Přejít na obsah


Fotka

Archivované kešky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
98 odpovědí na toto téma

#1 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2007 - 15:45

Předem raději upozorňuji, že na wiki jsem se díval ;) Existuje někde na gc.com možnost jak si procházet české, archivivané kešky (možnost i pro BM). V "hide & seek" jsem to nikde nenašel. Když si dám vypsat české kešky, ty archivované to nezobrazí, i když dole je popiska, která znázorňuje jak je archivovaná keška značená (červené písmo + přeškrtnuté). Díky za každou radu :)
  • 0

#2 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2007 - 16:15

Taky by mě to docela zajímalo, ale obávám se, že tohle bude zase jedna z funkcí "only for V.I.P." :(
  • 0

#3 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2007 - 16:17

Mohl by někdo vygenerovat Query Archivovaných a dát ho sem (pokud nejste PM, na otázku neodpovídejte, ani se neptejte, co je query :))?

EDIT: hmmm, příspěvek číslo 600 :):):)

  • 0

#4 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2007 - 16:27

Vygenerovat PQ archivovaných nejde...
  • 0
Garmin GPSMAP 60CSx + Topo Czech 1.2
Sony Ericsson K750i + Opera Mini 4.1beta + Handy Geocaching 3.2.5
Apple iPod Nano + Pocket Queries as VCards (via GPSBabel :-)

#5 Uza

Uza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2007 - 16:28

LaLu Team napsal/a:
Existuje ... možnost procházet ...archivivané kešky

Taková možnost není. Asi jediný způsob je dát si vyhledat kešky najité "služebně staršími" a z nich vybírat červeně přeškrtlé...
  • 0

#6 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2007 - 16:33

xpj napsal/a:
Vygenerovat PQ archivovaných nejde...

To je divné, PaBa tu asi před rokem snad něco takového publikoval...
  • 0

#7 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2007 - 16:37

Možná že to umí GSAK, když do něj cpeš PQ pravidelně...
  • 0

#8 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2007 - 16:44

Nebo podle ownerů a jimi založených keší. Na profilu přes "find another player" např. Toniczech má 24 kešek, jednu z nich archivovanou. Asi by šlo vyrobit nějaký program - "vyzobávač"
  • 0
Sylvia999

#9 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2007 - 17:34

Už jsem to nedávno jednou psal - archivované kešky lze vypátrat jen přes seznamy nalezených keší různých cacherů a pak už jen v případě, že znáte waypoint name archivované kešky. PM i BM jsou na tom v tomto případě stejně GSAK to umí jen v případě, že se do něj povede načíst GPX archivované keše (PQ je ale neposílá) a nebo ručním nastavenim statusu "archive". Nebo když někdo seznam archivovaných keší už má v GSAK vytvořený - lze jej exportovat a předat.
  • 0

#10 FHonza

FHonza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2007 - 17:40

To LaLu Team: Nějaký seznam mám (366 keší), tak se ozvi přes soukr. zprávu
  • 0

#11 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2007 - 18:11

Koukam, ze se tu par lidi chysta na zapisnik geokacera... Jojo, ja taky, taky by se mi neco siklo...
  • 0

#12 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2007 - 19:35

PaBa zde předával seznam archivovaných cachí, které sám našel před archivací, nebo které za dobu svého cachování nashromáždil v GSAK. Nalezené cache jsou totiž jediné archivované, které se dají přes PQ získat (My finds PQ obsahuje všechny, tedy i archivované nálezy). další možnost je např. v GSAK při pravidelném stahování ČR občas spustit makro na zjištění archivace (review for archive) a tyto archivované cache (tj.ty u kterých nebyla X dní kvůli archivaci provedena aktualizace PQ) přesunout do jiné databáze pojmenované např. "Archivované"... Co se týče Průvodce geocachera (jak zmiňuje seedcorp), na to je přehled všech archivovaných zbytečný - zde stačí pouze web GC.com-aspoň zjistíte, kdo patří k "služebně nejstarším" cacherům v ČR a prohlédnete jejich profily nálezů/zasazení, jak je uvedeno výše.
  • 0

Nevíte si s něčím v GC rady? Zkuste jít nejprve na Českou encyklopedii GC


#13 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2007 - 19:37

Táák:
díky FHonzovi máme publikovanou první várku gpx archivovaných kešek, ještě mám něco slíbeného od kolomba, tak to brzy obohatím.
Várka je ke stažení zde (klepněte si na Uložit jako...), budu rád, když ji někdo obohatí (je nekompletní), pak ji na stejné adrese doplním.
Jinak až dostanu data ještě od jednoho člověka, bude snad ještě o něco kompletnější :).
Jinak většinu z nich jsem už znal, překvapila mě hlavně GCD11E, až se najde nová adresa a forma kamery, možná bych ji i přes archive absolvoval (jako mnozí GCN44P)

UPOZORNĚNÍ: už jsem odtamtud vymazal dvě znovuobnovené kešky...
  • 0

#14 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2007 - 19:41

Seedcorp: pšššt, nebo nic nedostaneme a nezbyde než procházet kešky místních dinosaurů :D Ale vážně, zajímalo mě to i obecně i když hlavní popud proč jsem po tom začal pátrat byl opravdu zápisník ;) Spíš mě zajímalo, proč tu tato volba není, ale to by byl spíš dotaz na groundspeak. To FHonza: díky za nabídku, zkusím ještě pátrat a kdyžtak se ozvu :)
  • 0

#15 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2007 - 19:41

No nevím, zda není Cowboyův postup v rozporu s pravidly GC.com - byť archivované, jsou to stále ještě jejich data a takto volně je publikovat...
  • 0

Nevíte si s něčím v GC rady? Zkuste jít nejprve na Českou encyklopedii GC


#16 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2007 - 19:42

minarjo napsal/a:
....byť archivované, jsou to stále ještě jejich data a takto volně je publikovat...

Až se ozvou, tak to asi budu muset smáznout....
  • 0

#17 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2007 - 19:43

LaLu Team napsal/a:
Spíš mě zajímalo, proč tu tato volba není, ale to by byl spíš dotaz na groundspeak.

Protože právě to je hlavní účel archivace - znepřístupnit ("smazat") cache tak, aby už nebyla na GC.com hledatelná a nepřekážela tak ve výsledcích hledání aktivních cachí! Jinak by stačilo disablování... Archivace zkrátka cache vyřadí ze všech dotazů (cache v okolí,...), jen při dotazu na její waypoint ji zobrazí. Jde prostě o poslání cache "na hřbitov" a není důvod, aby se měla dát hromadným dotazem najít, když je zrušená...
  • 0

Nevíte si s něčím v GC rady? Zkuste jít nejprve na Českou encyklopedii GC


#18 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2007 - 16:13

Czecho Cowboy napsal/a:
Várka je ke stažení zde (klepněte si na Uložit jako...), budu rád, když ji někdo obohatí (je nekompletní), pak ji na stejné adrese doplním.
Jinak až dostanu data ještě od jednoho člověka, bude snad ještě o něco kompletnější :).

Doplněno o další data. ;)
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#19 vancosi

vancosi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2007 - 19:42

Nějak mě uniká k čemu ten seznam archivovaných krabic bude.
  • 0

#20 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2007 - 19:44

Vancosi: například pro mysterky vyžadující něco z již archivovaných kešek ;) Jinak asi jen pro zajímavost (nic jiného mě nenapadá).
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka