Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Navigace


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
20 odpovědí na toto téma

#1 DOJS

DOJS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2012 - 18:15

Ahoj, chtěl bych si pořídit navigaci, ale nějak se nemohu rozhodnout. Ideálně aby nebyla dražší jak 4000 tisíce. Raději levnější :-D. Díky za vaše nápady.
  • 0

#2 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2012 - 18:24

Zdar, zkus se raději spojit s okolními kačery. Třeba ti poradí, ať si zatím raději nepořizuješ nic ;). Nebo zkus sledovat bazar tady, občas někdo nabídne něco použitýho, za lepší cenu. Jinak takovejhlech témat tu byla už spousta, když si to projdeš, tak zjistíš, že ti každý doporučí něco jiného.
  • 0

#3 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2012 - 19:07

Za 4 tisíce je mobil s navigací nebo něco opravdu staršího. Zrovna GPSMAP 60CSx, viz obrázek, Ti za 4000 těžko někdo nechá. Zkus hlídat vlákno FRC.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#4 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2012 - 19:08

poslední téma na nákup:
http://www.geocachin...ort=&rowstart=0

a pokud si nevyjasníš ostatní požadavky vedle ceny, není jak radit
  • 0

#5 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 546 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2012 - 19:13

zabacek98 vypadá na nejnováčkovatějšího z nováčkovských nováčků co jsem kdy tady na fóru "viděl".
  • 0
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#6 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2012 - 19:14

Taky doporučuju dojít na nějaký event, každý se ti pochlubí strojem, kterým loví. Uvidíš, co má který pro a proti, uvidíš navigace nejnovější i starší.
  • 0

#7 DOJS

DOJS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2012 - 19:57

BellaUH napsal/a:
zabacek98 vypadá na nejnováčkovatějšího z nováčkovských nováčků co jsem kdy tady na fóru "viděl".


Co máš za problém?
  • 0

#8 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2012 - 20:33

zabacek98 napsal/a:

BellaUH napsal/a:
zabacek98 vypadá na nejnováčkovatějšího z nováčkovských nováčků co jsem kdy tady na fóru "viděl".


Co máš za problém?


V klidu, na dotaz nováčka vždycky takhle někdo odpoví. To ignoruj, protože jinak se nic nedozvíš.
  • 0

#9 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 546 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2012 - 21:04

zabacek98 napsal/a:

BellaUH napsal/a:
zabacek98 vypadá na nejnováčkovatějšího z nováčkovských nováčků co jsem kdy tady na fóru "viděl".


Co máš za problém?

Problém? Mám. Jak dopravit do Kladna řád zlatého dotazu. Co nejlevněji.
  • 0
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#10 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2012 - 21:49

Když jsem začínal hledat své první kešky, ani jsem netušil, že existují turistické navigace, natož abych se v tom vyznal.
  • 0

#11 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2012 - 22:17

Já ti taky poradím zkusit něco najít bez navigace. Já takhle hledal rok a našel přes 300, i multiny a mysterky, a třeba i v lese. neříkám, že je to tak nejlepší, ale jsou lidi, kteří tak hledají pořád. A po několika desítkách nálezů poznáš, jestli se tomu chceš věnovat dál, a taky určitě potkáš lidi, co navigace mají a budeš si to moci vyzkoušet. Chce to jen větší přípravu, číst listingy, dívat se do mapy, krokovat vzdálenosti, měřit cyklopočítadlem, atd. Ale navigace do 4000 existují. I nové. Ale nemapovou ti nedoporučuji (třeba eTrexH, zvaný Žluťák). Najdeš s ní, naviguje přesně, ale brzy poznáš, že cesta bez mapy za šipkou nebývá nejlepší. Nevím, kolik stojí nové eTrexy 10,20,30.
  • 0

#12 pripluv

pripluv

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2012 - 5:28

Po pokusech s mobilem jsem si půjčil stařičkého Legenda a poměrně rychle jsem pochopil, že GPS má něco do sebe. Nechtěl jsem ale investovat nějakou horentní sumu, řešil jsem tedy Dakota 10 (myslím že za ty 4 000 CZK) a nakonec skončil u, pro mne praktičtějšího, eTrex 20. S mapou ČR za myslím 4 300 CZK. Jsem spokojen. EDIT: jo, s tím Legendem jsem chodil podle šipky (mě nikdo neřekl, že k tomu existuje mapa) a jde to docela dobře. Pravda, ve skalnatých oblastech mám pár direttissim free sólo, když se ale zapojí mozek, jde to :)
  • 0

#13 Pnov

Pnov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2012 - 7:37

pripluv napsal/a:
Po pokusech s mobilem jsem si půjčil stařičkého Legenda a poměrně rychle jsem pochopil, že GPS má něco do sebe. Nechtěl jsem ale investovat nějakou horentní sumu, řešil jsem tedy Dakota 10 (myslím že za ty 4 000 CZK) a nakonec skončil u, pro mne praktičtějšího, eTrex 20. S mapou ČR za myslím 4 300 CZK. Jsem spokojen.

Po pokusech se zapůjčeným Garminem Oregon jsem vytáhl z šuplíku starší Bluetooth GPS modul, spároval jej s telefonem s Androidem, koupil Locus Pro, pojistil to aDrake a c:geo. Nevím, jak pokročil Garmin s FW pro Oregon, ale moje současná kombinace strčí loňského Oregona s přehledem do kapsy. Když nepočítám věci, které už jsem měl doma, celková investice cca 120,-kč. Jsem velice spokojen.
  • 0

#14 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2012 - 8:28

Pnov napsal/a:

pripluv napsal/a:
Po pokusech s mobilem jsem si půjčil stařičkého Legenda a poměrně rychle jsem pochopil, že GPS má něco do sebe. Nechtěl jsem ale investovat nějakou horentní sumu, řešil jsem tedy Dakota 10 (myslím že za ty 4 000 CZK) a nakonec skončil u, pro mne praktičtějšího, eTrex 20. S mapou ČR za myslím 4 300 CZK. Jsem spokojen.

Po pokusech se zapůjčeným Garminem Oregon jsem vytáhl z šuplíku starší Bluetooth GPS modul, spároval jej s telefonem s Androidem, koupil Locus Pro, pojistil to aDrake a c:geo. Nevím, jak pokročil Garmin s FW pro Oregon, ale moje současná kombinace strčí loňského Oregona s přehledem do kapsy. Když nepočítám věci, které už jsem měl doma, celková investice cca 120,-kč. Jsem velice spokojen.


Jak dlouho to strkání do kapsy bude platit na horách ?
V GPSce vyměníš tužkovky a jdeš dál, až se Ti vybije baterie v mobilu a GPS modulu, tak jsi hotov.

Mobil je dobré řešení na odpoledne, ale ne na hory a ne do každých podmínek a každého počasí.

Rozhodně si začátečník nemusí koupit nový Oregon, ale outdoor GPSky na trhu místo mají, spoustu věcí prostě mobil neřeší.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#15 pepav77

pepav77

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2012 - 8:33

Jak už bylo psáno, lovit se dá i bez GPS. A cena sama o sobě není to pravé kritérium. Spíš poměr cena/výkon. Ale pro upřesnění k těm cenám. Tak Garminy jsou na tom na e-shopu asi takhle : Dakota 10 od 3100,- kč; eTrex 20 od 4300 a eTrex 30 od 5200. Vše se základní mapou TopoCzech 1:25000. A teď je potřeba si uvědomit omezení a co je člověk ochoten skousnout, že nemá k dispozici. Všichni tady tvrdí, že oni potřebují barometrický výškoměr, elektromagnetický kompas a slot pro kartu. Někdo preferuje větší dotykový display a jiný se spokojí s menším displayem a chce ovládání joystickem. A to všechno je potřeba si rozmyslet. Jestli mě nezáleží na penězích, vyberu určitě to nejlepší. Když šetřím, musím se rozhodnout, co z toho oželím.
  • 0

#16 Pnov

Pnov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2012 - 9:27

kolombo napsal/a:
Jak dlouho to strkání do kapsy bude platit na horách ?
V GPSce vyměníš tužkovky a jdeš dál, až se Ti vybije baterie v mobilu a GPS modulu, tak jsi hotov.

Mobil je dobré řešení na odpoledne, ale ne na hory a ne do každých podmínek a každého počasí.

Rozhodně si začátečník nemusí koupit nový Oregon, ale outdoor GPSky na trhu místo mají, spoustu věcí prostě mobil neřeší.

Mirku, tazatel jako jediné kritérium uvedl cenu, takže jsem napsal, jak to řeším já s pomocí hraček, které jsem měl v šuplíku, levně a dle mne celkem elegantně.
BT modul má solární dobijení, jestli funguje, je otázka jiná, ale vydrží běžně den. Navíc jeho baterie je shodná s Nokia BL-5C, kterých mi taky pár zbylo, jednu nosím jako zálohu. K mobilu jsem si už objednal náhradní baterii.
A když by tohle všechno selhalo, ještě mám na kole cyklocomputer Garmin Edge 705, se kterým to jde taky, ale bez listingu. Jo a v autě mám Tomtom...
Prostě vyjdu s tím, co mám. Jsem hračička, samozřejmě by se mi outdoorová navigace taky líbila, ale poměr ceny a výkonu současných Garminů se mi moc nezdá. Ostatní značky zmapované nemám.
  • 0

#17 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2012 - 11:03

Je pravda, že baterka mobilu se vybije rychleji než baterky navigace, ale není problém nosit několik náhradních baterek. Mně mobil (Nokia N95 8GB) odpadne tak po 4-5 hodinách, takže mám dvě náhradní baterky, což mi na celodenní výlet stačí. ;) Samozřejmě i navigace má svoje výhody, třeba větší odolnost, ale kratší životnost baterie u mobilu je řešitelná.
  • 0

#18 DOJS

DOJS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2012 - 13:10

Toto téma bylo jsem vytvořil, aby mi uživatelé psali jakou navigaci a né, aby jste se tady hádali. :(
  • 0

#19 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2012 - 13:16

zabacek98 napsal/a:
Toto téma bylo jsem vytvořil, aby mi uživatelé psali jakou navigaci a né, aby jste se tady hádali. :(

jenže jsi nenapsal svoje požadavky (jen cenu), tak se potom nediv. (Příklad, jak se do fóra psát nemá.)
Není navigace jako navigace! CO kdybys to konečně upřesnil?
To je jako bych napsal "chci koupit auto, máte nějaké nápady?" :D
  • 0

#20 malaveverka

malaveverka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2012 - 13:17

zabacek98 napsal/a:
Toto téma bylo jsem vytvořil, aby mi uživatelé psali jakou navigaci a né, aby jste se tady hádali. :(

Ono se těžko radí, když vůbec nevíš, co od toho čekáš... Zajdi na nějaký event, osahej si různé typy a tahej rozumy z vlastníků, pak se ti z toho třeba něco vyloupne. Každýmu sedne něco jinýho. Kolik lidí, tolik názorů ;)
  • 0

Oregon 450
Alligator S4700 Duo + c:geo

bílé geovozidlo Hyundai i20 s modrou ještěrkou





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama