Přejít na obsah


Fotka

Je Samsung omnia vhodný pro GC?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
14 odpovědí na toto téma

#1 LordEdmund

LordEdmund

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 10 December 2008 - 18:10

Ahoj, uvažuju o novém telefonu, chtěl bych, abych ho mohl používat i na GC. Mezi favority se mi dostal samsung omnia. Nemáte s ním nekdo zkušenosti? Jde mi hlavně o to, jestli na windows mobile běží používané GC aplikace, jestli je možné sehnat turistické mapy a jestli s ním bude možné třeba někde u free wifiny stahnout kešky v dané oblasti a pak už hledat kešky bez připojování k netu. Předem díky
  • 0
Lord Edmund Černá Zmije, vévoda z Edinburgu

#2 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 10 December 2008 - 18:26

Na PDA s Windows Mobile 6.1 mám OziExplorerCE a jsem naprosto spokojený, map se dá pro tento program najít na internetu spousta a navigace k cílovému bodu mi také vyhovuje (i když routování po silnici to neumí, na to jsou zase lepší jiné programy).
V terénu na net skoro nechodím, body si připravuji doma, takže ohledně tohoto poradit nemohu.
  • 0

#3 LordEdmund

LordEdmund

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 11 December 2008 - 21:22

TAky jsem slyšel, že některé programy neumějí pracovat s interní GPS, ale jen s externí. Můžete mi to potvrdit nebo vyvrátit?
  • 0
Lord Edmund Černá Zmije, vévoda z Edinburgu

#4 eMenthal

eMenthal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 14 December 2008 - 23:58

kolegyně GeoSmolka Omnii má a nejde na něm kvůli atypickému displeyi skoro nic, ani tomtom, ani handygeocaching, ani gpstuner, ani smartmapy, prostě si na geocaching pořídila ještě další "normální" mobil. Omnie se chce zbavit, tak jí dyžtak přes profil na gc.com napiš zprávu :) Jistě ti ráda o Omnii poví své.
  • 0

#5 wingshawk

wingshawk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 15 December 2008 - 0:25

LE, pokud chceš použít Omnii na GC, vyhodíš poměrně dost peněz tzv. "do luftu" ... Stejně jako jako u dalších klonů chipsetu Qualcomm, nelze vypínat statNAv, takže je to k PRDu ... Ale, na druhou stranu stačí koupit BT modul se SIRfem, a sranda se mění výrazně na stranu uživatele. Bomba, a celkem velká je, že i uživatelům jiných TLF/PDA (comm) je deklarováno s odstupem času, že jejich vyvolené strojky (HTC HD, Omnia, Xperia) jsou na sračce GPS (sorry). Reklamní kecy o A-GPS a podobných hovadinách jsou sice na zvětšení duhovky, ale jinak ... Qualcomm GPS je svinstvo, bohužel. Tento problém řeší ovšem jen HTC HD. Omnia čí Xperia (v roce 2025 :D) nikoliv ...
  • 0
Dakota 10 + HTC Touch HD + Mio560 + Mio510


#6 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 15 December 2008 - 7:01

Ted te trochu nechaou.

wingshawk napsal/a:
...jejich vyvolené strojky (HTC HD, .....jsou na sračce GPS ....Tento problém řeší ovšem jen HTC HD......


  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#7 LordEdmund

LordEdmund

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 15 December 2008 - 8:23

Ani já moc nechápu předposlední příspěvek. Vyplývá z něj, že HTC HD je dobré na GC nebo ne? JAký jiný telefon s interní gps, alespoň 3mpx foťákem a wifi byste mi případně doporučili?
  • 0
Lord Edmund Černá Zmije, vévoda z Edinburgu

#8 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 15 December 2008 - 8:54

LordEdmund napsal/a:
JAký jiný telefon s interní gps, alespoň 3mpx foťákem a wifi byste mi případně doporučili?


Mám MIO A701 a nemůžu si ho vynachválit. Používám OZIexplorer CE (umí jakékoli rastrové mapy a zobrazovat listingy uložené ve formátu .htm přímo kliknutím na waypointu v mapě), pro přípravu map nebo listingů MoZiGo na PC. Doporučil bych ti model MIO A702, který je jen inovací 701, ale má v sobě navíc WiFi a lepší foťák. Samozřejmě GPS čip SIRF III, se kterým už problém není a statická navigace jde vypnout.
  • 0

#9 Kocourvbotach

Kocourvbotach

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 15 December 2008 - 15:23

wingshawk napsal/a:
LE, pokud chceš použít Omnii na GC, vyhodíš poměrně dost peněz tzv. "do luftu" ...
Stejně jako jako u dalších klonů chipsetu Qualcomm, nelze vypínat statNAv, takže je to k PRDu ... Ale, na druhou stranu stačí koupit BT modul se SIRfem, a sranda se mění výrazně na stranu uživatele.
Bomba, a celkem velká je, že i uživatelům jiných TLF/PDA (comm) je deklarováno s odstupem času, že jejich vyvolené strojky (HTC HD, Omnia, Xperia) jsou na sračce GPS (sorry). Reklamní kecy o A-GPS a podobných hovadinách jsou sice na zvětšení duhovky, ale jinak ... Qualcomm GPS je svinstvo, bohužel. Tento problém řeší ovšem jen HTC HD. Omnia čí Xperia (v roce 2025 :D) nikoliv ...


Zdravím,

dnes jsem obdržel Diamond, resp. T-Mobile MDA Compact IV, a prubnul jsem jej na "odlovu" místní kešky. Kupodivu se choval přístroj vzorově, rychlá změna šipky, vzdálenost se odečítala... je pravdou, že se v jednu chvíli vše kouslo a pomohl restart BeeLine GPS. Bude to chtít podrobnější prostudování. Jinak FIX po cold restartu asi do 2 min, což není nejhorší. Uvidíme, jak si povede dál... jinak je pravdou, že v tom zřejmě bude nějaká novější ROMka a s prvníma byly potíže...
  • 0
www.filmovamista.cz/projekt/geocaching
série Filmová místa. Pomozte nám najít zajímavá místa natáčení

#10 LordEdmund

LordEdmund

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 15 December 2008 - 21:00

Zkoušel jsem hledat na netu nějaký recenze na MIO A702 a nijak nadšený nebyly. Prý má dost problém s výdrží baterie a taky hw klávesnice prej za moc nestojí. Jaké jsou tvé osobní zkušenosti?
  • 0
Lord Edmund Černá Zmije, vévoda z Edinburgu

#11 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 15 December 2008 - 21:25

LordEdmund napsal/a:
Zkoušel jsem hledat na netu nějaký recenze na MIO A702 a nijak nadšený nebyly. Prý má dost problém s výdrží baterie a taky hw klávesnice prej za moc nestojí. Jaké jsou tvé osobní zkušenosti?


Výdrž bateri - ano, jako každé jiné PDA/MDA. Toto už neřeším - pár hodin vydrží, ale vždy nosím olověný 6V akumulátor za pár korun vyvedený na USB konektor, jehož výdrž je "mohutná". ;)
A701 má jen SW klávesnici a nemám s ní problém. Takže o HW nemůžu nic soudit. Snad jen, že každému sedne něco jiného, to je o zvyku.
  • 0

#12 Dawe-San

Dawe-San

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 17 December 2008 - 21:40

mam omnii sice chvili ale jsem celkem spokojen, pouzival sem teda zatim pouze predinstalovanou google mapu protoze sem si aktivoval vodafone internet gratis na pul roku takze me netrapi ze se mi mapa streamuje primo za chodu, musim rict ze ukazuje celkem presne, satelity nacita sice pekelne dlouho -cca kolem minuty ale kesovat se s tim da, spis me trapi vydrz baterky, nabijim tak casto jak spim, a pri intenzivnejsim pouzivani vyzehnu baterku bez problemu za par hodin, dale se mi nelibi stylus (tycinka na dotykani displeje) ktera je externe, bud se de pripnout na snurku a to pak dost zavazi nebo na klice... a diky tomu sem ho vcera ztratil :( s fotakem celkem spokojenost, fotky ve dne dela pekne, blesk celkem nic moc ale da se pouzit i jako svitilna (obcas dam nahravat video a prochazim skviry a zakouti s osvetlenim kam se mi nechce sahat pak prehraju video podivam se jestli tam neni naka krabice a je :) ) jinak displej pekny, featuru ze se natoci podle toho jak je otoceny telefon diky pohyblivym cidlum sem vypnul protoze to casem prudilo, ovladat se prstem da, psani na touch klavesnici prstem obcas zapricini par preklepu a je to pomalejsi ale kdyz se pouziva nastroj, nejlepe stylus jde to rychle, libi se mi take cerny hlavni cudlik ktery ma funkci neco mezi touchpadem, tlacitkem, postevackem a joistickem, 8gb interni pamet je luxus + pametovky, na druhou stranu je naprd konektor kterym se zapojuje jak nabijeni / headset / usb /uplne vsechno, konektor chrani male plastove dvirko ktere rekl bych tam dlouho nevydrzi naprd :@ celkove sem s telefonem spokojen, ale podival bych se poradneji na HD od HTC, protoze sice je to prima telefon ale mam jeste trochu vetsi naroky nez on naplnuje, proto ho doplnuji oregonem 300, kombinace pouzivani techto pristroju je celkem fajn ikdyz dohromady to vychazi na 20k a vice
  • 0
Caching now with: Garmin oregano 300 & Samsung omnia i900

#13 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 19 December 2008 - 10:10

MedoMys napsal/a:
Výdrž bateri - ano, jako každé jiné PDA/MDA. Toto už neřeším - pár hodin vydrží, ale vždy nosím olověný 6V akumulátor za pár korun vyvedený na USB konektor, jehož výdrž je "mohutná". ;)
A701 má jen SW klávesnici a nemám s ní problém. Takže o HW nemůžu nic soudit. Snad jen, že každému sedne něco jiného, to je o zvyku.


Jj, kdyz jsem tu tvou power banku videl, vzpomnel jsem si na vtip o ruskem mobilu s baterkou na voziku. ;)
  • 0

#14 LordEdmund

LordEdmund

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 19 December 2008 - 14:46

Tak ve středu jsem byl v Praze a měl jsem možnost si Omnii řádně osahat a ozkoušet. Můj dojem byl hodně rozpačitý a zjistil jsem, že tento způsob ovládání asi opravdu není nic pro mě.
  • 0
Lord Edmund Černá Zmije, vévoda z Edinburgu

#15 TOREX

TOREX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 21 December 2008 - 0:54

OMNIA pro GC ? Ne děkuji. Dovolim si podotknout, že pro GC je možno použít vhodnější nastroje. Omnia ovšem mezi ně nepatří. A téma výhrad ? 1) Baterie 2) Baterie 3) baterie 4) lcd 5) cena 6) stylus Ale na eventu položený na stole vedle piva je skvělý :P
  • 0
Geocaching je hra.........




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama