Přejít na obsah


Fotka

Prosba o pomoc s katastrem nemovitostí


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
31 odpovědí na toto téma

#1 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2010 - 20:48

Ahoj, jelikož mám problém s jednou svojí keší (prý se jedná o soukromý pozemek), juknul jsem do volně přístupných map KÚ. Bohužel se mi ale nepodařilo potřebnou informaci získat. Dokonce nedaleko protékající řeka dle map patří majitelce přilehlé bytovky :D! Nemáte s tím někdo zkušenosti, kde získat s jistotou potřebnou informaci? Jít na KÚ nemám čas a komunikovat po tel. se mi zrovna také nechce. Archivovat se mi kešuli s dá se říct stoprocentně kladným hodnocením kvůli nerudným vrátným také jen tak bez boje nechce, proto prosím o radu, kde online info sehnat. DÍK :)!
  • 0

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#2 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2010 - 20:59

Napiš wpt, zkusím. Nic neslibuju.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#3 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2010 - 21:17

honny napsal/a:
Napiš wpt, zkusím. Nic neslibuju.


Je to tradička, takže v pohodě GC226K0. Zkus se mrknout. Dík moc za ochotu!
  • 0

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#4 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2010 - 21:20

Nějak mi to nejde, tak Cimrmanův most
  • 0

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#5 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2010 - 21:28

1. Všechny pozemky jsou soukromé - mají nějakého vlastníka. Akorát u nás se to bere tak, že pokud není oplocený, tak soukromý není. 2. Katastrální mapa ti dá jen částečnou odpověď. Pozemek může být veřejný (např. města), ale soukromník ho může mít v pronájmu (třeba parkoviště). Pak má k němu práva vyplývající ze smlouvy, která můžou být velmi podobná vlastnickým právům. 3. Proč by nemohl mít soukromník kus řeky? Je to poměrně běžný jev. Řeka se kdysi regulovala, ale do mapy zatím zanesená nebyla. Dnes může procházet napříč nějakým soukromým pozemkem. Podobné věci by postupně měly řešit komplexní pozemkové úpravy.
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#6 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2010 - 21:42

Hm, tak nepomuzu, vic nez ty z toho nevyctu. Ale hadal bych se, i ty benga bych nechal zavolat ;]
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#7 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2010 - 21:46

honny napsal/a:
Hm, tak nepomuzu, vic nez ty z toho nevyctu. Ale hadal bych se, i ty benga bych nechal zavolat ;]


OK, dík za snahu. Zkusím to když tak pořešit na MÚ, mám tam na stavebním kámoše ;)
  • 0

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#8 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 667 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2010 - 21:55

Je to parcela 2446/1 - silnice. Pozemek Kofoly částečně zasahuje na parkoviště - 2636/15. Pokud bys chtěl informaci osobně a od odborníka, zeptej se Jíry - v současnosti v MH zaměřuje desítky parcel za zámkem.;) Těším se, až si tam půjdu v pondělí zaběhat - vypadá to, že to skončí s kvalitní policejní ochranou:D
  • 0
Retired slowcacher

#9 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2010 - 21:57

Já osobně k nahlížení do katastru používám třeba: http://nahlizenidokn...spx?typ=CR&id=0 Zde existuje funkce (jedna z ikonek pod mapou - čtvrtá zleva), která Ti otevře v jiném okně informace o dané parcele včetně vlastníka. Ovšem pozor! Funkce, která to dělá asi bere "nejbližší" definiční bod parcely, nebere ohledy na skutečné hranice. Proto si zkontroluj, zda se ti zobrazily skutečně informace k parcele, na kterou jsi kliknul. Mě se osvědčilo zapnout si zobrazení "def. body parcel" a "def. body budov", které Ti ukáží příslušné definiční body - hlavně u cesty či řeky mohou být dost mimo a funkce, která poskytuje informace o příslušné parcele prostě vezme bližší definiční bod a vypíše ti informace o tom bližším definičním bodu.
  • 0

#10 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2010 - 22:27

Podle mě, když si to promítnu na ortofotomapu, je to jednoznačně pozemek p.č. 672 - vodní plocha, vlastník Povodí Labe. Nenech se mýlit, pozemky vodních ploch zahrnují i břehy, což je na mapě ten úzký proužek se stromy, oddělený od vlastní řeky čárou. Esíčka na čáře značí, že ta čára není hranicí pozemku (jakoby tam vůbec nebyla). Hranice mezi pozemky je ta spodní čára!
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#11 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2010 - 22:39

Ještě jednou děkuji všem. Vypadá to docela nadějně ;)!
  • 0

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#12 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2010 - 23:15

Podle souřadnic v listingu leží cacheška na KN pozemku 2693 v katastrálním území Mnichovo Hradiště (KN pozemek 672 je druhá půlka řeky od protějšího břehu - katastrální území Klášter Hradiště nad Jizerou ).
Tento KN pozemek (2693) ale bohužel není zapsán na listu vlastnictví, takže platí stav pozemkovéko katastru, podle kterého podle všeho jde o PK pozemek 1131/2 (mapa na internetu je dost mizerně čitelná)... který už ale podle všeho neexistuje...

Vzhledem k okolním pozemkům bych řekl, že to tam patří městu nebo kraji (jako pokračování příjezdové silnice patřící kraji nebo jako přístup k soukromému domu čp. 83 a čp. 84).
Pokud bys chtěl mít opravdu jistotu, tak by sis musel nechat udělat oficiální identifikaci na katastrálním úřadě a možná i nechat vytyčit hranice. Po majetkoprávní stránce se ti povedlo najít opravdu zajímavíé místo ;))



hnědá - PK hranice
černá - KN hranice
zelená - KN hranice pozemku Kofoly (to co jim určitě patří)
modrý křížek - poloha cachešky podle souřadnic v listingu
  • 0

#13 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2010 - 0:33

Také výborná informace! Pro Járu Cimrmana jsem ochoten udělat cokoli, třeba zaměřit hranice, už mám plán :D! Potom sem hodím nějaké info! DÍÍÍÍK ZA SPOLUPRÁCI, VAŠE SNAHA NEVYJDE VNIVEČ ;)
  • 0

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#14 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2010 - 8:34

Tak teda nevim, ale kdyz se na to divam ja, tak je to podle me Parcelní číslo: 2625/4
http://nahlizenidokn...a&id=2101363207

A pridavam i screenshoty, proc si to myslim:
Vložený obrázek

Nicmene by se mel asi autor vyjadrit, kde to presne je umisteno ta cache.
  • 0

#15 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2010 - 11:26

S474N napsal/a:
Tak teda nevim, ale kdyz se na to divam ja, tak je to podle me Parcelní číslo: 2625/4
http://nahlizenidokn...a&id=2101363207

A pridavam i screenshoty, proc si to myslim:
Vložený obrázek

Nicmene by se mel asi autor vyjadrit, kde to presne je umisteno ta cache.


Cache je umístěna přesně na zadaných souřadnicíh :D!
Ba ne, to jen fór. Myslím, že tady nejde o to, kde je krabka přesně umístěna, ale spíše o to, zda v poloměru asi tak max. 8m od ní není nedejbože pozemek Kofoly a.s., která si ho zřejmě nárokuje. Dnes jsem se byl na místě podívat, pěkně si zde nalajnovali parkoviště (zabrali celou druhou stranu silnice), nalajnovali i místa, kde se parkovat nesmí! Možná, že si silnici pronajali. Je zde ale přístupová cesta k bytovce (jejíž p.č. zde uvádíš), navíc zde vede veřejně přístupná cesta podél Jizery.
Už jsem podnikl první kroky ke zjištění situace. 20. května mají být navíc plně digitalizovány katastrální mapy naší oblasti, jsem ale už domluven, že data získám dříve a budu ev. kontaktovat přímo majitele, zda pozemek pronajal Kofole. To zase bude prča :D:D:D!
  • 0

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#16 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2010 - 11:42

dachm: me jde o to, jestli ten muj screenshot opravdu odpovida realnemu umisteni. Odkazu na katastr tu mas vic, takze se muzes sam presvedcit. Byt tebou, tak si to vytisknu a az zacnou ti vratni otravovat, tak je proste vyfuckuj, pripadne si nechte zavolat PCR.
  • 0

#17 DangeMask

DangeMask

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 158 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2010 - 11:44

Jen se obávám, že i kdyby nakonec daly úřady za pravdu dachmhovi, tak to nezabrání vrátným, aby tu kešku "vymudlili" ze msty :(
  • 0

#18 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2010 - 11:51

DangeMask: no na druhou stranu i ten vratnej po sluzbe musi jit nekudy domu a muze nahodou dostat par facek, ze? :D
  • 0

#19 DangeMask

DangeMask

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 158 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2010 - 11:56

OT: Ať žije anarchie :D Ale osobně by mě asi po týdnu přestalo bavit každej den někoho zmlátit a pak jít opět vyměnit krabičku :P
  • 0

#20 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 667 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2010 - 12:04

DangeMask napsal/a:
Jen se obávám, že i kdyby nakonec daly úřady za pravdu dachmhovi, tak to nezabrání vrátným, aby tu kešku "vymudlili" ze msty :(


Neznáte Dacháčka a jeho záludné kešky. Rád se půjdu na toho vrátného podívat, až bude kešku "mudlit" ;)
To se ti zase Romane povedlo! Jen bych upravil název keše - Cimrmanův most + katastr. Ten je totiž tak přesnej, jako datum mistrova narození ;)
  • 0
Retired slowcacher




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama