Přejít na obsah


Fotka

Hotfix pro nejhorší problémy nového layoutu na gc.com


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
28 odpovědí na toto téma

#1 xificurk

xificurk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2010 - 17:25

GM skript: http://artax.karlin....m-style.user.js

Co to dělá?
1) přidává do stránek geocaching.com pár drobných úprav CSS stylů - tento krok je možné udělat i bez tohoto skriptu - Opera má myslím přímo volbu pro nastavení CSS pro konkrétní doménu. Ve Firefoxu je to možné pomocí rozšíření Stylish, příp. to tam dodat ručně třeba podle návodu na http://coreygilmore....css-in-firefox/ - pro další informace mrkněte níže na příspěvek od vop.cz.
Aktuální podoba CSS stylu je:
body {line-height: normal !important}
table.Table th, table.Table td {padding:0.3em !important}

2) V odkazech s textem "Visit Log" nahrazuje obyčejnou mezeru za nedělitelnou.

3) En/Decrypt hintu v listingu bez znovunačítání stránky (pomocí kliknutí na odkaz, dešifrovací tabulku, nebo text hintu).

4) Zobrazení náhledů fotek v logu.


---
Čekám na další nápady, co je momentálně největší opruz na novém designu a hodilo by se opravit/vrátit...
Pokud jste skript nainstalovali dříve než 14.1., prosím odinstalujte jej a nainstalujte novou verzi (došlo k přejmenování).
  • 0

#2 sHpy00n

sHpy00n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 313 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2010 - 17:30

chce to jakysyk certifikat
  • 0

#3 xificurk

xificurk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2010 - 17:33

sHpy00n napsal/a:
chce to jakysyk certifikat


ah, sry, vykopíroval jsem z prohlížeče link včetně https... opravil jsem link v původním příspěvku.
  • 0

#4 Czekelici

Czekelici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 174 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2010 - 17:37

Super, hned to vypadá líp :)
  • 0
Geocaching is highly addictive, don´t start !!!

#5 sHpy00n

sHpy00n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 313 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2010 - 18:05

jo, jo, jooo... ted to uz vypada lepe. volejte slava a tri dny se radujte!! :D :D
  • 0

#6 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2010 - 18:23

Doplněk Stylish funguje bezvadně ! Smrt mezerám ! Díky za radu :D
  • 0

#7 vop.cz

vop.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 155 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2010 - 18:55

STYLISH forewer! ... :o)))

kdo by se s tim pral jak z pocatku ja, pak uplny spravny zapis pravidla (noveho stylu) je:

Name: cokoliv
Tags: nevyplneno
@namespace url(http://www.w3.org/1999/xhtml);

@-moz-document domain("geocaching.com") {
 body {line-height: normal !important}
}

  • 0
geoBrnění 2012, 28.-29. září v Brně:
Vložený obrázek

------------------------
OziExplorer support and Czech language editor
OziExplorer + Garmin Oregon 300 | Nokia E51 + BT GPS + HandyGC

#8 vousac

vousac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2010 - 19:43

vop.cz napsal/a:
STYLISH forewer! ... :o)))

kdo by se s tim pral jak z pocatku ja, pak uplny spravny zapis pravidla (noveho stylu) je:

Name: cokoliv
Tags: nevyplneno
@namespace url(http://www.w3.org/1999/xhtml);

@-moz-document domain("geocaching.com") {
 body {line-height: normal !important}
}


to vop:Tak na mne se musi pomalu. Tedy naistaluji doplnek STYLISH a po jeho spusteni to po mne bude chtit uvedenou informaci ?? Sorry jestli se blbe ptam. Diky
  • 0

#9 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2010 - 20:12

Neni to idealní ale rozhodne to pomáhá, díky moc...
  • 0
Užívej života...

#10 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 224 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2010 - 20:12

to vousac: po nainstalování a restartu prohlížeče Nástroje/Správce doplňků/User Styles/Write New Style a do okýnek zkopírovat výše napsané. Styl se zapne: Zobrazení/Styl stránky nebo vpravo dole přes ikonku stylů
  • 0

#11 vousac

vousac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2010 - 20:17

Dekuju jdu na to.
  • 0

#12 vop.cz

vop.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 155 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2010 - 20:29

to vousac: vykopiruju ti cely prispevek, co jsem psal na jine forum:

novy graficky design serveru gc.com, ktery naskocil 12.1.2010, je zpusobeny zmenami, ktere smeruji mj. k priprave na vicejazycnost prostredi. V souvislosti se zmenami doslo ke zmenam ve strukture HTML kodu i ke zmenam v designu.

Zmenena struktura kodu zpusobila, ze prestaly slapat temer vsechny "ilegalni" doplnky pro tento web, predevsim greasemonkey skripty na parsovani dat (GPX exporty apod.). Funkcnost techto doplnku a skriptu musi zajistit jejich autori. Napr xpi, autor doplnku "mapswitch", ho upravil briskne pres noc. Nelze ale ocekavat, ze by se do toho autori nejak hrnuli, nebot zkusenosti rikaji, ze po takovychto zmenach jeste prichazi ruzna drobna doladeni a tim padem jeste dalsi zasahy do kodu...

Zmenena podoba stranek je provazena velkym nesouhlasem uzivatelu. Jde o predevsim o "nehospodarnost" nakladani s prostorem, jinymi slovy je v dokumentu najednou strasne moc prazdneho prostoru, coz je zpusobeno nastylovanim s nastavenim velke sirky vnitrnich okraju ramcu a podobnych hodnot pribuznych vlastnosti (line-height apod.)... Toto lze uzivatelsky odstranit.
Resenim k uprave stylu stranky podle vlastnich predstav slouzi napr. doplnek Stylish.

Po jeho nainstalovani (a restartu FF) lze vpravit konkretni strance ci domene CSS podle vlastni libosti. Tento styl bude mit nadrazenou prioritu nad ostatnimi CSS stranky a je mozne si tak pri znalosti CSS "naskinovat" jakoukoliv stranku dle vlastnich predstav... Pro zjednoduseni uvadim spravny zapis pravidla (noveho stylu) doplnku Stylish (nastavuje se napr. v rozhrani Spravce doplnku, nahore v rade velkych ikon vpravo (kdyztak roztahnete okno) kliknete na ikonu "User Styles", dale dole v okne tlacitko "Write New Style":

Name: cokoliv, napr. Zmensit mezery na gc.com
Tags: nevyplneno
-----------------
@namespace url(http://www.w3.org/1999/xhtml);

@-moz-document domain("geocaching.com") {
 body {line-height: normal !important}
}
Dalsi informace k doplnku zde.
Doplnek je mozne take ovladat pres tlacitko, ktere lze uzivatelsky umistit do kterekoliv listy (postup: pravym tl. na listu nahore napr. v miste napisu Soubor - Úpravy - Zobrazeni..., volba Vlastni... a pak pretahnout tlacitko Stylish kamkoliv na kteroukoliv zobrazenou listu).
Dostupne uzivatelske styly je mozne operativne povolovat v rolete Zobrazeni/Styl stranky. V rolete se ukazou uzivatelske styly dostupne pro danou stranku, cili v pripade vyse uvedeneho prikladu se (jiz naprogramovany) uzivatelsky styl v roletce ukaze jen tehdy, je-li zobrazena stranka gc.com Skutecny kod gc.com se muze v budoucnu menit, proto je dobre cvicne jednou za cas ten doplnek vypnout, nebo ho pro kontrolu vypnout tehdy, kdyz se zacne stranka najednou chovat nepochopitelne... Hlavne je potreba nezapomenout, ze ten doplnek clovek ma nainstalovany... v budoucnu by mohl marne premyslet, proc se gc.com na jeho pocitaci chova jinak, nez na jinych... :o)))
  • 0
geoBrnění 2012, 28.-29. září v Brně:
Vložený obrázek

------------------------
OziExplorer support and Czech language editor
OziExplorer + Garmin Oregon 300 | Nokia E51 + BT GPS + HandyGC

#13 vousac

vousac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2010 - 20:43

Dekuji, cely clanek si sejvnu a prostuduju. Zatim jsem to nejak ozivil, takze to nejak funguje. Nic mi nenadava. Pro jine ucely jsem si vedom nadstavby a uvidim. Zatim dik.
  • 0

#14 xificurk

xificurk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2010 - 11:49

Jelikož to podle GS fora vypadá, že oprava těchto chyb bude ještě nějaký čas trvat a na opravy ve vzhledu se momentálně nikdo skutečně nehrne, tak se zeptám - které další "vychytávky" nového layoutu jsou momentálně největší opruz?
  • 0

#15 krysar

krysar

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2010 - 13:43

nefunguje mi odkaz na ten script edit: vyreseno, sem blbec, az pak sem si vsimnul ze si staci zkopirovat text..... diky
  • 0

#16 xificurk

xificurk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2010 - 13:51

krysar napsal/a:
nefunguje mi odkaz na ten script


opraveno
  • 0

#17 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2010 - 15:10

Poupravil bych výšku řádku, text mi přijde už hodně zhuštěný. Tak rozumné se mi zdá
body {line-height: 1.35em !important}

Ale mám problém s tabulkama - chtěl bych, aby se zobrazilo orámování buněk tam, kde skutečně má být. Dokážu vnutit jen orámování všem, což není dobré ...
Nevíš, jak na to ?
  • 0

#18 xificurk

xificurk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2010 - 15:45

MedoMys napsal/a:
Poupravil bych výšku řádku, text mi přijde už hodně zhuštěný. Tak rozumné se mi zdá

body {line-height: 1.35em !important}

Ale mám problém s tabulkama - chtěl bych, aby se zobrazilo orámování buněk tam, kde skutečně má být. Dokážu vnutit jen orámování všem, což není dobré ...
Nevíš, jak na to ?


Ten normal je to, co tam bylo myslím dříve... samozřejmě někomu to může přijít moc zhuštěné, stačí si upravit ten styl dle libosti.

Ad orámování - nevím, co znamená "tam kde skutečně má být"... jestli se jedná o listingy, tak by to šlo vyřešit vhodným selektorem, ale osobně si nemyslím, že je to dobrý nápad - pro změnu to rozhodí formátování u listingů, kde už autor počítá s novým chováním geocaching.com a jejich počet bude určitě rychle růst.
  • 0

#19 xificurk

xificurk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2010 - 15:45

Přidal jsem do skriptu rychlý En/Decrypt hintu v listingu.
  • 0

#20 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2010 - 16:23

xificurk napsal/a:
Ad orámování - nevím, co znamená "tam kde skutečně má být"... jestli se jedná o listingy, tak by to šlo vyřešit vhodným selektorem, ale osobně si nemyslím, že je to dobrý nápad - pro změnu to rozhodí formátování u listingů, kde už autor počítá s novým chováním geocaching.com a jejich počet bude určitě rychle růst.


Asi obecně, konkrétně se mi jedná třeba o profil. Původně vypadal asi takto :
http://ashtray.jz.gt...medomys/Old.htm
a nyní vypadá takto :
http://www.geocachin...29-64afa94103d7
Jedná se o světlou mřížku ve všech tabulkách, která nynní vidět není. Napadá tě nějaký parametr - zmenšení buněk v tabulce, zviditelnění mřížky ... Nejsem zběhlý v programování stylů, takže netuším, co je špatně a co to způsobuje.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama