Přejít na obsah


Fotka

Island a waypointy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
52 odpovědí na toto téma

#1 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2010 - 16:54

Přemýšlím nad dovolenou a už velmi vážně se zabývám myšlenkou, že bych se letos vypravil na Island. Jdu sem tedy s velmi specifickým dotazem - nebyl jste tam někdo a nemáte databázi waypointů s různými turistickými a jinými zajímavostmi? Když sám někam jedu, Oregon prakticky nevypínám. Mám v ní připravené body z domu, a kromě toho do Garminu na místě pravidelně ukládám další. Třeba se někdy budou hodit. Myslím, že mezi geocachery nebudu sám s touto úchylkou. Tak to zkouším - nemá někdo takhle poukládaný Island? Díky
  • 0

#2 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2010 - 17:30

Bodu asi moc nemam. Mam tracklogy, ale silnic je tam dost malo, takze to nejakou velkou hodnotu nema. Jedinou zajimavou informaci z tracklogu by asi byla rychlost. Na Islandu se tezko odhaduje, jak rychle to po silnici pujde. Nekde je normalni asfaltovy povrch a jinde rovna, ale prasna cesta a jinde tankodrom, kam by clovek normalne vubec nejel a kde to rychleji jak 10-20km/hod nejde. Jenze oni hodne stavi a sit zlepsuji, takze, co bylo loni hrozne uz ted muze byt OK. My tam byli asi pred 3 lety, takze letos to uz bude lepsi. Island je nadherny, doporucuji tam jet pred hlavni sezonou. Rekneme nekdy kolem pulky cervna. Kdyztak dale pres PM.
  • 0

#3 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2010 - 20:05

Wabicek: Tuto metodu v cizině často aplikuji. Kešky člověka dovedou na místa, kam by se třeba jinak vůbec nevydal. Nemáš tip na nějakou rozumnou autopůjčovnu? Mapoid: Už jsem nakonec nějaké POI našel na http://www.gps-waypoints.net/gps/
  • 0

#4 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2010 - 20:23

Shodou okolností jsem letos velmi vážně plánoval taky Island. Hezky pěšky (stopem, busem) a kolem dokola. Vlezla mi do toho jiná dovolená a tak Island odkládám na příští rok, ale informace se budou dozajista hodit.
  • 0

#5 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2010 - 21:06

My jsme meli auto od AVIS, ovsem nezarizovali jsme to primo, ale pres www.autoeurope.com, coz vychazelo lacineji.

Pujceni auta je na Islandu dost drahe (nekolikanasobek ceny v Evrope), pokud tedy nesli s cenami po svem financnim kolapsu dolu. Popravde receno, zas tak moc se tem cenam nedivim. To auto musi byt po jedne sezone uplne odepsane a vhodne tak do srotu...
  • 0

#6 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2010 - 8:55

a co třeba tato http://www.ourfootpr...e-island_e.html mapa islandu? Vypadá to, že to je včetně poi bodů.ale jistej si nejsu
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#7 E-quinnie-E

E-quinnie-E

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2010 - 17:05

My se letos na Island (kolem 20.června) taky chystáme, takže pokud by byl někdo tak hodnej, ráda uvítám jakékoli informace :) Nějakou topo mapu, nebo turistickou nemáte? (něco pro ozi explorera) Díky
  • 0

#8 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2010 - 23:49

Kde nejlépe obstarat lístky na trajekt? Máte někdo nějaký tip? Plánuji jet single a bez auta. Takže mi jde čistě jen o lístek pro pasažéra. edit: Našel jsem již českého prodejce lístků, ale možná by vyšlo levněji to koupit až na místě samotném. Má někdo zkušenost? Samozřejmě nejlépe s odjezdem z Dánska přes Faerské ostrovy.
  • 0

#9 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 941 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2010 - 8:04

zhodou okolnosti tento rok tiez planujeme Island - zatial len studujem Lonely Planet, ale na jar sa intenzivne pustim do pripravy, takze budem toto vlakno sledovat :)
  • 0
Vložený obrázek

Chceš-li jít rychle, jdi sám.
Chceš-li dojít daleko, jdi s přáteli.

#10 uda

uda

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2010 - 14:08

http://travel.valek....rowse.cgi?map=i ...ozi... http://mapy.mk.cvut.cz/list ...jpg, png soubory... papírovou mapu jsem kupoval před 3 lety přímo na Islandu..cca za 270 Kč - to jsem tam nemohl nechat...:D
  • 0

#11 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2010 - 22:14

Mám hotové rezervace a nehrozí, že mi někdo vyfoukne auto nebo hotel. Takže pro zájemce prozrazuji, co jsem našel:

Auto: www.cheapjeep.is - mají tam podle mě nejlevnější čtyřkolky na celém Islandu. Nejsou to sice nejnovější auta, ale to je celkem jedno. Důležité je, že půjčení malého offroadu Suzuki Jimny vyjde levněji než v jiných půjčovnách dáte za Opel Corsa.

Ubytování v Reykjavíku: www.roomwithaview.is - přímo v centru, celkem rozumné ceny.

Ubytování po Islandu: www.hoteledda.is/en - hotely Edda jsou strategicky rozmístěny kolem dokola ostrova, ideální pro okružní jízdu.

Letenky: protože je pro nás bliž Vídeň než Praha nebo dokonce německá letiště, letíme s Air Berlin.

A to je vlastně skoro všechno. Do Google Earth si postupně vkládám waypointy, pak je překonvertuji do Oregonu a dalších navigací. Základní jídlo je tam dnes už přibližně stejně drahé jako u nás, takže toho asi ani moc nepotáhneme. Vařit si budeme sami.

Topomapa pro Garminy: viz podrobnosti tady. Neumí ale routovat, do auta to chce oficiální silniční od Garminu.
  • 0

#12 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2010 - 10:59

Na ubytovani doporucuji stan, nebo alespon spat v chatkach v kempech. Sit kempu a placenych mist na taboreni je velmi husta. Dopredu jsme meli zajistene pouze 1 noc youthhostelu pobliz Keflaviku (letiste), zbytek jsme odkempovali ve stanu. Nejde ani tak o to, ze to je lacinejsi. To sice je, ale penize nejsou vsechno. Jde o to, ze mnohem lepe procitite Island, jeho prirodu atd. Ja bych nesel do hotelu, ani kdyby to bylo lacinejsi nebo dokonce zadarmo. Ten pocit prirody, poletujicich ptaku, hvizdani vetru, vychodu slunicka je proste k nezaplaceni. Byva celkem klendra, takze to chce solidni karimatku a teply spacak. Vetry byvaji silne, takze to chce mit stan, ktery se nezborti uz pri drobnem vanku a je dobre si stan postavit do zavetri. Stan zvladla i ma 60leta maminka a prestoze ji byla poradna klendra, protoze nemohla dopnout pujceny spacak az nahoru (nejak ji to nenapadlo doma vyzkouset :-(( ), tak odmitla spat v chatce nebo nekde jinde. Jeste jeden poznatek. Island je prosluly teplymi laznemi. Je to moc fajn a je to uzasny zazitek. Akorat, pokud je nekdo trochu nachylny na mykozy (plisne), tak bych doporucoval si toto poteseni nechat ujit.
  • 0

#13 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2010 - 19:35

Já si zase stan rád nechám ujít. Před dvěma lety jsme takhle projeli Norsko (70 % stan : 30 % hotely), nebylo to špatné, ale kdybychom spali všechny noci pod normální střechou, bylo by to lepší. Proč? - Sucho, teplo, sprcha, vařič, postel. - Tma, což je v letních měsících v zemích kolem polárního kruhu ve stanu velmi nedostatkové zboží. - Čas: rozbalit stan a příslušenství, sbalit stan. Tohle každý den vezme až hodinu, a je to hrozně otravná činnost. Aspoň pro mě. Tu hodinu si raději budu zpracovávat a popisovat fotky, psát cestopis a připravovat přesný plán na další den. - Ještě jednou k počasí. Vstávat ve stanu do deště a snažit se ho sbalit je činnost, které se velmi rád vyhnu. A že to na Islandu velmi hrozí. Netvrdím, že se na věc musí dívat každý tímto způsobem. Jsou to mé důvody, proč chci každou noc spát v normální posteli. A navíc ve svém pokoji, v žádném hostelu :)
  • 0

#14 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2010 - 19:54

OK, kazdy je jiny a kazdy ma jine preference. :-)) Za tech 14 dnu, co jsme tam byli, tak neprselo ani jednou. Nevim, jestli je to nahoda nebo normal pro polovinu cervna. Sprchy s teplou vodou maji i v kempech.
  • 0

#15 Svatous

Svatous

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2010 - 11:06

Také jedeme letos Island. Strávil jsem leden plánováním. Přikládám některé zajímavé odkazy: 1. on-line web mapa Islandu http://en.ja.is/kort...04&y=440469&z=2 nejlepší co jsem kde našel - dokáže hledat cestu, měřit vzdálenosti, měřit GPS souřadnice. Obsahuje i pár bodů. 2. cesta na Island - mám letenky z Krakova s Iceland Express, zpáteční za 7.500 Kč na červen. Tomu nešlo odolat www.icelandexpress.com. 3. ubytování - také nebereme stany. Naplánoval jsem to různě do soukromí - většinou farmy. A tak se mi osvědčilo www.farmholidays.is. Taky je tam mapka s penziony. Nechal jsem si od nich poslat brožurku, kde to je všechno pěkně dohromady. 4. ohledně auta už mám taky objednané - taky jdu do teréňáku - chceme absolvovat několik tras do vnitrozemí (Duhové hory, Lakí, ...). Já využil www.carrentalss.com, kde na týden bude Suzuki Grand Vitara za 690 EUR. V rámci tréninku jsem našel také záznam cesty na Lakí - přikládám: www.stream.cz/video/410455-island-brody-na-ceste-f206-smerem-k-sopce-laki 5. psychická příprava - kromě čtení cestopisů a ság jsem narazil na Islandské detektivky v češtině (v knihovně). Už mám 4 přelouskané. Autor Arnaldur Indriđason. Třeba se tam někteří potkáme.
  • 0

#16 Svatous

Svatous

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2010 - 11:14

To Markovi L - Také si připravuji Topo mapu Islandu pro Kolouše. Mám stejně jako ty tu německou z ourfootprints. Jak se ti podařilo tak pěkné kvalitní zobrazení (podle tvých fotek)? Já když nahraji mapu do MapSource, tak je celá v jednom (vertikálním) směru stlačená. Tobě to neblblo? Pokud ano - tak jak jsi to tak pěkně narovnal?
  • 0

#17 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 637 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2010 - 17:46

Tak jen pro inspiraci jedna z galerii, na kterou jsem narazil

http://www.pbase.com.../iceland&page=3
  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#18 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2010 - 10:33

Svatous: Díky za odkazy. K mapě - tohle by mohlo být odlišnými verzemi MapSource. Já pořád 6.13.7, což by měla být poslední před velkou změnou. Nový MapSource má mimo jiné problémy se zobrazením ve správném měřítku.
  • 0

#19 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2010 - 21:40

Když už budete na Islandu ... Nedostanete se na Snæfellsjökull (západní výběžek Islandu)? To je ta sopka, o které píše J.Verne v "Cesta do středu země" a Souček v trilogii "Cesta slepých ptáků". Pokud ano, mohli byste se tam přeptat, jestli skutečně ta hora má vrchol Scartaris? Kdyby byla i fotka... a souřadnice ... třeba dokonce i "Díry sv. Patrika" ;) Na internetu totiž není zmínka, jestli je to jen dílo fantasie, nebo Verne vycházel ze skutečných informací.
  • 0

#20 DeathOfRats

DeathOfRats

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2010 - 22:34

Colonel74 napsal/a:
Tak jen pro inspiraci jedna z galerii, na kterou jsem narazil

http://www.pbase.com.../iceland&page=3


Ničím jiným přispět nemohu, tak přidám také jednu pěknou galerii, na kterou jsem dnes narazila:
http://hynna.rajce.i...LAND_-_komplet/
Taky bych se tam nejradši hned rozjela...
  • 0
SQUEAK?
deathofrats.rajce.net
deathofrats13.blogspot.com




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama