Přejít na obsah


Fotka

Notifikace na mobil?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
45 odpovědí na toto téma

#1 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 16 October 2007 - 8:27

Ahoj, poradíte jak realizovat notifikace na mobil? Mám to přesměrovaný z emailu na O2, ale zobrazí se jen short sms, kde de facto nic není :-( Chtěl jsem něco, kde bude aspon subject nebo tak nějak.. Jak to kdo řešíte?
  • 0

#2 McHa

McHa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 16 October 2007 - 8:57

Ja to resim tak, ze mam nastaveny filter mail2sms na mailserveru tak, ze ze zpravy odfiltruje zbytecnosti co mne nezajimaji a v SMS co dojde se objevi alespon anzev cache a vzdalenost v milich od home souradnic. Vetsinou pak ale po peepnuti SMSky otevru v PDAcku mail a podivam se na listing nove cache primo pres www ci wap rozgrani GC.com.
  • 0
McHa

#3 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3704 příspěvků(y)

Publikováno 16 October 2007 - 9:19

ono je to samozrejme odvisle od tvaru notifikace. de fakto vic nez gccko, vzdalenost od hq a jmeno z toho nedostanes.
  • 0

#4 munu

munu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 16 October 2007 - 9:21

McHa napsal/a:
Ja to resim tak, ze mam nastaveny filter mail2sms na mailserveru tak, ze ze zpravy odfiltruje zbytecnosti co mne nezajimaji a v SMS co dojde se objevi alespon anzev cache a vzdalenost v milich od home souradnic. Vetsinou pak ale po peepnuti SMSky otevru v PDAcku mail a podivam se na listing nove cache primo pres www ci wap rozgrani GC.com.

A jakého máš providera? Já si notifikace přeposílám na volny.cz a tam v rozšířených filtrech není taková možnost - odfiltrovat části přeposílaného mailu.
Dík
  • 0

#5 McHa

McHa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 16 October 2007 - 9:27

munu napsal/a:
A jakého máš providera? Já si notifikace přeposílám na volny.cz a tam v rozšířených filtrech není taková možnost - odfiltrovat části přeposílaného mailu.
Dík


uzivam sluzeb serveru meho spolecnika, ktery spravuji a za to mohu na nem miti vlastni domenu a samozdrejme pristup k 'rucnimu' nastaveni doruceni posty... jelikoz jsi ITacka tak mozna budes znat procmail - ten uzivam pro local delivery a v tom mam odskok prave na filter mail2sms. Mas-li pristup na nejaky na unixu postaveny mailserver, nemel by problem si to nastavit a nakonfigurovat.
  • 0
McHa

#6 munu

munu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 16 October 2007 - 9:41

Uch, tak to nemám. Na vině je stejně O2. Kdyby to neosekávali ... ...tak by se asi zahltila síť :D
  • 0

#7 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 16 October 2007 - 9:54

Největší výhodu mají v tomto zákazníci Vodafonu jako já :). Vodafone totiž maily došlé na neco@vodafonemail.cz (neco si nastaví každý ve web-samoobsluze či SMSkou) posílá oproti T-mobilu či O2 jako 2 sms, čili až 2x160 znaků - a do toho už se z notifikace vejde skoro úplně vše, stačí běžné přeposlání z mailu nebo si tu notifikaci nastavit rovnou na vodafonemail.
  • 0

Nevíte si s něčím v GC rady? Zkuste jít nejprve na Českou encyklopedii GC


#8 mitah

mitah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 16 October 2007 - 11:37

munu napsal/a:
Na vině je stejně O2. Kdyby to neosekávali ...
...tak by se asi zahltila síť :D

Tomu nevěřim ...
Mám stejný problém jako ty a taky neznám žádné rozumné řešení ("svůj" mailserver nemaje). Obvykle mi přijde jen info, který reviewer publikoval novou keš a na název nezbyde místo (max. 3 písmena). A to je ta informace v subjektu mailu. A taky mě to štve. Bohužel přestoupit k jinému operátorovi nemůžu kvůli zaměstnavateli. Zatr .... O2.
  • 0
-- Mitah Team --

#9 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 16 October 2007 - 12:19

mam domenu na free hostingu a da se tam spustit cron na vsechny prichozi zpravy do urciteho mailboxu. Takze mohu odfiltrovavat konkretni typy doslych mailu, tahat z nich urcite informace, dotahnout treba z webu dodatecne info a nasledne preposilat na mobil pomoci SMSky (nastesti mam Vodafone, takze to jde snadno primo z mailu na SMS). Ale nedelam to, jelikoz nemam na FTFkovani stejne cas :D
  • 0

#10 munu

munu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 16 October 2007 - 12:29

Mion napsal/a:
...Ale nedelam to, jelikoz nemam na FTFkovani stejne cas :D


Srandisto :D:D
  • 0

#11 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 16 October 2007 - 12:38

Taky mě to vcelku štve (mám O2 a z notifikace vidím prdlačku). Mám webovky na placenym hostingu, takže mi nezbude, než se začít zabývat něčím, co mi bude mailbox kontrolovat, přechroustávat zprávy a posílat je upravený tak, aby se nezbytné informace vešly. Bohužel cron je tam jen ve spolupráci s adminy a obávám se, že nebudou nadšeni tím, že budu chtít každých 5 minut kontrolovat mailbox ;o). Takže vzhledem k tomu, že mám k dispozici v práci stroj běžící nonstop (s přístupem na web ale bez přístupu na POP3 či SMTP - to je zablokovaný), asi půjdu cestou nejmenšího odporu a udělám si utilitku do traye, která bude každých 5 minut načítat PHP stránku obsahující kontrolu mailboxu a přeposlání přechroustaných zpráv na mobil od O2. To je sice trochu těžkopádný řešení, ale bude to fungovat a nebude k tomu třeba konfigurovat cron.
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#12 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 16 October 2007 - 12:50

javla napsal/a:
Bohužel cron je tam jen ve spolupráci s adminy a obávám se, že nebudou nadšeni tím, že budu chtít každých 5 minut kontrolovat mailbox ;o)

Bohužel nevím přesně jak pracuje, ale měl jsem pocit, že se cron spustí vždy okamžitě s příchodem nové zprávy do mailboxu ještě před tím, než je do mail uložen. Takže lze pomocí něho zprávy dle potřeby "předchroustávat" :)
Soudím podle toho, že sotva si pošlu testovací mail, okamžitě mi z cronu dorazí SMSka s informací o došlém mailu. Jinak jsem to neměl čas moc studovat.
  • 0

#13 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 16 October 2007 - 13:49

Mion napsal/a:
Bohužel nevím přesně jak pracuje, ale měl jsem pocit, že se cron spustí vždy okamžitě s příchodem nové zprávy do mailboxu ještě před tím, než je do mail uložen. Takže lze pomocí něho zprávy dle potřeby "předchroustávat" :)
Soudím podle toho, že sotva si pošlu testovací mail, okamžitě mi z cronu dorazí SMSka s informací o došlém mailu. Jinak jsem to neměl čas moc studovat.


Taky nevím - zatím jsem to nepotřeboval. Předpokládal jsem, že jde o pravidelné spouštění něčeho (třeba v nastavitelném intervalu) - tedy i PHP scriptu apod. Jak jsem psal, obejdu to vlastní kontrolou malým prográmkem sedícím v trayi jakéhokoliv jiného kompu, který bude v pravidelném intervalu načítat stránku s PHP scriptem z netu.
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#14 Dragon Riders

Dragon Riders

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 236 příspěvků(y)

Publikováno 17 October 2007 - 5:56

Me SVV (System Vcasneho Varovani) posila SMSky kde mam ktery autor,jmeno cache,vzdalenost v km, jestli je to Mutla,tradicni nebo mysterka a nazev. Nikde nemam zadny filtr. Mam jen toho spravneho operatora - Vodafone :-)
  • 0

#15 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2141 příspěvků(y)

Publikováno 17 October 2007 - 18:21

nápodobně, redirect z gmailu na vodafoní mail => sms
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#16 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 17 October 2007 - 19:01

ja take tak - gmail preposilani kopii na vodafone mail...a pohodicka.
  • 0

#17 mitah

mitah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 13 November 2007 - 14:31

Tak. Teď už mi místo SMS chodí jen změť znaků v kódování UTF 8. :( Jsem u O2. Máte to tak i u ostatních oprátorů ? BTW: zas tak moc mě to nedráždí, neboť u O2 mi z celý SMS stejně přišlo jen kdo publikuje novou kešku + 2-3 počáteční znaky.
  • 0
-- Mitah Team --

#18 PlachtaS Team

PlachtaS Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 13 November 2007 - 16:46

Tak já teda už dlouho s tímto žádný problém nemám. Užívám služeb bývalého operátora Eurotel, dneska O2. Komunikační eml na @centrum.cz umožňuje přeposlat info na mobil (zadání ve tvaru +420123456789@sms.eurotel.cz). Je to sice "osekaný" ale jednoznačně vím od koho přisel mejl. Pak stačí nahodit eml komunikátor v mobilu, nebo teď u O2 zdarma viz tento odkaz: http://www.mobil.centrum.cz/aktualne/ a přečtu si co potřebuju. Jen aby třeba PQ chodilo tak jak má ;)
  • 0
Bješ, bješ, bješ - najdeš další keš!"

#19 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 13 November 2007 - 17:08

PlachtaS Team napsal/a:
Tak já teda už dlouho s tímto žádný problém nemám. Užívám služeb bývalého operátora Eurotel, dneska O2. Komunikační eml na @centrum.cz umožňuje přeposlat info na mobil (zadání ve tvaru +420123456789@sms.eurotel.cz). Je to sice "osekaný" ale jednoznačně vím od koho přisel mejl. Pak stačí nahodit eml komunikátor v mobilu, nebo teď u O2 zdarma viz tento odkaz: http://www.mobil.centrum.cz/aktualne/ a přečtu si co potřebuju. Jen aby třeba PQ chodilo tak jak má ;)


Mě už to teď chodí zprocesovaný tak, aby se to vešlo do těch pár znaků co u O2 je. Přijde mi asi něco takovéhoto:

NovMC8.5SV-GeoviewerXYZ/Hradek

A vím, že je nová multi keška 8.5km severovýchodně, kdo udělal změnu a jak se keška jmenuje. Jméno uživatele i kešky ořezávám tak, aby se to vešlo.

Zatím to testuju, je to kombinace PHP na webu (s přístupem do schránky přes IMAP a mazáním těchto zpráv) a EXE běžícího na jiném permanentně běžícím PC, který jednou za 5 minut stránku načte (obcházím tak nutnost použití cronu, který není všude k dispozici a v mém případě jen ve spolupráci s webproviderem, což není služba zadarmo). Zatím to jede stabilně asi týden.
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#20 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 13 November 2007 - 21:49

Mno já mám teď malinko jiný problém, ale týká se taky notifikace. Mám založenou notifikaci a byť byla v pátek položená v jejím dosahu nová keška, tak mi hláška na ní nepřišla. Je to problém lokálního okruhu nebo chyba mého nastavení (než byla změna na GC.com tak to fungovalo) a nebo je to komplexního rázu?
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama