Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Poškrábaný displej u Oregona


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
57 odpovědí na toto téma

#1 jaghut

jaghut

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 141 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2011 - 10:04

Podařilo se mně si poměrně masivně poškrábat displej u svého Oregona. Fólii jsem po roce vyhodil, neb jsem přes ní nic neviděl. Pak rok pohoda a teď pohroma. :( Dostal jsem několik tipů od rady "Kup si nového Oregona" až po radu "měl jsi tam mít fólii". Nevíte někdo zda se nedá vyměnit pouze ten vrchní plast, případně zda nejde i u plastu ty škrábance nějak rozbrousit a vyleštit? Díky.
  • -1

#2 radvoj

radvoj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2011 - 10:09

Smaozřejmě jsem ti chtěl ihned napsat, že bez folie bych nevylezl z domu. Ale to by ti asi moc nepomohlo. V nabídce mám kromě folií i gel na škrábance. Funguje skvěle při malých škrábancích, na nějakém hrubém poškození jsem to ale zatím nikdy nezkoušel. Nebudu to tady spamovat, pokud bys měl zájem napiš mi SZ.
  • 0
VNIO TE STANTE VIREBO

#3 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2011 - 10:10

Masivne do hloubky nebo ve velkem rozsahu? Nepomohla by klasicky zubni pasta apod.? :o) Popr. warpsdesign nabizi vymenu displeje...
  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#4 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2011 - 10:31

radvoj napsal/a:
V nabídce mám kromě folií i gel na škrábance. Funguje skvěle při malých škrábancích, na nějakém hrubém poškození jsem to ale zatím nikdy nezkoušel.


Když píšeš gel na škrábance, tak myslíš něco, čím se ty škrábance vyleští ?

Klidně sem zaspamuj, alespoň o co se jedná a co to umí.

Moje 60CSx už taky nemá to sklo úplně ideální, něco už zažila ...
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#5 Danstahr

Danstahr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2011 - 10:59

Počítám, že se jedná o klasiku - Displex. Leštil jsem s ním dva opravdu hluboké škrábance (ne teda na dotykáči, ale na Legendu HCx). Není to sice úplně jako od výroby, ale škrábance to krásně zahladilo a rozhodně už nejsou tolik vidět. Takže za mě jen dobré zkušenosti.
  • 0

#6 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2011 - 11:05

jaghut napsal/a:


Dostal jsem několik tipů od rady "Kup si nového Oregona" až po radu "měl jsi tam mít fólii".


Mám ten stejný problém... 2 roky klid, a pak se začala ta vrstva loupat při pouhém lehkém přejetí nehtem. Folie se mi taky neosvědčila, co si budem povídat, ono je na tom displeji vidět prd i bez folie.. hlavně ve dne :(. Dovedete si představit ten uživatelský konfort dnes, když jsou tam navíc škrábance...

Poslední závěr co jsem udělal je buď pořídit něco nového (kdy s novým modelem se ovšem Garmin moc nevytáhnul), resp. nechat si vyměnit pouze tu dotykovou vrstu. To by měla být záležitost stokorun, v jiném vlákně jsem sondoval cenu, sice jsem se konkrétní odpovědi nedočkal, ale myslím, že tudy vede schůdná cesta...
  • 0

#7 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2011 - 11:26

Já tedy, co se prevence týká, nemám s používanou folií sebemenší problém. Nemám pocit, že by mi nějak zhoršovala viditelnost displaye. řekl bych, že je lepší smířit se s tíhle "nutným zlem", než později pátrat po možnosti nápravy. Toť můj názor pro ty, kteří ještě poškrábáno a ani folii nemají. Jinak vrchní vrstva jde skutečně vyměnit. Viz jeden z předchozích příspěvků.
  • 0

#8 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2011 - 11:48

warps to mění za 1800kč je to v sousedním vlákně a je tam i video (od někoho jiného) jak to celé funguje.

je to 5-10min, záležitost a nová dotyk. vrstva podle mě stojí do 100kč. jenže neznám jinou možnost než to dát warpu, takže to nebudu řešit. zatím jsem s nima předběžně domluven, že jim to tam zavezu a oni mě to na počkání udělají. Což zas beru jako solidní přístup.
suma sumárum. dát 1800 a mít za pár hodin mejdlo jako nový mě příjde furt lepší než 6500 za nový
  • 0

#9 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2011 - 11:54

KaMo_cz napsal/a:
warps to mění za 1800kč je to v sousedním vlákně a je tam i video (od někoho jiného) jak to celé funguje.

je to 5-10min, záležitost a nová dotyk. vrstva podle mě stojí do 100kč. jenže neznám jinou možnost než to dát warpu, takže to nebudu řešit. zatím jsem s nima předběžně domluven, že jim to tam zavezu a oni mě to na počkání udělají. Což zas beru jako solidní přístup.
suma sumárum. dát 1800 a mít za pár hodin mejdlo jako nový mě příjde furt lepší než 6500 za nový


Ty vole, to je cena snad za celej novej display, nespletl ses ?

Když zvážíš, za kolik střelíš to použitý mejdlo ve frcu, tak investice do opravy je zcela mimo mísu.

BTW, výrobce doporučuje se dotýkat čím ? Patrně se nejlépe nedotýkat toho displaye vůbec, jinak si to nedovedu vysvětlit, jak může někdo navrhnout do terénu něco tak nefunkčního. Podotýkám, že se nejedná o poškrábání kamenem, ale čistýma rukama..
  • 0

#10 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2011 - 12:06

jak píšu, podle mě by to stovka měla spravit, jenže nenašel jsem jinou možnot, takže 1800... to video v odkazu je pro ilustraci, já mám "jen" poškrábanou plochu a frc. kolik dáš za O300? že by 4000, tak to pak jo a jdu koupit novou 450 (cena začíná na 6500) jestli máš jiné řešení, tak sem s ním, protože nejspíš v půli/koncem příštího týdne jdu k warpsům.
  • 0

#11 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2011 - 12:23

tak jsem teda zagooglil
* video jak na to je níž, kdyžtak z kanálu autora
* tady je ebay za $12.99
nebo keepingtouch.com za $15.99 + $7 poštovnýho, což jsem na 400kč.

že bych do toho šel uděla sám? co na to jan tleskač?
  • 0

#12 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2011 - 12:38

No co jsem se dival po cene nahradnich dilu, tak to snad zacnu nabizet po litru sam. :D:D EDIT: KaMo_cz, koukam, ze ses taky podival. Osobne bych to teda riskl sam, zvlast kdyz je k tomu takovej peknej navod.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#13 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2011 - 12:42

no právě, silně to zvažuju. vzal bych ten za 4 kila z H-K (k ebayi nemám nějak důvěru, ale to je spíš osobní pocitovka)
  • 0

#14 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2011 - 12:56

eBay bych se vubec nebal, naopak. Od te doby, co je to komplet propojene s Paypalem, tak uz si tam nikdo moc nic netroufne.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#15 Bludi

Bludi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2011 - 13:07

Kamarádovu CSX 60 poškrábanou od spony na opasku jsem vyleštil Tempem(leštěnka na staré autolaky). Sice to dalo celkem práci a hrál jsem si s tím u televize celý večer, ale škrábance jsou fuč. Tempo prodávají na každé benzínce do stovky...
  • 0

#16 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2011 - 13:26

Ebaye obzvlastse neboj, zvlast kdyz tam je buyer protection...
  • 0

#17 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2011 - 14:37

Bludi: a potom, aby se to poradne blejskalo, si to vzal Diavou, ne? :D:D:D:D
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#18 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2011 - 16:02

Ty jo to je mazec - na O550 stojí 11.99 AU$ i s počtou. Jde jen o to, jak to ty jitrnice z české pošty dopraví. Po tom co mě pošťačka narvala klávesnici do dceřinýho Dellu, zabalenou v bublinkaté obálce do schránky tak, že vyjely ven ty upevňovací kolíky a ohnul se ten hliníkovej plech na kterým je to všecko nasázený, bych se i bál. Jinak když vidím to video, jak to borec mění za cca 12 minut, tak bych se taky nebránil to za litr někomu vyměnit... i když nechat si za to dát litr, tak by mě i byla hanba.
  • 0

#19 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2011 - 16:36

REVIZ: na druhou stranu nikdo nevi, co v te cene 1800 Kc je. Taky se muze jednat o komplet dil displeje. BTW k te hanbe - na druhou stranu, kdyz poskodis tu GPS a budes muset kupovat novou za full price, tak si to hodne rychle rozmyslis delat takovej servis pro zisk 50 Kc.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#20 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2011 - 16:40

Satan. Dělám teď brigádu v servisu motocyklů....pardon čoprů. mám tam přípravek T-cut je to určeny na skrabance. lešti to až skoro neuvěřitelně! plexi,tvrzeny plast,sklo,safirova sklicka,čirou optiku na svetlech. použil jsem to už na desítky mobilů a tři moto navigace a jednoho oregona 300. menší skrabance zmizí úplně a ty hlubší lze rozlestit tak že z něj T-cutem obrousiš hranu a i když tam zůstane tak je čirý. s přípravkem se musí umět trochu zachazet a vylesti téměř vše! zájemcům mužů udělat malé školení v použití přípravku. POZOR NA TEMPO!!!!!! LESTI TAKY A MÁ PODOBNÝ ÚČINEK ALE POUZE NA ZHRUBA 5% PROTOŽE OBSAHUJE BENZÍNOVÝ ČISTIČ KTERÝ JE V PODSTATĚ ROZPOUSTEDLO A CISTENÝ POVRCH LEPTA!! NEPOUŽÍVAT NA ČIRÝ PLAST A PLEXI!
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama