Přejít na obsah


Fotka

MoZiGo - program na prácu s wpt,gpx,kml


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1842 odpovědí na toto téma

#1 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2008 - 22:49

Tu lKlikni sem
nájdete inštalačku freewareového programu, ktorý bol vytvorený ako pomôcka pre geokešera
- je navrhnutý na československé pomery - uvodné mapka sa dá navoliť
Automaticky umožňuje a optimalizuje htm stránky do PDA a PC tak aby sa dali rýchlo a ľahko prehliadať offline.
Generuje zoznam wpt bodov pre tzv.file attachment do OZI resp.OZICE a wap geocaching.
Exportuje vo formáte gpx pre program MapSource a Garmin XT
Exportuje vo formáte klm pre program iGO
Umožňuje htm stránky automaticky personifikovať podľa toho či ste danú kešku našli...
Priamo spolupracuje s PDA cez activesync
A veľa ďalších funkcii, vyskusajte.
V inštalačnom balíčku nájdete aj odkazy na manuály
  • 0

#2 pospecom

pospecom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2008 - 2:20

Vsem vrele doporucuji. Skvele spolupracuje s OZI, navigaci Garmin a IGO. Jsem s programem velmi spokojeny a autorovi davam jednicku za skvelou techn. podporu. Dalsi plus je to, ze jsou stale pridavany nove funkce. Co dodat na zaver...proste MoZiGo vyzkousejte a poznate sami... ;)
  • 0

#3 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2008 - 9:32

Takhle to na pohled vypadá zajímavě, ale mate mne počet různých update. Není lepší počkat na nějakou stabilní verzi než na každý den doplněnou Beta verzi?
  • 0

#4 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2008 - 10:12

Samozrejme najlepsie a najpohodlnejsie je si pockat kym tí druhí vychytajú všetky muchy ... Ja som zvolil variantu zverejňovania /testovania/hneď po každej pridanej funkcii alebo zmenenej stratégii programu, pretože najlepšie sa to otestuje v praxi cez tých, ktorí to aktívne používajú...len si počkaj.
  • 0

#5 MišutkaCZ

MišutkaCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2008 - 15:02

Tak tohle je super! To mi v Ozim přesně chybělo, teď jen kliknu na kešku a otevře se mi listing. Paráda, díky
  • 0

#6 MišutkaCZ

MišutkaCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2008 - 15:52

Akorát jsem ještě nepřišel na jednu věc. Když všechno nahraju do OziCE do složky Data(Pictures, HTM, Gpx a wpt soubor) aniž bych vytvářel nějaký adresář, tak vše funguje(až na obrázky v listingu, to mi taky vrtá hlavou). Prostě všechno v adresáři Data. Ale když si ve složce Data vytvořím adresáře Pictures, HTM, Gpx pro lepší přehlednost, tak se mi listing neotevře. Poradí někdo, komu to vše funguje?
  • 0

#7 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2008 - 17:28

V nastaveniach je cesta u mna takato
\Storage Card\Geo\
U teba to moze byt inak zalezi ake mas PDA, ale dolezite je aby si mal tam ten adresar GEO ako rodic adresarov htm a pictures...toto program ponukne vytvorit sam, ale musis mat AS pripojene.
Najdolezitejsie vsak je aby si cestu k datam mal v OZIexplore pre PC ale aj OZICE nastaveny do adresara htm... /toto nastavenie najdes v hlavnom nastaveni oziexplorera-ale aj OZICE ako volba uplne dole/ ...vsetko to je popisane v instalacnom subore s odkazom na manual nastaveni subor "OdkazNaNavod2.url" na ktory kes si tuknes tak sa ti otvori napoveda alebo tukni sem
tukni sem

Snad si neprehliadol ani subor "OdkazNaNavod1.url"
Zakladny popis
  • 0

#8 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2008 - 17:45

Inštalácia MoZiGo 1.0.0.22 - odstránený bug opakovaného spätného načítania lst súboru, kedy boli vynechané posledné 1-2 záznamy - doplnený o jednoduchý editor miest pre ľahšie vytvorenie zoznamu miest, pre tých ktorým robí problém editácia v Notepade - bonus v podobe lst suboru pre česko kde je 6514 kešiek - neviem prečo sa 5 nenačítalo ale vôbec sa mi to nechce zisťovať.... - štandartny balíček hotových wpt,gpx,klm bodov pre slovensko
  • 0

#9 MišutkaCZ

MišutkaCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2008 - 19:09

Juchuu :) Díky, funguje to.
  • 0

#10 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2008 - 0:29

Novšiu verziu MoZiGo - len exe
nájdete opäť tu

- zistený bug OZICE - nevie pracovať so súbormi, ktoré obsahujú háčky čiarky - napr. Salaš, preto MoZiGo sa prispôsobuje a generuje názvy súborov bez mäkčeňov
- odstránený bug pri wpt, ktoré obsahovali viac stage resp. parkovacích miest s rovnakými názvami
- nie je potrebné nič opätovne sťahovať, zoznam wpt bodov si naiportujte a nanovo si ich všetky označte a dajte transformovať
  • 0

#11 pospecom

pospecom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2008 - 10:16

Musím autora pochválit za novou funkci: ZOBRAZENÍ VLASTNÍHO LOGU A ČASU NÁLEZU v offline listingu. Velmi praktická pomůcka. Díky. ;)
  • 0

#12 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2008 - 10:23

Mohl bys prosím do galerie přidat i screenshoty? Aby člověk věděl co má čekat...
  • 0

#13 pospecom

pospecom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2008 - 10:47

Screenshoty a popis programu MoZiGo najdes tady: http://galeria.geoca...pisProgramu.htm
  • 0

#14 pospecom

pospecom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2008 - 10:55

A tady ještě najdeš popis spoluprace MoZiGo s Mapsource: http://galeria.geoca.../MoziGo_MS.html
  • 0

#15 KEnik-5222

KEnik-5222

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2008 - 11:54

klama napsal/a:
- štandartny balíček hotových wpt,gpx,klm bodov pre slovensko


Nejde nahodu o stejny problem jako POI.cz ?!
  • 0
Základní tábor mám v Brdech :) T-Mobile G1 / C:GEO

#16 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2008 - 13:00

Nejde nahodu o stejny problem jako POI.cz ?!

Nie, už som to zistil /inak neviem aký problém POI máš na mysli/, chýbali virtuálne kešky - na Slovensku také ešte neboli a tak ich program nepoznal, teraz už samozrejme pozná aj Virtual Cache.
Manuál popisuje len tie základné funkcie, ako z programu dostať čo najrýchlejšie použiteľné výsledky . Funkcií je tam podstatne viac a myslím, že sú natoľko intuitívne, že písať k nim manuál ...
Nainštalujte si ho a vyskúšajte - sami uvidíte či to stojí za to...
  • 0

#17 pospecom

pospecom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2008 - 19:29

KEnik asi myslel legalnost hotových a někde uložených wpt atd. Na POI.cz kdysi byla databáze kešek, ale museli ji zrušit. My "čehúni" jsme takoví malí policajti...jak je někde něco zadara, tak nám to strašně vadí. A teď jsem zvědavý na reakci... ;)
  • 0

#18 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2008 - 19:42

Inštalácia MoZiGo 1.0.0.26
Odkaz na download
- doplnená podpora pre ľahšie zorientovanie sa v programe po prvom spustení
- doplnený editor miest vo formáte mapy.cz
- automatická rekonektivita pri chybe v listingoch pri casovo dlhych stahovaniach
- bonusy v podobe aktualnych listingov
sk_1282_22022008.lst - 1282 slovenskych kesiek
cz_6569_22022008.lst - 6549 cz kesiek
at_4490_21022008.lst - 4490 rakuskych kesiek


  • 0

#19 pospecom

pospecom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2008 - 19:43

V programu je zatím pouze databaze mest SK. A tak jsem ji doplnil o CZ. Jsou tam vsechny vetsi mesta, ktera od sebe byla vzdalena vice jak 20km. Pokud bude zajem, tak to nekam ulozim....
  • 0

#20 KEnik-5222

KEnik-5222

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2008 - 10:23

pospecom napsal/a:
KEnik asi myslel legalnost hotových a někde uložených wpt atd. Na POI.cz kdysi byla databáze kešek, ale museli ji zrušit. My "čehúni" jsme takoví malí policajti...jak je někde něco zadara, tak nám to strašně vadí. A teď jsem zvědavý na reakci... ;)


Presne tak.Jen upozornuju autora ze si pocina protipravne.Projektu fandim a sam ho testuji.

Jen se ptam jestli je to legalni?! Jaka data tam vlasne jsou?
  • 0
Základní tábor mám v Brdech :) T-Mobile G1 / C:GEO




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama