Přejít na obsah


Fotka

Found It bez zalogovani?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
190 odpovědí na toto téma

#1 Hydros_cz

Hydros_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2011 - 9:15

Vsechny zdravim

Snazil jsem se nedavno odlovit GC1WFQ2 a zaujala mne (nebo jsem se nad tim spis vic zamyslel) jedna vec ....
http://www.geocachin...68-490d42adec42

Vetsinu krabek jsem odlovil v cizine, a nejsem si uplne jisty, ale mam dojem ze logy typu:

Nemel jsem tuzku/V cache nebyla tuzka - tak teda loguju/tak jsem cache nebo logbook aspon vyfotil (asi lepsi pripad ;) )/strcil jsem prst do ... hliny treba ;) a udelal tam znazku (preklad za...spinil jsem logbook)
Cache jsem videl ale nesla vytahnout/moc slozity system nesel vylomit zamek :) atd ........ takze diky za bod ....

.. vubec nebo temer vubec nevidel ...

Cim myslite ze to je? ... prosim .. pokud to pujde bez flame ;) a jestli log podobneho typu nekde uvidite ;) jako for ho sem prosim citujte ;) at se clovek pobavi co jde jeste vymyslet, link na log prosim nedavejte .. jak jsme to tady na foru nekolikrat videl ... pokud clovek zacina .. obcas chyby dela ;) a nikdo dokonaly neni .. je zbytecne je verejne zhazovat ...
Kvuli nam po odlovu nasi prvni virtualky, kdy jsme nevedeli ze se ma pred zalogovanim i kdyz se odpoved uz poslala .. pockat na povoleni .. dokonce nakrkly asi spatne vyspany owner cache archivoval ....
nikdo neni dokonaly .. problem je jen s lidma co se nedokazi poucit ;)


Edit:
Zapomnel jsme jeste dodat ... sam jsem uz zazil filmovku v dutine .. kterou clovek drzel ve dvou prstech .. ale proste bez pomucky nevytahl ... ale stylem .. mel mezi prsty ale nezapsal .. jsem nikdy nelogoval ;)
  • 1

#2 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2011 - 9:25

Doporucuji vlako zamknout. To jak, proc, kdy a cim nekdo logoval ci nelogoval se tu resi uz v desitkach vlaken stale dokola... :(:(:(
  • 1

#3 Hydros_cz

Hydros_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2011 - 9:25

prvni priklad ;) Found it: Dovolujeme si logovat Found it - kešku jsme videli, jen jsme se nemohli zapsat. Geoobjekt byl jasný - ale kde nic, tu nic. Tak jsme pátrali dál - kešku jsme uvideli zapadlou uvnitr trubky - je tam sice špatne videt, ale predpokládáme, že to byla PET s bílým víckem (asi Sprite?) zavešená na hácku. Prikládáme i fotku (prišerná kvalita - jediné zarízení, které dokázalo vyfotit neco jiného než cernou nebo bílou bylo PDA - dokonce i zrcadlovka zklamala). Pokud by se ownerovi povedlo kešku obnovit do pátku, tak si ji rádi regulérne odlovíme. Found It: Místo odpovídající souradnicím bylo zrejmé i podle hintu, ale krabicka tam není. Je to na mudlomagistrále, možná prozrazeno amaterským odlovem.....(kacer s 1400+ nalezy)
  • 0

#4 Hydros_cz

Hydros_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2011 - 9:29

V tom pripade jsem ta vlakna necetl ;) a nechci nic resit ... pouze sbirat uvedene citace ... pro dalsi inspiraci co vse jde vymyslet ;)

petegeo napsal/a:
Doporucuji vlako zamknout.
To jak, proc, kdy a cim nekdo logoval ci nelogoval se tu resi uz v desitkach vlaken stale dokola... :(:(:(


  • 0

#5 Fast Hippo

Fast Hippo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2011 - 10:47

petegeo napsal/a:
Doporucuji vlako zamknout.
To jak, proc, kdy a cim nekdo logoval ci nelogoval se tu resi uz v desitkach vlaken stale dokola... :(:(:(


Proc hned zamknout? Jiste se to nevyresi, respektive tazatel bohuzel patrne dostane oblibenou mistni univerzalni odpoved "je to jen hra a kazdy si ji muze hrat jak chce".
To nic ovsem nemeni na tom, ze dotaz je stejne legitimni, jako napriklad nekonecne diskuze na tema srovnani Oregon 450/Montana 650/GPS map 62/strom obrostly lisejnikem na severni strane, ktere rovnez nikdo nezamyka.
  • 0

#6 Gastowski

Gastowski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2011 - 10:53

Vzpomněl jsem si teď na log, kde nejmenovaný kačer vtipně využíva ovoce ,které u keše na stromě roste.Cituji "V kesi není tužka ani žádné propisovadlo. Já se musel logovat klacíkem namoceným v trešni. Tak doporucuji autorovi nejakou pridat"
  • 0

#7 Fast Hippo

Fast Hippo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2011 - 11:05

Gastowski napsal/a:
Vzpoměl jsem si teď na log, kde nejmenovaný kačer vtipně využíva ovoce ,které u keše na stromě roste.Cituji "V kesi není tužka ani žádné propisovadlo. Já se musel logovat klacíkem namoceným v trešni. Tak doporucuji autorovi nejakou pridat"


Docela to funguje, uz jsme taky logoval boruvkou.
  • 0

#8 Klicnik team

Klicnik team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2011 - 12:07

Tužka by v cache být měla, alespoň já to považuji za elementární výbavu cache (pokud se do ní vejde). Navíc IKEA dodává jeden vhodný typ zdarma ;) Pokud jde o logování otisku palce na víčku (viz http://coord.info/GCVTT6), nebo jako zde (http://coord.info/GC1PQN3) logování do ukradené cache, to je nešvar.
  • 0

#9 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2011 - 12:20

Jo, to mne vzdycky fascinuje! Kacer si nezapomene vzit GPSku, ale aby si s sebou vzal i vlastni tuzku, to ho nenapadne. :P
  • 0

#10 bobesfamily

bobesfamily

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 44 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2011 - 12:29

Já tedy nevím, ale od té doby co jsem začal hrát geocaching, nevycházím bez tužky, notýsku (občas najdu tak plnej logbook tak, že se už nevmáčknu) a navigace. Všechno mám v příruční tašce a zásadně to nevyndavám, propisek mám asi 6, co kdyby nějaká nepsala a v autě to mám obdobně. Co se týká cajků, tak nosím pinzetku, ale jednou jsem našel tak dobře zavřenou keš, že jsem si musel dojít do auta pro sikovky:):):)
  • 0
Někde to tady přece musí být...

#11 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2011 - 12:43

Ajeje, tady jsou zase sami svati co nikdy nezapomneli tuzku :o) Navic pokud to dobre chapu, tyhe posmesky sem nepatri, tema je jine. Jednou jsme s Dragonem nasli kes bez tuzky, byli jsme tam tri a ani jedna tuzka po kapsach. Ja mel razitko a oni logovali pryskyrnikem (nebo jak se ta bylina se zlutou stavou jmenje) Myslim, ze v logu to nerozpatlaval (stacilo patlani pri psani) takze logem nemuzu prispet :o)
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#12 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2011 - 13:18

Jasne ze jsme nekdy zapomneli tuzku. Ale to byl ciste nas problem a ne problem ownera, ze v kesi nebyla. Takze jsme pekne supajdili si ji opatrit, abychom se zalogovali. Dnes je spousta kesek z principu beztuzkovych, ve vetsich keskach se tuzky ztraceji, a kdyz tam je, tak stejne nepise. Na tohle se chcete spolehat? Ja takovy masochista nejsem. A ze to neni k tematu? Ale je! Kdyby si lide zvykli nosit vlastni tuzku, tezko by se pak vymlouvali, ze nejsou zalogovani kvuli chybejici tuzce. Viz. prvni prispevek v tomto vlaknu, ze?
  • 0

#13 mairaki

mairaki

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2011 - 13:20

Ok já se přiznám, jsem začátečník a tu tužku jsem zapomněl, tak jsem se zapsal voskovkou kterou jsem našel v autě. Do logu jsem to napsal i s omluvou. jedná se o GC30G39 B)
  • 0

#14 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2011 - 13:31

HaLuMa napsal/a:
A ze to neni k tematu? Ale je! Kdyby si lide zvykli nosit vlastni tuzku, tezko by se pak vymlouvali, ze nejsou zalogovani kvuli chybejici tuzce. Viz. prvni prispevek v tomto vlaknu, ze?

A taky to nema byt flame, ze?
  • 0

#15 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2011 - 13:42

Taky to vidím tak,jako Haluma, není zápis (v nouzi borůvkou), není found it! Buď hledám tak dlouho, až najdu krabičku, nebo neloguju. Buď se zapíšu, nebo seženu tužku a vrátím se, abych se zapsal. Jednou jsem se zalogoval na placatý kámen úkrytu (keška několikrát zmizela) - autor z toho "mého nápadu" udělal legitimní způsob logování. Zrovna se to ke keši hodilo. A kámen nikdo neukradne. Teda snad:-) Ale výmluvu že nemám tužku, při stavu keší (kde často není, nebo nepíše) považuji za trapnou a neplatnou. Osobně se mi to snad ani stát nemůže. Mám neustále při sobě několik tužek a propisek. A když stane, tak co není v hlavě, je v nohách:-))) Právě proto, že je to hra, tak proč "švindlovat"? Když při Člověče nezlob se nehodíš šestku, nemůžeš nasadit figurku. A říct: stejně bych ji hodil:-))))) Našel jsem třeba keš v dutině, viděl jsem ji, ale ani klackem jsem ji nedokázal vyšťourat. Tak jsem se vrátil po pár týdnech, zapsal se a poté zalogoval. To by naši čutálisti mohli říct: Skoro jsme dali gól, tak nám uznejte alespoň jeden:-))) Vono se do tý brány nešlo trefit:-)))
  • 0

#16 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2011 - 14:02

No dobrá, protože mě tenhle úřednický přístup pěkně s... a ten flame tu už stejně je, tak holt zareaguju. Je něco jiného, když nenajdeš cache a domáháš se neprávem jakéhosi pochybného pseudobodu a nebo, když cache najdeš, logbook držíš v ruce a nemáš se čím zapsat a že to skutečně možné je, ač si mnozí myslí opak. Tato hra je pro mě (a řekl bych i pro většinu ostatních) hlavně o hledání krabiček, ne o psaní do logbooků, to už je spíš záležitost přidružená, i když bohužel, jak je vidět, nutná. Když se někdo s logbookem vyfotí, nebo ho jinak nedestruktivně a definovatelně upraví, tak je to podle mého názrou stejný důkaz o nálezu, jako zápis v logbooku.
  • 0

#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2011 - 14:12

Prosim te, je tu normalni vymena nazoru, ke flamewar to ma jeste daleko. viz. http://cs.wikipedia.org/wiki/Flame_war
  • 0

#18 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 11 srpen 2011 - 14:13

alkes napsal/a:
Je něco jiného, když nenajdeš cache a domáháš se neprávem jakéhosi pochybného pseudobodu a nebo, když cache najdeš, logbook držíš v ruce a nemáš se čím zapsat a že to skutečně možné je, ač si mnozí myslí opak.
Tato hra je pro mě (a řekl bych i pro většinu ostatních) hlavně o hledání krabiček, ne o psaní do logbooků, to už je spíš záležitost přidružená, i když bohužel, jak je vidět, nutná.
Když se někdo s logbookem vyfotí, nebo ho jinak nedestruktivně a definovatelně upraví, tak je to podle mého názrou stejný důkaz o nálezu, jako zápis v logbooku.


Plně souhlasím. I když si z těch co logují pampeliškou nebo cihlou dělám srandu, tak to beru... raději mám fotku, ale i když napíšou tak to je v pohodě.

V anketě se ukazuje že coby owneři logbooky stejně nekontrolujeme...
  • 0

#19 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2011 - 14:18

alkes napsal/a:
Když se někdo s logbookem vyfotí, nebo ho jinak nedestruktivně a definovatelně upraví, tak je to podle mého názrou stejný důkaz o nálezu, jako zápis v logbooku.


Proti tomu zadna. Ja si jen postesknul nad tim, ze lide treba s petisty nalezy jeste neprisli na to, ze k zapisu do logbooku se hodi vlastni tuzka. :D Nic vic do debaty fakt nemam.
  • 0

#20 Seb.Loeb

Seb.Loeb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2011 - 14:32

A co na to Jan Tleskač?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama