Přejít na obsah


Fotka

Mrtva schranka USB


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
70 odpovědí na toto téma

#1 kosatka team

kosatka team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 14 January 2011 - 13:45

"Zdravim vsechny. Nikde jsem nenasel nic o tom ze by nekoho napadlo spojit geocaching s projektem mrtvich schranek USB. Myslim si ze by to bylo moc zajimave spestreni geocachingu a proto se ptam zda by to bylo mozne, vytvorit novy typ kese ( mtva schranka ). Pokud jeste takovato keska nikde unas neexistuje rad bych byl prvni kdo ji zalozi :-) Vsem hezky den jakamil" Myslím, že toto patří asi spíš do tohoto vlákna. Také jsem se už na to chtěla zeptat. Včera v televizi už po několikáté poukázali na to, že roste počet USB zacementovaných různě po světě do zdi. I u nás. Na jakýkoli nahraný kraviny. Není už nějaká keš s tímto nápadem v Čechách? Představuju si to jako flešku ve zdi s nahraným GPX (třeba) souborem a keš jako mysterku. Stačí připojit noťas nebo PDA a nebo si upravit šňůru do telefonu. Existuje už tady nějaká?
  • 0

#2 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5834 příspěvků(y)

Publikováno 14 January 2011 - 13:51

kosatka team napsal/a:
"Zdravim vsechny.
Nikde jsem nenasel nic o tom ze by nekoho napadlo spojit geocaching s projektem mrtvich schranek USB.
Myslim si ze by to bylo moc zajimave spestreni geocachingu a proto se ptam zda by to bylo mozne, vytvorit novy typ kese ( mtva schranka ).
Pokud jeste takovato keska nikde unas neexistuje rad bych byl prvni kdo ji zalozi :-)

Vsem hezky den

jakamil"

Myslím, že toto patří asi spíš do tohoto vlákna.

Také jsem se už na to chtěla zeptat. Včera v televizi už po několikáté poukázali na to, že roste počet USB zacementovaných různě po světě do zdi. I u nás. Na jakýkoli nahraný kraviny.
Není už nějaká keš s tímto nápadem v Čechách?
Představuju si to jako flešku ve zdi s nahraným GPX (třeba) souborem a keš jako mysterku. Stačí připojit noťas nebo PDA a nebo si upravit šňůru do telefonu.
Existuje už tady nějaká?



Řekl bych, že to patří úplně jinam - a sice je to ideální nová kategorie pro souběžný projekt Zeměmluvu = Waymarking - www.waymarking.com ! Doporučuji to zde přesunout do příslušné kategosie a požádat světa znalé zakládače skupin a schvalovače o rady.
  • 0

#3 jakamil

jakamil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 14 January 2011 - 14:00

zde odkaz na popis: http://technet.idnes...ec_technika_pka Ve spojeni s geocachingem by to mohlo byt fakt zajimave.
  • 0

#4 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3704 příspěvků(y)

Publikováno 14 January 2011 - 14:06

Arne1 napsal/a:
Řekl bych, že to patří úplně jinam - a sice je to ideální nová kategorie pro souběžný projekt Zeměmluvu = Waymarking - www.waymarking.com ! Doporučuji to zde přesunout do příslušné kategosie a požádat světa znalé zakládače skupin a schvalovače o rady.


neni :) nekdy par dnu zpatky byla tahle kategorie v peer review a neprosla.
>>>Group: Key Masters; Category Status: Group's category, Dead Drops has been denied by the waymarking community.

jinak mne osobne to jako samostatna kes zajimavy moc neprijde. proste nekam dojdu a tam si stahnu souradnice .... no nic moc. :) to by to muselo byt nejak napaditejsi, jako drobna soucast pribehove kese apod .... ale to je jen muj pohled :)
  • 0

#5 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 546 příspěvků(y)

Publikováno 14 January 2011 - 14:09

kosatka team napsal/a:
Existuje už tady nějaká?

Doufám, že ne a ani nebude. Tahat sebou noťas. Blee. Od čeho tu je chirp?
  • 0
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#6 zir37

zir37

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 14 January 2011 - 14:10

Já myslím, že jako mysterka by to mohlo být, proč ne. Nápad je to řekl bych dobrej, jen by se mi nechtělo s sebou do přírody tahat notebook. Ale každopádně by to zajímavý mohlo bejt.
  • 0
Zkuste si dobrovolný anonymní test pro začátečníky, nové zakladatele keší, nebo pro pokročilé kačery.

#7 jakamil

jakamil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 14 January 2011 - 14:12

Zacina to ted frcet a me prislo super udelat na tento zpusob i kesku, kde by se prichozi zalogoval pomoci notebooku souboru txt a mohl splnit nejaky softwarovy ci jiny elektronicky ladeny ukol. Samozrejme se zde budou moci zanechat fotky, vzkazi, atd. Myslim si ze by to geocaching pozvedlo zase o uroven vyse.
  • 0

#8 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2141 příspěvků(y)

Publikováno 14 January 2011 - 14:12

Dain a Olik napsal/a:no nic moc. :) to by to muselo byt nejak napaditejsi, jako drobna soucast pribehove kese apod .... ale to je jen muj pohled :)

Měl sem něco takového rozepsaného, s tím, že data by byla na SD kartě, ale pak sem si nějak uvědomil, že by to víc lidí sralo, než bavilo. Tak sem to smazal.


K schránkám - doufám, že na téhle bázi keše nebudou.

// ^ - neposunulo výš, ale jinam, to není GC. GC má logbook. Ne TXT soubor.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#9 kosatka team

kosatka team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 14 January 2011 - 14:16

Dain a Olik napsal/a:


:) to by to muselo byt nejak napaditejsi, jako drobna soucast pribehove kese apod .... ale to je jen muj pohled :)


Není to jen Tvůj pohled, je to jistě obecný pohled :) ,

jinak díky za info. Nemám tolik času hledat po fórech.
  • 0

#10 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3250 příspěvků(y)

Publikováno 14 January 2011 - 14:21

No, o tom už jsem přemýšlel snad před rokem. Má to ale pár ale: -- kde to zazdíš? Nejsem cimprlich, mě by to nevadilo, ale přecejenom děláš úpravy cizího majetku... oficiálně to teda GC nemůže schválit :) -- bezvadný způsob, jak šířit trohany a viry :) -- není možné nechat systém na USB read+write. garantuji ti, že kromě vira (o němž 9/10 uživatelů ani neví, že to v notesu nosí) by ti to někdo do dvou dnů omylem smazal/přepsal. -- při read only odpadají možnosti s interakcí (fotka, text, script, který by něco měnil) -- poměrně nápadná přítomnost podivně zkrouceného člověka s notebookem, následné kladívko v ruce majitele domu či kámen v ruce zkurv... puberťáka Ale přes to všechno o tom pořád přemýšlím :) jednoznačně je to ale městská záležitost.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#11 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 994 příspěvků(y)

Publikováno 14 January 2011 - 14:27

MMmmmmmm,
Tak uz je to tady :(, muj svatebni kostel:
http://brno.idnes.cz...brno-zpravy_bor
  • 0

Zanikle vesnice/obce
KML soubor pro zobrazeni v maps.google.com nebo Google Earth


http://


#12 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1158 příspěvků(y)

Publikováno 14 January 2011 - 14:38

Plne souhlasim s tim, co psal citecka (ale i jini). Bud to nekdo znici fyzicky a nebo si na 99% natahnu nejakou potvoru. A uz vubec se mi nelibi ty fotky z toho kostela, jak to tam trci ze zdi...hnus... Dovedu si to jeste predstavit jako cast nejake polosilene mystery, ale rozhodne bych o tom neprohlasil, ze by to pozvedlo gc na novou uroven.
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#13 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 456 příspěvků(y)

Publikováno 14 January 2011 - 14:45

kosatka team napsal/a:
Včera v televizi už po několikáté poukázali na to, že roste počet USB zacementovaných různě po světě do zdi...


No když už na to poukázali několikrát i v televizi, tak to bude jistě zásadní :D
  • 0

#14 jakamil

jakamil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 14 January 2011 - 14:45

No co se tyce vyru tak si myslim ze vetsi ryziko nez je na webu nehrzi. Chce to samozrejme premyslet kam takovou kesku umistim aby ji nekdo neznicil. Pokud ji najde opravdu jen geokacer tak je mala pravdepodobnost zniceni. Navic cena 64 mb flesky ktera by dostacovala je dnes nizsi nez cena poradne krabky. A komu se tento typ kese proste nelibi tak tam nemusi chodit. Ja si jen myslim ze urcitou cast kaceru si tuto verzi kesky urcite oblibi ci to pro nej bude zajimave zpestreni.
  • 0

#15 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 14 January 2011 - 14:46

tak ciste za mne ne a ne a ne:). Je to z hlediska PC bezpečí dost rizikový, umístění zásah do cizího majetku a prakticky si nedovedu představit, k čemu vlastně by to jako mělo být:D
  • 0

brundi
 


#16 kosatka team

kosatka team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 14 January 2011 - 14:50

hoblik napsal/a:

kosatka team napsal/a:
Včera v televizi už po několikáté poukázali na to, že roste počet USB zacementovaných různě po světě do zdi...


No když už na to poukázali několikrát i v televizi, tak to bude jistě zásadní :D


Víš, touto větou jsem uvozovala jen to, proč se na to jakamil ptal reviuwera, a ten mu na to nedovedl odpovědět.
Mrzí mě, že v jakékoli diskuzi hned dochází k jízlivostem.
  • 0

#17 Rozic

Rozic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 259 příspěvků(y)

Publikováno 14 January 2011 - 14:56

jakamil napsal/a:
Zacina to ted frcet a me prislo super udelat na tento zpusob i kesku, kde by se prichozi zalogoval pomoci notebooku souboru txt a mohl splnit nejaky softwarovy ci jiny elektronicky ladeny ukol. Samozrejme se zde budou moci zanechat fotky, vzkazi, atd.
Myslim si ze by to geocaching pozvedlo zase o uroven vyse.

A pak tam přijde nějaký šikula se zavirovaným PC a další nálezce mrtvé schránky si havět pošle do NTB. Ne děkuji.....

Pokud se geocaching bude ubírat směrem k mrtvým schránkám, tak tyto "keše" dělat nebudu. Až vám trojský kůň hezky prolétne PC, protože máte zastaralý antivir a ani o tom nevíte, tak tyto keše bude obcházet.
Já díky připojení jednoho externího disku do PC, kde vlastník disku neměl aktuální antvir a měl ho plný havěti, tak ESET nestíhal ani mazat a samozřejmě se mi do NTB havěť dostala. Díky tomu jsem přišel o cenná data v NTB, ale i v mobilu, protže jsem ho k ještě "nevyléčenému" PC připojil.....

Doufám tedy, že se najdou rozumní kačeři a nazačnou místo keší všude strkat flashdisky. :|
  • 0

#18 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2166 příspěvků(y)

Publikováno 14 January 2011 - 15:00

Nechci vás připravit o dojem originality, ale už pátý rok funguje GCX515 ve které jsou souřadnice další kešky do série uložené na paměťových kartách. Věřím, že zdaleka není jediná. Nicméně si myslím, že jako vyjímečné zpetření to jde, ale po masivním výskytu takových keší netoužím.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#19 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1353 příspěvků(y)

Publikováno 14 January 2011 - 15:01

nosferatu XIII. napsal/a:
A uz vubec se mi nelibi ty fotky z toho kostela, jak to tam trci ze zdi...hnus...


No já hlavně doufám, ze ten inzinír "umelec" nebyl od nás vedle z fakulty, protoze zazdít USB do odvetrávací díry zdiva (jestli jsem to dobre pochopil a podle toho jak znám cervenej kostel tak jo) teda není moc inteligentní nápad... no v pondelí se tam kouknu, ale notas se mi do toho moc zapojovat nechce...
  • 0
Užívej života...

#20 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2141 příspěvků(y)

Publikováno 14 January 2011 - 15:03

Tak ono jde i o to, jak moc děravý používáte OS, ale ani nejbezpečnější bych si k tomu nepřipojil. Nikdy nevíš, co tam je a zkratovat si USB nemusí být jen zábava.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama