Přejít na obsah


Fotka

Seznam českých cache


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 johny_r

johny_r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2007 - 11:09

Zdravím, je možné stáhnout si někde komplet seznam českých cache. Optimálně jako waypointy třeba do SmartMaps nebo nějaké jiné mobilní (PDA) aplikace. Nejlépe i s popisy, abych si mohl vždy najít nejbližší cache, aniž bych musel být v dosahu internetu. Díky moc.
  • 0

#2 tbkark

tbkark

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2007 - 12:29

To by se mi taky líbilo. Ideálně, kdyby to mohl někdo stáhnout a někde vyvěsit. Jenže to právě nejde - je to tuším v rozporu s podmínky GS...
  • 0

#3 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2007 - 12:34

tbkark napsal/a:
... je to tuším v rozporu s podmínky GS...

Tak tak a už se to tu párkrát i řešilo.
Jde to ale přes Premium membership a pocket query.
  • 0

#4 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2007 - 13:37

Ono by stačilo, kdyby byla aktualizováná ta mapka, co tu visí jako Beta :( Krásně propracovanou ji mají naši Slovenští sousedé na GC.sk
  • 0

#5 cztweety

cztweety

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2007 - 13:38

http://wiki.geocachi...iki/PocketQuery ;)
  • 0
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem ?“

GEOPERNIKARI

#6 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 941 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2007 - 14:29

polerok napsal/a:
Ono by stačilo, kdyby byla aktualizováná ta mapka, co tu visí jako Beta :( Krásně propracovanou ji mají naši Slovenští sousedé na GC.sk

slovenski susedia podobne ako my predtym kradnu data z gc.com, my uz nemozeme, pretoze sme boli odstrihnuti - vid napr. historia gc.cz a vo wikipedii a ine vlakna - cakame, kym gc.com technicky umozni stahovat data legalne. PQ pomozu.
  • 0
Vložený obrázek

Chceš-li jít rychle, jdi sám.
Chceš-li dojít daleko, jdi s přáteli.

#7 dLBR

dLBR

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2007 - 9:59

http://www.geocities...st/07202007.zip Neni to kompletni, ale pro zacatek staci. Cela debata se zverejnovanim/nezverejnovanim, porusovanim podminek atakdale je totalne mimo misu. Posudte sami - muj fosilni mobil Nokia 6310i mi zobrazi souradnice kazde cache bez toho, aby se vubec zajimal o nejaky login (wap.geocaching.com totiz ukazuje vse a kazdemu bez loginu - racte se presvedcit, funguje to i pres browser), pri soucasnym pokryti visi tedy seznam cachi na kazdym rohu.
  • 0

#8 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2007 - 12:18

dLBR napsal/a:

Neni to kompletni, ale pro zacatek staci.

Cela debata se zverejnovanim/nezverejnovanim, porusovanim podminek atakdale je totalne mimo misu. Posudte sami - muj fosilni mobil Nokia 6310i mi zobrazi souradnice kazde cache bez toho, aby se vubec zajimal o nejaky login (wap.geocaching.com totiz ukazuje vse a kazdemu bez loginu - racte se presvedcit, funguje to i pres browser), pri soucasnym pokryti visi tedy seznam cachi na kazdym rohu.


Koukal jsem se browserem na wap stránku.
Zobrazí souřadnice každé cache ... ale JEDNOTLIVĚ. A neumožňuje to uložení souřadnic, pouze zobrazení a to samé u nápovědy.
Nicméně je pravda, že tohle všechno je možné bez zalogování.
A pro vyhledávání se zadává buď WP, nebo souřadnice.
  • 0

#9 rojir

rojir

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2007 - 14:03

alkes napsal/a:

tbkark napsal/a:
... je to tuším v rozporu s podmínky GS...

Tak tak a už se to tu párkrát i řešilo.
Jde to ale přes Premium membership a pocket query.


Jak udělat pocket query pro CZ, když se může zobrazit v pocket query max 500 záznamů ?
  • 0

#10 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2007 - 14:07

rojir napsal/a:Jak udělat pocket query pro CZ, když se může zobrazit v pocket query max 500 záznamů ?

Opravdu ke svému geoživotu potřebuješ stahovat celou ČR? Pokud ano, nejde to jinak než pomocí v současné době dvanácti PQ. Zatím nejspolehlivější způsob je definovat si PQ podle data založení cache, tj. např od 1.7.2001 do 31.12.2005, od 1.1.2006 do xxx, atd.
  • 0

#11 rojir

rojir

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2007 - 14:23

Nepotřebuji to ke geoživotu, ale chtěl jsem to mít v TomTomovi, aby mě to na cestě upozornilo. Nemám na to nic jiného a docela to bylo zajímavé.
  • 0

#12 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2007 - 14:51

Přesně tak. Stejně jak by to chtěl rojir to využívám v TT při služebních cestách i já. Navíc jsem si to v jedné (raději) nejmenované aplikaci vyfiltroval dle druhu (klasika, mystery....) a ještě podle nalezený a nenalezených (barevná/černobílá ikonka). Pak není problém napříkald pustit "alarm" na neodlovenou kešku zvoleného druhu v okruhu 500m. Když jedu trasu, kde jsem nikdy nebyl, keška je kousek od trasy a mám chvilku času navíc, není problém se zastavit a zalovit. I když se od určité doby možnosti stahování kešek kvůli "někomu" značně snížili, stačí mi udržovat si aktuální DB stažením například založených kešek za poslední týden. Jediné co asi nedořešim je aktuální stav (disable/archive) u již evidovaných kešek, ale s tím se dá žít :D Chápu snahu na omezení možnosti stažení kompletního seznamu (ať už zatížení serveru GC.com, komerční využitelnost nebo "vlastnictví" práv na všechny uložené souřadnice. Ale současný stav je pro mě, řekněme, "zvláštní" (no flame, pls ;)). Takže osobně ke svému geoživotu celou ČR "potřebuju" stejně třeba jako pivo :D (obejdu se bez toho, ale ten pocit... B))
  • 0

#13 MerryG

MerryG

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2007 - 15:45

Nezbývá mi než souhlasit s rojirem a LaLu. V tomtomu mam poslední verzi POI než byly staženy ze serveru a přiznám se, že jenom díky této možnosti jsem geocachingu propadl. Když jedu na sl. cestu a vidím po cestě keš, udělám bezpečnostní přestávku - stejně je to v předpisech - a keš ulovím. teď už ta možnost není, tak se musím vždy dopředu podívat, jestli náhodou kolem mé trasy není nějaká keš, která by se dala rychle vyhledat (tradiční). Pro TT stačí pouze souřadnice a název, to snad není taková zátěž pro server.
  • 0
Nokia LD 3W Nokia 9500 + Power Navigation 2.0, VlkGPS, TomTom Nokia 6230i + Handy Geocaching 3.5 + Trekbuddy TomTom GO910 + Offroad Navigator

#14 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2007 - 18:20

rojir napsal/a:

Jak udělat pocket query pro CZ, když se může zobrazit v pocket query max 500 záznamů ?


Mrkni na http://wiki.geocachi...ki/PocketQuery.
Tam je přímo jak nastavit data, aby jsi to stáhnul.
Za tři dny máš kompletní ČR. Je dobrá si to přes GSAC přefiltrovat dle potřeby a rovnou vyexportovat pro TOM TOM a jednou pro program, kterým hledáš keše.
  • 0

#15 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2007 - 18:25

...na to netreba pouzivat komercni GSAK, kdyz muzes na uplne totez pouzit freeware geoget. ;)
  • 0

#16 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2007 - 19:21

HaLuMa napsal/a:
...na to netreba pouzivat komercni GSAK, kdyz muzes na uplne totez pouzit freeware geoget. ;)


:) Omlouvám se. Prosím nahraďte si v mém předchozím příspěvku slovo GSAK slovem geoget.
Děkuji za pochopení.
:D
  • 0

#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2007 - 20:23

Ehm.... Nastesti se slovo GSAK ve tvem prispevku nevyskytuje. B) Ale vazne, kdyz upozornim na zazite klise, ze nic jineho nez GSAK neexistuje, tak to preci neznamena, ze se o GSAK nelze uz bavit. Krom toho tech alternativ ke GSAK je uz vic!
  • 0

#18 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2007 - 21:47

Zdravím všechny. Já vím, že už se to tu několikrát řešilo, ale i já dosud používám jednu z posledních databází POI kterou bylo možno volně stáhnout z POI.cz ze známých důvodů - služ. cesty neznámými cestami. A opravdu nevidím nic unfair na tom, aby to řádně registrovaný kačer (v mém případě zároveň zpoplatněný PM) využil. Takže pokud by někdo byl takový odvážlivec a pracovitá včelka a dával si tu práci stále si aktualizovat databázi aktuálních keší pro potřeby zobrazení v TT nebo smartmaps, tak budu vděčný za to, když se mnou ta data bude sdílet. Je to o čase a lennosti, občas mne to taky popadne a vytvořím si databázi POI pro tyto dva (podotýkám, že řádně koupené) programy abych se kolmo nebo autmo mohl nechat navigovat. Na svou obhajobu musím ještě dodat, že se sám sebe za tuto troufalost trýzním tím, že se nechávám finálně navigovat ke keši jinak a sice svým mobilním telefonem N6230i, kam musím pro aplikaci VLKGPS ručně přepisovat všechny souřadnice, což mne zdržuje a dostatečně trestá za výšeuvedené kacířské myšlenky :) (ono strojově krmit ten telefon by taky šlo, ale malá paměť telefonu by ho při velkém množství dat příliš zpomalila, tak to dělám raději ručně, toť na vysvětlenou). Takže pokud by mi někdo pilnější ta data chtěl občas bezplatně (alkohol nepočítám, to nejsou přeci peníze, ten je totiž k nezaplacení) poskytnout, nepohrdnu. Díky (a doufám, že mne nebudou skalní jako Dain kamenovat). :)
  • 0

#19 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2007 - 23:03

Nejak tomu nerozumim... jsi-li PM, pak si staci nastavit PocketQuery tak, aby ti periodicky stahovaly celou CR. Pak staci vzit nejaky ze zminovanych programu, v mem pripade GeoGet, ktery ti pak jednim kliknutim z postovni schranky stahne vsechny nahromadene pocketQuery a aktualizujes si tim svoji vlastni databazi vsech kesi v CR. Kdykoliv se ti pak zachce, vyexportujes si tebou udrzovany seznam vsech kesi do formatu, ktery se ti zlibi. Na to opravdu nepotrebujes pilnou vcelku, ty tri kliknuti mysi zvladnes jiste sam. :D
  • 0

#20 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2007 - 16:34

No, je to hlavně o lenosti. Ale protože jsem se překonal a vytvořil jsem si PQ se všemi českými (sorry, i moravskými a slezkými) kešemi, tak pomalu plním databázi GG. Ještě dotáhnout do konce to stahování na jedno kliknutí rovnou z emailové schránky a je to. No, jak říkám jinde, GG se mi začíná čím dál víc líbit... Ještě dotaz k offline výstupům pro PDA. Jak to funguje? já jsem si vyexportoval zkusmo GPX se všemi kešemi (teda zatím ne, zatím nemám stažené všechny PQ s kešemi, jde to jen 5 denně), doufám, že to v GPX otevřu (že se to nekousne třeba pro nedostatek paměti. Ale to je export. Co a jak funguje to offline pro PDA? v GSAKu bývala možnost vyexportovat si html formu listingů, včetně obrázků. To je něco podobného? nebo budu muset někde ještě něco nastavit, formát, jak a co chci? Zatím se mi to na nic nezeptalo, jen u exportu mi dalo vybrat formát, u offline se na nic neptá a zatím něco chroupe, zřejmě to balí mapky a obrázky.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama