Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jednotné souřadnice pro více keší


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
8 odpovědí na toto téma

#1 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2008 - 19:00

Mám dva dotazy, kterými nechci hned otravovat reviewry, proto prosím o názor širší veřejnost :) 1) Lze použít jednotné výchozí souřadnce pro více mystery keší. Vysvětlím v bodu 2. 2) Příklad: Existuje sochař Eduard Kachlička :), který má své muzeum ve městě A. Tam šoupneme úvodní jednotné souřadnice. Eda má ale svůj pomníček ve městě B, narodil se ve vesničce C a jeho dílo je možné shlédnout např. poblíž skalního útvaru D. B,C,D jsou finálky mystery keší. Jelikož bych nechtěl předem prozrazovat přibližné pozice finálek, proto dotaz 1. Druhý dotaz má přímou souvislost - finálky by byly vzdáleny např. 10-30 km od úvodních souřadnic všemi směry. Větší vzdálenost je nesmyslná neb by se tam asi nikdo nedostavil :D. Finálky by se pochopitelně daly dopočítat doma. Přiznám se, pravidla jsem si kvůli tomu nenastudoval, dám na plebs:) Co vy na to? Uvítám jakýkoli váš názor vyjma - proč to chceš ty voe zrovna takhle?
  • 0

#2 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 467 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2008 - 19:45

ad 1) Lze to tak udělat. Do reviewer note nebo i do listingu musí být jasně napsáno, že na výchozích souřadnicích se nemá nic hledat, že tam nic není... Aspoň třeba v Plzni je ve středu náměstí docela plno. ;) A jsou to vesměs právě výchozí souřadnice mysterek. Ale nevím vlastně, jak by se na to reviewer díval u série jednoho ownera. ad 2) Finálky mysterek 10-30 km. Tohle není moc rozumné a asi to neprojde... Vzdálenost finálky a výchozích souřadnic by neměla být větší než 2-3 km. Zejména kvůli trackovatelných předmětům, u kterých se prošlá vzdálenost eviduje podle výchozích souřadnic. Velká vzdálenost výchozích a finále v tom dělá nepřesnosti až zmatky. Na druhou stranu jsem viděl dost liniových multin dlouhých 10 a více kilometrů. U mysterek to ale běžné rozhodně není... Asi Ti nezbude než některého z reviewerů naťuknout. :) Rozhodně bych se do takové velké akce nepouštěl bez konzultace s některým z nich... No a na ad 3) nemám odvahu se zeptat... :D
  • 0

#3 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2008 - 20:12

ja bych uplne jednotne souradnice nedal, ikony by se pak třeba na gc.com mape prekryvaly - krome toho si myslim, ze ze stejneho duvodu to reviewer asi nepusti. udelej je mirne odlisne třeba kolem dokola domu, ale .... viz pokracovani no a 20-30 km finale od zadani neprojde, to by musel byt nejaky extra duvod. a uz vubec to není moc prehledne - vem si, ze třeba mam naplanovany vylet kolem vychozich mist - uvidim 4 mysterky, vylustim jednu - 30km pryc, vylustim druhou - 20 km pryc ..... treti uz nevylustim, protože v monitoru bude doura :) atd. proste mělo by to byt v nejake logicky rozumne vzdalenosti, jak pise venca - par kilaku.
  • 0

#4 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2008 - 20:29

Nechápu, proč jsou pro tebe ostatní kačeři plebs... :o ale budiž 1) Výchozí souřadnice u mystery a multi nic neřeší, podstatné jsou final souřadnice, takže ano, mohou být, ale je to nesmysl 2) takto postavené keše jsou asi pro běžné kačery nezajímavé. Určitě je podstivější, když výchozí souřadnice jsou nedaleko finálových, nebo aspoň ve stejném městě. I ta vzdálenost cca 3 km může být někdy nepříjemná např. při vycházce s dětma. Můžeš mi říct, jaký význam pak mají ty výchozí souřadnice, když si můžu final dopočítat doma, takže pak jedu přímo do jiného města a výchozí mne vůbec nezajímají. Ale na rovinu, radost bych z toho neměl...
  • 0

#5 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2008 - 22:11

sobikovi napsal/a:
Nechápu, proč jsou pro tebe ostatní kačeři plebs... :o ale budiž...


...pán je asi suterén...a proto si svítí heligonem...

Nepoužívej cizí slova, když neznáš jejich přesný význam.
Tusím chtěl napsat že dává dotazy v plén. :D
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#6 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2008 - 22:12

Ó díky za odpovědi! Přesně takové jsem očekával, byl to prostě jenom nápad, který jsem chtěl ověřit. Zřejmě zachovám "klasiku" nebo vymyslím něco lidštějšího. Nicméně znovu moc děkuji za vaše názory - k nezaplacení :D. P.S.: Za ten plebs se snad nikdo neurazil, bylo to se smajlíkem :D
  • 0

#7 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2008 - 22:16

Zegga napsal/a:

sobikovi napsal/a:
Nechápu, proč jsou pro tebe ostatní kačeři plebs... :o ale budiž...


...pán je asi suterén...a proto si svítí heligonem...

Nepoužívej cizí slova, když neznáš jejich přesný význam.
Tusím chtěl napsat že dává dotazy v plén. :D


Máš pravdu, byl jsem suterén, ale změnil jsi mě :D
  • 0

#8 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 637 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2008 - 23:53

Ten plebs nebyl zadny omyl, kdo si vylusti kesku GC19B3A pochopi ;) :D
  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#9 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2008 - 0:27

Colonel74 napsal/a:
Ten plebs nebyl zadny omyl, kdo si vylusti kesku GC19B3A pochopi ;) :D

Cha cha, tos mě pobavil! Pokud se člověk ještě zasměje nad svými příspěvky, je to všechno v pohodě, DYK!!!
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama