Přejít na obsah


Fotka

Virtuálky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
36 odpovědí na toto téma

#1 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2008 - 10:03

Před pár měsíci se tu rozhořela docela ohnivá diskuse o tom, že si někteří kešeři vylepšují statistiky lovením (googlením) virtuálních keší.
Jejich omluva/vysvětlení takového chování znělo většinou tak, že jde o neškodnou zábavu, krácení dlouhé chvíle a pokud někdo splní podmínky logu, tak o co jde.
Teď jsem narazil na reakci jednoho ownera, ze které vyplývá, že zase tak "neškodná zábava" to být vždy nemusí.

When I created this virtual cache, the purpose behind them was for someone to create a Geocache at a location where no box could be left. This is an excellent site with historical significance, well worth visiting.

However, the last few months have seen exponential abuse of these virtual caches. It is not hard to determine that an individual cannot visit caches several thousand miles apart in one day. I can see why Geocaching.com no longer allows new virtual caches. So... it is with great regret that I request archival of each virtual cache I created.

A může to dopadnout i takhle:
http://www.geocachin...678d7e&u=brettd
  • 0

#2 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2008 - 10:33

Ono jde taky o to, jestli je daná virtuálka navštěvová nebo beznávštěvová. Nebylo by od věci, kdyby listing tuto informaci jednoznačně obsahoval. Já vím zase o několika, které jsou jednoznačně beznávštěvové :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#3 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2008 - 10:36

Nechci tu rozjíždět nějaký flame nanovo, ale každý owner virtuální kešky má možnost do listingu napsat, že si nepřeje vygooglené logy / vyžaduje osobní návštěvu, když už nevyžaduje z jakéhokoli důvodu fotku z místa. Věřím tomu, že pak ubyde 99% logů těch, kteří kešku vygooglili, protože kačeři jsou čestní gentlemani, kteří přání ownera respektují. To, že někomu přišlo jednodušší dvacet kešek archivovat, než tam dopsat jednu větu bych z globálního pohledu neviděl jako nějaký problém keší typu Virtual. Nehledě na to, že některé virtuálky jsou docela vtipné a BEZ možnosti být fyzicky na místě, viz v onom vlákně zmiňovaná Four Windows nebo třeba Oben. Edit: koukám, že kolega píše rychleji...:)
  • 0

#4 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 467 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2008 - 10:40

V rámci zmíněné diskuse a kampaně před několika měsíci jsem si několik virtuálek tímto způsobem taky odlovil (asi 5). :) Protože mne to ale nebavilo, nechal jsem toho. K tomu, co je ukázáno výše. Je právem každého ownera se svou cache naložit dle svého. Pokud vyžaduje u virtuálek fyzickou přítomnost hledače, nechť dá do logu buď podmínku fotky na místě nebo podmínku nijak nevygooglitelnou. A nemusí to hned považovat za "zneužití" cache... :| Mezi těmi mnou nalezenými 5 "armchair" virtuálkami jsem naopak našel ownery, které můj přesoceánský zájem o jejich cache zaujal a dobře jsme si přes mail pokecali - nejen o tom, jak jsem třeba získal indicie. Proč to píšu...? Prostě každý na to kouká jinak. :)
  • 0

#5 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 467 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2008 - 10:41

Vidím, že geokolegové reagovali stejně - než já sesmolil svůj příspěvek... :)
  • 0

#6 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2008 - 11:08

Autor tam samozřejmě může připsat tu jednu větu, ale v zhledem k tomu, že v geocachingu je už implicitně zahrnuta (To znamená, že se automaticky rozumí, že na místo cache se má dojít, pokud není uvedeno jinak.), neměly by podle mně cache být označovány a brány jako couch cache, pokud v jejich listingu není přímo uvedena věta opačná... a to ani virtuálky. Je to koneckonců naprosto přímo a jasně uvedeno v jejich popisu.
  • 0

#7 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2008 - 23:55

Nejlepší na tom je, že někteří ctění kačeři, kterým není blbý odlovit ze svý kanceláře virtuálku třeba v Japonsku, do logu napíšou něco jako "Nice place. Thanks." Ale že tam vlastně vůbec nebyli, to už tam jaksi napsat zapomenou.... A v profilu se jim krásně vybarví Japonsko, který viděli jen na fotce :o.
  • 0

#8 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2008 - 1:07

Pitrus napsal/a:
Nejlepší na tom je, že někteří ctění kačeři, kterým není blbý odlovit ze svý kanceláře virtuálku třeba v Japonsku, do logu napíšou něco jako "Nice place. Thanks." Ale že tam vlastně vůbec nebyli, to už tam jaksi napsat zapomenou....

Nejsem sice ctěný kačer, ale jako potrefená rád zakejhám. Nikdy neloguju od stolu cache s fyzickou schránkou ani virtuálky, kde se očekává návštěva místa.

Z 21 zalogovaných virtuálek mám 16 "normálních", kde jsem byl, stejně jako 5 "gaučovek", u nichž se fyzická přítomnost na místě nepředpokládá. A ani trochu se za ně nestydím. Jsou to milé hádanky a log na nich beru jako dík autorovi za mentální potravu. A rozhodně mě pobavily víc, než pět miker zalogovaných do 30 vteřin z levého okénka bez odstavení motoru, pět stupidních mysterek, u nichž se jeden musí zguglit do padnutí, nebo pět krasavic ze zmrzlinového kelímku pohozených někde v roští na sídlišti.

Mimochodem, i na některých "gaučových" místech jsem už kdysi fyzicky byl. A zrovna v Německu mám kromě těch tří gaučových virtuálek dalších 87 nalezených, takže o nějaké té vlaječce navíc nemůže být řeč ;)

Kdybys měl, nedejbože, chřipku a musel smrdět doma, zatímco ostatní si kešujou, třeba bys jim přišel na chuť ;) Víš Ty co? Než do fotogalerie GC.cz přidáš fotku z finálky GCF55A, louskni si tyto oříšky:

- Harte Nuss GCE7DE
- Harte Nuss II GCGNZT
- Harte Nuss III GCHK8P


Můžeš začít. Až to budeš mít, dej ctěným kačerům vědět. Je právě sobota 2.2.2008 01:07 a čas Ti běží. Když všechny tři svépomocí vyřešíš a zaloguješ do konce víkendu, budeš dobrej a ještě Ti naskočí tři "laciné" body do statistik :D A třeba se Ti budou líbit tak, že by Ti bylo líto je nezalogovat ;)
  • 0

#9 edemsi

edemsi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2008 - 8:29

Zdravím dovolte abych vám jen připoměl Geocaching [džiokešing] je hra na pomezí sportu a turistiky, která spočívá v použití navigačního systému GPS při hledání skrytého objektu zvaného cache, o němž jsou známy jen jeho geografické souřadnice. Při hledání se používají běžné turistické přijímače GPS. Člověk, zabývající se geocachingem, bývá označován slovem geocacher. řešení rébusů na netu podle mě spadá někam jinam :|
  • 0

#10 Olivin

Olivin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2008 - 8:46

Tak jsem si přečetl názory a začal jsem mít chuť na nějakou "gaučovku" ;) Dnes jsem vstával v šest hodin a vypravil se lovit nádhernou mysterku. Byla to krásná procházka spojená s lámáním mozku. Ale jsou chvíle, kdy je venku nečas, prší, sněží, padají trakaře a ven se nechce. Tak to bych si takovou virtuálku také vyluštil. Ale nevyluštím, neb jsem blbej a k mojí angličtině musím používat i ruce... Sice znám obstojně rusky, ale to asi není ten správný jazyk...
  • 0

Garmin GPSMAP 60CSx, THL W100, c:geo, WhereYouGo


#11 edemsi

edemsi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2008 - 8:59

co takhle http://www.geocaching.su/;) já tam rád brouzdám
  • 0

#12 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2008 - 9:46

edemsi napsal/a:
Zdravím
dovolte abych vám jen připoměl

Geocaching [džiokešing] je .... atakdale


a ja bych hlavne pripomnel, ze geocaching je o tom, jak si ho chci hrat. chci courat po lese - muzu, chci chodit po meste po pamatkach - muzu, chci si hrat na dobrodruzstvi - muzu, chci potrapit hlavu - muzu, chci najit co nejvic krabicek - muzu, chci lovit hlavne ftfka - muzu ..... a nic z toho nemusim.

tak panove hlavne zase nezacinejte ostatnim rikat, co ze maji podle vaseho nazoru delat, aby z geocachingu meli ten spravny pozitek. on si ho v tom najde podle svych preferenci kazdy sam.
  • 0

#13 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2008 - 10:26

Pitrus napsal/a:
Nejlepší na tom je, že někteří ctění kačeři, kterým není blbý odlovit ze svý kanceláře virtuálku třeba v Japonsku, do logu napíšou něco jako "Nice place. Thanks." Ale že tam vlastně vůbec nebyli, to už tam jaksi napsat zapomenou....
A v profilu se jim krásně vybarví Japonsko, který viděli jen na fotce :o.


...a jako další potrefená husa se ozývám [:)]

Z 54 "ulovených" virtuálek máme 11 "gaučkeší", ty ostatní jsou pěkně obšlapané - nakonec důkazem u nich je téměř vždy naše foto s GPS v ruce. U nich totiž autoři skutečně vyžadují přítomnost lovce na souřadnicích a bez milosti by vám log vymazali... Naopak těch 11 jsou typické "gaučkeše" (podívejte se na množství logů a jejich obsah...) a autoři proti tomu nic nemají, počítají s tím, na virtuální logy někteří z nich pěkně mailují a poděkují za zájem. Jinak těch 11 nám stačilo, pravý geocaching je skutečně "malinko" o něčem jiném a hlavně nás 11 virtuálních nálezů ve srovnání s 2289 normálními příliš nepálí. Do profilu navštívených zemí, kde jsme našli geocache by nás to opravdu dát nenapadlo, protože jsme tam cache reálně nelovili...

D.

PS: mimochodem, nic Ti nebrání pár takových keší virtuálně navštívit také (a dozvědět se přitom spousty zajímavostí a fotkách uvidět "nice place"), ale prosím Tě nedělej tady arbitra elegans ve smyslu co se může či nemůže ;). Protože na to nemáš ani papíry, ani právo a především k žádnému poškození kohokoliv či čehokoliv nedochází...

PPS: ale hlavně je to CELÉ HRA a za počet "bodů" Ti nikdo plat ani důchod nezvýší, spíše naopak...:D:D
  • 0

#14 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2008 - 10:32

Dain & Olik napsal/a:

edemsi napsal/a:
Zdravím
dovolte abych vám jen připoměl

Geocaching [džiokešing] je .... atakdale


a ja bych hlavne pripomnel, ze geocaching je o tom, jak si ho chci hrat. chci courat po lese - muzu, chci chodit po meste po pamatkach - muzu, chci si hrat na dobrodruzstvi - muzu, chci potrapit hlavu - muzu, chci najit co nejvic krabicek - muzu, chci lovit hlavne ftfka - muzu ..... a nic z toho nemusim.

tak panove hlavne zase nezacinejte ostatnim rikat, co ze maji podle vaseho nazoru delat, aby z geocachingu meli ten spravny pozitek. on si ho v tom najde podle svych preferenci kazdy sam.



Souhlasit s Dainem - mohu a CHCI.
  • 0

#15 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2008 - 12:02

Dorcadion napsal/a:
PS: mimochodem, nic Ti nebrání pár takových keší virtuálně navštívit také

... brání. Alespoň pokud mám zdravé nohy a v okolí je spousta míst, kam se můžu osobně podívat. Zatím beru geocaching tak, že loguju pouze v případě, že jsem na místě skutečně byl. Virtuální geocaching lovený internetovým brouzdáním není nic pro mě, tímto způsobem ulovených keší bych si nevážil.

ale prosím Tě nedělej tady arbitra elegans ve smyslu co se může či nemůže ;). Protože na to nemáš ani papíry, ani právo a především k žádnému poškození kohokoliv či čehokoliv nedochází...

Nenapsal jsem, co se může nebo nemůže. Napsal jsem svůj názor k logum internetově ulovených virtuálek. A to snad můžu, nebo ne?

Jdu lovit ;) (ven)
  • 0

#16 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2008 - 12:46

Pitrus napsal/a:... brání. Alespoň pokud mám zdravé nohy a v okolí je spousta míst, kam se můžu osobně podívat. Zatím beru geocaching tak, že loguju pouze v případě, že jsem na místě skutečně byl. Virtuální geocaching lovený internetovým brouzdáním není nic pro mě, tímto způsobem ulovených keší bych si nevážil.

Nenapsal jsem, co se může nebo nemůže. Napsal jsem svůj názor k logum internetově ulovených virtuálek. A to snad můžu, nebo ne?


Nezlob se, ale to, že Tobě "brání" je skutečně Tvé rozhodnutí, já ho respektuji a Ty respektuj to naše... Tvůj původní log totiž dost neomaleně a paušálně všechny co zalogovali "armchaircache" téměř obviňuje z podvodů a dehonestuje je...

D.

PS: Mimochem mne mrzí, že se na zdejším fóru prezentuješ na GC.com neexistujícím nickem (není tam ani Pitrus, pitrus či PITRUS), takže jsi pro mne ANONYM, což Tě z mého hlediska diskvalifikuje na pozici rovnocenného partnera pro diskuzi, byť i tak nesmyslnou a nic neřešící, jako je tato... Já se za svoji identitu a za svoje názory (byť třeba špatné...) nestydím a klidně se za ně "porvu", nebo je alespoň pod svou GC-identitou prezentuji..."

PPS: Bohužel většina vláken na tomto fóru je silně "off-topic" respektivě ze zabývá pitomostmi, ale skutečné problémy geocachingu neřeší...
  • 0

#17 Basin

Basin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2008 - 18:58

?? Co považuješ za skutečný problémy geocachingu ??
  • 0

#18 zlobr

zlobr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2008 - 19:38

Basin napsal/a:
?? Co považuješ za skutečný problémy geocachingu ??

Tak to by mě také zajímalo :o
  • 0

#19 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2008 - 20:48

zlobr napsal/a:

Basin napsal/a:
?? Co považuješ za skutečný problémy geocachingu ??

Tak to by mě také zajímalo :o


Spousta diskutérů nad hloupostmi ve fórech ??
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#20 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2008 - 20:51

Basin napsal/a:
?? Co považuješ za skutečný problémy geocachingu ??


...je jich víc a jejich pořadí v následujícím krátkém výčtu neznačí jejich důležitost. Takhle z hlavy mne napadají třeba např.:

1. neopatrné chování mnoha nálezců (především těch, kteří se sami o žádné cache nestarají...) u keší, tím myslím nápadné chování a hledání před mudly a ukrývání keší v přítomnosti mudlů (zřejmé i z mnoha logů) vedoucí k likvidaci cache mudly

2. nevhodně volená místa pro cache a to z hlediska a) hygieny; B) umístění mudlům tzv. "před okny"; c) umístění vedoucí k poškození přírody v místech zasluhujících ochranu a co možná nejmenší "nevhodné" chování lidí (v NPR, NP, PR, NPP... etc.)

3. neustálé "cpaní" diakritiky do názvu cache :D

4. vkládání "odpadků" do cache, takže během pár návštěv se poměrně luxusně vybavená pixla změní ve skladiště rozbitých kinder figurek (v lepším případě) či procvaklých lístků na MHD, zmačkaných papírků, rozpuštěných bombónů a jiného trashe v případě horším...

5. neupozornění ownera cache na docházející logbook...

6. ježdění auty, motorkami či čtyřkolkami až k cachi umístěné v lese či jinde v přírodě, tam kam je podle silničního zákona VJEZD ZAKÁZÁN

7. totálně odfláknuté listingy s pravopisnými i faktickými chybami...

8. téměř naprostá rezignace na angličtinu v listingu (alespoň snaha..., hint u traditional atd.)

9. odfláknutým způsobem (jen z mapy atd.) zaměřené cache...

10. nepřečtení základních pravidel geocachingu a rezignace na jejich dodržování...

11. logy typu: :D

12. publikace cache na gc.com aniž je cache umístěna ve skrýši...

13. logování DNF (které vždy poměrně spolehlivě znervózní autora...) v případech typu "...v okolí bylo hodně mudlů, tak jsme tam nešli", "hodně pršelo, tak jsem se na šplhání do kopce vykašlali", "bylo hodně sněhu a tak jsem ji nevyhrabali" (u cache která v zimě vyznačenou mepřístupnost v attributes), "brána byla zavřená a tak jsme se na míst nedostali" (u cache která má časově omezenou přístupnost v attributes) etc.

14. nezalogování DNF při skutečném NE-nalezení...

15. nezalogování TB nebo GC při odběru/uložení v cache

16. bezdůvodné (nemoc je důvod..., etc.) držení TB/GC pod dobu delší než 14 dní...

17. "leak" datových spouborů se souřadnicemi keší mimo server gc.com (POI.cz etc.)


a tak dále a dále a dále... :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama