit pro ostaní přístroje, tak mu mohu po dohodě půjčit mé vybavení. Mám Oregona i mobil s OpenWIG. Každopádně už se těším na lov až bude chvíli čas. Jen škoda, že moje děti jsou na to asi ještě malé.
  • 0

#12 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2009 - 23:11

jako autor OpenWIGu chválím výrobce, že se drží mojí první rady z hanáckého eventu, "vyrobit cartridge tak drsnou jak se mu líbí", ale lidé se bohužel nedrží mojí druhé rady, "když to pak nefunguje, všechno hlásit!" ;e) bohužel nemám kapacity procházet a kontrolovat všechny cartridge, ale když mě někdo na chybu upozorní, zpravidla ji opravím.. ...that said, k autorovi mám velkou výhradu: masivní spoléhání a používání eventu OnClick. ten je jednak zlý, jednak nefunguje v garminích přehrávačích. nechápu ho tím spíš, že alespoň co jsem zatím viděl, není ho vůbec potřeba. proč jsou namísto normálních Commandů použity Inputy? zbytečné
  • 0
<reklama>OpenWIG - Wherigo player pro mobilní telefony</reklama>
"ty vaše kešky" jsou mi celkem ukradené :ep

#13 guho

guho

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2009 - 23:32

OnClick - prijde mi to rychlejsi nez se proklikavat pres dve obrazovky. Pro oregonisty tam dam command, ktery vyvola OnClick. Prave tento duvod me vede i na inputy. Bohuzel me nenapadlo, ze kdyz to "vyvojove" prostredi v silne vyvojove verzi nabizi a v emulatoru i na PDA to funguje, tak vetsina (aspon podle nekterych kaceru) s tim bude mit velke problemy.:( Jinak pro oregonisty pripravuji textovou verzi. Termín žádný neslibuji neboť se chystám na "neloveckou" dovolenou s celou rodinou.
  • 0

#14 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 391 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 7:01

No tak tady doplnim me poznatky k lovu, protoze do logu se mi to nechtelo psat. 1. WIG mi az na jednem maly kolaps prehralo v pohode (tedy verze 1.3). Jen bych mozna u kese zmenila hlasku ktera tam je, kdyz clovek dojde na 0 na trochu neco jako Gratuluji prave jsi nasel kes, nebo proste jinou hlasku, protoze ta co tam je je nespravna a kdyby se podle ni clovek ridil, tak neodemkne cartridge. 2. Co se tyka samotne trasy. Nejsem z okoli, takze to tu neznam, ale jsi si jisty, ze tahle trasa je nejvhodnejsi? Ze stage uprostred louky jsou vhodne? No nevim, ale staci ti par vyletu s deckama a bude to tam poslapane vsude a vydupane cesticky a tak. To uz pominu fakt, ze pokud rodinky vyrazi po desti, tak ty decka budou mokry od hlavy k pate i kdyby meli gumaky. 3. Nevim jak to napsat abych tu moc neprozradila ze samotneho pribehu, ale "jedlikovi buchet" neni vubec rozumet a je videt ze si text nepamatoval a zasekl se. "Majitelka kocky" se po ni shani i kdyz uz ji byla kocka predana, coz mi prislo jako dost blby a okomentovala jsem to hlaskou "Hele zase ji zdrhla", ale myslim ze to je chyba a delat by to nemelo, no prekvapilo me, ze bylinky se nepredavaji tam, kde by clovek ocekaval (tedy u toho klapaciho stroje), ale ze se musi popojit o par metru dal. Pokud ma pribeh davat smysl, tak by tyhle dve veci meli byt na stejnem miste (kdztak se ozvi dovysvetlim, co tim myslim nechci moc prozrazovat). No ale jinak je to celkem zajimave WIG.
  • 0

#15 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 391 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 7:18

Jinak co se tyka bezzvukove verze - podle me uz to nebude ono. Proste to bude klasicke WIG jako jsou vsechny. Tohle se odlosuje prave tim, ze je poreba prave ten zvuk a tak bych to i nechala. Co jsem si vsimla, tak vetsina lidi vlastnicich oregona ci cooredo maji i druhy GPS pristroj (vetsinou telefon s BT modulem). Popripade neni problem na kes vyrazit hromadneji s tim ze s sebou vezmu nekoho, kdo to prehrat umi.
  • 0

#16 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 8:38

mudlodcera napsal/a:
Jinak co se tyka bezzvukove verze - podle me uz to nebude ono.

Úplně perfektní by asi bylo, otestovat při startu cartridge jestli se dá zvuk úspěšně přehrát nebo ne, a když se to nepovede, tak zobrazit nějakou výstražnou zprávu ze které bude hráči jasné že tu cartridge buď nedokončí, nebo si ji vůbec neužije.

Ale nevím jestli to jde. Tzn. jestli metoda Wherigo pro přehrání zvuku vrací nějaký výsledek podle kterého se dá poznat jak to dopadlo. Protože testovat to podle typu přístroje by asi nebyl nejlepší nápad.

A nebo, co kdyby ta cartridge na začátku hráče pozdravila, a vzápětí by se zeptala jestli to slyšel? Tím by se to každému hned vyjasnilo, a bylo by po problémech :). A eliminovaly by se tím situace typu "PDA mám, ale se zvukem ztlumeným na minimum".
  • 0

#17 Paullow

Paullow

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 9:23

Mno bezvukovou verzi asi bude autor muset udělat, jinak mu bude cache nejspíš archivována z vyšší vůle... A hlavně WIG je hlavně o Garminu a jeho spolupráci s Groundspeekem, takže by se jim asi nelíbilo, mít keš, kterou nejde s Garminy odlovit...
  • 0

#18 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 9:34

Paullow napsal/a:
Mno bezvukovou verzi asi bude autor muset udělat, jinak mu bude cache nejspíš archivována z vyšší vůle...

To doufám že ne. K čemu by byla jinak možnost přidat do listingu atribut "volume required"?
  • 0

#19 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 10:08

Jsem pro agresivní letákovou kampaň proti archivaci. Ostatně v WIG builderu je ta možnost a že to nejede jim... mě na 60CSx nejedou WIG. A taky nekopu kolem sebe. B)
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#20 Guitarister

Guitarister

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 11:08

Taky jsem se teď někdy chtěl vydat na kešku, PDA mi zvuky přehraje takže asi o víkedndu pokud nebude pršet si tam na kole vyjedu. :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama