Přejít na obsah


Fotka

Milá Sally... ukradli mi minci!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 Mafi5bj

Mafi5bj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2007 - 17:24

Je tu hodně nářků a stížností, že se ztrácejí mince a TB. Protože se mi jich už pár podařilo vypátrat (Mafie má dlouhé prsty :-))), zkusil jsem to tak nějak hodit na papír. Rád doplním vaše připomínky.

----------------

Milá Sally,
kačer <XX> v logu keše <YY> píše, že moje mince <ZZ> tady není. Někdo mi ji určitě ukradl. Prosím poraď.
Děkuju,
Fanda Nováček

----------

Ahoj Fando,

hlavně zachovej klidnou hlavu. Máš asi tak 80% šanci, že se tvoje mince do hry zase vrátí, musíš pro to ale něco udělat. Většinou se za ztrátou skrývá neznalost nebo nedbalost.

1) Počkej několik dní od posledního zápisu. Někdo po návratu z výletu ze závažných důvodů, z únavy, nebo bohužel jen, že něco dávaj v televizi, hned neloguje a pak zapomene.

2) Zapiš do dané keše "write note": "Prosím dalšího nálezce o potrvrzení, že zde mince <ZZ> opravdu není a o ofocení a zaslání posledních stránek logbooku."

2) Požádej o informace a spolupráci ostatní mailem, nebo přes profil. Neměl bys vynechat majitele keše, kačery, kteří navštívili keš v dané době a nejblíže bydlící kačery (najdeš je podle toho, že byli mezi prvními, kteří tuto keš našli, nebo podle mapy na http://www.geocaching.cz/mapa.php)

############# Mail například takto: ##############
Ahoj kačeři,
Uvítám jakoukoliv informaci o pohřešované minci <ZZ>. Na minci s modrým okrajem je zelenobílá vlajka s velkým "V":
Listing:
<odkaz_na_listing>
Foto:
<odkaz_na_galerii_v_listingu>

Minci uložil ... dne ... do keše <YY>:
<odkaz_na_log>
A od té doby ji nikdo neviděl. Na internetu o ní není jiný záznam. Prosím pokud ji máte u sebe, zalogujte ji a uložte zase do jiné keše, díky. Návod zde:
http://www.geocachin...ad/TB&GCman.pdf
http://wiki.geocachi..._nebo_geocoinem

Pokud budete mít někdo cestu kolem keše <YY>, prosím o ofocení a zaslání papírovém logu.
Kopii tohoto mailu posílám všem zúčastněným a blízko bydlícím.

Předem díky
Fanda Nováček

skype:<Fanda>
icq:....
#############################################

3) V papírovém logu může být nějaká stopa, nějaký neznámý nick. Pokud nenajdeš jeho profil, zeptej se zase všech okolních.

4) Pokud nick držitele už znáš, ale on neodpovídá na maily: V jeho profilu zjistíš "Last Visit:", jak je aktivní. Zjisti, které keše navštívil a přečti jeho logy (jestli neloví s někým v týmu, jestli někoho nezná osobně) a opačně: logy na jeho keších (vezmi to od FTF), jestli ho někdo neoslovuje jménem. Těm pak napiš a požádej je o jeho mail do práce, icq, skype nebo mobil. Pak už jen klasické vymahačské metody, poslat mu náboj do devítky v sametovém pouzdře apod. :-)))

Dain & Olik napsal/a:(V případě, že je držitel třeba z Francie) mozna jeste hodit o tom info na francouzske gc forum, aby ho pomohli zpacifikovat. to je taky jedna z natlakovych akci, ktera obcas pomuze. nejaky zodpovedny domaci kacer ho treba vyhleda a tb/ od nej vymuze.


Držím Ti palce!

Tvá Sally

-------------
  • 0

#2 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2007 - 18:19

To dopisování je super. Začnu si ty dopisy schovávat.:)
  • 0

#3 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2007 - 0:17

I tento dopis od Sally jsem zakomponoval do wiki -je teď odkazovaný pod články týkající se trackables jako článek Geocoin-postup při pohřešování mince či TB
  • 0

Nevíte si s něčím v GC rady? Zkuste jít nejprve na Českou encyklopedii GC


#4 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2007 - 8:29

Jo, to je dobrodružo... Já si teď dopisuju do Německa, kde se ztratil náš TB Cariboo (asi ale někdo ukradl celý TB hotel :-() a podobný osud potkala asi i naše první mince :-(
  • 0

#5 Mafi5bj

Mafi5bj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2007 - 21:51

minarjo: I tento dopis od Sally jsem zakomponoval do wiki ...

Díky moc, zkoušel jsem to nejřív sám, ale nějak jsem se s Wiki nezkamarádil. :D Dík!
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama