Přejít na obsah


Fotka

Android nebo windovs mobile


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 Kamikaze Team

Kamikaze Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2009 - 13:52

Ahoj chtěl bych se zeptat co je lepší zda android nebo wm a jaké aplikace pro geocaching jsou. díky
  • 0

#2 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2009 - 16:25

http://wiki.geocachi..._pro_geocaching

Mám WM s OziExplorerCE (občas zkouším GCzII) a jsem naprosto spokojený
  • 0

#3 sanPietro

sanPietro

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2009 - 16:49

Kamikaze Team napsal/a:
Ahoj

chtěl bych se zeptat co je lepší zda android nebo wm a jaké aplikace pro geocaching jsou.

díky

Zrovna dnes jsem na netu na android take narazil, pry je lepsi nez wm. Ale mam obavy ho nainstalovat, abych neprisel o programy ktere mam nainstalovane ve wm. Na geocaching jsem pouzival Locify, ale dost se to seka a v posledni dobe se mi to nechtelo vubec spojit s GPS. V tydnu jsem objevil program GCzII, ktery je podle mne velmi dokonaly a dokonce i v cestine. Uz jsem ho zkousel i v terenu a jsem velmi spokojeny.:D
  • 0
Garmin Edge 705, SGS

#4 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2009 - 21:31

sanPietro napsal/a:
Zrovna dnes jsem na netu na android take narazil, pry je lepsi nez wm. Ale mam obavy ho nainstalovat, abych neprisel o programy ktere mam nainstalovane ve wm.

To nebude tak jednoduche - Android je operacni system, ktery rozhodne sam "nenainstalujes" na pristroj s WM, leda nejakou ukazku nebo nadstavbu, abys videl, jak vypada prostredi toho systemu. Jenze tyhle ukazky obvykle nespolupracuji s takovyma drobnostma jako je GSM modul (nezavolas si v tom), GPS modul a nemaji pristup do cele pameti nebo na kartu, atd.

Co se tyce aplikaci na Android, nevim, neznam - ale na Windows Mobile jich bude urcite MNOHEM vic.
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#5 Kamikaze Team

Kamikaze Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2009 - 8:07

njn na wm určitě bude víc aplikací než na android a to z toho důvodu že je tu dýl ovšem jak bude pokračovat android nevím ale myslím si že dobře systém android je určitě jiný než wm co se týče ovládání nemá někdo s ním zkušenosti?
  • 0

#6 me2d09

me2d09

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 174 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2009 - 9:02

Tak v pár bodech:
třeba na svém HTC Kaiser Android bez problémů nabootuju, funguje mi tam vše mimo BT a Wifi - http://www.androidonhtc.com/. Takže vyzkoušet to jde. Jinak přítelkyně má G1, takže mám přímé srovnání:
G1 má:
lepší GPS modul (bez statické navigace)
má kompas (!!!)
kapacitní displej (= bez stylusu, v rukacicích to nejde mačkat, líp to jde ovládat prstem)
aplikace na geocaching: geobeaggle (tu či návod tu) - kešky do něj dostaneš přes PQ (klidně ze skrýšotlače), dotahá si k nim fotky z netu (výborné!). Bez listingu je tam lze i přes loc a nebo po jednom trochu krkolomně z netu (viz ten návod) - jako nouzovka je to lae dostačující. Spolupracuje s googlemaps na jedničku
ostatní programy pro GC jsou řádově horší
chystá se locify pro android.
Pokud chceš offline turistické mapy, trekbuddy je na android portované.
Navigace do auta: nDrive - plná spokojenost.
Díky kompasu a G-sensor to podporuje AR (Augmented reality = totální machrovina)

V porovnání s tím:
Na WM jede Wherigo (openwig na androidu ale asi taky časem pujde)
OziExplorer je lepší než trekbuddy
CZzII tahá kešky z netu líp než Geobeaggle, někomu to vyhovuje (použivám jen nouzově)
Navigace do auta: máš na výběr ze spoustu druhů, ale NDrive je srovnatelně kvalitní.
Má stylus a odporovou technologii displeje (mě tohle vyhovuje mnohem víc, ale osobní názor...)

Shrnutí:
Pro geocaching bych koupil jednoznačně G1. Programů přibývá velké množství, výhody pro WM budou časem všechny smazány (openwig časem půjde, online keškování půjde pomocí locify)

A proč teda používám WM? Exchange, kalendář, stylus... ale to s geocachingem vůbec nesouvisí. Stejnak keše lovim s Oregonem :)
  • 0

#7 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2009 - 12:25

me2d09 napsal/a:

Diky za pekny shrnuti (i me ta teorie zajima) - osobni zkusenost je vzdycky nejlepsi. Jen si nejsem jisty nakolik je "fer" porovnavat v ramci srovnavani tech dvou operacnich systemu hardware, ktery je hodne ruzne stary a pak to vydavat za vyhodu toho nebo toho systemu. ;)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#8 me2d09

me2d09

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 174 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2009 - 12:52

hplus: no ono to co jsem napsal platí pořád (třeba u touch pro 2). Neznám WM zařízení co má kompas (snad jen připravovaný HTC Leo s kapacitním displejem), maji qualcom GPS čipy s aktivovanou statickou navigací a nejsou na keše to pravé. Ale je pravda že otázka byla zřejmě o porovnání systémů a ne o HW, takže ať si každý z mého shrnutí vyselektuje to co je pro něj důležité.
  • 0

#9 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2009 - 13:07

Abychom si rozumeli - ja jsem i za to porovnani HW rad. Ty rozdily jsou pikantni o to vic, ze vyrobcem HW pro oba systemy je v tomto pripade HTC. B) A diky za zminku o Augmented Reality, kdysi jsem o tom cetl, pak uz jsem to tak nesledoval, tak jsem si to progooglil a vypada to fakt zajimave. (Co takova aplikace, ktera bude ukazovat ikonky kesi primo pri pohledu do krajiny? Takovej vysmajlikovanej vyhled treba z Jestedu... :D)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#10 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2009 - 13:16

me2d09 napsal/a:
...Neznám WM zařízení co má kompas (snad jen připravovaný HTC Leo s kapacitním displejem)...

Jen tak na okraj pro zajímavost:
Magellan Mobile Mapper 6:), ale je trošku problém se software, který by zvládnul zpracovat kompasový výstup (jakýsi proprietární protokol, co jsem tak pochopil) a nejde o úplně běžné a levné PDA. :(
  • 0

#11 Kamikaze Team

Kamikaze Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2009 - 15:21

děkuji za toto info ... ani jsem netušil co pro android existuje. Já budu telefon používat i v civilu takže i toto je v bodech pro rozhodování. Zatím u mně vítězí mladičký android. Co jsem se já koukal tak asi bych volil verzi HTC hero, sice nemá qwerty klávesnici ale android je báječný.
  • 0

#12 Pupkovi

Pupkovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2009 - 17:21

Androida (Tmobil G1) asi 2 měsíce máme a pro GC máme z marketu stažen GeoBeagle a Radar. Do teď jsme lovili jen s eTrexH. Lovit s andridem lze i bez domácí přípravy, operativně prohlížet listing, výhodou je kompas, co nám zatím chybí jsou podrobnější mapy do terénu. Ale má podle mě i nevýhody - není do nepohody a když není signál Tmobilu, tak je po lovení. Nadávno jsem to okusil na Šumavě, dostal jsem se na místo kde byla keš a planoval jsem, že pomocí GeoBeaglu odlovím, ale místo bylo bez signálu, takže bohužel a takových míst je na horách hodně. V práci máme PDA s WM, pro gc je potřeba sehnat program a mapy, což předpokládá jisté znalosti softwaru. S androjdem naproti tomu lze na kešky vyrazit již po stažení GeoBeaglu z marketu a lze předpokládat, že produkty ke stažení budou přibývat.
  • 0

#13 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2009 - 2:00

Pupkovi napsal/a:
V práci máme PDA s WM, pro gc je potřeba sehnat program a mapy, což předpokládá jisté znalosti softwaru. S androjdem naproti tomu lze na kešky vyrazit již po stažení GeoBeaglu z marketu a lze předpokládat, že produkty ke stažení budou přibývat.

Myslim, ze stahnout GCz a Google mapy je srovnatelne slozity jako stahnout program pro Android, takze v tomhle bych rozdil nevidel.

A opravdu nejde v GeoBeaglu stahnout cache predem pro pozdejsi "offline"pouziti? (cteni listingu, obrazku, vyroba field notes) Protoze v GCz to jde. B)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#14 Kamikaze Team

Kamikaze Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2009 - 9:29

ono já si taky myslím že android jde i pro offline použití hledání cache
  • 0

#15 me2d09

me2d09

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 174 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2009 - 9:56

V geobeaglu buď - dáte hledat keše v oklí, otevře se standartní GC.com stránka s kešma okolo aktuálních souřadnic, otevřete listing a dkyž kliknete na Show in Google Maps, importují se vám souřadnice do geobeaglu a navigujete na ně. Neimportuje se listing ani nic jiného (na to koukáte v prohlížeči). Geobeagle to nestahuje, zřejmě kvůli TOS. Do geobeaglu ale jednoduše importujete PQ, či loc soubor a máte tam listingy, vyhledávání atd offline (krom obrázků, ty se dostahujou z netu).
  • 0

#16 Pupkovi

Pupkovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2009 - 11:52

Zdravím, takže s androidem lze také lovit offline, ale s domácí přípravou (nebo tam, kde je signál). Mohl bych poprosit o podrobnější návod (určený pro průměrného uživatele PC -:)) jak importovat PQ či loc soubory pro pozdější offline odlov. Díky, moc!
  • 0

#17 osvejda

osvejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2009 - 14:14

Pupkovi napsal/a:
Mohl bych poprosit o podrobnější návod (určený pro průměrného uživatele PC -:)) jak importovat PQ či loc soubory pro pozdější offline odlov. Díky, moc!


- PQ, GPX nebo LOC uložit na kartu do adresáře /download
- v GeoBeagle v seznamu keší z menu vybrat Sync /sdcard/download

To je celé.
  • 0

#18 kvapa

kvapa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 501 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2009 - 16:52

Pupkovi napsal/a:
Zdravím, takže s androidem lze také lovit offline, ale s domácí přípravou (nebo tam, kde je signál). Mohl bych poprosit o podrobnější návod (určený pro průměrného uživatele PC -:)) jak importovat PQ či loc soubory pro pozdější offline odlov. Díky, moc!


Prave zkousim programek LocA, ktery dokaze nacist i mapy pro off-line odlovy.
Takze:
1) Nactes seznam kesi z GPX.
2) Pri priprave on-line si stahnes potrebne mapy.
3) Vyrazis.
  • 0

#19 Pupkovi

Pupkovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2009 - 9:40

Jsem rád, že jsou tady kačeři ochotni poradit a ještě bych toho zneužil. me2d09 píše: "pokud chceš offline turistické mapy, trekbuddy je na android portované" Mohl by mně to někdo vysvětlit na podobné úrovní jako lovení offline -:) Snad to do tohoto vlákna patří a bude to zajímat i další. Díky moc!
  • 0

#20 TOREX

TOREX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2009 - 14:01

HG - Panové nedám dopustit na předchůdce LOCIFY a tím je program Handy Geocaching od Destila ( hledej na www.poklady.com Než jem Geo začal neměl jsem tušení vocogo tak jsem nechtěl investovat do COLORADA a podobně. Koupil jsem tedy BT modul na Nokii 3110 clasic jsem nainstaloval HG a prakticky všechny krabky jsme s tim dali. Se signalem TM neni problem a jsme schopni prakticky lovit kdykoliv bez přípravy. HG jede bez potíží nepadá neseká se reaguje v pohodě přesnost je bez potíží a hlavně baterie. Mobil i modul maji svou baterii, tedy vydrž je exluzivní víkend v pohodě odlovím bez dobíjení. Navíc modul má solarní dobíjení takže něco malo baterce přidá. Hlasím tedy 3110 a HG a Modul a nemá to chybu. Tedy poměr cená, spolehlivost výkon :)
  • 0
Geocaching je hra.........




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama