Přejít na obsah


Fotka

Zasloužilý geocacher vzorem - zklamání


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
80 odpovědí na toto téma

#1 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2007 - 22:31

Předem se omlouvám pokud se někoho tímto tématem dotknu, rád bych jen znal váš názor na tento druh "logování". Jako většina kačerů se snažím sledovat celou komunitu a dění v ní. Obdivuji zasloužilé kačery s mnoha nálezy, s dokonale vytvořenou keškou, ale i "průměrné" kačery, kteří vytváří celou tuto komunitu. Některé sleduji víc podrobně, kde zrovna lovili, o jaké FTF se poprali a podobně. Dneska jsem zrovna zabrousil na jednu tuto "legendu" a koukám, že se zrovna pohybuje v zahraničí a to celkem daleko. A co víc, zvládl za jeden den čtyři kešky, jednu v Holandsku a tři za mořem. To je opravdu divné. Tak jsem koukl na podrobnosti všech kešek (GC20EC, GC44ED, GC46D0, GC6EB6 )a najednou se mi rozjasňuje. Proč by tam člověk musel jezdit, to se dá přeci vyřešit jinak. Za deset minut mám dva certifikáty i s heslem bez větších problémů na disku. A to jsem nemusel ani zvednout zadek ze židle. Jsem zklamán. :( Chápal bych to u nováčků lačnících po každém bodu a ikonce, ale u této "legendy" opravdu ne. To jde už jen o ty body? Chápu, že je to chyba autora, který umožnil zjištění informací i bez návštěvy místa. Zejména u tohoto druhu kešek to asi ani jinak (kromě zaslané fotografie z místa) nejde ošetřit. Ale stojí těmto lidem, kteří investují do geocachingu neuvěřitelné množství času tento "podvod" za to? :( Nechápu to. Možná to moc žeru, možná jsem v dětství moc četl rychlé šípy, ale je mi z toho smutno. Přišel jsem o jeden ze vzorů této hry. Naštěstí jsou tu další, kteří doufám hrajou čistě. Dodatek: teď mě ještě napadlo, že bych byl sám na omylu a špatně už na začátku pochopil pravidla pro logování tohoto druhu kešky (virtual). Pokud to tak je, rád se nechám poučit a mé zklamání již nebude tak velké :)
  • 0

#2 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2007 - 22:38

Chudák Pavel, to aby se zastyděl :D. Ne ale teď vážně-existuje opravdu mezi virtual cachemi dost těch, které jde zalogovat i bez návštěvy místa buď proto, že je úkol googlitelný, nebo zkrátka proto, že autor této virtuálky se už X měsíců na GC.com nepřihlásil a splnění podmínky u logů tedy zjevně už nekontroluje (takové virtuálky by měly být dle Guidelines archivovány, když se autor dlouho nepřihlásil). Sám se k tomu stavím odmítavě-nebyl jsem tam, neloguji. No ale což, druhé odsuzuvat nehodlám. Groundspeak tedy dle mého udělal dobře, že tyto cache převedl na Waymarking.
  • 0

Nevíte si s něčím v GC rady? Zkuste jít nejprve na Českou encyklopedii GC


#3 zelvik

zelvik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2007 - 22:46

Tez jsem si vsiml, ze jsou mezi nami taci, kteri stihnou navstivit nekolik zemi behem jednoho dne a jeste u toho kesovat :o Predpokladam, ze i u virtual cache, by mel kacer navstivit dane misto, nebo je tomu jinak?
  • 0

#4 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2007 - 22:51

zelvik napsal/a:
Predpokladam, ze i u virtual cache, by mel kacer navstivit dane misto, nebo je tomu jinak?

Morálně je to asi pro řadu cacherů tak jak píšeš, ale z hlediska kontroly bohužel u virtual žádná piksla neexistuje-a když holt autor virtuálky v minulosti udělal úkol (podmínku logu), který lze vyřešit i jinak než návštěvou místa, pak bohužel logování nic nebrání. Jinak řečeno-úkol splněn byl, k mazání logu není tedy důvod, byť cacher na daném místě nebyl. Osobně bych to ale neudělal-logy na GC.com mi slouží i k označkování míst na mapě, která jsem fyzicky navštívil, čili toto by byl pro mě nežádoucí balast, čímž opravdu neodsuzuji ostatní.
  • 0

Nevíte si s něčím v GC rady? Zkuste jít nejprve na Českou encyklopedii GC


#5 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2007 - 22:53

Jo, tohle jsou tzv. "Couch Potato caches" (doslovny preklad "cache pro gaucove povalece" ). Kdysi byly guidelines pro virtualni cache hodne volne a proslo i takovehle zadani - pozdeji bylo vyzadovano takove, aby cacher musel opravdu to misto navstivit, a nakonec byly virtualky zruseny uplne - ale podle zvyklosti na gc.com se i ty nejhloupejsi ponechavaji na doziti. Vidis z wp kodu, ze jsou to hodne stare cache, utechou ti muze byt, ze jich je malo, a ze vsichni maji stejnou moznost "najit" si je, kdyz je to bavi (proc ne, taky jsem tenhle vikend moknul jen v sobotu a v nedeli relaxoval u lusteni mysterek).
  • 0

#6 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2007 - 22:58

No jiste je, ze to asi nedela zas tak malo lidi, protoze GC6EB6-virtualka v Amsterdamu z roku 2002 ma 1599 nalezu, zatimco jen 5km vzdalena tradicionalka z roku 2002 GC198 ma nalezu jen 603. Myslim ze tech zbyvajicich 1000 nalezu budou opravdu jen virtualni navstevy...
  • 0

#7 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2007 - 23:00

Ach jo, už zas. :( A nebylo by třeba nejlepší zeptat se nejdřív na vyjádření PaBy než ho tu začneš tahat tímhle stylem po fórech? Třeba pro výše uvedené existují dobré důvody. Btw. Myslim, že to fakt přespříliš žereš. Cachuje přeci každý kvůli sobě a i kdyby si někdo připisoval body, tak co... Mně tim rozhodně neuškodí.
  • 0

#8 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2007 - 23:01

Sám to nedělám, ale nepobuřuje mne to. Když se nad tím zamyslíme, něco podobného je možné i u myultikeší. Zakladatel multiny nachystá cestu, dá si práci s přípravou, a mnozí kačeři to neobejdou, ale vygooglí a finálku najdou. Ale i to si nemyslím, že je špatně. Každý řeší problém jinak. A když někomu dělají bodíky z virtuálek radost, ať jse sbírá.
  • 0

#9 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2007 - 23:13

alkes napsal/a:
Ach jo, už zas. :(
A nebylo by třeba nejlepší zeptat se nejdřív na vyjádření PaBy než ho tu začneš tahat tímhle stylem po fórech? Třeba pro výše uvedené existují dobré důvody.
Btw. Myslim, že to fakt přespříliš žereš. Cachuje přeci každý kvůli sobě a i kdyby si někdo připisoval body, tak co... Mně tim rozhodně neuškodí.


Nechci nikoho tahat po fórech. Pouze mě to hodně zaskočilo a chtěl jsem znát názor ostatních. Neřeším konkrétně PaBu (proto jsem uváděl obecné pojmenování "legenda" :)), ale spíš obecný princip u těchto zasloužilých kačerů. Nedávno se tu řešili věci typu hromadné odlovy a podobně, což je podle mě mnohem méně "nemorální".
Berte to prosím v obecné rovině :|
  • 0

#10 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2007 - 23:19

Já sám nechci soudit, zvlášť, když v listingu těch amerických virtual se nepíše nic o tom, že by je musel cacher skutečně navštívit, ale minimálně v té holandské se píše toto:
To verify you have been there with your gps...
Takže pokud tam zmíněný cacher skutečně byl, tak v pořádku, v opačném případě je to přinejmenším trochu zarážející od člověka, který by měl být nám všem příkladem...
Nicméně, mně osobně by bylo trapné takhle sbírat body. Nechat si vyjet všechny virtualky na světě a všechny si je zalogovat, to by mi jistě hodilo pěkných pár bodů, ale je o tomto geocaching???
P.S. Nejlepší bude, když se k tomu daný cacher vyjádří sám
  • 0

#11 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2007 - 23:21

Hmmm... a myslíš, že někdo z nálezců GCF55A byl na zadaném místě? Asi těžko. Věř, že ne všichni se ženou za body, pro logování lecčeho mají své vlastní (dobré) důvody. A že je za to bod? No, je - co se dá dělat. Asi tak. Chce to víc tolerance a důvěry, ne hned se vzájemně osočovat z "podvodu". Pamatuj, že když nejde o život, jde o ho...
  • 0

#12 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2007 - 23:23

Tak teď přemýšlím jestli moje skorovýroční bude v Kansasu nebo v Amsterodamu...:P
ale vážně: nikoho bych neodsuzoval, pokud tomu někdo propadne, tak se holt dějí věci!
Jinak GC je o zábavě a tak když to někoho takto baví, tak proč ne.
Já mám ovšem každou keš spojenou se zážitky a dokonce teď, když je s GC do jara konec /aspoň pro mě/, tak si občas vyjedu svoje logy a čtu co se tam dělo dál a taky si vybavuji příhody z cest...a těším se na jaro...takže představa, že budu vzpomínat na virtuální návštěvu virtuání keše je pro mě nesmyslná - snad až bude za body levnější chleba tak o tom zapřemýšlím. :)
  • 0

#13 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2007 - 23:30

Ta GCF55A se mi ale zdá přímo dělaná jako neodlovitelná klasickou návštěvou. Je otázkou, proč ji tenkrát vůbec schválili (jak již bylo uvedeno, pravidla se časem měnila).
  • 0

#14 Vitek team CZ

Vitek team CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2007 - 0:30

Loni se nás hodně podívalo do Švédska GC55A5 ;)
  • 0

#15 PaBa

PaBa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2007 - 2:42

minarjo napsal/a:
Chudák Pavel, to aby se zastyděl :D.

Jojo, neodpustitelny zlocin :P!
Dneska dopoledne jsem sedel na dlooooouhe a velice nudne schuzi, venku hnusne, ale presto jsem si rikal, ze bych misto naprosto ztraceneho casu straveneho planym plkanim i v tomhle psim pocasi vyrazil nekam kesovat. Bohuzel to ale neslo, a tak jsem aspon "teoreticky" ctyri kese nasel. V tu chvili mi to udelalo docela radost, rozhodne ne kvuli bodum, ale prislo mi to v ten moment smysluplnejsi nez cumet do blba. Ted je mi opravdu lito, ze Lalu team diky tomu prisel o vzor, ale nejak se s tim budu muset naucit zit :D.

Jinak kesi tohoto typu mam 'nalezeno' asi 6 nebo 7 (vcetne tech dnesnich ctyr), takze to opravdu statisticky nema zadny vyznam - spis to ukazuje na opravdovou 'uchylku' - kesovani za kazdych podminek, i kdyz to fakt realne nejde :D. Mimochodem - pred casem se mi docela libilo virtualni loveni trabantu na GCMFNK ;)
  • 0
PaBa

--
I always use ROT13 twice for extra security

#16 GEO-TOM-CAT

GEO-TOM-CAT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2007 - 4:52

LaLu Team - ty si koledujes o ban, s par odlovama se otirat o vzory !!! :D:D:D
  • 0

#17 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2007 - 7:03

jo, ten trabi byl super, me to tenkrat moc bavilo. :) svedsko jsem si taky prosel a 4 okna taky mam. to jsou proste kese delany s umyslem nikam nechodit. ja jsem se při jejich "lovu" zabavil, kdyz jsem zrovna nemohl delat nic jinyho. jinak tech kesi z gauce je minimalne asi 3 desitky a nez se jedna vyresi (s vyjimkou teda tech 4oken), tak bych v praze mel uz par tradicionalek na konte :)
  • 0

#18 edemsi

edemsi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2007 - 7:17

Končně někdo narazil ! Uvědomte si ,pokud lovíte o výkendech to znamená asi 30 výkendů v roce.Kolik se dá odlovit za den ?Já jsem nedávno lovil zkusmo ve volné přírodě a dostal jsem se na 11 odlovů za den a měl jsem toho fakt dost.Takže počítám 11×30×dejme tomu 5 let jsem na číslu1650. Proto já své neuvádím klidně si myslete že jsem začátečník dělám to jen a jen pro svoji radost.Mimo to už zde i někdo tvrdil že kontroloval zápisy v logobloku s internetem a dost se divil.Proč to nezkusíte i vy ostaní majitelé pokladů ,možná budem přepisovat dějiny Českého geocachingu!!:(
  • 0

#19 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2007 - 7:41

Já osobně si myslím, že zmiňované cache jsou popřením smyslu geocachingu, kde by mělo jít o navštěvování a objevování zajímavých míst nebo aspoň dobrodružství při hledání. Bez hledání fyzické krabičky to aspoň pro mne nemá ten pravý půvab. Ale jestli tohle někoho uspokojuje... :o
Když jsem se kdysi podíval na navicaching tak se mi líbil tamější způsob statistiky kdy se neregistroval jenom počet nalezených ale počet bodů vypočtený z počtu nalezených, počtu založených a obtížnosti nalezených cachí.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#20 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2007 - 7:44

GEO-TOM-CAT napsal/a:
LaLu Team - ty si koledujes o ban, s par odlovama se otirat o vzory !!! :D:D:D


Chtělo by to, aby vzory měli automaticky přidělenou značku k nicku (třeba v v koužku), abych hned pochopil o koho se neotírat. Ale já se vlastně otřel asi o víc vzorů, takže to mám stejně spočítané :D;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama