Přejít na obsah


Fotka

Přenos trasy z Mapsource do eTrex Legend Hcx


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
8 odpovědí na toto téma

#1 Zirky77+Adri

Zirky77+Adri

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 18 June 2009 - 12:09

Zdravím Jsem začátečník a rád bych se zeptal na menší zádrhel se kterým jsem se setkal u kopírování trasy vytvořené v Mapsource do GPS. Když si vytvořím a naroutuji trasu v Mapsource a přehodím ji do GPS, trasu v GPS to prepocte znova, často úplně jinak než bych si přál a než jsem původně plánoval. Pro tyto odchylky jsem do trasy vytvořené v Mapsource přidal další trasové body, aby GPS neměla moc kam uhnout. Bylo to lepší ale i tak často jinak. Jde mi spíš o to, že v Mapsource si třeba naplánuji cestu po turistické značce a v GPS mi to hodí třeba někde na silnici nebo druhý kraj lesa o cca 5km dál. Zkoušel jsem i volby a nastavení jako "vyhnou se silnici" aj.. Volbu ukazovat na silnici mám vypnutou. Chtěl jsem se tedy zeptat, jestl i jde trasu vytvořenou v Mapsource nějak lépe zkopírovat. Nenapadá mě nic jiného, než si prostě dát víc záchytných bodů. Předem děkuji za odpověď
  • 0

#2 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 18 June 2009 - 12:31

osobně jsem se dávno vykašlal na trasy a kreslím stopy. Už to ani nekreslím v MS ale na Cykloserveru, tam kde je cache udělám ve tvaru stopy kudrlinku takže vím že tam je cache... pohoda...v terénu dám pak jen navigovat do/od cíle a hotovo
  • 0

#3 Zirky77+Adri

Zirky77+Adri

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 18 June 2009 - 16:49

Pokud dobře rozumím. Tak na tom serveru Cyklotrasy si otevřu on.line atlas, tam si vkreslím linii výletu? Mohl by jste mi to prosím blíže upřesnit? Co se týče MapSource, rozumím dobře, že pokud se chci držet nějaké trasy nezbývá mi nic jiného, než si ji doslova dopodrabna nakreslit? A z jineho soudku. Existuji nějaké cyklotrasy které se dají dát do eTrex Legend HCx??
  • 0

#4 StanB99

StanB99

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 18 June 2009 - 21:28

Na tomhle foru jsem dostal tip na program wingdb3 (http://home.hetnet.n...etupWinGDB3.exe) který umí převést trasu na stopu a naopak. V MS si naplánuješ trasu včetně postuného naklikání po tur. cestách, uložíš ji jako "neco.gpx" a v programu WinGdb ji převedeč na "stopy" (neco2.gpx). které následně odešleš do navigace. Pokud chceš vést po cyklo/turist cestách, tak se jinak s GPS nedomluvíš. Sice ti to neroutuje (neupozorňuje na odbočky), ale na GPS tu trasu vymalovanou vidíš a pro turist. využití to plně postačuje.
  • 0

#5 Zirky77+Adri

Zirky77+Adri

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 18 June 2009 - 23:50

Zvolenou metodu jsem vyzkoušel a vypadá to dobře. Ještě to vyzkouším v praxi. Vlákno tedy zatím nechám otevřené. Zatím moc děkui za typ. Pokud by byly další nápady sem s nimi :)
  • 0

#6 Iluvator

Iluvator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 19 June 2009 - 8:44

Vlákno jsem z Poradny přeřadil pod Garmin
  • 0
Oregon 300
Tak do toho šlápni ať vidíš kousek světa.....

#7 bogi

bogi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 19 June 2009 - 9:48

Pouzitie WinGDB sa nedavno riesilo v susednej teme http://www.geocachin...289#post_135289
  • 0

#8 Zirky77+Adri

Zirky77+Adri

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 19 June 2009 - 18:14

Děkuji za příspěvky a za užitečnou radu. Zkusil jsem to tedy v praxi na trase cca 30km (stopě). Převod trasy do stopy bez problémů, taktéž přenos do přístroje. V navigaci pak zvolím prošlé trasy a navigovat zpět. Zde mi vyskočí opět nabídka jestli chci navidovat po silnici nebo po trase. No, pokud dám po silnici a stojím zrovna podstatně mimo stopu cca 2-4km, tak mě to naviguje jako by se nic nedělo mimo stopu. Volba "Navigovat po trase" nasměřuje GPS vzdušnou čarou k nejbližšímu místu trasy (stopy) apak už tedy po stopě. Existuje možnost převést si trasu na stopu i s trasovými body. Předpokládám, že takto se bude chovat navigace přibližně jak bych chtěl. Tzn. když dám navigovat z místa mimo stopu po silnici, navede mě to po silnici na trasový bod na stopě. Ovšem mám taky podezření, že snad přímo na začátek stopy. Každopádně mi tato rada pomohla. Díky;)
  • 0

#9 Basin

Basin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 14 September 2009 - 20:33

No ja mam jiny problem. Mam stazenou trasu jak ve formy stopy (databaze garminu) tak ji umim z MS vygenerovat jako gpx. Co neumim je nahrat ji do Legenda tak, abych se mohl podle ni navigovat. Asi je to jednoduche, ale prave ted na to nemohu prijit. Poradite mi nekdo?? V Navigaci ale v proslych trasach nic nevidim, Prestoze dam navigovat zpet nic tam neni. Myslel jsem, ze muzu mit nahranych vice stop a podle nich se nechat navigovat dle potreby.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama