Přejít na obsah


Fotka

Cena výroby keše


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
44 odpovědí na toto téma

#1 PedroKV

PedroKV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 278 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2007 - 19:08

Zrovna vyrábím jednu keš a zase došel stavební materiál.. :-) V souvislosti s tím mě napadá otázka: na kolik vás tak vychází výroba jedné keše? (Nepočítaje naftovné/benzínovné/drážné/busné tam a zpět (i několikrát)). Ne že bych to nějak řešil, spíš tak pro zajímavost..
  • 0

#2 chrbat

chrbat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2007 - 19:25

Obecně se vlezu do 150 Kč (100 - 120 Kč Lock and Lock, 10 kč logbook, 20 Kč psací potřeby, dárků mám doma spousty, takže ty nekupuji), ale u jedné jsem vyšel s padesátikorunou.
  • 0

#3 Geo-5y

Geo-5y

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2007 - 19:41

PedroKV napsal/a:
Zrovna vyrábím jednu keš a zase došel stavební materiál.. :-)


Taky jsem uz vyrabel neco z betonu, ale nebylo to ono, tak jsem to radsi zavrhl a presel na konvencni zbrane;)

Nejhorsi jsou pocatecni naklady - treba balik ziplock sacku me vysel asi na stovku, nekolik ruznych pasek kusove rovnez tak, ale zase tech 100ks/50m vydrzi az do duchodu:) Spis bych rekl, ze to neni otazka penez, spis otazka toho jak je clovek zrucny a jak se mu chce vyhrat si s vlastni kesi. Kdyz uz ses zeptal teda na ty prachy, tak tech 200-300 korun (pixla, samolepky, logbook) + neco dovnitr na trade zhruba stejne hodnoty, pokud to je regularka.
  • 0

#4 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2007 - 20:44

U mikro mně to vychází na cca 20-30 Kč, u větších to pod 100 Kč nejde nikdy. U těch městských mikro je zase ta věc, že je větší pravděpodobnost, že je někdo ukradne nebo zničí a náklady se pak začínají násobit.
  • 0

#5 Vodnik60 team

Vodnik60 team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2007 - 20:55

Oproti ceně času stráveného sbíráním informací, psaním listingu jsou náklady na krabičku s obsahem zanedbatelné. Asi největší náklady představují pohonné hmoty. Dle mých zkušeností se dá pořídit krabička i s dárečky pod 100 Kč, aniž by se nějak ošidila. Např. já jsem imitaci L&L koupil za tuším 30 Kč. Ale hlavně je to radost a zábava, a o to jde.
  • 0

#6 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2007 - 21:32

Kdysi jsem se zbláznil a udělal krabici, která mě přišla na víc než tisícovku, dnes už bych takovou blbost neopakoval. Kravinky pro děti na trade se dají pořídit velmi levně.
  • 0

#7 suhajici

suhajici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2007 - 23:31

teď jsme zrovna zakládali sérii i s bonusovkou celkem 5 keší. každá po cca 120kč a dvě příjemně strávená odpoledne v přírodě. když jsme je doma vyráběli, tak jsme byli jak manufaktura a dělali jsme si legraci, že by jsme to mohli dělat na kšeft :-)
  • 0

#8 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2007 - 23:52

No uz je to dlouho, ale ammobox: 170,- + nejake lepsi trade items pro prvni nalezce celkem do 200, + drobnosti za 100,- + drazne dostatecne daleko od Prahy (aby se vyplatilo pouzit KMB, a aby ammobox hned nezmizel) 2x70,- = pres petistovku to vyjde. To drazne se asi neda pocitat uplne, vzdycky jsem spojil umistovani cache s nejakym odlovem nebo umistenim/udrzbou jine sve cache.
  • 0

#9 Slavek_CZ

Slavek_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2007 - 5:45

Ano tak nějak, AMOBOX 100,- Kč, věci do cache 100,- Kč - třeba píšťalku raději v obalu, at se rodiče nemusejí bát, v čí puse už byla :) Ořezávátko, tužka logbook - do 50,- Kč. Suma sumárum do 250,- se dá pořídit a je dle mého moc hezká a vybavená. Jo a samozřejmě aspoň 2x do roka návštěva a doplnění obsahu /50Kč :-)))/
  • 0

#10 Honzik&Pavlinka

Honzik&Pavlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2007 - 11:52

Podle zkušeností z mých předcházejících keší je průměrná cena solidně vybavené tradiční kešky velikosti regular cca 200 Kč. Nejlevnější jsou samozřejmě filmové mikrovky. Opravdu bych nebyl rád abychom se dostali do stádia přesycení mikrokešemi. Pavlinka to komentuje jednoduše. Hmm zase jenom mikro.
  • 0
GPS: Garmin Oregon 550, Garmin-Asus M10, SW: GSAK 7.x.x, OziExplorer 3.95n, SmartMaps 3.x, OziExplorer CE 2.3x, BeelineGPS 1.9x

#11 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2007 - 12:15

Investoval jsem ~700 za velmi silne magnety, abych umistil regular cache netradicne na vyrobenou policku na zajimavem miste a pak jsem zjistil, ze dane misto je nejspis z titanzinku, protoze to nedrzi... Myslel jsem, ze je to obycejna pozinkovana ocel.
  • 0

#12 Geo-5y

Geo-5y

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2007 - 13:00

fotrik napsal/a:
Investoval jsem ~700 za velmi silne magnety, abych umistil regular cache netradicne na vyrobenou policku na zajimavem miste a pak jsem zjistil, ze dane misto je nejspis z titanzinku, protoze to nedrzi... Myslel jsem, ze je to obycejna pozinkovana ocel.


Pro tyto zakladaci ucely nosim sebou maly skolni kulaty magnet na tabuli a zkusim ktery material se "chytne"
  • 0

#13 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2007 - 15:19

Sice jsem ještě nic nezaložil, ale když je řeč o magnetech, tak docela solidně silné se dají najít v každém (ideálně vadném :D) pevném disku od počítače. Zrovna jich tu mám vedel sebe tak dvacet, takže pokud někdo chce, můžu mu je darovat ;)
  • 0

#14 Jitka_F

Jitka_F

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2007 - 15:46

Těm hodně silným magnetům se říká Samarium kobalt. Jsou opravdu výborné, když na nich drží mikro, tak jdou odlepit docela těžko.
  • 0

#15 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 637 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2007 - 16:07

Slavek_CZ napsal/a:
Ano tak nějak, AMOBOX 100,- Kč, .....


Prosimte kde kupujes Ammo box za kilo? To byl jen priklad, nebo realna cena?
  • 0

#16 m@těj

m@těj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2007 - 16:40

No krabiček máme doma fůru, a drží dobře. Veětšinou je dávám i tak chráněné místo, takže Lock & Lock nepotřebuju.Logbook kupuji za třicet z tvrdých desek, ale do small je ještě půlím, a nevipadá to ani zas tak špatně a píše se do nich dobře. Věci na trade, to je většinou něco z domova, něco koupeno a něco vyrobeno(dělám takové přívěšky) Suma sumárum do kila se zatím vcházím.......ale další věc jsou věci na ukrití keše a to je jak kdy. PS: s tím ammo boxem by mě to taky zajímalo:D
  • 0

#17 maros251

maros251

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2007 - 19:46

mitak napsal/a:
Kdysi jsem se zbláznil a udělal krabici, která mě přišla na víc než tisícovku, dnes už bych takovou blbost neopakoval. Kravinky pro děti na trade se dají pořídit velmi levně.


JJ ja tu blbost udělal pravě ted pro dvě nove skrejše jsem objednal spec serii CWG. :D :D
  • 0

#18 PedroKV

PedroKV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 278 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2007 - 21:56

Připravuju large cache a to s sebou nese i large náklady - čeká mě třetí návštěva Baumaxu... No ale nebudu napovídat, poznáte sami.. Jinak nightcache mě taky vyšla na necelý litr-piksla, pytel, samolepící reflexky z cykloshopů, ještěrky jako initial cache content, napínáčky atp., dost jsem si vyhrál..
  • 0

#19 ezopos

ezopos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 124 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2007 - 22:37

PedroKV napsal/a:
Připravuju large cache a to s sebou nese i large náklady


JJJ taky teď chystám a už sem na 700, njn ale co se dá dělat když si něco člověk umane:D
  • 0

#20 tbkark

tbkark

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2007 - 6:45

Pedro: moc se těším...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama