Přejít na obsah


Fotka

Nový GARMIN Dakota je tady (nástupce starých eTrexů)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
58 odpovědí na toto téma

#1 Czekelici

Czekelici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 174 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2009 - 19:15

http://navigovat.mob...114288&CAI=2097

Podle kratičkého nastínění v článku to vypadá mooooc slibně, levnější GPSka pro ty, kterým už nestačí např. Legend, ale zase ještě nemají dostatek zlaťáčků na Colorado, nebo Oregon :)

Vložený obrázek
Vložený obrázek
  • 1
Geocaching is highly addictive, don´t start !!!

#2 Sovic13

Sovic13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2009 - 20:14

No tak na https://buy.garmin.c...reProduct=30926
uz naky ten patek je, ovsem me zarazi absence Wheriga, co se mi libi je trojrozmerny el. mag. kompas.
Ale cena neni zas tak rozdilna a v porovnani cena/vykon bych volil stejne opet Oregona 300 -> vetsi displej, rozliseni, Wherigo...
  • 0

#3 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2009 - 20:37

No hurá. V Garminu konečně přišli na to, že kompasu jde přidat také třetí osa. V to snad už ani nikdo nedoufal a přece. :)
  • 0

#4 Chaotic

Chaotic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2009 - 21:10

Vypadá to docela zajímavě ale nechám se překvapit :-)
  • 0

#5 household

household

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2009 - 21:19

Lenže tá veľkosť. To je tak pre detské ručičky. Skúste si ho predstaviť v reále: Veľkosť displeja Nokie E66 je 3,7×5,0 cm u Dakoty to je 3.6 x 5.5 cm A rozlíšenie displeja Nokia E66 má 320x240 a Dakota 160 x 240 pixels. Neviem či vôbec bude mať úspech ;) Ja by som to teda nekúpil.
  • 0

#6 Spook

Spook

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2009 - 8:11

Ja bych i jo, ale skoda toho wheriga
  • 0

#7 Czekelici

Czekelici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 174 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2009 - 9:05

Pokud se cena vyšplhá za Dakotu 20 i s mapou nad 7000,- , tak si taky myslím, že nemá tahle navigace moc šancí na úspěch oproti např. Oregonu 200, ale pokud cenou v ČR překvapí, kdo ví :)
  • 0
Geocaching is highly addictive, don´t start !!!

#8 chlupati

chlupati

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 19:26

Já si naopak myslím, že radši Dakotu 20, než Oregon 200. Elektromagnetický kompas je jedna z nejdůležitějších vlastností u těhle přístrojů. Chodím na cache s klasickým PDA a to věčné "být v pohybu", aby šipka ukazovala je docela otravné. A pro nás geocacheri, co mají přeci jenom trochu hloub do kapsy, a Oregon 300 je příliš drahý, je to výborná alternativa. A když půjdu jednou za uherský rok na WhereIGo, tak si vezmu PDA. Rozhodující bude cena včetně Topo Czech 2
  • 0

#9 trestidlo

trestidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2009 - 9:33

Dokazete si nekdo tipnout, zda bude Dakota podporovat listingy stejne jako to dela Colorado?
  • 0

#10 KacerLaMer

KacerLaMer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2009 - 9:57

chlupati napsal/a:
Já si naopak myslím, že radši Dakotu 20, než Oregon 200. Elektromagnetický kompas je jedna z nejdůležitějších vlastností u těhle přístrojů. Chodím na cache s klasickým PDA a to věčné "být v pohybu", aby šipka ukazovala je docela otravné. A pro nás geocacheri, co mají přeci jenom trochu hloub do kapsy, a Oregon 300 je příliš drahý, je to výborná alternativa. A když půjdu jednou za uherský rok na WhereIGo, tak si vezmu PDA. Rozhodující bude cena včetně Topo Czech 2



Ono jde taky o to, jak často se bude 3D kompas "sekat". Mně na Oregonu300 se seká celkem až příliš často. Pak je potřeba kalibrovat a za chvíli zase a nakonec na to už kašlu.
  • 0

#11 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2009 - 12:27

Oregon 300 nemá 3D. Pokud se inženýři u Garminu nenechají zahanbit Magellanem, tak by s třetí osou konečně mohla zmizet protivná hláška "Hold Level" a nekonečné kalibrovaní.
  • 0

#12 KacerLaMer

KacerLaMer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2009 - 14:29

alkes napsal/a:
Oregon 300 nemá 3D. Pokud se inženýři u Garminu nenechají zahanbit Magellanem, tak by s třetí osou konečně mohla zmizet protivná hláška "Hold Level" a nekonečné kalibrovaní.

Nemá, myšleno to bylo tak, že pokud by to mělo fungovat jako na O300, tak to zas taková výhra není, a není potřeba jen kvůli kompasu kupovat O300. (samozřejmě O300 ma proti O200 i jine vyhody, zejmena barometr a vetsi pamet )
  • 0

#13 Brachovocz

Brachovocz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2009 - 15:45

Uvidíme nechme se překvapit...
  • 0

#14 Spook

Spook

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2009 - 8:50

Nasel jsem shop kde uz Dakotu prodavaji, jen ta cena se mi nezamlouva.. .:(
Je tam ale fotka s topoczech a nevypada to zle..
www.gpsklub.cz
  • 0

#15 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2009 - 11:13

Dosud lovíme s BT GPS a mobilem (Handy Geocachinf AE). Uvažuji o nové navigaci a je to otázka, zda jít do Oregona 300 (cena by mohla spadnout) nebo Dakoty 20. Oregon 550 se mi zdá už zbytečně drahý s minimálním rozdílem proti 300. Stále ale slyším nářek nad displayem... může sem někdo hodit info, jak to vypadá u Dakoty? První vzorky jsou už v republice...
  • 0

#16 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2009 - 11:32

KacerLaMer napsal/a:
Ono jde taky o to, jak často se bude 3D kompas "sekat". Mně na Oregonu300 se seká celkem až příliš často. Pak je potřeba kalibrovat a za chvíli zase a nakonec na to už kašlu.


Problem kompasu v Oregonu je hlavne v tom, ze se neda, narozdil od obycejne Visty, nijak rozumne nastavit. Proto je spise k vzteku nez k uzitku. ;)

Ale tohle 3D kompas nijak nespravi...

A kdyz si vezmu kolik lidi spokojene lovi kese bez jakehokoliv kompasu v GPSce, tak si rikam, ze 3D kompas tezko muze byt tim vyznamnym lakadlem pro Dakotu, zvlast kdyz ji takhle predrazili.
  • 0

#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2009 - 11:38

sobikovi napsal/a:
Dosud lovíme s BT GPS a mobilem (Handy Geocachinf AE). Uvažuji o nové navigaci a je to otázka, zda jít do Oregona 300 (cena by mohla spadnout) nebo Dakoty 20. Oregon 550 se mi zdá už zbytečně drahý s minimálním rozdílem proti 300. Stále ale slyším nářek nad displayem... může sem někdo hodit info, jak to vypadá u Dakoty? První vzorky jsou už v republice...


To budes mit tezke, protoze tu uslysis jen nadsene vykriky tech, kteri si Dakotu poridili, protoze ti si ji preci nepomluvi. ;)

Kdyz se objevil Oregon a ja tu na forech napsal, ze displej nic moc, ze je moc tmavy (pochopitelne, pri techto rozmerech a rozliseni...), tak mne tu cerstvi majitele Oregonu malem uslapali, ze co to kecam, ze displej je uplne v pohode. jaka je skutecnost, vis sam.

Ciste selskym rozumem bych odhadl, ze displej na tom bude s citelnosti lepe nez v Oregonu, protoze ma mensi rozliseni, tudiz i vetsi bunky.
  • 0

#18 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2009 - 12:07

HaLuMa napsal/a:
A kdyz si vezmu kolik lidi spokojene lovi kese bez jakehokoliv kompasu v GPSce, tak si rikam, ze 3D kompas tezko muze byt tim vyznamnym lakadlem pro Dakotu, zvlast kdyz ji takhle predrazili.

Zeptám se hloupě, ale k čemu je dobrý kompas? Teda pokud neberu věc, že mám zadání jdi v azimutu 265st. 300m Osobně jsem ho ještě při hledání keší nepotřeboval.
  • 0

#19 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 477 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2009 - 12:13

Kompas je fajn, když dohledáváš keš ve vzdálenosti jednotek až desítek metrů. Pak nemusíš běhat okolo, ale položíš GPSku a šipka ti ukáže kam. To je ideální případ, na Vistě Cx ten kompas dost často trotluje a OR550 jsem měl venku jenom v sobotu, takže mám málo zkušeností.
  • 0

#20 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2009 - 12:39

No to pro mně není kompas, ale klasická navigační šipka. Nechám se navigovat na keš, šipka ukazuje směr a plynule ho mění, odečítá se mi vzdálenost... ... žiju stále v domnění, že u velkých turistických navigací je to samozřejmost. A ne, že musím zastavit, počkat na nějaký kompas a pak zase jít dál.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama