Přejít na obsah


Fotka

Nenadešel již čas na územní dělení ČR na GC.com?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
59 odpovědí na toto téma

#1 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2008 - 14:03

Při prolézání Evropských geocacherských luhů a hájů na geocaching.com jsem si všiml, že opět další země přistoupily na rozdělení svého uzemí na další, většinou provinciální či "zemskou" úroveň (po Belgii či Německu je to i Španělsko, Portugalsko a Itálie). Kromě Německa jde o země s nižší denzitou keší než má ČR...

Proto se ptám obecenstva, zda by nebylo vhodne započít (via naši milí revieweři) jednání s gc.com o rozdělení naší malé, milé ale hustě prokešované země na nižší georegiony?

Napadá mne jednoduché členění na 4 geo-územní "samosprávné" celky:

1) Velká Praha (byť není historickou zemí, žije zde množství cacherů a je zde téměř 1000 keší; šlo by o jakýsi celek typu "Washington D.C.", tedy metropolitní oblast...).

2) Čechy mimo Prahu

3) Morava
4) Slezsko (zatím asi nejmenší, ale zaslouží si díky historii vlastní chlíveček...)

Členění do menších celků (krajů) mi připadá poměrně problematické a zbytečné. Celá akce pak není složitější než jednou kliknout v edit-modu vlastního listingu již hotové cache, teď jsem to musel udělat automaticky u naší cache v Itálii... Takže to nedá skutečně moc práce...

Vzhledem velkému množství keší by se regionálním členěním usnadnilo hledání, lépe by se zadávaly PQ atd....

Nesežerte mne a diskutujte... :D

Michal
  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2008 - 14:15

Problem s Prahou spociva v tom, ze je ten region nejak nekonci hranici Prahy. Vem si ze jen v dosahu MHD mas i nemalou cast strednich cech. Chci tim rictz e prazaky by v tomto pripade nezajimala jen Praha samotna, ale i jeji nejblizsi okoli, tazke by s stejne asi casto zadavali Praha + cechy. Mnohem zajimavejsi by pro prazaky bylo praha + stredni cechy. Na druhou stranu, do cleneni bych se nepoustel driv, nez groundspeak nejak poradne dotvori podporu pro taoveto cleneni. Na prilis mnoha mistech nejak pocitaji jen s tim, ze se cleni jen USA. A kdyz uz nekde ta podpora je, tak je tak nejak pres ruku pribastlena a je to spis otravujici nez napomocne. Pevne verim, ze s novou verzi webu tohle vylepsi, do te doby bych na cleneni kaslal.
  • 0

#3 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2008 - 14:24

Nevidim zadnou vyhodu ani nevyhodu. Ja osobne zatim beru republiku jako celek a spis po vstupu do Schengenu jsem zahrnul do republiky i pohranici za hranicemi republiky. Tak mne zatim nenapada duvod, proc republiku delit.
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#4 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2008 - 14:29

Pokud by mělo dojít k členění, tak bych nezavrhoval členění po krajích. Větší celky by snad mělo jít vždycky nějak pospojovat. naproti tomu když bude někdo na pomezí takto velkých celků, nebo přejíždí mezi západními čechami a moravou, tak mu to dělení na velké díly nejspíš nic nepřinese.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#5 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2008 - 14:38

Já jsem stejného názoru jako Solim, nevidím v tom žádný přínost..pravda je že v tom nevidím ani žádná negativa. Pokud by mě někdo přesvědčil k čemu by to mě mohlo bejt dobrý, tak bych asi mohl i postoj změnit. Zatím je mi to tak říkajíc putna..
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#6 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2008 - 14:38

Nějak si nedokážu představit, k čemu by bylo toto členění užitečné. Mně osobně k ničemu, už teď mám PQ kolem HC zasahující do Rakouska, chvíli jsem přemýšlel, jestli to neomezím jen na ČR a pak jsem si řekl, že to vlastně nemá žádný smysluplný důvod. Nebo nějaký takový důvod existuje?
  • 0

#7 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2008 - 14:51

Taky by mě zajímalo, z jakého důvodu by se měla ČR dělit ? K čemu je to dobré ? Kdo ví, ať odpoví ...
  • 0

#8 lamin

lamin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2008 - 14:55

MedoMys napsal/a:
Taky by mě zajímalo, z jakého důvodu by se měla ČR dělit ? K čemu je to dobré ? Kdo ví, ať odpoví ...



Pragocentrismus? :D;)
  • 0

#9 CykloDav

CykloDav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 367 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2008 - 15:24

lamin napsal/a:

MedoMys napsal/a:
Taky by mě zajímalo, z jakého důvodu by se měla ČR dělit ? K čemu je to dobré ? Kdo ví, ať odpoví ...



Pragocentrismus? :D;)


Souhlasím, přijde mi to tak směšné jak vožení sněhu pro běžkaře.
  • 0
Kolo jede

#10 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2008 - 15:35

Proč ano jsem napsal, proč ne jsem se nedozvěděl... Obzvláště Laminův či Cyklodavův příspěvek jsou nosné myšlenky... :D
  • 0

#11 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2008 - 15:35

Nevim, co myslel Dorcadion, ale ja pod ulehcenim definice PQ vidim to, ze kdyz ted republiku stahujeme na 15 PQ, na konci roku to bude treba 20 :( a aktualizace informaci tak bude mozna nejcasteji jednou za tyden - takhle by ten, kdo stejne travi vetsinu casu na lovu v cechach nemusel stahovat kese brnaku:p a ostravaku:p a generoval by si je prilezitostne treba jednou, dvakrat za mesic a sve okoli by mohl mit treba kazdy den aktualni. ...kdyz uz musim mit tu celou CR v GSAKu...
  • 0

#12 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2008 - 15:38

Numira napsal/a:
Nevim, co myslel Dorcadion, ale ja pod ulehcenim definice PQ vidim to, ze kdyz ted republiku stahujeme na 15 PQ, na konci roku to bude treba 20 :( a aktualizace informaci tak bude mozna nejcasteji jednou za tyden - takhle by ten, kdo stejne travi vetsinu casu na lovu v cechach nemusel stahovat kese brnaku:p a ostravaku:p a generoval by si je prilezitostne treba jednou, dvakrat za mesic a sve okoli by mohl mit treba kazdy den aktualni.
...kdyz uz musim mit tu celou CR v GSAKu...


Celou republiku můžeš mít i při dělení na subregiony, to není problém, prostě v PQ zaškrtneš celou ČR... Ale pokud nejezdíš po celé ČR, stačí pravidelně stahovat svůj region a ty další jen při cestách. Také při pohledu na stránku regionu vidíš co je v něm nového... Atd...
  • 0

#13 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2008 - 15:41

Tak to jsme si rozumeli, ja to myslel presne to same :)
  • 0

#14 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2008 - 15:54

Aha. Nejsem premium member, takže do nějakého počítání PQ dotazů nevidím ;) Ale i tak mi přijde logičtější si stahovat několik zajímavých míst s okolím, ve kterých se pohybuju, než to dělit na nějaké 3 regiony. A co ti co bydlí na pomezí všech 3 regionů ? ;)
  • 0

#15 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2008 - 15:59

lamin napsal/a:

Pragocentrismus? :D;)


co to ma co spolecneho s prahou? :o

duvod vam panove dorcadion a numira jiz popsali, nebudu je opakovat :) z meho pohledu by to byl mirny prinos. neplanovane vyrazime po cechach, takze "potrebuju" v databazi vsechny kese :), ale zase na druhou stranu aktualizovat tydne celou republiku je zbytecne.
  • 0

#16 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2008 - 16:22

MedoMys napsal/a:
A co ti co bydlí na pomezí všech 3 regionů ? ;)

Tem se situace lautr vubec nezmeni. V takovem pripade si mohou udelat maximalne 1 PQ podle kilometraze od svých domovskych souradnic a dostanou se myslim na slusny okruh okolo bydliste, ve kterem se vetsina z nas pohybuje nejcasteji. Na dalsi definici PQ se nic nemeni...
  • 0

#17 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2008 - 16:24

Tak ne, že bych mohl posoudit výhody pro PQkáře, ale mám pocit, že naše milá republika je natolik malá, že se nějaké dělení vůbec nevyplatí...
  • 0

#18 vsa

vsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 566 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2008 - 16:27

Vzdyt neni nutne delat 20x PQ. Pokud me zajima blizke okoli, udelam PQ jen kolem meho bydliste a to muzu poustet treba kazdy den. Pak si obcas hodim tu cast kam jezdim sluzebne a jednou za nejakej mesic si holt spustim tech 20 PQ, aby byla databaze aktualizovana. Spis by bylo uzitecnejsi zatlacit na Groundspeak at umozni udelat 1x mesicne PQ na celou CR. Delit nasi malou zemicku snad neni nutne, to uz se podarilo politikum :(
  • 0
VSA

#19 PaBa

PaBa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2008 - 16:31

No nevim, mam z toho smisene pocity. Jako hlavni problem vidim to, ze stare kese zustanou nezarazene, pokud to autor explicitne nezmeni (viz treba to Nemecko a Italie). Takze tahle metoda je pro PQ stejne dost nepouzitelna. Skoro bych doporucoval pockat, az na novou verzi GC.com a pak se uvidi ;)
  • 0
PaBa

--
I always use ROT13 twice for extra security

#20 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2008 - 16:37

Sutech napsal/a:
Tak ne, že bych mohl posoudit výhody pro PQkáře, ale mám pocit, že naše milá republika je natolik malá, že se nějaké dělení vůbec nevyplatí...


mala jo, ale kesi je v ni mraky. :) kdyz se do jednoho pq vleze jen 500 kousku, je potreba ten počet rozsekat i nejak jinak, nez jen kruhem kolem zadanych souradnic.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama