Přejít na obsah


Fotka

mrtvy OREGON 550 HELP plz


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
17 odpovědí na toto téma

#1 kvapa

kvapa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 501 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2010 - 7:31

Ahoj, vcera vecer jsem nahraval mapu s novymi Typky a kompletne mi umrel OREGON 550. Po startu jen LOGO GARMIN. Jako disk v pocitaci ho nevidim. Mate nekdo nejaky napad? Servisni trojhmat apod. Jinak pokud mate zkusenosti s reklamaci GPSky zakoupene v cizine tak mi prosim taky napiste. Diky.
  • 0

#2 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2010 - 8:07

A mapu si nahraval na kartu nebo primo do pristroje?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#3 kvapa

kvapa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 501 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2010 - 8:13

Do pristroje. Zapnout nebo pripojit do PC s kartou i bez jsem samozrejme zkousel.
  • 0

#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2010 - 8:16

A tohle jsi zkusil?

M1.) How do I master reset my Garmin Oregon?

Turn off the Oregon, press and hold the upper left corner of the screen and power the unit on. You will eventually be asked if you want to reset user data. If you answer "Yes" the unit will be master reset.

  • 0

#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2010 - 8:21

tak tohle vypada jako presne tvuj problem, zkus tenhle postup: If your Oregon freezes during the startup process (i.e. Loading Maps...), and you've just loaded new maps or new gpx files then it could be the new files which are causing the problem. This procedure forces the unit into USB Mass Storage mode so that you can delete (or rename) these files. Follow these steps to recover: 1. Attach the Oregon to your computer via USB cable 2. The Oregon will power on and start to boot, immediately power the unit off while still connected 3. Power on the Oregon and continue to hold down the power button for 30 seconds 4. The Oregon should enter USB mass storage mode 5. From your computer remove or rename any gpx, map files (.img or .kmz) files that were recently added 6. Unplug the Oregon and power on to see if this remedies the problem During step 3) you should only see the Garmin banner for 30 seconds followed immediately by the graphic that shows a computer connected to a GPS. If you see any other text such as your custom banner, banners for loading maps, waypoints, etc then you have not held down the power button long enough.
  • 0

#6 kvapa

kvapa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 501 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2010 - 8:38

Super navod, ale nejde mi to grrrrr. Problem vidim v tom slovicku "immediately", budu to zkouset a uvidime jak se to vyvine.
  • 0

#7 vraatja

vraatja

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2010 - 9:26

To: HaLuMa Mel jsem uplne stejny problem a mesic stary Oregon uz byl pripraven na poslani k reklamaci. Diky navodu se mi podarilo dostat na USB storage a tam jsem zjistil, ze problemem byl jeden gpx-soubor, u ktereho jsem zkousel v jinem programu zmenit ten nestastny html-kod. Mozny problem vidim v tom, ze na rozdil od normalne z GC-importovanych bodu, ktere jsou naimportovany s nazvy velkymi pismeny, ten se po konverzi naimportoval a nazev byl malymi pismeny. Jestli je to ono, tak firmware Garminu je "dost neohrbany",¨. Jeste jednou diky za navod.
  • 0

#8 kvapa

kvapa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 501 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2010 - 9:59

Tak uz jsem vyzkousel asi vsechno. Nekolika nasobne zapinani s baterkama, bez baterek, s kartou, bez karty. Drzet ten cudlik 30sec i minutu. Dokonce tam primo flashnout soft pres updater.exe a porad nic. Jedine co posledni Halumuv postup dela oproti normalnimu zapnuti je to, ze pocitac vidi zarizeni, ktere nedokaze rozpoznat :(. Takze zitra asi servis. Kdyby vas nekoho napadlo neco dalsiho co by se dalo vyzkouset. Napiste.
  • 0

#9 jarda_SK

jarda_SK

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2010 - 11:27

A toto jsi zkoušel: http://garminoregon....m/Miscellaneous Recovery #2 -- Forced Upgrade to 2.5
  • 0

#10 kvapa

kvapa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 501 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2010 - 19:08

Jo zkousel, jen se trochu bojim, ze ten soubor BO79500F.rgn neni pro Oregon x50. Ale zkousel, no.
  • 0

#11 Tommu

Tommu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2010 - 19:17

Taky se mi stalo ze zbrklosti a chuti hned vyzkoušet rastrové mapy v Oregonu, že jsem ho dostal do stavu, kdy prostě nenastartoval. Ale nešlo ho donutit zapnout se v mass storage režimu ani vynucením při startu a ani se nedal vyčistit master resetem. Žádné doporučené postupy nezabíraly. Nakonec jsem na to přišel díky popisu co nedělat, když se dělá forced upgrade (dobrá věc pro případ, že Oregon nejede po nahrání nějakého nového firmware). Takže postup byl takovýto: vyndal jsem baterky, zmáčknul vypínač a držel ho, pak jsem zastrčil usb kabel do pc a počkal cca 30 s a Oregon se přepnul do mass storage. Pak už jsem jen vymazal kmz soubor a vše bylo OK.
  • 0

#12 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2010 - 19:18

ten RGN soubor je pro 550 urcite jiny. Pry jde nejakym programkem (makergn) ten soubor vytahnout ze souboru s aktualizaci firmware. Ale vic o tom fakt nevim.
  • 0

#13 kvapa

kvapa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 501 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2010 - 21:06

Tommu napsal/a:
Taky se mi stalo ze zbrklosti a chuti hned vyzkoušet rastrové mapy v Oregonu, že jsem ho dostal do stavu, kdy prostě nenastartoval. Ale nešlo ho donutit zapnout se v mass storage režimu ani vynucením při startu a ani se nedal vyčistit master resetem. Žádné doporučené postupy nezabíraly. Nakonec jsem na to přišel díky popisu co nedělat, když se dělá forced upgrade (dobrá věc pro případ, že Oregon nejede po nahrání nějakého nového firmware). Takže postup byl takovýto: vyndal jsem baterky, zmáčknul vypínač a držel ho, pak jsem zastrčil usb kabel do pc a počkal cca 30 s a Oregon se přepnul do mass storage. Pak už jsem jen vymazal kmz soubor a vše bylo OK.


jj, to jsem taky delal diky.
  • 0

#14 Nerd Angel

Nerd Angel

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2010 - 21:16

... před pár dny se mi stalo něco podobného. Oregon se zasekl a nenabíhal. Po připojení k počítači se zasekl v úplně stejném bodě. Když jsem při startu držel tlačítko, tak PC píplo ale usb storage nikde. Když jsem při startu po připojení k PC držel levý horní roh displeje, zobrazila se na Oregonu hláška ve smyslu že úplně chybí sftware (nebo firmware). Začala mě jímat panika... Pak už jsem ze zoufalosti pokoušel připojovat k USB a mačkat tlačítko pořát dokola. Jen jsem měnil dobu po kterou jsem tlačítko držel, i moment prvního stisknutí po připojení do usb. Najednou se ozvalo cink a oběvilo se okno s usb storage. Pak už bylo vyhráno... Pak jsem si vzpomněl že před půl rokem jsem taky nahrál nějaký špatný gpx a měl jsem taky problém doatat se do "nouzáku přes tlačítko". Povedlo se mi to až na několikátý pokus. Ale to už jsi asi taky zkoušel mnohokrát... Přeji ať to ti to dobře dopadne.
  • 0

#15 kvapa

kvapa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 501 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2010 - 13:34

Tak nakonec pomohl rychle a spolehlive servis Garmin na Evropske. Nebylo to size zadaco, ale co se da delat. Diky vsem za rady a podporu.
  • 0

#16 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2010 - 15:21

Jak nebylo zadaco, tys to nemel v zaruce? Pokud ano, tak proste - Dobry den, rano jsem vstal, chtel jsem zapnout GPS a nejede, tak to tady mate.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#17 kvapa

kvapa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 501 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2010 - 15:38

S474N napsal/a:
Jak nebylo zadaco, tys to nemel v zaruce? Pokud ano, tak proste - Dobry den, rano jsem vstal, chtel jsem zapnout GPS a nejede, tak to tady mate.


No, bohuzel nemel. Picodas neposkytuje zaruku na GPSky koupene v zahranici. Jen vlastni distribuci.
  • 0

#18 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2010 - 16:15

kvapa: aha, chapu. Na kolik to nakonec vyslo a co tomu teda bylo?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama