Přejít na obsah


Fotka

Jak na info o nových keškách


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
21 odpovědí na toto téma

#1 swoop.name

swoop.name

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 17 December 2007 - 19:25

Zdravím vespolek! Chtěl bych se zeptat, jestli (a hlavně jak) lze získávat aktuální informace o nově zveřejněných keškách v určitém okruhu. Tím aktuální mám namysli skutečně aktuální, nikoli mail od Groundspeaku jednou za týden.. Případně jakou "zpravodajskou" službu používáte vy, FTF lovci? :D Ideální by bylo kdyby šlo třeba zasílat zprávy na mobil nebo tak něco.. bohužel jsem ale u O2 a do těch šedesáti znaků se vecpe těžko cokoli, natož info o kešce :(
  • 0

#2 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1372 příspěvků(y)

Publikováno 17 December 2007 - 19:28

No tady si můžeš nastavit domovské souřadnice a potom pomocí odkazu v profilu hledat kešky poblíž...
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#3 swoop.name

swoop.name

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 17 December 2007 - 19:35

Czecho Cowboy napsal/a:
No tady si můžeš nastavit domovské souřadnice a potom pomocí odkazu v profilu hledat kešky poblíž...

Díky, tohle ale vím. Jde mi spíš o automatické zasílání zpráv s informacemi o čerstvě zveřejněných keškách třeba v Brně a okolí. Hledat je sám v mapě samo umím :D
  • 0

#4 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1372 příspěvků(y)

Publikováno 17 December 2007 - 19:51

Tak to jde jenom, když jsi PM ;)
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#5 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1262 příspěvků(y)

Publikováno 18 December 2007 - 7:16

http://wiki.geocachi.../Premium_Member o PM na wiki
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#6 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 18 December 2007 - 9:53

Jasně, když jsi PM, tak si můžeš nechat zasílat notifikace o publikovaných keškách. Ale problém je v tom, že když jsi u O2, tak se fakt do smsky nevejde víc než pár znaků, které ti nic neřeknou. Takže já když dostanu tuhle nic neříkající smsku jdu na web a podívám se co je nového :-( Jestli někdo zná lepší cestu, jak si nechat poslat rozumnější smsku, budu taky rád za info.
  • 0

#7 swenney

swenney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 409 příspěvků(y)

Publikováno 18 December 2007 - 10:05

Zahodit 02 a poridit si Vodafone:) nebo jsem ted nekde videl telefon, do kteryho nacpes 2 simkarty a fungujou obe dve zaroven...
  • 0

#8 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 18 December 2007 - 10:44

sobikovi napsal/a:
Jasně, když jsi PM, tak si můžeš nechat zasílat notifikace o publikovaných keškách. Ale problém je v tom, že když jsi u O2, tak se fakt do smsky nevejde víc než pár znaků, které ti nic neřeknou. Takže já když dostanu tuhle nic neříkající smsku jdu na web a podívám se co je nového :-( Jestli někdo zná lepší cestu, jak si nechat poslat rozumnější smsku, budu taky rád za info.


No asi stačí, když jako první v té sms bude waypoint a pak použít třeba mobilní operu nebo jiný způsob, jak zjistit bližší informace...
  • 0
Garmin GPSMAP 60CSx + Topo Czech 1.2
Sony Ericsson K750i + Opera Mini 4.1beta + Handy Geocaching 3.2.5
Apple iPod Nano + Pocket Queries as VCards (via GPSBabel :-)

#9 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 18 December 2007 - 14:05

No nevim kolik toho přichází od O2, mně Vodafone pošle 2 klasické SMS, tj. nějakých 300 znaků, což je plně dostačující na to, abych věděl jestli se o novinku mam ihned dále zajímat, tj. na PC nebo přes MiniOperu si dohledat vše potřebné
  • 0

#10 Jitka_F

Jitka_F

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 24 December 2007 - 17:38

Mně by se docela dost zamlouvalo, kdyby se v sekci Newest caches zobrazovaly u každé cache vzdálenosti od domácích souřadnic. Ne podle všech názvů keší se dá poznat, kde vlastně jsou.
  • 0

#11 Tommu

Tommu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 28 December 2007 - 23:44

Jitka_F napsal/a:
Mně by se docela dost zamlouvalo, kdyby se v sekci Newest caches zobrazovaly u každé cache vzdálenosti od domácích souřadnic. Ne podle všech názvů keší se dá poznat, kde vlastně jsou.


Jo to přesně bych taky rád aby tam bylo, ale když jsem na to dal dotaz na GC forum, tak mi odpověděli jako že by ten dotaz asi generoval velkou zátěž jejich serveru a že mám používat Pocket Queries (to může jen PM) a pak v GSAK si nastavit střed (domácí souřadnice) a ty nové keše si pak zobrazit i se vzdáleností od středu.
Ale pokud se vzdálenosti od domácích souřadnic můžou zobrazovat na stránce http://www.geocachin...x?lat=50&lon=14, tak proč by se nemohly zobrazovat na stránce http://www.geocachin...x?country_id=56 ?
  • 0

#12 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2002 příspěvků(y)

Publikováno 05 January 2008 - 16:07

Otázka: A jak to je s těmi upozorněními skrz SMS, když mám T-mobile? PM budu mít aktivované během několika málo příštích dnů, tak sbírám info :-P
  • 0

#13 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3704 příspěvků(y)

Publikováno 05 January 2008 - 18:05

polerok napsal/a:
Otázka: A jak to je s těmi upozorněními skrz SMS, když mám T-mobile? PM budu mít aktivované během několika málo příštích dnů, tak sbírám info :-P


zaregistrujes se na t-zones > dostanes emailovou schranku, kde si nastavis filtr preposilani zprav jako sms na mobil. v notifikacich pak uvedes jako adresu pro posilani upozorneni t-zonackou schranku a je to :)
  • 0

#14 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2002 příspěvků(y)

Publikováno 05 January 2008 - 19:01

zaregistrujes se na t-zones > dostanes emailovou schranku, kde si nastavis filtr preposilani zprav jako sms na mobil. v notifikacich pak uvedes jako adresu pro posilani upozorneni t-zonackou schranku a je to :)

Aha, takže mi bude chodit jenom to klasické upozornění, že mi právě přišel nový email, ale nedotvím se, kdo mi píše. No, tak to mě moc nepotěšilo :-P
  • 0

#15 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1875 příspěvků(y)

Publikováno 05 January 2008 - 19:10

polerok napsal/a:

zaregistrujes se na t-zones > dostanes emailovou schranku, kde si nastavis filtr preposilani zprav jako sms na mobil. v notifikacich pak uvedes jako adresu pro posilani upozorneni t-zonackou schranku a je to :)

Aha, takže mi bude chodit jenom to klasické upozornění, že mi právě přišel nový email, ale nedotvím se, kdo mi píše. No, tak to mě moc nepotěšilo :-P

Tak si nějak vyfiltruj jenom upozornění na nové kešky a hned budeš vědět, že se něco děje. Pak vlítneš na net a je to.
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#16 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2002 příspěvků(y)

Publikováno 05 January 2008 - 19:34

Tak si nějak vyfiltruj jenom upozornění na nové kešky a hned budeš vědět, že se něco děje. Pak vlítneš na net a je to.


JJ, asik to tak nakonec udělám, ale budu muset počkat až pak nějáké přijde, ať můžu přesně nadefinovat filtr (buď dle předmětu nebo emailu :-P)
  • 0

#17 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1104 příspěvků(y)

Publikováno 05 January 2008 - 21:16

Asi knizeci rada. Ale ja to mam tak: na t-zones mam email, ktery schodou okolnosti nikde jinde nezverejnuju, takze mi na N6230i chodi SMS pouze z PM notifications. To je nedostatecne, ale pak si stahnu maily z T-zones do mobilu, tam uz vidim alespon nazev notifikace (mam nastaveno nekolik lokalik) a vzdalenost od vychozich souradnic (abych vedel jestli ma vubec cenu se o to zajimat) A pak teprve navstava to vzruso. Rychle k internetu a najit souradnice a vyrazit! Takhle to delam, pravda, neni to uplne sofistikovane, ale funguje to. Problematika ohledne FTF se za posledni 2 roky zmenila natolik, ze ani PM notifikace neni jistota.
  • 0

#18 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 06 January 2008 - 8:20

Já jsem na základě této diskuse začal zkoušet woko.cz. Tam se dá zaregistrovat stránka, kterou Ti to hlídá a zašle notifikaci o změně. Takže jsem si dal sledovat List newest in Czech Republic - http://www.geocachin...?country_id=56. Přijde Ti ale jen notifikace, že stránka byla změněna, takže pak honem k Internetu a zjistit co to bylo. Je to taková obezlička, ale funguje i bez PM.
  • 0

#19 lamin

lamin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 06 January 2008 - 8:52

PLAJ family napsal/a:

Takhle to delam, pravda, neni to uplne sofistikovane, ale funguje to.
Problematika ohledne FTF se za posledni 2 roky zmenila natolik, ze ani PM notifikace neni jistota.


..no jo.na Teplicku je to s tema FTF stejne nejaky divny :D:D
  • 0

#20 BAFteam

BAFteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 25 March 2008 - 0:56

jizersky_drak napsal/a:
No nevim kolik toho přichází od O2, mně Vodafone pošle 2 klasické SMS, tj. nějakých 300 znaků, což je plně dostačující na to, abych věděl jestli se o novinku mam ihned dále zajímat, tj. na PC nebo přes MiniOperu si dohledat vše potřebné


Neporadis mi, jak to nastavit pres VODAFONE??? :(
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama