Přejít na obsah


Fotka

Bookmark Okresní archiv Brno-město


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2 odpovědí na toto téma

#1 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2011 - 15:09

Už jsem tu pžed časem potřebu té věci nadhodil a teď v rámci širšího projektu po okresech rozškatulkovaných archivů dostává konkrétnější podobu:

Na vědomost se tedy dává, že byl zřízen bookmark Okresni archiv Brno-mesto pro keše na území statutárního města Brna (netýká se tedy okresu Brno-venkov, jenž bude řešen jinde). Interními metodami se sice podařilo dosáhnout hrubého zaplnění bookmarku, teď však nastává fáze druhá - kompletace.

Prosím tedy kolegy, aby sem snesli tipy na doposud nepodchycené archivované brněnské keše, o nichž mají povědomost.

Zároveň (protože: 1) Brno mám mimo pole působnosti 2) počet bookmarků je na účet omezený na 40 3) nemůžu stíhat všechno) budu rád, pokud se ve třetí fázi místní borci ujmou dalšího provozování a aktualizace bookmarku. Idaálně pokud si jeden či pro jistotu dva zainteresovaní zřídí mirror bookmarku a notifikace na archivace ve svém okolí s tím, že jej budou nadále aktivně provozovat sami. Kdopak se nám tedy hlásí?

P.S. Celkově musím vyslovit velké poděkování všem, jejichž FTFkové, Top či archivní poznámky výrazně pomáhaly ten základ vůbec dát dohromady.
  • 0

#2 D@liking

D@liking

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2011 - 16:51

Toniczech napsal/a:
Už jsem tu pžed časem potřebu té věci nadhodil a teď v rámci širšího projektu po okresech rozškatulkovaných archivů dostává konkrétnější podobu:

Na vědomost se tedy dává, že byl zřízen bookmark Okresni archiv Brno-mesto pro keše na území statutárního města Brna (netýká se tedy okresu Brno-venkov, jenž bude řešen jinde). Interními metodami se sice podařilo dosáhnout hrubého zaplnění bookmarku, teď však nastává fáze druhá - kompletace.

Prosím tedy kolegy, aby sem snesli tipy na doposud nepodchycené archivované brněnské keše, o nichž mají povědomost.

Zároveň (protože: 1) Brno mám mimo pole působnosti 2) počet bookmarků je na účet omezený na 40 3) nemůžu stíhat všechno) budu rád, pokud se ve třetí fázi místní borci ujmou dalšího provozování a aktualizace bookmarku. Idaálně pokud si jeden či pro jistotu dva zainteresovaní zřídí mirror bookmarku a notifikace na archivace ve svém okolí s tím, že jej budou nadále aktivně provozovat sami. Kdopak se nám tedy hlásí?

P.S. Celkově musím vyslovit velké poděkování všem, jejichž FTFkové, Top či archivní poznámky výrazně pomáhaly ten základ vůbec dát dohromady.


Vedu si bookmarky archivovaných keší podle krajů, přičemž ne všechny mám zatím zcela naplněny. Nicméně Archív Jihomoravského kraje má přes 500 keší, když si z toho vyfiltrujete jen Brno, tak ti z toho třeba ještě vyleze nějaká chybějící keška.
  • 0

#3 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2011 - 21:51

D@liking napsal/a:
Vedu si bookmarky archivovaných keší podle krajů, přičemž ne všechny mám zatím zcela naplněny. Nicméně Archív Jihomoravského kraje má přes 500 keší, když si z toho vyfiltrujete jen Brno, tak ti z toho třeba ještě vyleze nějaká chybějící keška.



I kdeže, už nevyleze. :D Ty tvoje krajské bookmarky (a jestě jednou velký dík za ně) jsem samozřejmě do mrtě prošel a zužitkoval mezi prvními. B) Povedl se ti sakramenstký kus dobré práce, ale myslím, že na krajské úrovni je to vzhledem k velkým počtům dlouhodobě organizovatelné právě jen jako pomocná evidence. Po okresech je rozsah počtem přehlednější a pro finalizování vhodnější. Zrovna ten Jihomoravský kraj máš už celkem obsáhlý, ale podařilo se mi hrubým pročesáním pro to území nahrabat ještě nejméně jedno, jedenapůlkrát tolik (přesně to teď nejsem s to říct, zatím je meziproduktem jen několik interních "žoků" bez územního členění. Ještě na tom dělám, ne všem koutům republiky jsem zatím stačil věnovat stejnou pozornost.

Pro jižní Moravu je zatím v detailu použitelně publikovatelné jen to Brno-město. U ostatních okresů toho kraje to vázne na skutečnosti, že makro na okresy, resp. jeho podkladové polygony zachycují ještě starý stav před velkými změnami okresních hranic pár let zpátky. :( :( :( Kupodivu se nad tím zatím nikdo nepozastavil (a rádi, že se vůbec podařilo vytvořit alespoň to), jenže vada je to podstatná a pro popisovaný účel přímo kritická. Např. pro okres Brno-venkov jsou ty územní přesuny tak rozsáhlé (pro představu viz článek okres Brno-venkov na cs: wiki), že ten automatický nástroj nelze ve stávající pordobě k rozsekání použít. Naléhavě tedy v tom udělátku potřebujeme aktuální hranice.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama