Přejít na obsah


Fotka

Mazání logů


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
34 odpovědí na toto téma

#1 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2013 - 6:34

tomy.22 napsal/a:
Jak všichni víme FI v papírové log booku nelze smazat. Ale co povolit ownerům keší smazat tento zápis a tím i FI v případě keší "bonusovek" kdy je zapotřebí k odlovení bonusovky odlovit nejdříve jiné keše ve kterých jsou nápovědy k souřadnicím bonusové keše a v nich právě dotyčný kačer zápis v papírovém log booku nemá. Prostě si kačer zjistí přes nějaký server jen souřadnice bonusovky a jde si pro FI aniž by odlovil ostatní keše.

Já bych řekl, že takováhle situace bude maximálně jen v EU. Právě včera mě totiž napadlo to samé. Bonusová keš je prostě odměnou pro ty, kteří odlovili celou sérii keší (mimochodem, kde podle pravidel postupně nacházeli klíče k souřadnicím bonusovky, jelikož jinak se to dle pravidel odlovit nedá). Stejně jako challenge keše, i bonus keše mají v oficiálních pravidlech vlastní kolonku. Takže jsem se prostě kouknul na listing jedné z bonusovek v Americe. První otevřený listing, v něm se píše: "Vyhrazuji si právo smazat všechny logy kačerů, kteří nemají nalezené keše 1-8."
Nikdo tam v tom nevidí problém. Jenom tady u nás jsou kačeři schopní se dohadovat o zápisu v logbooku a že owner (ten, který keš založil, udělal něco pro druhé) nemá podle pravidel právo jim ten log mazat, i když oni ji podle pravidel vlastně takhle ani nemohli odlovit...
  • 0

#2 mirecek7

mirecek7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 133 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2013 - 6:47

Souhlasím. Ale jak se zachovat (komu se to nestalo) pokud omylem najdu keš. Prostě - jde a říkám: tady by mohla být, nebo co tu je zastrčeného? A ejhle, krabička z umělé hmoty. Nález je nález, tak proč se nezalogovat. To jen pro úplnost.
  • 0

#3 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2013 - 7:25

Já bych vůbec nějaké mazání logů ownerovi zakázal, kdyby chtěl owner něco smazat, měl by o to požádat revívra a ten by si vyžádal informace i od kačera a objektivně to posoudil. Mě už takhle bylo smazáno hodně logů kvůli namachrovaným ownerům. :|
  • 0

#4 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2013 - 7:35

PROSÍM, ABY ZDE DISKUTOVALI POUZE TI, KTEŘÍ UŽ NĚCO ZALOŽILI.
  • 0

#5 burg

burg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 277 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2013 - 7:47

Jelikož mám jednu mrňavou sérii s bonusem, dovolím si prezentovat i svůj názor. Když někdo odloví mojí finálovku bez toho, aniž by absolvoval předchozí keše, žíly mi to netrhá. Když tu keš najde jen jeden člen rodinného (nebo i jiného) teamu a zaloguje dalších osm kačerů z onoho teamu (včetně hluché babičky, leguána a psa), opět - žíly mi to netrhá. Když jen chtějí honit body, jejich boj. Bude levnější chleba? Hezčí holky? Bude to mít vliv na rezivění zemské osy? Pochybuji. Kdyby se choval každý tak, jak mám psáno v podpisu, jó to by bylo na světě krásně!
  • 0
Lovte tak, aby vás to bavilo a zakládejte tak, aby to bavilo ty ostatní.

#6 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2013 - 8:04

Mně se povedlo v zimě najít bonusovku u Chocně, bylo docela dost nového sněhu a vedla tam vyšlapaná stezka do mírného kopečku na zajímavé místo už od pohledu. Při prozkoumání GPS jsem si ale žádné keše v okolí nevšiml. Kešku jsem nahoře samozřejmě našel, a když jsem zjistil, že se jedná o bonusovku jedné místní série, málem jsem se skutálel dolů. :D Jasně, spousta lidí tyhle bonusy řeší přes finálky, ale náhodné a neplánované nálezy přeci nejde perzekuovat, navíc bývají finálky obvykle větší a lepší, než zbylé kešky, takže jsou občas i snadněji k nalezení.
  • 0

#7 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2013 - 8:11

Podle pravidel nemůže být bonusovka koncipovaná jako challenge keš, a to je jediná fyzická keš, kde je možno kromě logu v logbooku požadovat ještě splnění nějaké podmínky. Bonusovka je normální mysterka, dá se tedy brutnout nebo napůl brutnout jako každá jiná mysterka. Na všechny mysterky přece chodí i lidi, kteří je nevyluštili, vyluštili částečně nebo s nápovědou, vyluštili společně s někým jiným, odhadli umístění na základě matematických vlastností vzorce atd. Pokud třeba manželé, lovící každý na svůj nick, sesbírají indicie společně, ale nebyli oba všude, proč by nemohli společně odlovit bonus? Stejně jako kolikrát s kolegou postupně sbíráme indicie na složitý multiny a neobcházíme oba celou Prahu. Já bych nekombinovala a nepřidávala zbytečnědalší předpisy. Mám mysterku 4,5/4 a každou chvíli se u ní objeví log, že umístění odhadnuto z fotky v logu předchozích nálezců, nebo že to dotyčnému někdo řekl atd... Stejně jako že jeden lezl a další tři stáli pod stromem. Mám jim to mazat, protože nerespektovali můj geniální nápad na hádanku nebo si nechtěl ušpinit kalhoty? Já jsem ráda, že se keš líbí.
  • 0

#8 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2013 - 8:15

Mně tohle napadlo, hlavně kvůli tomu, že se množí hráči, kteří si z různých webů stáhnou souřadnice těchto keší ale i multin a poté si je jdou jen vyzvednout. Tohle by bylo pro tyto weby pokud na nich nejsou souřadnice všech keší v dané sérii určité omezení. Prostě nemáš odloveny všechny keše ze série, nemáš nárok na bonus.

Tímto i děkuji DarkLordovi za odpověď a především za tuhle část.

DarkLord Reviewer napsal:
A nyní dodatek: Co si pamatuji, tak oficiální pravidla vždy umožňovala ownerům mazat mimo jiné ty logy, které jsou jednoznačně podvodné. Tedy pokud bys prokázal, že daný cacher danou keš nalezl podvodem, pak bys mu log smazat mohl.


A ano v některých případech je těžké dokázat, že jde o podvod, ale v některých to zas tak těžké není.
  • 0

#9 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2013 - 8:17

Občas se dá k bonusům dopočítat i bez všech bonusových čísel. Co je na tom špatného, když si to někdo umí dopočítat? Někdy to dá více práce, než nalezení všech krabiček. At si to každý hraje podle sebe a svého svedomí. Pokud loví podvoden, nákupem finálek atd, jen on se ochuzuje o zážitky. To přeci nemusí ownera vůbec trápit. A stejnak to nijak neošéfuje, aby jeho bonus byl loven dle jeho představ. Souhlasím s burgem.
  • 0

#10 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 19 červen 2013 - 8:21

shaman3 napsal/a:
Já bych vůbec nějaké mazání logů ownerovi zakázal, kdyby chtěl owner něco smazat, měl by o to požádat revívra a ten by si vyžádal informace i od kačera a objektivně to posoudil.


Tohle mi nepřijde jako špatný nápad. Na druhou stranu, revs mají agendy dostatek... ještě dělat arbitra kačerům... :)

Celkově mám nápad v hlavičce vlákna za nebezpečnou a zbytečnou hloupost. Viz reviwerská sekce s původním dotazem a srozumitelnou odpovědí.
  • 0

#11 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2013 - 8:29

Řekl bych, že owner by měl mít právo smazat log tomu, kdo kupříkladu uřeže zámek jen proto, aby se mohl zalogovat. Jinak je to asi neřešitelné, dost lidí loví v kolektivu a pak se opravdu dá přijít na nějaké finálky bez jediné ulovené keše. Řešení je jediné, serie musí být tak pěkná, aby odlov keší stál za to, aby se tam lidi vydali. Pokud jde o to projít celou trasu, tak se keš může udělat jako multi nebo letterbox.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#12 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2013 - 8:31

kolombo napsal/a:
Řešení je jediné, serie musí být tak pěkná, aby odlov keší stál za to, aby se tam lidi vydali. Pokud jde o to projít celou trasu, tak se keš může udělat jako multi nebo letterbox.

To je přesně ono!
  • 0

#13 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2013 - 8:37

Souhlasím také s kolombem. Však já to také myslel tak, že bych mazal logy u jasně prokazatelných podvodů, kdy se s tím třeba ještě člověk chlubí.
  • 0

#14 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2013 - 8:40

tomy.22 napsal/a:
Mně tohle napadlo, hlavně kvůli tomu, že se množí hráči, kteří si z různých webů stáhnou souřadnice těchto keší ale i multin a poté si je jdou jen vyzvednout.

No a co jako? Používat finálkové weby není nijak zakázané. Rozhodně je to lepší, než se doprošovat o nápovědu ownera. :|
  • 0

#15 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2013 - 8:45

shaman3 napsal/a:

tomy.22 napsal/a:
Mně tohle napadlo, hlavně kvůli tomu, že se množí hráči, kteří si z různých webů stáhnou souřadnice těchto keší ale i multin a poté si je jdou jen vyzvednout.

No a co jako? Používat finálkové weby není nijak zakázané. Rozhodně je to lepší, než se doprošovat o nápovědu ownera. :|

Šamane, já se do tebe asi zamiluju :D :D :D !
Hele, že ty sis napsal bota, kterej to tu za tebe píše?
  • 0

#16 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2013 - 9:07

Podle mne je jen jedno pravidlo: Zapis v logbooku = zapis na webu. Jak k tem bonusovym souradnicim kacer dosel to je jeho vec. Pokud ty souradnice ziska aniz by prosel nejakou oblast, ci odlovil jine cache ze serie, tak je to zas jen jeho ztrata, ze nevidel mista na ktere chtel autor uporoznit prave ulozenim krabicky. Proto to neresim, neb nekdo sbira body a jiny se chce podivat po prirode. Obcas se objevi nekdo kdo ulovil cache nahodou, toho si cenim, neb ten kacer ma dobre pozorovaci schopnosti. Mne samotnemu se to uz prihodilo asi 3x, ale vzdy jsem vedel, ze jsem prisel bud o lusteni, ci o prochazku. Mne spis trapi jina vec, ale tez ji neresim: Kdyz se mi ztrati cache, tak do 14-ti dnu se mi objevi log: "Omlouvam se za pozdni logovani, odlovil jsem pred mesicem". Jednou jsem disejbloval jednu cache na zkousku s tim, ze jsem napsal, ze se ztratila a pockal 3 tydny. No samozrejme, ze se tam objevily dva logy s pozdnim logovanim. Tak jsem zkontroloval logbook, ale dotycne jsem tam nenasel. Neresil jsem to, neb to je jejich zpusob hry a nesmazl jsem jim log. Jen jsem pokrcil rameny a zivot bezi dal. Je to ale smutny zpusob hrani geocachingu.
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#17 majkeld

majkeld

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 388 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2013 - 9:11

shaman3 napsal/a:
Já bych vůbec nějaké mazání logů ownerovi zakázal, kdyby chtěl owner něco smazat, měl by o to požádat revívra a ten by si vyžádal informace i od kačera a objektivně to posoudil. Mě už takhle bylo smazáno hodně logů kvůli namachrovaným ownerům. :|


Chudacku malinkej. Myslis treba podebradskou stromovku Pocta,na ktery si nebyl ani v logbooku a jeste si mi vyhrozoval? Vytrel bych s Tebou zas a znova.
  • 0

#18 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2013 - 9:16

Já osobně se například začínám zaměřovat na škatule, které člověka opravdu donutí trasu projít. Samozřejmě počítám s tím, že si lidé mohou získat finální souřadnice a dojít si jen pro škatuli, ale to už tak nějak člověk pozná i z logu. Třeba když se mi na domovních znameních objeví jen "TFTC", tak už je to krajně podezřelé...takový člověk má buď finální souřadnice nebo je neskutečnej morous, který se nedokáže pro nic nadchnout a je mi ho spíš líto:D ale že bych se kvůli tomu pídil jestli podváděl apod.? to to usílí radši vložím do vylepšování svých škatulí, je to jeho mínus. I já osobně jsem se nedávno s jedním kačerem svezl k odlovu finálky jedné trasovky...co mu mám říct? "neeee, já to nechci vidět, počkám pod kopcem"...samozřejmě jsem se šel podívat a když jsem viděl provedení, tak mě to tak nadchlo, že si jí moc rád projdu celou a nasbírám veškerou inspiraci, i když vím, kde jsou poslední stage.
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#19 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2013 - 9:17

shaman3 napsal/a:

tomy.22 napsal/a:
Mně tohle napadlo, hlavně kvůli tomu, že se množí hráči, kteří si z různých webů stáhnou souřadnice těchto keší ale i multin a poté si je jdou jen vyzvednout.

No a co jako? Používat finálkové weby není nijak zakázané. Rozhodně je to lepší, než se doprošovat o nápovědu ownera. :|


Plácáš hlouposti popleto :-)

Psal jsem o dlouhé multi a tu je třeba projít, ne si napsat ownerovi o souřadnice finálky ...
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#20 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2013 - 9:27

majkeld napsal/a:

shaman3 napsal/a:
Já bych vůbec nějaké mazání logů ownerovi zakázal, kdyby chtěl owner něco smazat, měl by o to požádat revívra a ten by si vyžádal informace i od kačera a objektivně to posoudil. Mě už takhle bylo smazáno hodně logů kvůli namachrovaným ownerům. :|


Chudacku malinkej. Myslis treba podebradskou stromovku Pocta,na ktery si nebyl ani v logbooku a jeste si mi vyhrozoval? Vytrel bych s Tebou zas a znova.

Jo poznal ses. ;) Ale zase jsem ji nalezl a vyfotil. Jiným ownerům to pro uznání logu stačilo. Zápis v logbooku se stejně jednou stane přežitkem. ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama